Ton Sijbrands speelt simultaan Stuurman BV WEEKBLAD - SPORT financiert NK-jeugdsdiaken wsv- schakers vergaderden Be Fair Zwemmen Jeugddamwedstrijden in Waddinxveen te gast bij KNVB Damesvoet bal tijdens 35e Sportweek Kwiek- tafeltennis verslaat koploper! Vijf Exelsior- finalisten zijn al bekend IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 MAART 1980 Hoogst actueel is het besluit van IBM Nederland dit jaar voor het laatst het vermaarde toernooi in Amsterdam te houden, althans in de huidige opzet.! En de Frieslandbank in Leeuwarden, die het kampioenschap van Neder land financieel voor zijn rekening neemt, heeft min of meer gedreigd de gelden in de toekomst voor andere Stationsstraat een waar denksport centrum. 26-43 24- 40 25- 39 25- 39 26- 39 26-38 2-0 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 1-1 2-0 0-2 2-0 1-1 1-1 0-2 0-2 2-0 1-1 WADDINXVEEN Op 17 maart was Be Fair - uitgenodigd door de KNVB in het prachtige KNVB-centrum te Zeist met haar ’’toekomstelftal” aanwezig om als trainingsgroep te fungeren voor de kandidaattrainers voor de B-cursus. De lovende woorden over inzet en pre staties werden door de KNVB-heren niet onder stoelen of banken gestoken en wat dat betreft was het een goed idee geweest om juist ons "Toekom stelftal” voor deze uitnodiging te laten aantreden. Als klap op de vuurpijl werd door zijn formidabel optreden onze keeper zelfs benaderd voor nader con tact door een coach van een ere-- divisieclub. Voor hem een waardering voor zijn optreden en voor ons een ge ruststelling dat het met onze aanko mende jeugd wel goed zit. Als u deze jonge gasten ook aan het werk wil zien kan dat in de maanden april/mei wan neer onze serie voor spelers tot éénentwintig jaar weer gespeeld worden tegen respectabele te genstanders, we noemen u Rijnsburgse Boys 8 april, Barendrecht 10 april. Stel lendam 16 april. Zwart Wit '28 22 april, Spijkenisse 29 april, Olympia 7 mei en Quick Boys 14 mei, aanvang der weds trijden 19.00 uur. WADDINXVEEN - In het kader van de 35e Sportweek Waddinx veen zal er voor de zevende maal een damesvoetbaltournooi wor den verspeeld, en wel op maan dagavond 19 mei, dinsdagavond 27 mei en zaterdag 31 mei (fina les). Vanaf dit moment kunnen dameselftallen zich laten inschrij ven bij de heer J. van Leeuwen, Kerkweg-Oost 169. Inschrijffor mulieren voor dit doel zijn dan ook bij hem verkrijgbaar. JUNIOREN Het eerste team speelde tegen Tempo Team. Het werd een kleine neder laag: 4-6. (via 2-2 en 2-6). Guido Muller won tweemaal, Pauke van der Willigen éénmaal. Samen wonnen zij ook het dubbelspel. In de derde klasse: Kwiek 2-B.T.T.V. 3: 4-6; B.T.T.VX& p-Kwiek 3: 8-2. Team 2 mist nu de tweede plaats en team 3 wordt ook derde; In de vierde klasse: Kwiek 4-Z.T.T.C. 2: 10-0; Vriendenschaar 8-Kwiek 5: 1-9. Twee duidelijke overwinningen. Op zaterdag 29 maart wordt Kwiek 4 kampioen. Het vijfde team bezet een gedeelde tweede plaats. Aan het damesvoetbaltournooj kan worden deelgenomen door teams van een bedrijf of een com binatie van bedrijven; van sport- of wijkverenigingen (mits geves tigd te Waddinxveen). Ook dames die in dezelfde Waddinxveense straat of wijk wonen kunnen inschrijven. Deelneemsters mo gen niet jonger zijn dan 14 jaar. Elftallen die reeds deelnemen aan een voetbalcompetitie zijn van deelname uitgesloten. De inschrij- vingskosten bedragen ƒ30,- per team, welke direkt voldaan die nen te worden bij de inschrijving. De titelstrijd voor jeugdschakers