I Muziekuitvoering van ’’Concordia” F. Veldwijk sr. (84) overleden Baldadige jongen 16) schoot met luchtdrukpistool UIT IN WADDINXVEEN 20 maart Telemann Consort 29 maart The Ditchers 22 maart De Aviola’s EMERITAAT NABIJ VOOR Ds. JOH VERWELIUS Lezing over duingebied Voorne/Putten i I I pH POLITIENIEUWS WADDINXVEEN f i I F. Veldwijk sr. LOKAALVREDEBREUK WADDINXVEEN - Maandagavond 3 maart is in Huize Bloemendaal te Gouda op de leeftijd van ruim 84 jaar overleden de heer F. Veldwijk sr. De heer Veldwijk was oud-directeur van Drukkerij en Boekhandel Veldwijk BV, en direct na de Tweede Wereldoorlog oprichter en uitge ver van het Weekblad voor Waddinxveen. De begrafenis van de heer Veldwijk is bepaald op vrijdagmiddag 7 maart om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats aan de Alberdingck Thijmlaan. I ij II WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 MAART 1980 4 wisselend duinlandschap met natte val leien, waarop zich een unieke flora heeft kunnen ontwikkelen. lijk in 1932 toen moest worden omge zien naar een ruimer pand. Gekocht werden daarom twee panden aan de waar na odige verbouwingen zowel de op die manier het gebrek aan electri- sche aandrijving te kunnen overbrug- 1970 het bedrijf als commissaris, een gezond en bloeiend bedrijf dat veel dank is verschuldigd aan de man die ver toonden. Zo werden processen-verbaa' aangezegd terzake overbelading, de fecte remmen, richtingaanwijzers en werkten de handremmen niet vol doende van vele personenauto’s. De komende weken zullen meerdere spe ciale controles op de technische staat van voertuigen worden verricht. overwinning beëindigde Tweede We- Bij het laten verschijnen van een plaat ste tijd gedrukt op bonkaartenpapier. - ---I-’"-1x selijk onafhankelijk nieuwsblad had de heer Veldwijk zich het volgende ten gauw werd dit vrijdag en dat zou tot INBRAAK In de nacht van vrijdag 29 februari op zaterdag 1 maart werd ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging WSE in de Oranjewijk. Toegang werd ver kregen door verbreking aan de achter zijde. Men heeft getracht luidspreker- boxen van de muur te wrikken. Ont vreemd werden een aantal pakjes shag en wat snoepgoed. Tegen de 19-jarige Waddinxvener D. H. is proces-verbaal opgemaakt ter zake gepleegde lokaalvredebreuk. Tij dens een koffiebarbijeenkomst in De Schaapskooi aan de Nesse kwam hij met een flesje bier binnen en misdroeg zich. Hem werd aangezegd de lokaliteit te verlaten. Hij voldeed hieraan niet, waarna de politie werd gebeld. Hierbij sloeg hij de telefoon en andere spullen van de koelkast en schopte één van de leiders tegen de benen. INBREKERS AANGEHOUDEN In de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 februari werd bij de radio- en tv-zaak van Kadiks te Moerkapelle ingebro ken, waarbij voor f 1.200,— aan af speelapparatuur werd ontvreemd. In dezelfde nacht werd uit de auto van de drukkerijtje met handper- schijnt in verband met de donderdagse koopavond. BEGINPERIODE Frederik Veldwijk woonde totdat hij vorig jaar werd opgenomen in Huize Bloemendaal, waar hij vooral de laatste tijd zeer verzwakte, met zijn echtge note aan het Jan van Bijnenpad. De overledene liep al op jonge leeftijd met de gedachte rond eens een eigen grafi sch bedrijf te runnen. Hij leerde het drukkersvak grondig in ’s- Gravenzande, werkte bij boekhandels in Middelburg en in Rotterdam, maar keerde uiteindelijk toch weer terug in ’s-Gravenzande, waar hem in de druk kerij van zijn eerste werkgever