MUZIEKPARTY IN HET RAADHUIS 5 III Sjaak Noteboom Kaas, wijn, muziek en veel mensen zorgden voor een bijzondere gezellige sfeer Foto’s: PB lp fcr I’ fel X 7 w f llll»lllllilUIIIIIIIIII>lllllllllllllllllllllllllllUlMNII Illllllllllllllllllllllll^ Links klappen wethouder A. H. van Gent PvdAmet zijn vrouw. En wie gaat hier in het midden met de kaas op stap? Juist, de financieel Kapelmeester Huub Mathijsen en zijn pianist Chaim Levano. WEEKBLAD VOOR WADDINX VEENWOENSDAG 27 FEBRUARI 1980 Chaim Levano kondigde aan dat hij gedichten zou gaan citeren, maar hij wist als woordkunstenaar op voortreffelijke wijze met zijn stem om te gaan. U ziet op de foto dat er in de raadzaal nog nooit zoveel aardige vrouwen op een rij te zien waren. specialiste van het gemeentehuis mejuffrouw AC. van Hees. Rechts onder zien we oud-ARP-wethouder Floor van Tol met de in de camera kijkende Ineke Verheul. Links boven ziet u dat Paul van Schie en Hans Barth nog steeds met elkaar aan het praten zijn. WADD1NXVEEN - Er is vorige week donderdagavond in het gemeentehuis een heuse party gehouden ter opening van een viertal kamermuziekconcerten in dit voor jaar. De party in de hal, raadszaal en trouwzaal van ons huis der gemeente duurde ongewild langer dan de bedoeling was, maar werd daardoor een gezellige ontmoetingsplaats voor 120 Waddinxve- ners. Wijn en frisdranken in de ene hand en kaas in ae andere zorgden ervoor dat het gesprek best wilde vlotten. En zo werd het eerste muziekgebeuren aan het Raadhui splein een bijzonder genoeglijk samenzijn, waar het feit dat het Resistentie Orkest onder leiding van zijn kapelmeester Huub Mathijsen veel te laat met de uitvoering van een nostalgisch programma startte minder opvallend was geworden. Het organiserende gemeentebestuur kreeg namelijk afgelopen donderdaga vond om half acht - een uur voordat de voorstelling zou beginnen - het schok- Het Resistentie Orkest met achter de bas kapelmeester Huub Mathijsen en achter hem woordkunstenaar en pianist Chaim Levano. De dames verma kende telefoontje dat het Resistentie Or- ken elkaar op dit moment, kest wegens ziekte van twee leden niet zou komen opdagen. Die mededeling had een reeks telefoontjes tot gevolg, waaruit dui delijk werd dat de eerste violist wegens ziekte in een Gronings ziekenhuis was op genomen en het niet gemakkelijk zou zijn om voor vervangers te zorgen. Niettemin stapte het Resistentie Orkest, dat dus niet op volle sterkte was en één vervanger op ae kop had weten te tikken, rond ae klok van half tien het gemeente huis binnen en zodoende viel het opening sconcert niet in het water en konden de or- ganisatoren met een gerust hart het zweet t' V aantal belangstellenden worden 4.^ ?ld) met veel plezier en humor v anm— - -w i - Ook op een party in het gemeentehuis kom je elkaar natuurlijk meermalen tegen. Rechts boven blijft Floor van Tol in gesprek en links van het midden zien we weer de democraat Hans Barth met achter hem Jan Ferbakel en voor zijn, maar wist ook als hem Rabobank-directeur Broekhuijsen. Ja, wat hebben die nou te bespreken tijdens het openingsconcert in de raad zaal. Links democraat Hans Barth en rechts de christen-democratische wet houder Paul van Schie. Ze zoeken elkaar toch maar weer op... van het voorhoofd wissen. PLEZIER EN HUMOR Ondanks alles zorgde het Resistentie Or kest in een uitverkochte raadszaal helaas moest een i teleurgesteld) met veel plezier en humor voor heerlijke, ontspannende muziek. Op het programma stonden zowel werken uit het Russische, het Hongaarse, als het Duitse romantische repertoire. Bepaald verrassend was de bijdrage die Chaim Le vano leverde. Hij bleek niet alleen een be gaafd pianist te i j woordkunstenaar op een voortreffelijke wijze met zijn stem om te gaan. Hoewel hij zijn bijdrage aankondigde als het cite ren van gedichten, was eerder sprake van een demonstratie van de mogelijkheden van de menselijke stem. Het publiek rea geerde allert, zowel op de muziek, als op de "gedichten” van Levano. Het blijkt dat de belangstelling voor de eerste concertreeks in het Wadainxveense gemeentehuis bijzonder groot is. Zoals bekend staan nog optredens op het pro gramma van het Telemann Consort (don derdag 20 maart), het Clara Wieck Trio (donderdag 17 april) en het Orlando Kwartet (donderdag 22 mei). Wie verze kerd wil zijn van een plaats bij de nog vol gende drie concerten doet er goed aan een abonnement te nemen a f 22,Zij zijn nog in beperkte mate voorradig. Losse kaarten kosten f 7,50. Plaatsbewijzen voor de kamermuziekconcerten zijn te ver krijgen op het gemeentehuis, afdeling al gemene zaken van maandag tot en met vrijdag tussen 09.30 en 12.30 uur. Applaus in een uitverkochte raadzaal voor het Resistentie Orkest, dat ondanks een vervanger niet op volle strekte was. Links klappen wethouder AH. van Gent PvdAmet zijn vrouw. En wie hebben we daar: Links Jan Verbakel en rechts Rabobank-direc teur drs. W. Broekhuijsen. ^■1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3