wordt onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Schaak Bond (KNSB) afgewerkt van vrijdag4april tot en met zaterdag 12 april in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt. Ongeveer 26 jongens en meisjes zullen elkaar acht dagen bekampen om de titel jeugdkampioe ne) van Nederland. De organisatie is in handen van de Rotterdamse Schaak Bond en Wad dinxveense Schaakvereniging (WSV). Het toernooi wordt op vrij dag 4 april geopend door de heer A.H. van Gent, wethouder van on derwijs. De heer H.A. Wille, voorzit ter van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond, verricht de prijsuitrei king. Het erecomité bestaat uit mr. A.G. Smallenbroek, burgemeester van Waddinxveen, prof dr. M. Euwe, Oud-president FIDE en oud-wereld- kampioen, C. van der Waal, voorzit ter Rotterdamse Schaakbond en T.W. Verwey, directeur van het ar chitectenbureau Stuurman BV, dat het toernooi financiert. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters ruitersportIjsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schietenTafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond hield de Waddinx veense Schaakvereniging WSV haar algemene ledenvergadering. Voorzit ter Versluis kon 28 leden welkom heten op deze voorjaarsvergadering, die uitgerekend op de koudste dag van dit jaar gehouden werd. Het belangrijkste ingekomen stuk vormde het officiële programma boekje van het toernooi om het Ne derlands jeugd- en meisjesschaak kampioenschap tot 20 jaar, dat van 4 t/m 12 april in Het Trefpunt gehou den zal worden. Het streven is dit toernooi vijfjaar achtereen in Wad dinxveen te houden. Op donderdag 10 april zal in het kader van deze schaakweek een simultaanwedstrijd gehouden worden, waarbij waar schijnlijk de jeugdige schaakmeester John v.d. Wiel alssimultaangeverzal optreden. Boskoopse damvereniging. Grote kanshebber is hij direct niet, maar als outsider een tournooi ingaan, heeft zo zijn charmes. Torenhoog favoriet, ook voor de Nederlandse jeugdtitel is Hans Ver min uit Wassenaar. Zijn belangrijks te belagers in Waddinxveen zullen Fred Elgersma uit Hierden, Jacob Okken uit Emmen en Sietse Jonker uit Oudega zijn. Ront Entken uit Rosmalen. Ernst Jan Koomans uit 't Harde en Paul Oudshoorn uit Am sterdam zullen evenals de Boskoper Henk van Klaveren tot de outsiders behoren. Broederlijk dammend naast hun schakende jeugdcollega’s wordt het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de WADDINXVEEN - De spanning in tafeltennispoule IA is door het Wad dinxveense Kwiek en BOK weer te rug. Bij verlies tegen BOK zou Kwiek kansloos zijn, maar de Waddinxve- ners wonnen. Net zoals in de thuis wedstrijd werd het 6-4. BOK nameen 2-0 voorsprong, maar via 2-3, 3-3, 3- 6, werd het tenslotte dus 4-6. Piet Swart won tweemaal. Zo ook Wim van Wageningen. Jacques Brand won éénmaal en het dubbel spel met Piet. De uitslag van T.T.V.N.2 - Smash 1 is nog niet bekend. Wordt dit weer 5- 5, dan gaan genoemde vier ploegen gezamenlijk aan de leiding met negen uit zeven. De andere ploegen zijn nagenoeg uitgeschakeld. Aangezien Kwiek nog tegen Smash èn T.T.V.N speelt heeft het de kansen in eigen hand. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen NSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën Basketbalvereniging TOOS (basketbal). SPONSORING Zoals al eerder bericht zal de vorig jaar zomer in het Waddinxveense gemeentehuis gehouden Kats Groot meester Vierkamp niet worden her haald, omdat Kats Bouwgroep NV niet bereid bleek dit in 1979 door de Rus Anatoly KaTpov gewonnen tournooi opnieuw te financieren. Wie een beetje thuis is in de sponso ring van schaaktournooien weet dat de schaakwereld er mee moet gaan leven dat de gouden jaren van de sponsoring tot het verleden behoren. De economische situatie van dit mo ment is voor tal van bedrijven be paald niet uitnodigend te noemen om fikse sommen geld te stoppen in sportevenementen. Een teken des tijds dus. De grote toernooien in ons land krijgen zo links en rechts de nodige ’’klappen”. Gezien de interne be drijfsresultaten heeft Hoogovens eni ge jaren geleden besloten de kraan gedeeltelijk dicht te draaien, Henspa- pier te Eerbeek geraakte in liquidi- teitsmoeilijkheden en zette een punt achter de organisatie van de voorron den van het Nederlands kampioen schap, in Groningen heeft het Gasu- nietoernooi (EK voor de jeugd) op springen gestaan en ineen veel eerder stadium is Vroom Dreesmann gestopt met de jaarlijkse simultaan- séances. Als attractie speelt bovendien ex-we- reldkampioen Ton Sijbrands op woensdag 9 april een kloksimultaan tegen deze 8 jeugdspelers en 4 topspe- lers van de mede-organiserende dam vereniging Excelsior uit Waddinx veen. Op maandag 7 april om 13.00 uur wordt er gestart in de zaal Peu- leyen van het genoemd Verenigings gebouw. De dinsdag daaropvolgend is er een dubbele ronde, hetgeen inhoudt, dat er dus ’s avonds ook wordt gespeeld. Op de overige dagen dus van dinsdag 8 april t/m zaterdag 12 april vangen de wedstrijdrondes aan om 11.00 uur en zijn ca. 17.00 uur afgelopen. SIMULTAAN Na afloop speelde clubkampioen Pieter v.d. Laan een simultaanwed strijd tegen een tiental spelers. Onder hen een aantal gerenommeerde spe lers uit het tweede en derde team v.d. Laan had het dan ook niet gemakke lijk en moest voor v.d. Hoek, Muiten de Vries het hoofd buigen. Spelers als Burger, Versluis en Ket moesten ech ter de eer aan de kampioen laten. Daarnaast werd nog een snelschaak- toernooitje gehouden. L. Wolfs won, niet zonder geluk, met 4'/2 uit 5, voor v. Gils en Kardol met beiden 3 pun ten. In de andere groep was Philipse oppermachtig met 5 uit 5. Ellers (4 pt.) en W. v. Oort (3 pt.) volgden op eerbiedige afstand. Vorige week dinsdag speelde W.S.V. Ill zijn laatste competitiewedstrijd in Nieuwerkerk a/d IJssel tegen het tweede team van de gelijknamige schaakvereniging. In deze wedstrijd kan het kampioenschap binnenge haald worden. W.S.V. I komt don derdag in en tegen Sliedrecht I voor het laatst achter de borden. Deze wedstrijd is voor W.S.V. alleen nog van belang voor de statistiek, wat niet inhoudt dat de Waddinxveners het kado zullen geven. Gelder 1.24.5 100 m vrij m.o 12 j. Ie Renata v.d. Kraats 1.14.5 100 m vrij m.o 12 j. 3e Suzan v.d. Heyden 1.22.5 100 m vrij j.o 12 j. 3e Peter v. Tilburg 1.19.6 100 m school m.o 14 j. Ie Greet den Haan 1.32.4 200 m vrij dames 2e Alma v.d. Meer 2.37.7 200 m vrij dames 3e Marja Jonker 2.38.9 100 m vlinder m.o 16jIe Renata v.d. Kraats 1.33.8 PRIJZEN Vervolgens reikte de voorzitter de prijzen uit, behaald in de tweede ronde van de onderlinge competitie. De prijswinnaars, die eenboekenbon rijker werden, waren: Gr.A 1. P.v.d. Laan. 2. L. Wolfs. Gr.B 1. A. Kardol. 2. W.v.Oort. Gr.C 1. D. Oosterloo. 