in raadzaal Waddinxveen drietal recreatiefflms Open huis bij vernieuwde zaak J. van Fulpen halve eeuw bij Verbakel BV Bestuur Gouwebos vertoont Van den Berg H. C. Hijzelendoorn-Post viert gouden huwelijksfeest if 1 Donderdag 28 februari Woensdagavond 5 maart om 20.00 uur "r ■F OW ir WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1980 Parken, Vulpen van de Zuidkade. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. Waddinxveners kennen de heer Hijze- lendoorn vooral als één van de oprich ters van de hervormde Immanuëlkerk- gemeente, die toen "Wet en Evange lie" heette. In zijn vroegere woonplaats Alkemade was hij lid van de muziek vereniging "Door Gunst Verkregen”, waar de jubilaris de trombone be speelde. Mevrouw Hijzelendoorn-Post, dochter van een veldwachter in Rijpwetering, heeft al haar tijd steeds aan haar gezin besteed. Op dit moment is zij een ent housiast lid van het Bejaardenzangkoor in Waddinxveen. Wat van de bruid en bruidegom bijzonder opvalt is de goede gezondheid waarin beiden verkeren. Gezamenlijk zien ze dan ook uit naar de dag waarop het 50-jarig huwelijks feest zal worden gevierd en die onget wijfeld een druk bezochte receptie te zien zal geven. Want het gouden paar is er goed van doordrongen dat niet zo veel mensen samen dit feit kunnen beleven. kwam hij al gauw naar het rayon Gouda waar hij achtereenvolgens dienst deed als voorwerker, ploegbaas en brugwachter eerste klasse van de spoorbrug over de Gouwe in Gouda. Op zijn zestigste jaar maakte een onge luk (hij werd geraakt door een treep lank van een passerende trein) een voortijdig einde aan zijn loopbaan. OP EN TOP SPOORMAN Wat de heer Hijzelendoorn nooit heeft verloren is de liefde voor de spoorwe gen. Vanuit zijn woning kijkt hij dan ook geregeld neer op de spoorlijn Alp- hen aan den Rijn-Gouda. "Ik hoor di rect als er met de passerende treinen wat aan de hand is, zoals vastgelopen remmen", vertelt ons de bruidegom. Hij is een op en top spoorman gebleven en verheugt zich er dan ook over dat zijn zoon Johan als opzichter-tekenaar bij dé NS werkzaam is. De in Wad dinxveen wonende dochter Jannie is getrouwd met een meubelmaker. De Het Gouwebos is, zoals bekend, een parkgebied van circa 50 hectare. Het heeft een bovenlocale functie voor de landrecreatie. Het dient ter aanvulling van het tekort aan dagrecreatieve mo gelijkheden in dit gebied. OORLOGSJAREN In de jaren 1944-1945 was er geen kle ding meer te verkopen daar de winkel geheel was leegverkocht. Om toch ver koop te krijgen werd er die jaren over geschakeld op potten, pannen en speel goed. Geen bezwaar voor de heer Van Fulpen, die ook dit grif aan de man/- vrouw bracht. In die jaren werd de heer Van Fulpen bedrijfsleider om te voor komen dat hij in Duitsland moest wor den ingezet. Na de Tweede Wereldoorlog heeft de heer Van Fulpen de gehele ontwikke ling van klein naar groot meegemaakt - mede onder aanvoering van de zoons en dochters van de heer L. W. Verbakel. WADDINXVEEN Volgende week dinsdag 4 maart staan de heer H. C. Hijzelendoorn (78) en mevrouw W. M. Hijzelendoorn-Post (77) van het Jan van Bijnenpad 269 erbij stil dat het die dag precies 50 jaar geleden is dat zij met elkaar trouwden. Het gouden paar, dat 2 kinderen heeft, 5 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen, viert dit feest met een gelegenheid tot feliciteren van 15.30 tot 17.00 uur in de benedenzaal van het Anne Frank-centrum. De heer en mevrouw Hijzelendoorn wonen in Waddinxveen sinds 1936. Hun woningen stonden aan de Burge meester Trooststraat, Lijsterbesstraat, Mauritslaan en - sinds 1970 - aan het Jan van Bijnenpad. Beiden zijn niet uit ons Gouwedorp afkomstig. De bruid is geboren in Rijpwetering en de bruide gom in Alkemade/Nieuwe Wetering. De heer Hijzelendoorn is in totaal 33 jaar werkzaam geweest bij de Neder landse Spoorwegen. Begonnen als weg werker in het NS-rayon Hoofddorp WADDINXVEEN - Met een drankje en een hapje neemt banketbakkerij- kokerij Van den Berg van de Passage morgen (donderdag 28 februari) het ge heel vernieuwde