hef brug de I Rondom Mr. W. Aartjes VARA (2) Geen toga VARA(l) Gezocht Dit is dan die pennenbank van de ICW Fotografie Collecte Inloop Culinair -j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 MAART 1980 W meewarig over doen? F t Het bericht van de op handen zijnde be noeming van dr. A. H. van den Heuvel tot Maandagavond 14 april zullen er in het jeugd- en i weer cursussen kere kamer van start gaan. De cursusprijs Samenstelling: Bert J. Woudenberg V c R n t< e v v i F e t e I l 2 5 Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Waddinxveen, 2. H. A. Vos te Zevenhui zen, 3. H. Borstlap te Bilthoven, 4. H. van Ruller te Voorburg, 5. B. Goudzwaard te Oegstgeest, 6. W. van Eek te Boskoop, 7. M. H. L. Westrate te Vlaardingen, 8. W. VARA moet zich zo aangetrokken weten 'ze een echte van de wenkbrau- hebben gebracht. De secretaris- slangekuil van elkaar naar het leven staande functionarissen, leider van een gewoon invullen en naar uw bank sturen. Als u wel een postrekening hebt, maar geen girokaart ontving, kunt u uw schrijven op een dan op postrekening 116000, ten name Zoals bekend heeft het partijbestuur van de landelijke ARP besloten mr. W. Aant- jes niet op de kandidatenlijst te zetten voor de Kamerverkiezingen van 1981. De beslissing viel met 25 tegen 15 stemmen. Bij de beslissing om Aantjes niet te kandi deren hebben drie overwegingen bij het partijbestuur een rol gespeeld. 1. Zijn ver zwegen oorlogsverleden. 2. Het feit dat Aantjes daardoor in de praktische politiek nauwelijks nog kan functioneren. 3. Het gevaar voor de eenheid van de ARP, als Aantjes wel op de lijst zou komen te staan. De advieslijst van het partijbestuur komt dezer dagen opnieuw in behandeling in het voor die gelegenheid versterkte partijbe stuur. In theorie is het mogelijk dat het bestuur plus twee afgevaardigden uit de kieskring, mr. Aantjes wèl op de advie slijst plaats. De kans daarop wordt echter bijzonder klein geacht, ook gezien de om standigheid dat in het bestuur de voorzit ters van de Kamerkringen zitting hebben, die'vrijwel allen juist tegen de terugkeer van Aantjes stemden. Hoe kijkt de Waddinxveense ARP eigen lijk aan tegen mr. Aantjes, die we in Wad dinxveen kennen als bestuurslid van de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan en over wiens verleden burgemeester mr. A. G. Smallenbroek werd gehoord door de De jongerenwerkgroep van De Bonkelaar aan het Beukenhof (één van de drie ac commodaties van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen") zit he als je beschikt over een pasje. Vanaf nu j'eenpasje verkrijgen, ook de Waddinxveense jonge ren die hun opleiding volgen in een andere plaats. Om een pasje in je bezit te krijgen moet je wel een pasfoto meenemen: het tuberculose in het algemeen een nuttige en goede zaak blijft. Van oudsher hebben de j kruisverenigingen veel activiteiten ontwik- 28 maart keld op dit gebied. Ze doen dat nog steeds, wanneer het nodig is. Maar juist van de Onder- genheid die de Ondernemerskring "Indus- .1 -112-JJi- de school toedraagt. In een overzicht van een jaar vol activiteiten ten behoeve van de col lectieve afzetbevordering van Neder landse melk- en zuivelprodukten in binnen- en buitenland heeft het Ne derlands Zuivelbureau verslag ged aan van het enthousiasme van Franse culinaire journalisten over de Neder landse kaas. Op een middag waren de Fransen namelijk met een toch licht kritische blik in de ogen