2. W.v. Grieken. Gr.D 1. E. Ket. 2. J. Muit. De gebruikelijke agendapunten wer den in vlot tempo afgewerkt. Het belangrijkste punt vormde de be stuursverkiezing. Wedstrijdleider Hamming had aangekondigd na 4 jaar wel weer eens zorgeloos te willen schaken. Tot zijn opvolger werd D. Oosterloo bij acclamatie gekozen. Hij zal zijn functie met ingang van het nieuwe seizoen, dus in september, aanvaarden. Bij de rondvraag kwa men geen schokkende zaken naar voren, waarna voorzitter Versluis deze korte, doch zeer geanimeerde vergadering kon sluiten. WADDINXVEEN - De zwemploeg van Roubos de Gouwejtam deel aan de D/E kompetitie in Boskoop op donderdag 20 maart jl. De voornaamste uitslagen waren: 100 m school dames le Greet den Haan 1.31.1 100 m school dames 2e Alma v.d. Meer 1.34.9 100 m school heren 2e Niek de Leeuw 1.22.1 100 m rug m.o 16 j. 2e Marjan de WADDINXVEEN - Het Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV van de Brugweg - ontwerper van heel wat huizen, sportaccommodaties, scholen, winkels en openbare gebouwen in onze gemeente - gaat dit jaar het nationaal jeugdkampioenschap schaken financieel mogelijk maken. Vorig jaar trad NKF Kabel BV van de Noordkade voor dit doel als sponsor op. (reclame) doeleinden te gaan gebrui ken. Dat laatste staat overigens op zich zelf. De Frieslandbank is in zijn wiek geschoten door de geringe interesse van de vaderlandse toppers; de grootmeesters Genna Sosonko en Jan-Hein Donner schitteren in Leeu warden om uiteenlopende redenen door afwezigheid Volgens een woordvoerder van IBM wil het concern in de toekomst de fondsen, die voor het internationale schaaktoernooi worden aangewend, aan andere, verschillende activiteiten op sportief en cultureel gebied gaan besteden. O.a. wordt gedacht aan sport voor gehandicapten. Er komt overigens volgend jaar nog wel een herdenkingstoernooi en het jeugd- toernooi zal IBM in ieder geval nog drie jaar voortzetten. Volgens de woordvoerder is er geen sprake van een inkrimping van het reclamebud get, maar slechts van een spreiding van de beschikbare gelden. Het (top)schaak leeft bij de gratie van de sponsors. Je kunt er je bedenkin gen tegen hebben, het is niet anders. De basis is wankel, de aangehaalde voorbeelden onderschrijven het slechts. ”Het is de hoogste tijd ons te bezinnen”, zegt KNSB-voorzitter H.A. Wille. Zowel de promotion van de schaaksport als de werkgelegen heid van de profs is in het geding. De bondsvoorzitter weigert de toekomst overigens al te somber in te zien. Hij troost zich met de gedachte dat de schaaksport goed ’’ligt” bij kandi- daatsponsors en dat de lange duur van een toernooi vaak extra-interes- sant is. Mits de publiciteitsmedia er voldoende naambekendheid aan ge ven, maar dat is geen nieuw geluid. WADDINXVEEN - Een onderdeel van het persoonlijk Nederlands jeugdkampioenschap dammen zijn de halve finales. Eén van deze halve finales wordt in de paasvakantie in Waddinxveen verspeeld. Acht jon gens, variërend in de leeftijd vah 16 t/m 19 jaar gaan vanaf de tweede Paasdag uitmaken, wie zich gaat plaatsen voor de finale. De eerste 3 aankomenden plaatsen zich daar voor. Uit alle windstreken komen deze jonge dammers. Op provinciaal ni veau hebben zij al slag geleverd om zich voor deze halve finales te kun nen plaatsen. Grote verrassing was de plaatsing van de Boskoopse jeugd speler Henk van Klaveren, die deel uitmaakt van het le tiental van de ie’nedêrla^wed^trijdtn IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH WADDINXVEEN - Na de 3 le ronde van de onderlinge competitie van de damvereniging Excelsior zijn 5 van de 6 finalisten om het clubkam- pioenschap bekend. Nadat Kees