Diefstalletjes uit kleedkamers ^WnTEPRLIZENHAL Belgisch Telemann Consort treedt op in de raadzaal Johannes Passion van Laus Deo in St Janskerk The Graduate Exodus Homowerkgroep HV houdt Fractieberaad weekend PvdA 17 maart UIT IN WADDINXVEEN UW WINSTWINKEL! Big-band-festijn bij Jazzclub Zoetermeer 29 maart The Ditchers 22 maart De Aviola’s Scholieren weekeinde in Reeuwijk Exodus en The Graduate in De Bonkelaar Donderdag 20 maart om 20.30 uur L. M. P. Schotten spreekt voor Bijbelstichting POLITIENIEUWS WADDINXVEEN C.ÏTS I Het Telemann Consort uit het Belgische Brugge. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Chri- school bekeken. De vorige keren ging het WADDINXVEEN/NUNSPEET I I ambulance overgebracht naar Bleulandziekenhuis te Gouda. WADDINXVEEN - Maandagavond 17 maart om acht uur houdt de raadsfrac tie van de Partij van de Arbeid wede rom een gemeentehuis. De agenda voor de ge meenteraadsvergadering van 27 maart WADDINXVEEN/GOUDA Dins dagavond 18 maart zal de Christelijke Oratoriumvereniging Laus Deo, waar van ook diverse Waddinxveners lid zijn, in de St. Janskerk te Gouda de uit 1723 stammende Johannes Passion van Joh. Seb. Bach uitvoeren. Het koor wordt begeleid door het Nederlands Radio orkest onder directie van Wim v. d. Panne. een woning aan het Diederik van Scha- genplantsoen. Hierbij werden onder meer 5 ƒ15 In tegenstelling tot de aankondiging op de raambiljetten zal wegens ziekte van TVlap Baks ae altpartij worden gezon gen door Jard Nes. Verdere solisten zijn: Rita van Harmelen, sopraan; Harry Geraerts, tenor; Aerde Kuiper, bas; Hans Zomer, bas; Jan Kleinbus- sink, clavecimbel; Klaas Boersma, or gel. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt f 10,65+ en jeugd 6,50. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de boekhandel, koorle den en een de kerk. WADDINXVEEN Het tweede optreden in het kader van de reeks kamermuziekconcerten in de raad zaal van het gemeentehuis wordt volgende week donderdagavond 20 maart om half negen verzorgd door het uit het Belgische Brugge af komstige Telemann Consort, dat als ensemble voor kamermuziek sinds 1976 werkzaam is. Het Wad- dinxveense optreden van dit gezel schap, dat naast een repertorium uit de barok- en rococoperiode ook werken uit latere muzikale stijlpe riode programmeert vindt plaats in het kader van het Nederlands Bel gisch Cultureel Accoord. gavond 29 maart in het Anne Frank- centrum, i door The Ditchers. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden besteld op donderdagavond 27 maart tussen 19.00 en 21.00 uur via het telefoonnummer 7488. Het muzikale geweld barst los om 21.30 uur, terwijl de zaal vanaf 21.00 uur ge opend is. De toegang is voor leden van Jazzclub Zoetermeer gratis, introducé’s moeten 6,betalen om naar binnen te mogen. Wie meer wil weten over de activiteiten van Jazzclub Zoetermeer kan telefonisch inlichtingen krijgen op de nummers 079-310698 en 310695. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 MAART 1980 WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Zaterdag 15 maart belooft een gedenk waardige dag te worden in de geschie denis van Jazzclub Zoetermeer. Dan zal namelijk in het clubhuis aan de Dorpsstraat nummer 18 te Zoetermeer een concert worden gegeven door Ne derlands oudste amateur big band, ”De Caledonians” uit Zaandam. Dit 37 jaar oude orkest speelt in een stijl, waarin het vertrouwde Count Ba- siegeluid duidelijk valt te herkennen hoewel ook moderne invloeden, als die van Thad Jones en Mei Lewis merk baar zijn. Het element