Louis de Funes in De Bonkelaar Werk aan Gouwetunnel Brand hooiberg zit behoorlijk tegen aangestoken? Opgeheven Vervolgdiscussie gebruik door UIT IN WADDINXVEEN Geanimeerde reunie van onderwijs- verontrusten Kosten lopen op van 47 tot 70 miljoen RPF: OOK IN RAAD IS GODS WOORD NORMATIEF 1 maart The Ruby Set derden van De Bonkelaar Plantvakjes 29 februari De Schaapskooi POLITIENIEUWS WADDINXVEEN GEKT HUIZER de echte bakker i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1980 WADDINXVEEN - Komende vrijdag wordt in De Bonkelaar de film Rabbi Jacob vertoond met in de hoofdrol Louis de Funès, zodat verdere informatie eigenlijk overbodig is. De vertoning van deze rolprent, waar- Zaterdagavond 1 maart is het in de sfeervol versierde zaal van het Anne Frank-centrum weer Instuif Inn-avond. Deze keer met medewerking van het allround dans- en showorkest The Ruby Set uit Hilversum. Om teleurstel lingen te voorkomen wordt aangeraden toegangsbewijzen telefonisch te bestel len op donderdagavond 28 februari tus sen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488. De dansavond begint om 20.00 uur. vanaf 15 jaar is van harte welkom. De film is in kleur en begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. 8 g Zuidkade 11 - telefoon 2354 winkelgalerij L^. Groensvoorde 8 - tel 2382 Waddinxveen De Bonkelaar en de beide Ketelhuizen zullen voortaan ter beschikking worden gesteld aan groeperingen die geen winst nastreven, de doelstelling van de stichting onderschrijven en de activi teiten daarop afstemt en die de activi teiten voor een ieder toegankelijk laat zijn, terwijl het in gebruik geven van de lokaliteiten niet mag leiden tot een na delige concurrentiepositie van andere zaalverhuudersin Waddinxveen. Wat heeft die Gert nu weer gedaan? Echte koek bakt hij voortaan. WADDINXVEEN - Er zullen door de gemeente een tweetal plantvakjes worden aangebracht bij het woonerf op de Jan Dorrekenskade-Oost. Op die ma nier verwacht de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en - Bedrijven ter plaatse het onge wenst parkeren te kunnen tegengaan. WADDINXVEEN - Vrijdagavond was het zover dat in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost de vorige maand aangekondigde heuse reunie werd gehouden van Waddinxveners en oud-Waddinxveners, die ruim tien jaar geleden verontrust waren over het op enbaar onderwijs ter plaatse en dat mis schien vandaag de dag ook nog wel ble ken te zijn, omdat het CDA tijdens de begrotingsbehandeling en algemene beschouwingen in oktober van het vo rige jaar duidelijk maakte te willen be zuinigen ten koste van het openbaar onderwijs. Bep Broere, André de Bruin, Henk van Ek en Hannie de Vos staken rond de jaarwisseling de koppen bij elkaar en namen het initiatief tot een reunie in De Unie met oud- Waddinxvener en burgemeester van Puttershoek, Leen Vleggeert als cere moniemeester. De reunie der ’’Verontrusten Openbaar Onderwijs 1970” vond in een geani meerde sfeer plaats. De sterren werden als het ware op de bijeenkomst - waar wij niet mochten fotograferen - van de gehemel geprezen en zelfs werd een li merick ten doop gehouden. Zoals het goede réunisten betaamt, werd ten slotte een motie aangenomen onder het motto: ”Er moeten méér réunies ge houden worden”. Deze werd toegezon den aan het voorlopig bestuur van de oud-leerlingenvereniging van de Sa menwerkingsschool voor HAVO/Athe- plaats. Het is erg belangrijk wie welke post krijgt. Denk hierbij maar bijvoor beeld aan de portefeuille ’’welzijn”, vanuit welke gezichtshoek zal deze be heerd gaan worden? Ook moeten er af spraken gemaakt worden wie er in welke commissie zitting zal nemen. Dit is ook een erg belangrijke zaak, want hier worden vele zaken voorbereid. Als je eenmaal in de raad zit moet je ook proberen de zaken waar te maken die je in de verkiezingscampagne ge zegd hebt. De Reformatorische parti jen wordt nogal eens verweten dat ze overal tegen zijn. Zo wordt ook vaak van de RPF gedacht. Maar de RPF streeft geen steriel conservatisme na. De RPF wil niet zonder meer ergens te gen zijn. Zij wil alleen politiek bedrij ven op basis van Gods Woord. Zij wil in de politiek getuigen; als ze ergens tegen is wil ze ook het waarom vertellen. Je kunt je afvragen