naar het specialitei tenrestaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade gegaan, waar voor de zes culinaire topjournalisten op een tafel vrijwel alle Nederlandse kaassoorten stonden uit gestald. Al snel had de Nederlandse kaas het pleit gewonnen en gaven de Franse journalisten - voor wie dit de eerste uitgebreide kennismaking met onze kaas was - vaak juichende oordelen over de smaak van dit zuivelprodukt. Met name de oudere, harde kaassoorten kregen van de culinaire deskundigen uitbundige kwalificaties. Zo was men unaniem zeer enthousiast over de geserveerde oude boeren Goudse en de twee jaar oude fabrieks Goudse. Hoog scoorden op de kaashitparade ook de oude Edammer, de Friese nagelkaas en heel verrassend ook de fonkelnieuwe vaderlandse kaassoort, de Maasdammer. Over het algemeen hadden de Franse journalisten - die op uitnodiging van Het Nederlands Zuivelbureau een trip door Neder land maakten - weinig belangstelling voor de zachtere kaassoorten. Deze soorten kent men in Frankrijk im mers in alle smaken en uitvoeringen. De journalisten van grote Franse bladen als Cosmopolitain, Le Pele- rin, Elie, Le Matin, Femme Pratique en Télé 7 Jours hadden naar hun zeggen wat moeite met het snijden van de plastic korst van de harde kazen. Zij vonden de oude Goudse het best geschikt voor na de maaltijd, terwijl een kaassoort met komijn, naar hun mening, heel goed in de keuken gebruikt kan worden. De over het algemeen toch wel een tikje chauvinistisch ingestelde Fran sen maakten op deze Nederlandse reis kennis met de ’’Cuisine Franpaise en Hollande" en die viel hen reuze mee. Alleen de confrontatie met de Indonesische keuken stelde het gezel schap enigszins teleur. Behalve Gou da en Alkmaar werden ook een kaas- fabriek en de kaasboerderij van de familie De Boer in Haastrecht be zocht. Alle journalisten waren ge'mponeerd door de efficiënte en hygiënische wijze waarop de kaasbereiding bij ons in de fabriek en op de boerderij plaatsvindt. Deze trip van Franse journalisten was een der velen in 1979. In dat jaar bezochten verschil len groepen kranten-, tijdschriften-, radio- en tv-journalisten Nederland op uitnodiging van Het Nederlands Zuivelbureau. Het belang van de ontvangst van buitenlandse media moet beslist niet worden onderschat. De goodwill die voor de Nederlandse zuivel op deze manier wordt opgebouwd is enorm groot. "Je bereikt op deze manier enorm veel mensen, zeker als het om tv-ploegen gaat, of om een Frans blad als Télé 7 Jours, dat een oplage van liefst drie miljoen heeft", aldus Anneke Jansen, de medewerkster van het NZB die de buitenlandse gasten. in alarm", 16 mei: georganiseerd open huis, 23 mei: popgroep en 30 mei: "Easy Rider". Een zakelijke mededeling van ds. W. Ver boom, de predikant van wijk Noord van de Centrale Hervormde Gemeente, in het Hervormd Kerkblad van afgelopen vrij dag: "U zult me D. V. aanstaande zondag zonder toga zien verschijnen op de preek stoel. Niet omdat ik voor taan zonder toga zal voorgaan, maar omdat hij tijdelijk in reparatie is. Het is maar, dat u het weet. Ds. Joh. Verwelius. voorzitter van de Vara zal menig her- De dit jaar met emeritaat gaande ds. Joh. - vormde tot fronsen van de wenkbrau- Verwelius pakte pen en papier en liet het parlementaire onderzoekscommissie, wen hebben gebracht. De secretaris- dagblad Trouw dit in de rubriek Brie- generaal van de hervormde kerk naar deze ven van lezers zetten: 'jn "Trouw" van c" schreef de heer A. J. Klei wat "humoristi- mei Veel misverstanden tussen kerk en arbei dersbeweging, tussen kerk en socialisme, zijn vooral te wijten aan de houding van kerk zelf. Het is goed, dat een man als Van den Heuvel die de kerkelijke wereld waald van het Evangelie der Schriften. Mocht hij niet benoemd worden bij de VARA dan is 't toch wel noodzakelijk dat hij opstapt als secretaris van onze Kerk. Zo 'n dienaar des Woords onteert de Kon- ing der Kerk, Jezus Christus. En ontsiert de kerk. Laat er bij ons gebed zijn dat God de Heere hem bekere van de dwaling zijns weegs. Waddinxveen, Joh. Verwelius. Verder kwamen aannemer Van der Heij den met de onderaannemers aandragen met een waardebon van f 1.150,voor de aanschaf van een zeeaquarium.gaf het architectenbureau Stuurman B V een boe- kenbon en kwamen er trouwens ook nog andere boekenbonnen van diverse scholen en hun overlegorganen in de streek. girigen wordt niet gefinancierd uit de AWBZ. Voor een goede tuberculosebestrijding moet nog steeds een beroep gedaan wor den op de hulp van de bevolking. Daarom is er weer de Emmabloem-collecte. Een oude, vertrouwde collecte al sinds genera ties. De opbrengst is bestemd voor de tu berculosebestrijding van de Koninklijke Nederlandse Centrale Vereniging tot Bes- De scholiereninloop is alleen toegankelijk trijding der Tuberculose en de kruisvere- f nigingen. Misschien krijgt u een girokaart kan iedere scholier vanaf TÓjaar in de bus, misschien komt er een eollee- tant aan de deur. Wees dan alstublieft royaal. Als u wel een girokaart krijgt, maar u hebt geen postrekening, kunt^u de kaart pasje wordt dan direkt afgegeven. Zonder pasje -s frel abso/uul ctnmogeljk om op de vrijdagmiddag binnen te komen! De werk- gifl uit- groep scholiereninloop hoopt met de ver- eigen girokaart. Doe dit andering van het pasjessysteem en hel ‘S aanbieden van een zeer aantrekkelijkpro- van Emmabloem, Den Haag gramma iedere vrijdagmiddag veel scho lieren 13 tot ong. 18 jaar) in De Bonke laar te mogen begroeten. dat de ICW het belang van een plaatse lijke LTO-school beslist niet over het hoofd ziet. al z 'n tegenstellingen zeker een helende en dominee willen hebben of Van den Heuvel inspirerende invloed kan uitoefenen. is zo ver van het Evangelie verwijderd ge- Aan de andere kant is het toch ook voor de raakt dat de VARA hem goed kan gebrui- kerk een verheugend teken, dat een uit ar- ken in haar omroepbeleid. Ik vrees dat het beiderskringen voortgekomen socialisti- laatste het geval is. Niemand kan ons toch sche omroep voor zo'n leiderschap een be- wijs maken dat de VARA om een echte roep doet op iemand die zich met hart en dominee verlegen zit. Dus een dominee ziel verbonden voelt met de kerkelijke ge- die het Evangelie der verzoening verkon- —-enschap in haar oecumenische gestalte, digt. Verzoening dan genomen in bijbelse ---z/n Daarom ben ik niet alleen bedroefd dat onze Kerk zo’n secretaris-generaal de heeft. Nee, het bedroefd me ook om Dr. van den Heuvel dat hij zo ver is afged- A. G. Smallenbroek met het doorknippen trieel Contact Waddinxveen van een oranje lint in gebruik genomen LTO-afdeling van i’ protestants-christelijke scholengemeen schap voor MAVO/LTO 'Koningin Wil helmina” aan de Sniepweg heeft - en c_. - is misschien lang niet iedereen goed dui- voor kleurenfotografie) kwamen de Wad- delijk geworden - ter gelegenheid van de dinxveense industriëlen ditmaal