swing, vertolkt in vlijmscherpe, hoekige arrangemen ten, extra geaccentueerd door solide solo-improvisaties van de individuele bandleden, blijft echter onder alle om standigheden de hoeksteen, waarop de voortreffelijke reputatie van de Cale donians is gebouwd. De landelijke homowerkgroep van het plaatselijk actieve Humanistisch Ver bond houdt een ontmoetingsweekeinde voor homoseksuele vrouwen en man nen uit Humanistische kring en voor belangstellenden. De invulling van het programma wordt voor ’n belangrijk gedeelte overgelaten aan de deelne mers. Wel zullen suggesties worden uit gewerkt voor ’n ontmoetingsgroep en ’n discussie over humanistische visies op (homo-)seksualiteit en relaties. Za terdagavond is er een feest. De film ’’Exodus” wordt vrijdaga vond 21 maart om acht uur in De Bonkelaar vertoond op initia tief van de film- en theaterwerk- groep De Spintol. De toegang sprijs bedraagt 6,50 en 65- plussers en CJP-houders betalen 4,De welbekende, door Otto Preminger geregisseerde film, is een sober, overtuigend be eld van een vrijheidsstrijd, welke drie en een half uur in beelden is gevangen. Het boek ’’Exodus” van Leo Uris behelst enkele episoden uit de strijd van de joden om een eigen vaderland. Het boek is over de gehele wereld beroemd geworden en vele miljoenen mensen over de gehele wereld hebben het gele zen. Het is dan ook beslist geen wonder, dat het boek verfilmd is. De film is een product van Otto Preminger, waarvan de opnamen gemaakt zijn in Israël en op Cy prus. De ’’Exodus” was een gammel schip, dat erin slaagde, het onder Engelse heerschappij staande Cy- pruss te verlaten, de blokkade te doorbreken, en Israël te berei ken. Deze gebeurtenis vormt de inzet van de film; de vrijheidss trijd, de tegenstelling tussen de joodse verzetsgroepen haganah en Irgoen, de gevechten en de ui teindelijke overwinning vormen de rest van het werk. Als kijkspel is de film dan ook alleszins de moeite waard. diefstal is gepleegd door een inwoner uit Zevenhuizen. Terzake meerdere ge pleegde inbraken is deze man in verze- harte welkom op het openbaar fractie- kering gesteld. beraad van de PvdA. kend gaat het vooral over: WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar staat de verto ning van steengoede films op het programma. Vrijdagavond 14 maart om half negen ’’The Graduate” en vrijdagavond 21 maart om acht uur ’’Exodus”. De lente wordt door de Wad- dinxveense dansvereniging The Old Classic op zaterdagavond 22 maart in geluid met een dansavond in het Anne Frank-centrum, waarop De Aviola’s uit Aalsmeer voor de muzikale omlijsting zullen zorgdragen. WADDINXVEEN - De afgelopen week kreeg de plaatselijke rijkspoli tie te maken met vele diefstalletjes uit kleedkamers van sportvereni gingen en diefstallen van tassen en portemonnees uit boodschappenwa- gentjes in diverse winkels. Uit twee kleedkamers werden ten nadele van twee jongens portemonnees, inhoudende resp. 125,en 15,ont vreemd. Vanuit een boodschappenwagentje werd een damestas, met o.a. een portemonnee met ƒ35,en een portefeuille met 110,gestolen. Vanuit kleding, dat hing in de garderobe van het zwembad ”de Sniep” werd een portemonnee, inhoudende 38,ontvreemd. De portemon nee werd later in het zwembadcomplex aangetroffen. Het geld was hier uit verdwenen. AANGEHOUDEN Begin januari 1979 werd in het dorps huis in Moerkapelle ingebroken, waar bij voor f 1.000,aan sigaretten, een bedrag aan geld groot 175,een een partij sterke drank wercf buitgemaakt. Eerst nu is bekend geworden dat deze is onderwerp van