Kramp zich vorige week reeds defini tief wist te plaatsen, speelden Piet Swart, Tijmen den Ouden, Fred Zaadhof en Cor Barelds zich in de finale. Gerrit van der Zijden heeft de beste papieren om zich als laatste voor de finale te plaatsen. Hij staat 2 punten voor op de hem achter volgende Teun Twigt, zodat Gerrit aan een remise in de laatste ronde voldoende zal hebben. Fred Zaadhof won in het middenspel een schijf van Borsboom. Via taai verdedigen wist deze door een leuke combinatie doortocht naar dam te verkrijgen, zij het ten koste van een tweede schijf. In het eindspel miste hij een remisevariant en verloor de partij. Tussen Henk den Outer en Gert Dankers ontstond na een onregel matige opening een fraaie positionele partij, waarin beiden elkaar weinig toegaven. Remise. Toon Rietveld en Dik Heeren 11 hielden elkaar lange tijd in even wicht. In het eindspel kwam Riet veld via een eenvoudige dubbelruil een schijf voor. Dik Heeren speelde moedig verder en zag dit beloond met een gelijkspel. UITSLAGEN C. Kramp-D.v. Willigen P. Swart-J. de Heer C. Barelds-J. de Pater F. Zaadhof-J. Borsboom G. v.d.Zijden-k. Huizinga T. den Ouden-J. v. Wijgerden T. Twigt-C. Blonk J. v.d. Elst-C. Stolker T. Driesse-G. Heeren R. v. Dijk-B. v.Eijk H. den Outer-G. Dankers D. Schouten-Th. v. Bueren A. Zwanenburg-J. de Haan P. v. Es-A. Crone D. Brandhorst-D. Heeren I A. Rietveld-D. Heeren II STAND C. Kramp F. Zaadhof P. Swart T. den Ouden C. Barelds G. v.d. Zijden T. Twigt26-36 DAMPUPILLEN SUCCESVOL Op weg naar hetclubkampioenschap voor ZuidHollandse dampupillen moesten de Excelsior-dammertjes zaterdag, 22 maart jl in Schiedam de halve finale voor clubvijftallen spe len. Voor Excelsior uit Waddinx veen speelden Tonny Goudriaan, Leo Groeneveld, Janneke Terpstra, Kees en Elbert van de Berg in één poule tegen 4 andere clubs. Vol overtuiging werden de twee eer ste partijen in een 8-2 overwinning omgezet. Z.D.V. uit Zwijndrecht en W.D.G. uit Wassenaar moesten in de Waddinxvenertjes hun meerderen er kennen. Ook de derde partij werd gewonnen tegen l.D.V. uit Hendrik Ido Am bacht en wel met 6-4. Tegen Rijsoord stokte de score. Het gevolg was een 6- 4 nederlaag, echter de plaatsing voor de finale, deze wordt op 12 april in Vianen gehouden, kwam niet in ge vaar. Door een beter bordgemid- delde dan Rijsoord werden de jeug dige Excelsior-dammers zelfs poulewinnaar. Andere uitslagen: Ilac 5-Kwiek 2: 1-9. Kwiek3-TOP3: 4-6. Kwiek 2 gaat nog steeds aan de leiding in 3 A; voor Kwiek 3 wordt het steeds moeilijker om zich te handha ven in 3B. Kwiek 4-BOK 5: 7-3. Kwiek 5-TOP 5: 10-0. Kwiek 6-Reeuwijk 1: 3-7. N.T.T.C. 2-Kwiek 7: 6-4. Het vierde en vijfde team worden kampioen: het vierde kan dat al deze week worden tegen T.T.V.N. Het zesde en zevende staan beide dichtbij de rode streep. Beide hebben echter nog wedstrijden te spelen waarin ze punten kunnen halen, gezien de eer ste resultaten tegen de ploegen. Verder uitslagen: Gouda 12-Kwiek 9: 3-7. Eldos 4-Kwiek 10: 1-9. Kwiek 11-G.S. ’78 4: 8-2. Kwiek 14-Reeuwijk 5: 7-3. Kwiek 15-BOK 12: 6-4. Reeuwijk 2-Kwiek 16: 7-3. Goede resultaten in de vijfde klasse van bijna alle Kwiek-teams! Kwiek 10 heeft deze week genoeg aan een gelijkspel: dan kunnen Tineke Hiem- stra, Anton den Toom en Gijs van der Torren jr. in de bloemetjes gezet worden. Team 16 speelde met twee man en kwam dus tekort. Team 9 kwam ook uit met twee spelers, maar won toch!

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19