met een officiële ingebruikname natuurlijk diverse pennenbank aandragen, die intussen in de hele mooie geschenken gehad. werkruimte van de technische school een Het kan geen kwaad daar nog eens op te plaats heeft gekregen. Dit cadeau kost wijzen want wat vooral opvalt is de gene- zo 'n 15 mille, zodat duidelijk is geworden met al haar falen en met haar hoopvolle tendensen zo van binnenuit kent zich het hol van de leeuw laat binnenhalen. Kerk en Vara, het christelijk geloof en het socia lisme kunnen daarmee alleen maar ge dragen een rekreatiej, ontspannend en/oj diend zijn. vormend karakter. De eerste wekelijkse De leiding van de hervormde kerk ziet provinciale scholiereninloop zal beginnen op vrijdag zich een begaafde en tot de verbeelding 'l°-1 a.s. met een film, nl. "Animal sprekende secretaris-generaal ontnomen. Farm". Dat is jammer, maar het heeft er steeds ingezeten, omdat Van den Heuvel er niet dit deel van het werk der kruisvereni- Het programma voor de komende tijd zal opgebouwdisaanz ’nstoelvastteplak- er ongeveer als volgt uit gaan zien: 4 ken.Toen hij kwam, stelde hij zichzelf een april:theater of cabaret, 11 april: pop- termijn. Ook dat heeft z’n positieve kan- groep, 18 april: film "Soldaat van ten. Oranje", 25 april: theater of cabaret. 2 ja. zo zou je het allemaal kunnen bekij- mei: popgroep, 9 mei: film "Luchthaven ken. Maar in Waddinxveen is er tenminste ---j één hervormde die ervan blijk heeft gege ven dat toch wat anders te zien en dat is de predikant van wijk Oost van de Centrale Hervormde Gemeente ds. Joh. Verwelius. willigers en vrijwilligsters van 17 tot 25 jaar, zodat deze werkgroep weer méér ac tiviteiten kan organiseren in De Bonke laar. Geert Boerink: "De Bonkelaar draait nu zo'n 3'/2 jaar en de "oudegarde" vrijwilli gers is voor een groot deel vertrokken. Dat vinden wij op zich een normale zaak na zo’n periode vrijwilliger geweest te zijn. Alleen de aanvulling van nieuwe energieke krachten heeft nog op zich laten wachten. Dat komt waarschijnlijk door de vaak nog te hoge "drempel" waar De Bonkelaar nog steeds mee te maken heeft". "Door allerlei oorzaken zijn wij genood zaakt geweest enkele jongerenprogram ma's te laten vervallen of te wijzigen. Maar dat er helemaal geen programma’s zijn voor jongeren is natuurlijk niet waar. Bepaalde dingen tolereren wij echter niet meer. Een straffer optreden naar de be zoekers toe indien zij zich schuldig ma- ken aan bijvoorbeeld intimiderend gedrag vrijetijdscentrum De Bonkelaar naar an(jere Bezoekers toe) vinden wij systeemcamera en/of don- ten v0[[e gerechtvaardigd". - n~ “■"'•■'■."'"V Wat heeft De Bonkelaar nu voor nieuwe voor systeemcamera bedraagt f 75,in- vrijwilligers te bieden? clusief de materialen. De prijs voor,de do- - - kacursus is gesteld op f 65,inclusief materialen. Docent is Hans Daeter. Voor inschrijvingen en! of inlichtingen: De Bon- ke/oar^Beukenhof 5tel. 7272. De aan de LTO-afdeling van de Koningin Wilhelminaschool geschonken kostbare pennenbank nemerskring "Industrieel Contact Waddinxveen”. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). De werkgroep scholieren van "De Bonke- De vorige maand door burgemeester mr. laar", die tot nu toe twee maal per maand oo--- een 'nl°°P voor scholieren organiseerde, niet waakzaam dienen te blijven. Nog elk f V)e Bonkelaar op de, vrijdagmiddag, koppen als 'Tbc-êxplosie in....’