bespreking. Een ieder die belangstelling heeft voor actuele politieke zaken in Waddinxveen is van Op de dansavond van de Wad- dinxveense danssociëteit Instuif Inn 11 j l i £viivumvii. x w w vcxii nvn zajii uiia.no gv 77, welke wordt gehouden op zaterda- detineerd. Bij nader onderzoek bleek, - - --dat deze knapen, beiden afkomstig uit rvf u °e ^uzie^ verzorgd ’s-Gravenhage, ook de inbraak te Wad- i dinxveen hadden gepleegd. De postze gels werden voor 250verkocht. WADDINXVEEN - De Gerefor meerde Bijbel Stichting houdt dinsda gavond 18 maart om half acht een bij eenkomst in het kerkgebouw van de Remonstrants Gereformeerde Ge- overnachtingen. koffie/thee. Men kan meente aan de Zuidkade, waar zal spre- mowerkgroep, Postbus 114, 3500 AC 4e heer L. M. P. Scholten uit Capelle Utrecht. aan den IJssel. Op vrijdag 29 februari werd uit een winkel aan de Kerkweg-West een handgemaakte ”Pierrot-pop” ter waarde van f 165,— ontvreemd. Bij onderzoek van de politie werd in de woning van M. A. V. (17) uit Wad- dinxveen deze pop aangetroffen. De pop is in beslag genomen en tegen de winkeldievegge zal proces-verbaal wor den opgemaakt. INBRAAK De afgelopen week werd er ingebroken in de kantine van Be Fair-tennis aan de Sniepweg. Ontvreemd werden een aan tal flessen sherry, blikjes sardines en frituurvet en een doos vuilniszakken. Totaal ter waarde van ca. f 150, OPGELOST De leden van het Telemann Consort streven er niet alleen naar een gedegen technische afwerking en perfect sa menspel aan de dag te leggen, maar be ogen tevens, via musicologische stijl studie, een historisch gerichte uit- voeringspraxis en boeiende interpreta tie naar voren te brengen. Het Tele mann Consort bestaat uit U Florian Heyrick (blokfluit en dwarsfluit) studeert momenteel Musicologie aan de R.U.G., Blokfluit en dwarsfluit bij P. Peire. volgde cursussen barokinterpretatie en oude muziek, traverso en coördina tie in het buitenland dirigent van het kamerkoor ”Run- dadinella” (Gent) Marcel Ponseele hobo studeert hobo aan het Koninklijk Con servatorium te Brussel laureaat Pro Civitate 1977 (hobo) volgt regelmatig cursussen barok- hobo (o.a. bij Paul Dombrecht) legt zich intens toe op het bouwen van barokhobo’s naar 18de eeuwse modellen Mare Peire blokfluit) licentiaat Kunstgeschiedenis en Mu sicologie volgde aanvankelijk blokfluit bij K. Lenski en B. Kuyken en studeert mo menteel verder bij P. Peire volgde cursussen barokinterpretatie en oude muziek bij Michel Pigueten J. C. Veilhan Guy Penson clavecimbel studeert clavecimbel aan het Konin klijk Muziekconservatorium van Gent bij J. Huys treedt op met ensembles en kamer- muziekgroepen gespecialiseerd in barok- en pre-klassieke muziek D irk Noyen (fagot studeert fagot aan het Lemmeninsti- tuut te Leuven bij Frans De Jonghe verleent regelmatig zijn medewer king aan het Antwerps Jeugdorkest en het Collegium Instrumentale Brugense. komende personenauto. Tengevolge De organisator C. J. v.„d. Bos: ”je kunt hiervan bekwam zij een gebroken arm r 5 postzegelalbums, totale waarde en een hersenschudding en werd ze per .000,ontvreemd. Door de afde- ambulance overgebracht ïing Kinderpolitie van de gemeentepo- r>1-- •- r'-- litie ’s-Gravenhage werden 7 knapen terzake diefstallen op grote schaal aan gehouden. Twee van hen zijn thans ge- ”The Graduate”, de film die vrij dagavond 14 maart om half negen in De Bonkelaar draait en tegen betaling van 3,50 toegankelijk is, was het fonkelend debuut van acteur Dustin Hoffman en regis seur Mike Nichols, naast Dustin - mrs. Robinsons minnaar - Hoff man ziet men Anne Bancroft en Katharine Ross. Het verhaal is ongeveer als volgt: Benjamin Braddock, hoewel net succesvol afgestudeerd, blijft een onschuldige, verlegen jongeman. Tijdens een groot feest dat te zij ner ere wordt gegeven, ontmoet hij de rijpe, mooie mrs. Robinson. Zij verleidt hem en ze beginnen een verhouding. Benjamin loopt rond met een gezicht alsof hij nog steeds niet kan geloven dat hij een minnares heeft. De relatie wordt verbroken als hij mrs. Ro binsons dochter, Elaine ontmoet. De moeilijkheden zijn niet van de lucht en voordat Benjamin de dochter voor eeuwig aan zijn hart kan drukken, krijgt hij eén groot aantal verwarrende en ver makelijke ontwikkelingen te verwerken. GEEN VOORRANG VERLEEND Op maandag 3 maart ca. 08.30 uur ver leende de 29-jarige W. B. uit Reeuwijk geen voorrang aan G. W. O. (23) uit Boskoop. Eerstgenoemde kwam vanaf de afrit van de rijksweg A 12 en wilde de Henegouwerweg richting Gouda op rijden. Hierbij merkte hij de auto op de Henegouwerweg, die de' rijksweg A 12 richting ’s-Gravenhage wilde oprijden, sten zijn op school! Dat is ook deze niet op. keer het thema van het Windroos- scholieren-weekend, dat op 28 en 29 maart in Reeuwijk wordt gehouden. Op AANRIJDING MET GEWONDE elk scholierenweekend wordt een be- Op dinsdag 4 maart ca. 17.00 uur vond paalde kant van het christen zijn op er op de Willem de Zwijgerlaan ’n aan- school bekeken. De vorige keren ging rijding plaats tussen een fietster en een het over de betekenis van de onder- personenauto. De fietser, de 10-jarige linge gemeenschap en de opzet van al- G. A. V. uit Waddinxveen, werd afge- lerlei kringwerk op school. Dit wee- leid en zwenkte iets naar links, waarna kend gaat het vooral over: ’’Leerling In oktober 1977 werd er ingebroken in zij werd aangereden, door de achterop- zijn - leerling van Christus zijn”. wel makkelijk tegen elkaar zeggen: als christen ben je anders, ben je vooral ’’leerling van Christus”. Maar hoe? Het is ook op school vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. Het valt vaak hele maal niet mee om in allerlei situaties op school als christen-leerling je houding te bepalen. Om te laten merken dat jij ook op school ’’leerling van Christus” wilt zijn. Misschien is er ook voor jou een spanning tussen die twee. Denk je maar allerlei school- en klassituaties in: hoe ga je om met je leraren, hoe kijk je tegen de leerstof aan, hoe sta je tegenover bepaalde feestavon den, hoe gedraag je je binnen en buiten - de school, enz., enz. Over jouw hou- openbaar fractieberaad m het jn en ancjere situaties gaat het anmc I a<T#»nrIc» vnnr op it-.i i op dit Windroos-weekend. Behalve ge- sprekken en groepswerk met elkaar spelen we enkel school- en klassituaties en doen we samen een bijbelstudie over ’’leerling van Christus zijn”. Hopelijk wil iij ook daarvoor meer leren! Kom dan op 28 en 29 maart naar ”De Rokende” Turf’ in Reeuwijk. Dit weekend begint vrijdagavond half acht en eindigt zater dagmiddag vier uur. Het kost je f 15,Je kunt je opgeven tot uiterlijk 22 maart bij: Jeugdevangelisatiecen- trum ”De Windroos”, p/a Vossenakker 33, 6711 CX Ede, tel. 08380-21980. Ook dit Windroos-weekend staat open voor jou!” De bijeenkomst zal plaatsvinden van vrijdag 20 juni 20.00 uur tot zondag 22 juni, io.UO uur in ”De Grote Bunte’’ te Nunspeet (Veluwe). De kosten bedra gen f 75,inklusief alle maaltijden, opgeven bij de Humanistische Ho- ken de kerkelijk journalist van Trouw, aan den IJssel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5