Treinstel ontspoord Demonstraties UwAcrfenbeeld ■in Olid Passagiers geschrokken I Jaarlijkse feestavond spuitgasten Donderdagmorgen om kwart voor zeven ledenvergadering jdZZ-Q'yiTlTKlStlCk van RPF Wveen J 'nl OPENBARE COMMISSIE VERGADERING A psgg WAT ZEGGEN DE STERREN... H U E M A N Jt- Im» lo t»«k '13* fSH ÏSEZ I. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 MAART 1980 procedure k provincies Burg. Jamessingel 2. Gouda, tel. 01820-12977* De een zeggen ze veel, de ander weinig. Maar alles zeggend is Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom iD s 00 Heden, 6 maart, start onze automobielshow. de 5-STERREN-EXPO bij aanschaf van een nieuwe Ford ontvangt iedere koper zijn sterrenbeeld in goud! Negen dagen lang, van 6 t/m 15 maart, zal onze showroom extra feestelijk zijn ingericht, om u al die, schitterende, gloednieuwe modellen te tonen. Het al lerlaatste Ford-nieuws: Fiesta Favoriet, Fiesta GL. Taunus Comfort. Taunus Bordeaux. Escort Bordeaux - een waar firmament van flonkerende topsterren én... BORDEAUX UITVOERING GRATIS AUTOMAAT! Tot ziens op onze 5-Sterren-Expo. WADDINXVEEN Vorige week ontspoorde bjj donderdag om kwart voor zeven -■ Verenigingsvoorzitter C. H. de Vries overhandigde met enkele woorden na mens de vereniging aan Loek Wallaart een presentje (2 flessen geestrijk vocht) en kreeg mevrouw Wallaart bloemen, evenals mevrouw Van Gent. Voorts kregen alle brandweervrouwen een plantje aangeboden. De inwendige mens deze avond (diner) was weer op uitstekende wijze verzorgd door banketbakkerij-kokerij Van den Berg. De muzikale begeleiding was in goede handen bij het duo Piet Rambas en Cor den Otter uit Rotterdam, aan twee den zich daarbij geen persoonlijke on gelukken voorgedaan, mede omdat ge zien het vroege uur de trein nog weinig passagiers had. De passagiers waren nu alleen maar geschrokken. 120 METER RAILS De herstelwerkzaamheden aan de spoorverbinding namen donderdag zo'n zeven uur in beslag. De schade was zo ernstig dat 120 meter rails en een wissel vervangen moesten worden. De trein, die op de "harmonica" werd iosgerukt, is vrijwel niet beschadigd. Een reusachtige kraan zette het ont spoorde treinstel ’s middags weer in de rails. zaak (waarschijnlijk het te vroeg om zetten van een wissel) ging het derde stel rechtsaf een zijspoor op, waardoor dit treinstel uit de rails werd getrokken. Omdat het trein verkeer WaddinxVeen-Noord en Alphen aan den Rijn vrijwel nor- körpsën biThëtVla^ leen de brandweerlieden met een on derscheiding en diploma’s in het zon netje gezet. Zo feliciteerde de heer Zwamborn ook hoofdbrandwacht J. H. P. Mulder, die in het afgelopen jaar zijn WADDINXVEEN - Zaterdagavond is de jaarlijkse feestavond van de Wad- dinxveense brandweervereniging "jan van der Heijden” gehouden. In de kan tine boven de brandweergarage aan de Noordkade waren daarbij ook aanwe zig loco-burgemeester A. H. van Gent en zijn vrouw. De PvdA-wethouder verving de in het ziekenhuis verblij vende burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek. Tijdens de feestavond reikte de heer De ontspoordepassagierstrein vlak voor het station Waddinxveen-Centrum nog op de rails en in de takels. (Foto’s: WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) houdt dins dagavond 11 maart een besloten leden vergadering ten huize van de familie K. Senneker aan de Onderweg 71. De tiende vergadering begint om kwart provincies Zuid-Holland, 1 over acht. Op de agenda staan de notu- Holland, Zeeland en Noord-Brabant. len van de vorige vergadering, ingeko- De meisjes en men stukken, mededelingen van het bestuur, bestuursverkiezingen en een aantal verslagen. Na de pauze is er ge legenheid tot discussie over een actueel onderwerp. Met nadruk wordt gewezen op de- kleurrijke kleding. Zij komen uit de monstratiès, zodat elk spoor van het J Noord- wedstrijd-element eruit gehaald is, waardoor de toeschouwers op een erg dames (waaronder prettige manier met jazz-gymnastiek TOOS-Waddinxveen) vertegenwoordi- geconfronteerd zullen worden. Het ge- gen 37 verenigingen, die dol enthou- heel staat onder de deskundige leiding siast zijn op jazz-gymnastiek en dit ook van Wil Wieringa uit Amsterdam. j het NS-station stel.Een personentrein, bestaande Waddinxveen-Centrum een trein- uit drie delen reed langzaam vanuit w,e de richting Gouda het station bin- plaatselijke brandweren nen. i - twee voorste treindelen normaal door, doch om onverklaarbare oor- nogal in beroering heeft gebracht. WADDINXVEEN - In de sporthal "de hoog in hun vaandel dragen. Het is een Sniep” zullen komende zaterdagmid- in snel stijgende lijn populair geworden dag om drie uur gratis toegankelijke tak van sport, waarvoor bij veel vereni- spectaculaire gymnastiek- gingen zelfs een wachtlijst bestaat, demonstraties worden gehouden, door ongeveer 540 meisjes en dames in Van Gent aan brandwacht eerste klas A. P. N. Wallaart de bronzen medaille plus oorkonde uit - welke wordt uitge geven door de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten - voor 12‘/2 jaar trouwe dienst. Voorts reikte hij het diploma hoofdbrandwacht uit aan W. van der Wees en het diploma brandwacht tweede klas aan M. As- scheman. Zowel de heer Van Gent als even later brandweercommandant A. M. Zwamborn brachten in hun toespra ken de pas verschenen jaarcijfers van de plaatselijke vrijwillige brandweer ter sprake. De loco-burgemeester was vooral ge troffen door het verschil in brand- schadecijfers (in 1978 65.000,en in 1979 ƒ737.000,—), hoewel hierbij ei genlijk vermeld zou moeten kunnen worden wat behouden bleef en dat is meestal niet in geld uit te drukken. Een treffend voorbeeld hiervan noemde de heer Zwamborn in zijn toespraak de brand bij Kooi aan de Dorpstraat, waar weliswaar het betreffende pand verlo ren ging, maar de heel dichtbij staande belendingen konden worden behou den. Ook roerden beide sprekers de in het het afgelopen jaar verschenen ontwerp- brandweerwet aan. En dan met name de fase II, waarbij de organisatie van de r!2......i in handen van Nabij een wissel gingen de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland komt, en wat de gemoederen 'Er zou dan een provinciale brandweer ko men met plaatselijke afdelingen. Be noemingen, ontslagen e.d. van perso neel zouden dan door G.S. plaatsvin den. Beide sprekers bleken hiervan geen voorstander, gelet op de betrok kenheid van de plaatselijke brandweer- maal kon doorgaan werd er tussen Tijcfens de feestavond we'rden niet al- Waddinxveen en Gouda een extra busverbinding tot stand gebracht. Wie een week geleden de ontspoorde trein heeft gezien trof een bij model- spoorliefhebbers welbekende situatie diploma vrijwillige ond'erbrand'meester van een treinstel waarvoor ook behaalde in Utrecht, welk diploma hij sporen te veel was. Gelukkig had- destijds kreeg uitgereikt in Bilthoven uit handen van burgemeester H. J. L. Vonhoff van Utrecht. OPENBARE WERKEN WADDINXVEEN - Vanavond (woens dag 5 maart) vergadert de raadscom missie voor openbare werken en - bedrijven in het openbaar in het ge meentehuis om half acht over deze a- genda: 1Verslag van de vergadering van 6 fe bruari 1980. 2. Voorjaarsnota 1980. 3. Reinigingsdienst: vakature. 4. Voorbereidingskrediet reconstructie Brugweg. 5. Ter kennisname - rapporten van het College van Burgemeester en Wethou ders: a. kappen van bomen Apollolaan; b. idem Wingerd (159); c. idem Busken Huëtlaan. 6. Tussentijdse rapportage energiebe sparing openluchtzwembad. 7. Later openstellen van het open luchtzwembad. 8. Nader ingekomen stukken. 9. Rondvraag. ONDERWIJSZAKEN De raadscommissie voor de onderwijs zaken vergadert eveneens vanavond om half acht in het gemeentehuis in het openbaar over deze agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 6 februari 1980. 3. Medewerking voor de aanschaffing van audio-visuele hulpmiddelen t.b.v. de St. Jozefschool. 4. Vaststelling van een afvloeiingsrege ling voor het onderwijzend personeel van de openbare scholen. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. FINANCIËN De raadscommissie voor de financiën vergadert donderdagmiddag 6 maart om vijf uur in het gemeentehuis in het openbaar over deze agenda: 1. Notulen vergadering 7 februari 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. subsidiëring Stichting Algemeen Gesproken Weekblad voor blinden over 1979; b. subsidiëring voetbalvereniging "Waddinxveen” over 1979 en rekening 1978/1979; c. jaarrekening 1978 en slotwijziging begroting 1978 Intergemeentelijke Automatiseringscentrum Midden- Nederland te Utrecht; d. tarieven 1979 en le wijziging be groting 1980 Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden- Nederland te Utrecht; e. brief min. binnenlandse zaken d.d. 8 februari j.l. inzake uitkeringen uit het gemeentefonds voor 1979 i.v.m. salari smaatregelen. 3. Krediet voor vergoeding van de onroerend-goedbelasting aan de bij zondere scholen voor gewoon lager on derwijs en kleuteronderwijs over 1976 tot en met 1978. 4. Krediet t.b.v. het doen van onder zoek inzake de mogelijkheid tot de doortrekking van een weg ten noorden van de Brugweg naar de Middelburgse- weg. 5. Verlenen van voorschotten aan de woningbouwvereniging ’’Wad dinxveen” en aanvaarding van rijks- voorschotten en bijdragen voor de overdracht van 28 rijkswoningen aan de Mauritslaan e.o. 6. Toepassing boetebeding t.a.v. de heer Pascual y Formatje. 7. Grondverkoop aan fa. Schwartz en Verzijden aan de Noordkade voor een prijs van 70.000, 8. Aankoop woning Kleikade 16. 9. Toekenning vergoeding aan de planningsgroep sociaal-culturele activi teiten. 10. Aanschaffing audio-visuele hulp middelen t.b.v. de St. Jozefschool. 11Voorstel tot verhoging van de reini gingsrechten ingaande 1 juni 1980t.b.v. hogere verbrandingskosten en extra werknemer. 12. _Voorjaarsnota 1980 13. Aanvullend krediet schade woningen Noordeinde. 14. Begrotingswijziging (dienstjaar 1979 i.v.m. uitkering gewoon lager on derwijs). 15. Rondvraag. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7