winkelinterieur in ge bruik. Deze hernieuwde kennismaking met deze op en top Waddinxveense zaak zal niet onopgemerkt voorbij gaan want iedereen wordt uitgenodigd op de openingsdag tussen drie uur ’s middags en negen uur 's avonds een kijkje te ko men nemen in de banketbakkerij en de in vol bedrijf zijnde afdeling Party Ser vice. Zoals bekend is Van den Berg "van de partij” bij open huizen, jubilea, familiefeesten, (her)openingen en per soneelsfeesten. Van den Berg over de afdeling Party Service: "Wij zijn van de partij omdat uw party ons vak is! Zo ligt dat. Wij zijn al vele jaren gespecialiseerd in het vol ledig voorbereiden en organiseren van grote of kleine party’s. Privé bij u thuis of zakelijk in het bedrijf. Van sfeervol familiefeest tot uitgebreid zakenfeest. Onze verzorging daarbij is van invitatie tot en met de afwas. U heeft er dus zelf eigenlijk geen omkijken naar. Terwijl u toch helemaal uw eigen ideeën door ons kunt laten uitvoeren. Gespeciali seerd als wij zijn verzorgen wij de drankjes, het koud buffet, het diner, de hapjes, het glaswerk, bestek en aarde werk, de decoraties, de versiering, ver lichting, achtergrond-muziek, etc., etc.” ’’Kortom het volledig voorbereiden en organiseren van uw feest is bij ons in vakkundige handen. Onze koks staan garant voor smakelijke kleine hapjes WADDINXVEEN In café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost is dinsdagavond met een receptie voor vrienden en bekenden stil gestaan bij het 50-jarig dienstverband van de heer J. van Fulpen bij mode huis Verbakel BV aan de Zuidkade. Deze maand is het namelijk een halve eeuw geleden dat de jubilaris in dienst trad bij de heer L. W. Ver bakel, die toen een Kleine zaak dreef in dames- en herenconfectie en manufacturen. Volgende maand viert Verbakel BV het 60-jarig bestaan. De heer Van Fulpen, nog steeds actief in de zaak werkzaam en als het ware een vertrouwd beeld voor het publiek, verbleef in het begin intern bij de heer Verbakel en maakte op die manier te vens deel uit van het gezin van zijn baas. Beiden konden goed met elkaar overweg: ze werkten goed samen, wi sten van aanpakken en zaten op "de zelfde golflengte". De klanten werden in Reeuwijk en Boskoop per fiets be zocht en niet alleen overdag, maar ook dikwijls in de avonduren. Na verloop van tijd 1935) werd be gonnen met de verkoop van vitrage en meubelen. Dit, doordat er vraag ont stond bij de "wegklanten". In die tijd werd ook het pand Zuidkade 18 aange kocht. Het pand waarboven de heer Van Vulpen thans nog woont. De heer en mevrouw Fvan maar ook voor cullinaire hoogstandjes. Ons personeel weet alles van het schep pen van een eigen sfeer en zorgt na af loop dat alles ook weer keurig opge ruimd wordt. Het enige wat u u heeft te doen is na afloop de complimentjes van uw gasten in ontvangst te nemen". De vernieuwing van het winkelinte rieur in het winkelcentrum ”de Pas sage” heeft drie dagen in beslag geno men. Afgelopen maandag, dinsdag en woensdag is Van den Berg dan ook ge sloten geweest. Het resultaat daarvan is dat aan de binnenzijde alles is ver nieuwd. Zo zijn er 12 nieuwe ovens aangeschaft in de banketbakkerij, is er een nieuwe bonbonboetiek bijgeko men, is er ruimte met een dia presentatie gecreëerd waar met de af deling Party Service gemakkelijk af spraken valt te maken, staan er in de winkel de nieuwste toonbanken met koelvitrines en ga zo maar door. bij Van den Berg, die donderdag de va ste gebakklanten onder de bedrijven van zo’n 700 gebakjes gaat voorzien, werken 16 mensen, waarbij de part timers niet zijn meegerekend. Het open huis van donderdag gaat gepaard met diverse heropeningsaanbiedingen, zoals aardbeienvlaaien, leuke attenties en dergelijke. Waarvan de bezoekers kunnen kennis nemen is niet alleen de moderne bakkerij, waar het bakken van broodhanen, pizza’s, gevulde flens jes en dergelijke gedemonstreerd zal worden, maar zullen ook de diverse koude schotels worden getoond. Te vens kan men kennismaken met de nieuwe wijnkaart van Van den Berg's Party Service. thans