of die gemeentepo litiek nu wel zo belangrijk is. Vaak wordt gedacht dat alleen de landelijke politiek van belang is. Toch is de ge meentepolitiek wel belangrijk. Je hebt de kans om de kiezer aan de basis te be naderen. De afstand tussen gemeente raadslid en kiezer is veel kleiner dan bijvoorbeeld de afstand tussen kamer lid en kiezer. Er is een grote categorie mensen die meeleeft met de gemeente politiek. Daarom is een duidelijke stel- lingname van belang opdat de kiezer weet waarvoor je staat. Elk jaar worden de algemene beschouwingen in de ge meenteraad gehouden. Dan heb je de kans om vanuit je levens- en geloofsvi sie je standpunten naar voren te bren gen. Voorbeelden zijn ondermeer jeugdwerk, schoolbegeleidingsdienst, welzijn, enz. Na de pauze werden er nog enkele vra gen gesteld aan de heer Willemsen. Verder vertelde hij nog enkele praktijk voorbeelden, zoals die in Bunschoten- Spakenburg voorkomen. terwijl op diverse plaatsen de asfalte- ringswerkzaamheden in een vergevor derd stadium verkeren. Maar het Shell-benzinestation bij De Meern vormt voorlopig nog een niet te onderschatten obstakel. Als over enige tijd de nieuwe noordelijke rijbaan ge reed is, zal gedurende twee jaar alle neum te Waddinxveen, dat oud- leeriingen oproept om lid te worden van de kersverse vereniging. DINER-DANSANT De reünisten hebben elkaar ontmoet tijdens een diner-dansant in café- restaurant De Unie, waar de kok zijn beste beentje had voorgezet, tot ieders waardering. Gedanst werd op muziek van Nat King Cole, Erroll Garner. Ben Webster en andere groten uit de wereld van de Jazz. Voor niet weinigen was het jaren geleden dat ze zich op deze ritmi sche wijze voortbewogen hadden, het geen overigens de stemming allerminst ten nadele beïnvloedde. Pronkstuk van de kok was het dessert, een Ommelette Siberiënne. Een flits van herinnering bracht een li merick, die betrekking had op de, na de actie van de verontrusten opgerichte afdeling van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO). VOO organi seerde vele activiteiten en placht bij na- Hoeksteen aan de Esdoornlaan gehou den openbare vergadering van de plaat selijke Reformatorische Politieke Fe deratie. Na een openingswoord van RPF- voorzitter K. Senneker kreeg de heer Willemsen het woord. Zijn referaat vat ten we als volgt samen: Politiek wordt al bedreven zonder dat je daarvoor in één of andere raad moet zitten. Als je een kiesvereniging of iets dergelijks op richt bedrijf je in wezen al politiek, in Bunschoten-Spakenburg werkt de RPF samen met de SGP. Met de laatstgehouden gemeenteraads verkiezingen werd de vraag gesteld of politiek en geloof iets met elkaar te ma ken hebben. Het antwoord luidt dat het wel degelijk iets met elkaar te maken heeft, vooral als men bedenkt dat als een christen tot het besef komt dat het christen-zijn van invloed moet zijn op alle terreinen van het leven, hij niet an ders zal willen en kunnen. Bij veel par tijen wordt het Woord van God privé wei geduld maar het is niet normatief voor het doen en laten; bij de RPF is het Woord van God wel normatief. De praktijk van de gemeentepolitiek begint pas als je zelf in de raad verte genwoordigd bent. De echte politiek begint al voor de eerste gemeente raadsvergadering, waar wethouders ge kozen moeten worden. Voor deze ver kiezing vindt er meestal vooroverleg Utrecht en Waddinxveen vormen voor het wegverkeer een belangrijke verbe tering. Al vele jaren geleden zijn hier de grondwerkzaamheden gestart vóór de uitbouw van deze snelweg tot een hypermoderne brede supersnelweg. Oorspronkelijk was het de bedoeling in de nieuwe situatie 2x4 rijstroken aan te leggen, maar de huidige plannen vol staan met 2x3 rijstroken. Vorig jaar is het eerste gedeelte van de nieuwe noor- Y delijke rijbaan, ter hoogte van De Meern, voor het verkeer opengesteld, WADD1NXVEEN/DEN HAAG - Het werk aan de Gouwetunnel zit be hoorlijk tegen. Niet alleen heeft Rijkswaterstaat er rekening mee te houden dat het in 1975 begonnen karwei pas in de loop van 1981 klaar zal zijn, maar ook dat het kunstwerk in de te verbreden rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) miljoenen guldens duurder gaat worden. Onver wachte tegenvallers zijn er de oorzaak van dat