een lei dinggevende positie werd aangeboden. Gebleven was echter het ideaal van een eigen bedrijf. KLEINE DRUKKERIJ Nog maar net een paar jaar getrouwd kreeg de heer Veldwijk in de jaren twintig contact met de voor hem op dat moment onbekende gemeente Wad dinxveen. De drukkerij en boekhandel van de heer M. J. Olthof in de Juliana- september 1961 duren. De vrije zater- straat beviel hem, zodat de nieuwe dag was er toen de oorzaak van dat de g naar donderdag ging, terwijl het Weekblad voor Wad dinxveen sinds 1977 op woensdag ver- WADDINXVEEN In de Hervormde Kerkbode van deze week heeft ds. Joh. Verwelius, de predikant van wijk Oost van de Centrale Her vormde Gemeente, meegedeeld dat hij op 24 juni van dit jaar 65 jaar hoopt te worden. ”Dat is de leeftijd waarop een predikant met emeritaat moet gaan. Ik heb dan ook een verzoek ingediend mij per 1 oktober a.s. emeritaat te verlenen. En ik hoop dan ook zondag 28 september om half drie in de Dienst des Woords afscheid te nemen”, aldus ds. Verwelius, die in zijn mededeling nog opmerkte: "We blijven in Waddinxveen wonen. De prachtige woning aan de Peuleyen 33 zullen we echter verlaten. Voor mijn vrouw is er te veel onderhoud aan. Daarom is ons een flat toegewe zen, Passage 200.” plaatselijke belangen voor te staan, door middel van kleine annonce’s con tact te brengen en de plaatselijke win keliers gelegenheid te geven tot adver teren”. Sindsdien zijn er niet minder dan 1656 nummers van het Weekblad voor Wad dinxveen in een groeiend aantal Wad- dinxveense brievenbussen gestopt. De eerste weken gratis, daarna voor WADDINXVEEN - Nadat het rijkspolitiebureau aan de Kerkweg-Oost de melding had binnengekregen, dat er vanaf het klauterhonk aan de De Genestetlaan een jongen met een luchtdrukpistool was beschoten, werd daar de 16-jarige M. de J. uit Waddinxveen met een luchtdrukpi stool. aangetroffen. Hij bekende, dat hij op de ruiten van de flats had ge schoten. Het wanen is inbeslaggenomen. Proces-verbaal terzake balda digheid en overtreding van de Wapenwet is opgemaakt. Tevens bekende hij enkele dagen tevoren te Waddinxveen na een gegeven stopteken van een politieman te zijn doorgereden, daar zijn bromfiets was opgevoerd. AUTODIEF AANGEHOUDEN In de nacht van dinsdag op woensdag WADDINXVEEN In onze ’’uitagenda” herinneren we graag aan de jaarlijkse muziekuitvoering van het Waddinxveense fanfarekorps ”Con- QTCj 1 F” i i rl o rt n Ttn rl "7 rv% o o t-E rxm z-» L U r* CA z» E z-x *- De lente wordt door de Wad dinxveense dansvereniging The Old mini-majorettes onder leiding van resp. Classic op zaterdagavond 22 maart in- mejuf- geluid met een dansavond in het Anne Frank-centrum, waarop De Aviola’s uit Aalsmeer voor de muzikale omlijsting zullen zorgdragen. Vervolgens neemt tamboer-maitre Klaas Angenent de touwtjes in handen om de drumband te laten horen wat zij samen met hun instructeur Jos Visser hebben ingestudeerd. Tot slot zullen majorettes en tamboers gezamenlijk dit optreden besluiten. Na de pauze biedt ’’Concordia” alle aanwezigen de gelegenheid nog een Op de dansavond van de Wad- dansje te maken op muziek van het dinxveense danssociëteit Instuif Inn Trio Rook, dat het verdere verloop van de avond voor haar rekening neemt. mejuffrouw Hoogewoning en frouw Bakker. op vrijdagavond 7 maart om kwart voor acht in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat. De afdeling fanfare zal deze avond ope nen met diverse werken van heden daagse componisten tot aan