óf 'Tbc- werd. In het vervolg zal er iedere vrijdag- haard Ontdekt lil mi/trino oon vcholioronlnlnrin aanfanni- Elk jaar worden er nog enkele duizenden 'gevallenontdekt. De consultatiebureaus voor tuberculose- onderzoek hebben dan ook nog steeds een nuttige functie. Zoals bestrijding van de oranje lint in gebruik genomen LTO-afdeling Want naast de mooie geschenken uit het dat recente verleden complete donkere kamer 1. Een mooi gebouw, dat echter nog té veel leeg staat: 2. Een enthousiaste (echter te kleine) werkgroep die De Bonkelaar voor alle Waddinxveense jongeren toegankelijk en gezellig wil maken: 3. Een budget dat in onderling overleg en onder begeleiding van ee sociaal-cultureel werker besteed kan worden aan de te pro grammeren activiteiten: 4. Speciale vrijwilligers-reduktie vrijwil- In deze dagen wordt er gecollecteerd voor ligerspasjesbij de te houden activiteiten de Emmabloem. Weet u eigenlijk nog wel in De Bonkelaar. wat tuberculose is? Mensen die jonger zijn Wie interesse heeft zich actief te maken dan een jaar of vijftig, weten nauwelijks voor de Waddinxveense jongeren of wie nog dat tuberculose eens 'volksvijand meer informatie wil hebben, bel of kom nummer een werd genoemd. Overal in het eens langs op de koffie in De Bonkelaar, land waren sanatoria voor tbc-patiënten. Beukenhof 5. Ook overal in het land zag je bij boerderi jen en in boomgaarden de zogenaamde 'ligtenten', waarin tbc-patiënten soms maandenlang rustkuren in een gezonde omgeving hielden. Tuberculose is als volksziekte gelukkig overwonnen. Maar dat wil niet zeggen, dat er geen tuberculose-patiënten meer zijn. En het wil ook niet zeggen, dat we jaar kunt u berichten in de krant lezen met heeft een aantal veranderingen doorge- middag een scholiereninloop georgani seerd worden. De opzet van deze wekelijkse scholieren inloop is in de eerste instantie een moge lijkheid te scheppen om elkaar te ontmoe ten. De programma’s die geboden worden Welnu, daarvoor gaan we bladeren in het laatstverschenen CDA-bulletin waarin we dinsdag 11 maart onder het kopje 'AR-Nieuws lezen dat de j_ AR-kiesvereniging in Waddinxveen in de omroep met nogal wat medewerkers die sch" over het feit dat Dr. A. van den Heu- afgelopen periode 10 kandidaten heeft ge- van onze Her- I vormde Kerk is voorgedragen als voorzit- slijst "In "Trouw een mens aan. Men moet van goede huize moet 't ons als hervormden tot diepe vel "waardig" wordt gekeurd in aanmer- kerk en christelijk geloof óf negeren óf er vel, secretaris-generaal van onze Her- kozen, die zij geschikt acht voor de gro- vormde Kerk is voorgedragen als voorzit- slijst voor de Tweede Kamerverkiezingen Inderdaad, men kan zeggen, waar begint ter van de VARA. Maar in werkelijkheid in 1981Deze zijn: 1. C. van 't Hoog te komen om daar een pacificatie tot stand te droefheid stemmen dat Dr. Van den Heu- kunnen brengen en samen lijnen uit te zet- ten voor een principieel en tegelijkertijd king te komen voor het voorzitterschap veei mensen aansprekend beleid. Wij vin- van de VARA. Er zijn maar twee moge- vigjerlegen om nieuwe enthousiaste vrij- den het moedig, dat Van den Heuvel deze lijkheden, dat dit kan gebeuren. Of de Aantjes te Utrecht, 9. mevr. W. Noorda- >7 7< uitdaging heeft aanvaard en we gelo- VARA moet zich zo aangetrokken weten Ritsema te Groningen, 10. E. Heerma te ven.dat hij binnen deze grote omroep met tot het Evangelie, dat ze een echte Amsterdam.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 26