er rekening moet worden gehouden met een voorlopig eindbedrag van 70 miljoen gulden, terwijl vijf jaar geleden nog werd gedacht dat de Hollandsche Beton Maat schappij (HBM) het werk voor 47 miljoen zou kunnen klaren. De slechte bodemgesteldheid ter plaatse en de daardoor opgelopen ach terstanden, stijgingen van lonen en prij zen en de vele ingewikkelde obstakels die moesten worden genomen hebben in belangrijke mate bijgedragen tot dit miljoenenverlies. Wie dat gaat betalen, de verzekering of achteraf Rijkswater staat, is op dit moment nog niet uitgemaakt. VERBETERING De werkzaamheden aan de A 12 tussen mee gehouden dat de vuurzee is aangestoken. INBRAAK DE KOUWE HOEK In de nacht van zondag 17 op maandag 18 februari werd ingebroken in het ga ragebedrijf De Kouwe Hoek en het Aannemersbedrijf J. Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg. Door verbreking wist men toegang tot de bedrijven te verkrijgen. Totaal werd ontvreemd ca. ƒ700,3 sloffen sigaretten, mistlam pen en een set luidsprekerboxen. DIEFSTAL UIT AUTO L. de V. uit Reeuwijk parkeerde op maandag 18 februari om 22.30 uur zijn auto onafgesloten op het parkeerter rein nabij de sporthal aan de Sniepweg. Toen hij ongeveer een uur later bij zijn auto terug kwam, bemerkte hij, dat zijn tas met complete sportuitrusting en verder nog een aantal kleine spullen uit zijn auto was verdwenen. Advies van de politie: Afsluiten voertuigen is voor koming misdrijven. INBRAAK HORECA SERVICE In de nacht van maandag 18 en dinsdag 19 februari werd de ruit van een deur van Horeca-Service aan de Maarten Schoutenstraat ingeslagen, op welke wijze men toegang tot het pand kon verkrijgen. Uit een geldkistje, werd uit een bureau een bedrag aan geld meegenomen. ONTVREEMDE BROMFIETS TERECHT Vorige week werd door J. B. uit Wad dinxveen aangifte gedaan van diefstal van haar bromfiets. Op dinsdag 19 fe bruari werd door de rijkspolitie te Bos koop de 17-jarige M. L. uit Boskoop aangehouden terzake heling, c.q. dief stal van deze bromfiets, daar hij zich met de bewuste bromfiets verplaatste. De verdachte werd overgegeven aan de plaatselijke rijkspolitie. Bij verhoor be kende hij de bromfiets te hebben ge kocht van 3 jeugdige knapen uit Bos koop. Na aanhouding bekenden deze de bromfiets te hebben ontvreemd na bij de Bethelkerk aan de Bilderdij- klaan. Verder bekenden zij nog een aantal winkeldiefstallen en een tweede bromfietsdiefstal te hebben gepleegd. OP HETERDAAD BETRAPT Oplettendheid van het zwembadperso neel leidde tot de aanhouding van de 15-jarige A. K. uit Waddinxveen. Hij werd betrapt bij het doorzoeken van andermans kleding. Bij onderzoek in de kleding van de knaap, werden 2 hor loges en een portemonnee aangetrof fen. Deze goederen behoorden toe aan andere bezoekers van het zwembad. Na verhoor op het groepsbureau der rijks politie werd hij thuisgebracht. DOORRIJDEN NA AANRIJDING Op zaterdag 23 februari werd de perso nenauto van J. T. uit Waddinxveen aangereden. Zijn auto stond gepar keerd langs de Nesse. Een oplettende getuige noteerde het kenteken van de aanrijding veroorzakende personen auto, welke na het ongeval meteen we greed. Aan de hand hiervan kon de rijkspolitie de ’’doorrijder” achterhalen. WADDINXVEEN - Over het onder werp ’’reformatorische gemeentepoli tiek” sprak vorige week dinsdagavond het RPF-raadslid uit Bunschoten- Spakenburg, de heer J. H. Willemsen, bij lachen verzekerd is, begint om half negen. De entree bedraagt op de in het Hervormd Wijkgebouw De ƒ3,50. -- U~“ In De Bonkelaar zullen deze maand nog de volgende film- en theatervoor stellingen worden gehouden: Vrijdag 14 maart Film; The Graduate Vrijdag 21 maart Film: Exodus Vrijdag 28 maart Film: Voor een paar dollars meer Zaterdag 29 maart Theater: Splien met Multatuli. Op vrijdagavond 29 februari wordt in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) de film ’’The Secret of Loving” gedraaid. De bekende Josh McDowell spreekt in deze film over het huwelijk. Een huwelijk zonder toewijding, is ’’normaal” vandaag. Is echte liefde nog wel mogelijk in deze harde wereld. Josh is concreet en praktisch in een per- WADDINXVEEN/ROTTERDAM soonlijke benadering vanuit het Evan- Het faillisement van Van den Bosch gelie. Hij sprak