Bach’s Bist du bei mir en een pittige Spaanse fla- mengo. Het geheel staat onder leiding van de dirigent G. de Knegt. Hierna zal het programma worden voortgezet met enkele optredens van de majorettes en De hervormde predikant ds. Joh. Verwelius. Foto: Weekblad voot; Waddinxveen/Sjaak Noteboom AFSCHEID OP 28 SEPTEMBER 1980 - heeft de heer Veldwijk wel eens gezegd: z^rv^lzlz^lUlz ko.z>i« C- was nauwelijks papier en electrische 27-jarige J. v. d. L. een optie-scanner met antenne, waarde ca. f f.000, ontvreemd. In de nacht van woensdag daarna gedrukt op de 27 op donderdag 28 februari werden in J Hazerswoude terzake een poging tot bracht met behulp van een zelfge- diefstal uit personenauto’s 4 personen bouwde primitieve trapinstallatie, om aangehouden. Door de recherche van de rijkspolitie te Waddinxveen en te Hazerswoude is een gezamenlijk onderzoek in deze ver richt. Bij dit onderzoek bleek, dat en kelen van de aangehoudenen de hier boven vermelde diefstallen hadden ge- centrale keuken. Vandaar dat de eerste pleegd. Verder bekenden zij diefstallen nummers van het Weekblad voor Wad- scheen op zaterdag 19 mei 1945 de eer- dinxveen verschenen zonder de verei- L.i- 1 LG-2-ste toestemming van ’t Militaire Gezag uit personenauto’s te hebben gepleegd in ’s-Gravenhage, Rijswijk, JDelft en Bleiswijk. Slechts een deel van de ont zag, het toenmalige bestuur. De heer vreemde goederen kon worden achter- aan zijn ’’plaats- haald. Een gedeelte van de ontvreemde Een en ander goederen werd verkocht aan een inwo ner uit de residentie, die als verdacht van heling is aangehouden. Deze be kende tevens nog een aantal autodief- ven. Dit moet worden afgewacht. Wij stallen te hebben gepleegd, kozen zee en hopen op gunstige wind”. doel gesteld: ”Op eenvoudige wijze de Overigens zou die vergunning een paar - f 1 ‘n hef gemeentehuis op het Telemann Consort, een Belgisch ensemble met muziek uit de barok- en rococopenode. Wie verzekerd wil zijn van een bij dit of één van de volgende twee Koninklijke Nederlandse Maatschappij concerten (het Clara Wieck Trio op donderdag 17 april en het Orlando Kwartet op donderdag 22 mei) doet er goed aan een abonnement te nemen a 22,—. Zij zijn nog in beperkte mate voorradig. Losse kaarten kosten f 7,50. Plaatsbewijzen voor de kamermu- verzorgen over het duingebied van ziekconcerten zijn te verkrijgen op het Voorne en Putten. Het is een zeer af- gemeentehuis, afdeling algemene za ken van maandag tot en met vrijdag tussen 09.30 en 12.30 uur. Op zondag 17 februari werd eveneens met een luchtdrukpistool geschoten en nu in de omgeving van het Koningin Wilhelminaplein. De gewaarschuwde vorige week werd de politie gemeld, politie trof enkele jeugdige Turken aan. dat er op de Henegouwerweg onder de Op één van hen werd bij fouillering een gemeente Reeuwijk een auto uit de luchtdrukpistool en 2 doosjes kogeltjes bocht was gevlogen en over de kop was aangetroffen. Tegen de 17-jarige Z. H. geslagen. De bestuurder was meteen uit Waddinxveen wordt proces-verbaal weggerend. Een onopvallende surveil- opgemaakt. lance van de plaatselijke rijkspolitie wist deze man klem te rijden tegen de vangrail. Nadat de politiemannen zich hadden bekend gemaakt, dook de man de Gouwe in. De ’’zwemmer” werd met de schijnwerper gevolgd. Hierdoor kon een surveillance hem aan de over zijde opwachten. De door hem be stuurde auto, een Toyota Corolla, bleek in Hazerswoude te zijn ont vreemd. Daar hij bekende niets van de bewuste te