I tl Doorkijkje naar zwemmers en tennissers sportpark BEURZEN Informatie avond over Vrije School Snackbar Demonstratie Sj. Noteboom geeft meer kleur aan fotohobby Jazzconcert Zoetermeer Deze maand kinder- kledingbeurs in De Bonkelaar COÖRDINATIEGROEP VOOR ACTIES IN OPRICHTING WADDINXVEEN - Op initiatief van de plaatselijke PSP hebben de po litieke partijen PvdA, PPR en PSP en de organisaties Interkerkelijk Vre desberaad, NIVON en het Humanistisch Verbond in principe besloten tot de oprichting van een coördinatiegroep voor acties in Waddinxveen. Swan Import t h -1 •I f IJ h J»' 1 J Jw- ‘I I SB! ,s- *1 f te’ M'i: I T WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 MAART 1980 W V- i W, w, i hte A ro- 4 •W w J :n; je; R omdat wij een eigen identiteit wensen en r met de PSP of andere organisaties. Vanuit onze eigen verantwoordelijk heid, zullen wij zelf zo nodig acties ini- r* r1. j van anderen”. ur )E N, 15 II- 16 >1- en LS, alf G- I Ji In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Midden-Holland is een aantal wijzi- 9 1 WADDINXVEEN - Zoals bericht stelt het Waddinxveense college van Burge meester en Wethouders de plaatselijke bevolking in de gelegenheid de nieuwe accommodatie tussen de tennishal en het overdekte zwembad te komen be zichtigen en wel komende zaterdag middag 8 maart tussen 12.00 en 13.00 uur. In deze tussenbouw bevindt zich een restaurant, dat wordt gepacht door de heer W. Pardon van de Willem de Rijkelaan 130. Hij beheert niet alleen het restaurant, maar oefent ook toe zicht uit op het gebeuren in de tennis hal, zorgt voor het schoonhouden van het complex èn opent en sluit het. Wie -,-w «trrjr Op zondag 9 maart van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Nederlandse Vere niging "De Verzamelaar” een grote in ternationale verzamelbeurs van stenen, mineralen, fossielen, schelpen en kora len in Musis Sacrum, Velperplein Arnhem-C. WADDINXVEEN - Ten behoeve van de Waddinxveense verzamelaars kun nen we een grote internationale stenen beurs in Arnhem en een prentbrief kaartenbeurs in Oldebroek drinkt heeft zowel een mooi uitzicht op aankondigen. de tennissers als op de zwemmers, uite raard zolang het overdekte in gebruik is. Vanuit beide complexen is de tussen bouw, die vrijdagmiddag 13 februari om drie uur werd opgeleverd door aan nemer Van der Heijden uit Woerden, te bereiken; ook door mindervaliden. Op zaterdag 15 maart houdt de Ne derlandse Vereniging "De Verzame laar" een grote ansichtkaartenbeurs in de zaal van hotel-café-restaurant Her ken, Zuiderzeestraatweg 135 te Ólde- broek. Ue beurs is geopena van iv.w tot 17.00 uur. 9 Hierbij gaat het om plaatselijke activi teiten rondom thema’s met een natio naal of internationaal karakter, zoals kernenergie, kernbewapening, Zuid- Afrika en dergelijke. Met de in het le ven te roepen coördinatiegroep kunnen thema’s hebben de acties beter worden opgezet dan tot nu toe en is er sprake van een organisatori- ■+t- dergelijke acties positiever Namens de coördinatiegroep heeft Hans van Borselen brieven verstuurd aan CDA, RPF, VVD, GPV, SGP, Her vormde Kiesvereniging, D’66, FNV, Amnesty International, Vrouwenemancipatie, De Bonkelaar, CNV en Vrouwenbond NVV met het verzoek deel te nemen aan de op te richten groep, indienTnen zich met de opzet en ideëen natuurlijk kan vereniging, üe WADDINXVEEN/GOUDA - Dinsda gavond 11 maart om kwart over acht komt voor de Stichting "De Vrije School" Gouda en omstreken spreken de heer Gerard Rijngoud, leerkracht uit Leiden. Hij komt aan het Albersep- lein 5 in Gouda vertellen over het on derwijs in de vakken dierkunde, heem kunde en menskunde. Met name het kunstzinnige aspect van dit onderwijs zal worden belicht. In de pauze kunt u een kopje koffie drinken en er is een boeken- en speelgoedtafel. SCHOOLFEEST Om