over dit onderwerp op Groenvoorzieningen en Sportvelden meer dan 500 hogere scholen en uni- BV, Tuinbouwweg 7, Waddinxveen is versiteiten, in 52 landen, en ontmoette door de arrondissementsrechtbank duizenden jonge mensen. Iedereen Rotterdam opgeheven. De curator is mr. C. F. van Delft te Gouda. WADDINXVEEN In De Bonkelaar zal donderdagavond 6 maart opnieuw en als het goed is voor de laatste maal gesproken worden over het gebruik van De Bonkelaar en de beide Ketelhuizen in Waddinxveen-Noord door derden. Dat gebeurt in een openbare vergade ring van het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen" vanaf kwart over acht. Bij deze vervolgdiscussie zullen de aan wezigen het woord eveneens mogen voeren. nuari over het gebruik van de gebou wen van de stichting door derden (met woordvoerders van 15 verschillende verenigingen) is er een vervolgnota ge schreven. In deze nota zijn de tijdens de eerste hoorzitting gemaakte opmer- r hopen dat vele oud-leerlingen kingen en vragen uitgewerkt. Aangege ven worden een aantal alternatieven, alsmede een aantal voorwaarden waar aan de eventuele gebruiker zal moeten voldoen. WADDINXVEEN - Brandweer en politie werden vorige week donder dagmorgen om tien minuten over elf gealarmeerd, daar bij landbouwer J. Borg aan het Noordeinde 4 een hooiberg in brand stond. Binnen zeer korte tijd waren de 20 brandweerlieden de brand meester, echter het na blussen nam nog wel wat tiid in beslag. De nasmeulende hooiberg, die half vol lag met balen stro, moest geheel uiteen worden getrokken. De gehele hooiberg ging verloren. Over de oorzaak deelde de politie mee, dat er - gezien de plaats waar de brand moet zijn ontstaan - beslist verkeer over°die baan worden geleid geen sprake kan zijn van hooibroei. Er wordt dan ook ernstig rekening zodat de bestaande rijbanen kunnen I worden gereconstrueerd tot één De piaatselijke vrijwillige brandwëëF nieuwe rijbaan, eveneens met drie rijs- vertelde ons het voor mogelijk te hou- troken. Bij Waddinxveen sluit de (jen ^at er sprake is geweest van over- nieuwe weg dan aan op de Gouwe- waaiende vonken van een vuilverbran- tunnel, die de veel te smalle en veel te ding op een naastgelegen terrein, beweeglijke brug zal vervangen. Als al- Toen de eerst uitgerukte eenheid hoge- les volgens plan verloopt - en er in die /lagedruk onder bevel van brandmee- plannen niet teveel zal worden bekne- ster J. Broer, die spoedig ter plaatse pen - moet het geheel dus in de loop Was, de omvang van de brand be- van 1981 worden opengesteld. merkte, werden onmiddellijk de tweede eenheid en alle beschikbare manschappen opgeroepen, welke eve neens snel ter plaatse verschenen. Met 4 stralen lage druk werd de brand bes treden, waarbij vanwege de hevige roo kontwikkeling gebruik moest worden gemaakt van perslucht. Het bleek echter al spoedig dat het vuur al te ver in de hooiberg was door gedrongen zodat deze niet te redden viel en geheel verloren ging. Het na blussen duurde echter nog tot ongeveer drie uur in de middag, De geraamde brandschade is nog onbekend. cht en ontij te vergaderen. ”Wat ik zeker weet is maar één ding: dat als men ’s nachts door Waddinxveen ging was één huis niet dicht en brandde nog licht dan had VOO spoedvergadering”. ”ER MOET MEER In de lofliederen die, soms met de no dige zelfspot, werden gezongen, werd ook de roem en de invloed van Wad dinxveen verhaald. Volgens één der sprekers zou de invloed van Wad dinxveen niet alleen bespeurbaar zijn in de fiscale politiek van de Nederlandse regering, maar zelfs in de buitenlandse politiek van de USA. Omdat iedereen ten slotte van mening was dat er meer gereunieerd moet worden, die verzon den werd naar het voorlopig bestuur van de kersvers opgerichte oud- leerlingen-vereniging van de Samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum te Waddinxveen: ’’Reünisten Verontrusting Openbaar Onderwijs 1970, gezellig bijeen in een diner-dansant in café-restaurant De Unie, zijn bijzonder verheugd te verne men dat de oud-leerlingen van de Sa menwerkingsschool een oud- leerlingen-vereniging hebben opge- lid zullen worden en wensen de nieuwe vereniging veel succes toe tot in lengte van jaren”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21