bestaande nationale parken van ons land is. In deze film krijgt de doorsnee-recreant, die van de natuur wil genieten - in tegenstelling tot de na tuurbeschermer - nauwelijks aandacht. In de andere films ligt dat anders. TWEEDE FILM De tweede film ’’Recreatieeen na tuurlijke zaak" geeft een overzicht van de arbeid en vrije tijd tijdens de Midde leeuwen, tijdens de industriële revolu tie (eerste helft 19e eeuw) en in de 20e eeuw met zijn "arbeidsvrije tijd”. Ver volgens wordt in deze film een aantal voorbeelden gegeven van wat men zoal onder vrije tijd en recreatie verstaat. Tevens wordt de relatie gelegd tussen re creatie. natuurbehoud en de rol die de overheid en particuliere organisaties hierin hebben, en de natuurbescher ming. De film besteedt aandacht aan recreatie in de directe woonomgeving. Speciale aandacht wordt geschonken aan de natuureducatie bij zowel de jeugd als de volwassenen. Deze film (evenals de volgende) uitgebracht door de Stichting Recreatie Aan deze film uit 1975 is medewerking verleend door vele instanties, waaronder de Prof. Kohnstam MAVO en het Bouwvoor- lichtingscentrum uit Waddinxveen. DERDE FILM De derde film "Recreatieom kort te gaan” handelt over het recreëren in de woonplaats. Een doodgewone zaak, waaraan iedereen mee doet. Zonder er bij na te denken. Het is een belangrijk onderdeel van het dagelijks leven, dat men pas beseft wanneer er geen of nau welijks mogelijkheden voor zijn. Deze film gaat in op de mogelijkheden voor jeugd, volwassenen en ouderen om de vrije tijd in de open lucht door te bren gen. Het gaat daarbij om voorzienin gen, die vanuit meerdere wijken op loopafstand van de woning - maar ook per fiets en openbaar vervoer - goed bereikbaar zijn. In te veel gemeenten ontbreken die helaas nog! Het gouden paar H. C. Hijzelendoorn en W. M. Hijzelendoorn-Post. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/BOSKOOP Het recreatieschap Bospark, het sa menwerkingsorgaan van de gemeenten Waddinxveen en Boskoop om tussen beide plaatsen het Gouwebos gerealiseerd te kunnen krijgen, houdt volgende week woensdagavond 5 maart in het gemeentehuis van Waddinxveen een bijzondere vergadering. Er zullen dan namelijk niet alleen enkele financiële aangelegenheden behandeld worden om acht uur, maar op het programma staat ook de vertoning van de dpie korte films ’’Nationale Parken, noodzaak”, Recreatie... een natuurlijke zaak”, ’’Recreatie... om kort te gaan” in de raadzaal van het gemeentehuis. Dit is volgens het door Boskoops burgemeester J. H. Reinders voor gezeten bestuur van het recreatieschap Bospark een uitgelezen gele genheid voor een ieder die zich betrokken voelt bij de recreatie in het algemeen en het Gouwebos-in-aanleg in het bijzonder. De voorzieningen in dit gebied hebben een matig intensief karakter, terwijl er ook extensieve gebieden zijn, zoals de Voorofsche Polder. Het middenge deelte zal eerst aangepakt worden. Een aantal voorzieningen zal worden aange legd overeenkomstig het besluit van de algemene raad daarbij rekening hou dend met de wensen van de bevolking. Een uitwerking van dit middengebied wordt dit jaar tegemoet gezien. De voorgestelde voorzieningen komen overeen met de in de laatste te verto nen film bedoelde voorzieningen voor jeugd, ouderen en volwassenen bereik baar vanuit meerdere wijken op loop- en fietsafstand van de woning. Zoals gezegd wordt er na de behande ling van een aantal financiële zaken volgende week woensdagavond 5 maart begonnen met de vertoning van een drietal recreatiefilms. EERSTE FILM De eerste film ’’nationale Parken, noodzaak" is geregisseerd en geprodu ceerd door de bekende cineast Bert Haanstra. Deze film heeft tot doel het publiek bewust te maken van de nood zaak om meer nationale parken in te stellen. Op dit ogenblik kennen we in Nederland drie van dergelijke parken nl. de Kennemerduinen, de Hoge Ve- luwe en de Veluwezoom. Haanstra laat in zijn film door middel van fraaie beel den zien wat er aan flora en fauna in de WW

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5