weten, is hij overgegeven aan de rijspolitie te Hazerswoude en al daar in verzekering gesteld. GEEN VOORRANG Op donderdag 28 februari omstreeks 15.30 uur verleende J. C. (79) uit Wad dinxveen geen voorrang aan D. v. d. B. (66) uit Waddinxveen. Eerstgenoemde reed met zijn personenauto zonder te stoppen vanaf de Stationsstraat de krui sing met de Kanaalstraat op. Beide auto’s bekwamen flinke materiële schade. In het kader van de gemeentelijke serie kamermuziekconcerten treedt donder dagavond 20 maart om half negen I - Consort, een Belgisch ensemble WADD1NXVEEN/GOUDA De af plaats deling Gouda en omstreken van de voor Tuinbouw en Plantkunde belegt volgende week woensdagavond 12 maart in gebouw De Haven aan de Oo- sthaven in Gouda om 20.00 uur een avond waarop de heer C. Beukelman uit Rotterdam een lezing met dia’s zal verzorgen over het duingebied Op de dansavond ’77, welke wordt gehouden op zaterda gavond 29 maart in het Anne Frank- centrum, wordt de muziek verzorgd door The Ditchers. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden besteld op donderdagavond 27 maart tussen 19.00 en 21.00 uur via het telefoonnummer 7488. straat beviel hem, zodat de nieuwe eigenaar in 1926 F. Veldwijk heette. Op verschijningsdag 31-jarige leeftijd nam hij toen’n kleine handelsdrukkerij en kantoorboekhan del over; een ‘j sen dat in de afgelopen tientallen jaren is uitgebreid tot het moderne grafische bedrijf Veldwijk BV aan de Oranjelaan. De groei van het bedrijf werd al duide- Over de beginperiode van de krant Het was geen gemakkelijk begin. Er oostzijde van de Oranjelaan, waar na stroom om de drukpers aan te drijven de nodige verbouwingen zowel de was er evenmin. Met de hand werd het drukkerij als de boekhandel onderdak krantje gezet en kregen. De opening van het complex degelpers, die in beweging werd ge werd verricht door burgemeester P. A. bracht met behulp van een Troost. In 1959 werd overgestapt naar het huidige hoekpand aan de Oranje laan, terwijl de boekhandel in 1964 een geheel zelfstandig leven ging leiden in gen”. het winkelcentrum ”de Passage”. Het papier kwam van een nog reste- wffkri tn voor rend voorraadje, waarop in de oorlogs- WADDINXVEEN jaren bonnen waren gedrukt voor de Op initiatief van de heer Veldwijk ver ste editie van het Weekblad voor Wad dinxveen. Dat gebeurde op de kop af twee weken na de met de geallieerde Veldwijk had dan ook genoten” geschreven: behoudens goedkeuring van hoogere instanties, die over het al of niet ver- bij het laten verschijnen van een plaat- schijnen hun oordeel zullen moeten ge kozen zee en hopen op gunstige wind”. TECHNISCHE STAAT Z' - - VOERTUIGEN weken later afkomen. acttvttfttfn Bij een door de plaatselijke rijkspolitie gehouden verkeerscontrole op de De heer Veldwijk heeft gedurende zijn Sniepweg/Kanaaldijk, bleek, dat vele leven niet alleen hard gewerkt, maar voertuigen technische defecten gelukkig ook nog tijd en gelegenheid gevonden om in het kerkelijke en maat schappelijke leven in Waddinxveen de nodige activiteiten te ontplooien. We- losbreekreminrichting. Verder bleken drie gens het bereiken van de 75-jarige leef- diverse uitlaten lekkages te vertonen en kwartjes per kwartaal, terwijl vandaag tijd verliet de heer F. Veldwijk sr. in de dag de abonnees (9 van de 10 gezin- nen) 9,75 per halfjaar betalen. Ver scheen het Weekblad voor Wad- dinxveen in het begin op zaterdag, al daarvoor de solide basis legde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5