ouders en belangstellenden een in druk te geven hoe het onderwijs in de praktijk verloopt organiseert de Vrije School Gouda e.o. schoolfeesten. Het eerstvolgende schoolfeest is zaterdag 15 maart in de Goudse Schouwburg aan de Boelekade 67 te Gouda. Dit feest begint om 10.00 uur en duurt tot plm. 11.30 uur. De zaal is open om 09.30 uur. Er is ook een boeken- en speelgoedtafel. WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft Kirkos BV, Waddinxveen een filiaal ge- Wij verwerpen de kernbewapenings- Werkgroep spiraal en willen daarom de kernwa pens uit de wereld helpen, te beginnen met Nederland. Wij willen het racistische apartheid- sregime in Zuid-Afrika bestrijden en willen beginnen met een Shell-boycot. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - In de serie jazzconcerten op de zondag middag treedt op zondag 9 maart de Engelse formatie ’’The Sammy riming- ton Band” op in het Zoetermeerse theater ”De Graanschuur”, Dorpss traat 74a. Deze band bestaat uit vijf zeer getalenteerde musici; Andy Finch (piano), Annie Hawkins (bas), Alan Wickett (drums), John Coles (banjo) en Sammy Rimington. Sammy is jazzmusicus vanaf z’n zeven tiende jaar. Hij speelde in vele grote or kesten van naam, zowel in Europa als in Amerika. Zijn grote veelzijdigheid blijkt uit het aantal instrumenten dat hij bespeelt: clarinet, alt- tenor- en so- praansax, fluit, guitaar, contrabas en mandoline. Sammy Rimington maakte de laatste jaren uitgebreide tournees door Europa, Amerika en Australië, niet alleen met zijn eigen band, maar ook met de Chris Barber Band. Ook bracht hij bij elkaar zo’n zestig gram mofoonplaten uit. Het concert begint om 14.30 uur en duurt circa twee uur, met één of twee pauzes. De toegangsprijs bedraagt ƒ6,per persoon. Voor leden van de Jazzclub Zoetermeer (op vertoon van lidmaatschapskaart), kinderen tot 16 jaar en houders van een cultureel jon gerenpasport of van een 65+ pas is de toegangsprijs vastgesteld op 4, De kaartverkoop is aan de balie van het theater ”De Graanschuur”. Telefoni sch bestellen en afhalen van kaarten van maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur; tevens op vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur en op zaterdag van 14.00- 16.00 uur; bovendien gedurende één uur voor de voorstelling. Afhalen van kaarten tot een kwartier voor de voor stelling.. Het jazzconcert wordt georganiseerd door de Culturele Kring "De Segh- bloem" in nauwe samenwerking met de Zoetermeerse Jazzclub. eerstvolgende vergadering van de coördinatiegroep is op donderdaga vond 13 maart om acht uur in Het Tref punt aan de Stationsstraat. Hans van Borselen: ’’Over de volgende .1leden van de coördinatiegroep in hun eerste verga- dering gezamenlijke standpuntbepalin- sch breder draagvlak, zodat het verloop gen geformuleerd, die aansluiten bij be- van dergelijke acties positiever zou staande landelijke acties: kunnen zijn. Wij achten de ontwikkeling en uit bouw van kernenergie te riskant voor onze samenleving en derhalve ontoe laatbaar. Wij verwerpen de kernbewapenings- (Shell is al één van de belangrijkste olieleveranciers van Zuid-Afrika; voor een actie in Waddinxveen, gericht op deze zaak, is reeds eerder besloten door PvdA, PSP, PPR en IKV)”. D’66 Vooralsnog is alleen een openbare reactie van de afdeling Waddinxveen van D’66 bekend op het initiatief van de PSP om te komen, tot de oprichting van een coördinatiegroep voor acties in Waddinxveen, waaraan al sinds eind vorig jaar wordt gesleuteld. Na de ge dane suggestie zorgvuldig te hebben overwogen oordeelden de democraten: ’’Alhoewel een gecoördineerd optre- vestigd in Den Haag, Rijswijkseweg A“n „o,, riu.or.o r,co394 onc|er <je handelsnaam Snackbar ’t Kruispunt. Omschrijving bedrijf: snackbar. n Vanuit het nieuwe restaurant in de tussenbouw van de tennishal en het overdekte zwembad kan er zowel gekeken worden naar de tennissers als naar de zwemmers. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom in het fraaie restaurant wat eet en WADDINXVEEN - Foto Sjaak Noteboom in het winkelcentrum ”de Passage" houdt volgende week dinsdagavond 11 maart om kwart voor acht in Party Home een speciale demonstratie '’kleur vergrotingen maken van kleurne- gatieven". Deze demonstratie is vrij toegankelijk en wordt door de Waddinxveense fotozaak gehou den in samenwerking met Combi- foto, Philips (van het unieke Phi lips Tri-one kleurensysteem) en Kodak (met de excellente Kodak Ektacolor 78 papier en Ektaprint 2 chemicaliën. Afdrukken' vervaardigen van zwart/wit negatieven is een boeiende hobby. Maar ’t wordt nog fascinerender als u zelf kleur- vergrotingen kan maken van uw mooiste kleurnegatieven. De re- sultaten welke vandaag de dag met deze hobby worden geboekt zijn ronduit geweldig te noemen. Prachtige kleurvergrotingen op ieder gewenst formaat waarmee de hobbyist in familie-, kennissen- en vriendenkring be wondering weet af te dwingen. Was vroeger het kleurvergroten niet mogelijk, tegenwoordig is dat geen enkel probleem. Steeds meer fotohobbyisten bekennen kleur. Een indrukwekkende hobby-uitbreiding waar u ook mee kunt beginnen. Immers het maken van een kleurvergroting is vandaag de dag niet moeilijker dan het vervaardigen van een zwart/wit vergroting. Zeker niet met de nieuwe Kodak Hobby Box. Een complete startset met vloeibare chemicaliën, een pak kleurpapier, kleurherkennings- kaart en een duidelijk boekje met stap voor stap aanwijzingen. In het kort komt het hierop neer: Na het maken van een proefbe- lichting bepaalt u de juiste dek king en de eventuele kleurafwij king. Vervolgens kunt u in de re gel meteen de definitieve kleur vergroting maken. Door de aan wijzingen in het boekje op te vol gen en de aanbevolen laagge prijsde hulpmiddelen daarbij te gebruiken kunt u zich in korte tijd en met slechts een kleine investe ring aan papier en chemicaliën de trotse maker noemen van een perfecte kleurvergroting. Een hobby-uitbreiding die zo fa scineert dat er ongetwijfeld meer dere kleurvergrotingen zullen vólgen. ik 't ■flRR 7 den van diverse organisaties soms erg nuttig kan zijn, lijkt ons de vorm van coördinatie die u voorstelt niet zo noodzakelijk. Waddinxveen is toch werkelijk niet zo groot, dat er geen contact te vinden zou zijn met andere politieke partijen of belangenorganisa- WADDINXVEEN/GOUDA - ties. Hoe goed uw bedoelingen ook mo- In het handelsregister van de Kamer gen zijn, wij zullen er niet op in gaan, van Koophandel en Fabrieken voor ij .::n niet vereenzelvigd willen worden gingen met betrekking tot Swan Import - - - - BV, Waddinxveen, verwerkt. Dit be drijf is in Den Bosch gevestigd en heeft nu de statuten, de statutaire zetel en ’t' tiëren of inhaken op goede initiatieven maatschappelijk kapitaal (nu f 300.000,gewijzigd. WADDINXVEEN Ook dit, voorjaar zal er in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan ’t Beukenhof wwer ’n kinder- kledingbeurs worden gehouden voor goede gedragen kleding, welke schoon en heel moet zijn, in de maten 86-164. In verband met deze kledingbeurs wordt er vrijdagmorgen 21 maart kleding ingenomen van 9.30-11.00 uur en van 13.30-15.30 uur. Op zaterdag 22 maart is de verkoop van 9.00-12.00 uur. 's Middags kan men van 15.00-16.00 uur afre kenen en de niet verkochte kle ding ophalen. Is kleding en geld niet opgehaald, dan worden ze eigendom van de beursorganisatie en worden de kleren doorgegeven aan diverse kindertehuizen. Ook kan men de niet verkochte kleding ter be schikking stellen van een kinder tehuis. Nadere informaties worden u gaarne verstrekt onder tel. nr. 5367.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3