Kinderen over pastoor Olsthoorn Il PASTOOR: ATOOMWAPENS VORMEN HOGE STAPEL DOOD, IN WANKEL EVENWICHT Subsidie voor WH-bazar op 25 april in AF-centrum vrouwen activiteiten ”Ik vint het ontsettent gezellig dat u komt Audio-visuele hulpmiddelen St. Jozefschool Belasting- zitting CNV Kleuters van ’’Pinkeltje” naar het politiebureau Bi te- 'll k te v iiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin f s. iks witte prijzenhal UW WINSTWINKEL! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 MAART 1980 ”Pël het communisme los uit zijn dictatoriale uitwassen en misgroei en je ziet daar heel diep binnenin een idee van gemeenschappelijkheid, van sa men, samen je lot in handen nemen en proberen te verbeteren. Ik meen ook te weten, dat zij elkaar aanspreken met die warme naam ’’Kameraden”. ’’Wie maakt me wat, als Hij me kent”. ’’Leven is bedoeld voor vreugde en licht”. ’’Gedenkt hen die gemarteld wor den”. hoofd en een beetje liefde, daar kan een mens mee oud worden”. WADDINXVEEN - Als afsluiting van het project ’’politie” brachten kleu ters van de openbare kleuterschool Pinkeltje (Van Mecklenburg Schwe- rinlaan) vorige week dinsdag een be zoek aan het politiebureau aan de Kerkweg-Oost. ’’Atoomwapens moeten weg. Vre- desweek! En u, durft u te leven met zo’n stapel godvergeten, godverlaten wapens. Het is één hoge stapel dood, in wankel evenwicht. Ik ruk vandaag aan u en schud en schop en vloek bij na, omdat zovele mensen nog niet zien, niet kunnen/durven/willen zien, hoe groot het risico is, dat wij mens heid lopen met atoombewapening. Ik heb geen kinderen, maar zonder die wordt ik nog woedend op het zoge naamde wettige gezag, dat meent, cor rupt van arrogantie en in ongekende hybris, uit te mogen maken of het uit is, finished met ons mensen hier op aarde”. ’’Logica speelt zich af in onze brains, maar naastenliefde doen in denken vanuit je hart, vanuit je mid denrif”. venissen. Deze werden aan de politie aangeboden, als dank voor een hele plezierige en leerzame ochtend, ook mede namens de leidsters en de ouder- commissie. word met foto, nummer en vingeraf druk. Tot slot werd er van ieder kind nog een vingerafdruk gemaakt, die mee naar huis mocht worden geno men. Op uitnodiging van de kleuterschool kwam de politie op vrijdagmorgen de werkstukken bekijken, die de kinde ren gemaakt hadden. Hierbij werd nog eens extra benadrukt dat de poli tie in eerste instantie de mensen wil helpen en dat alleen ’’stoute” grote mensen soms één nachtje in de cel moeten. Na het bezoek werden prach- HET WEEKBLAD OOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! ps- jk- ■lei iok jor 3, 563. si, er k ie X). ”Wat heeft een mens aan zijn leven, als hij door al zijn gejakker aan zich zelf voorbij leeft”. ’’Eten én drinken, een dak boven je ”De meesten van ons zijn als christen begonnen op grazige hooglan-' den; Doopsel - eerste communie - vormsel - bidden - kerkgang”. WADDINXVEEN De gemeente raad is gevraagd 1.901,50 ter beschik king te stellen om de wijkschool St. Jo zef (Kanaalweg) van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor audio visuele hulpmiddelen te laten aanschaf fen. Dit betreft de aanschaffing van een radiotoestel, een cassettedeck, een dia projector, een diatafel en een statief- scherm. Voor al deze genoemde hulp middelen gaat het om een eerste aan schaffing waarvan offertes (tot een to taalbedrag van f 1.901,50) overeen ko men met de voor deze hulpmiddelen geldende rijksnormen. Hierdoor zullen bij de inwilliging van dit verzoek de normale eisen te stellen aan het geven van gewoon lager onderwijs niet wor den overschreden. WADDINXVEEN Evenals vorige jaren zal er door het CNV hulp worden geboden bij het invullen van aangifte biljetten voor de Inkomstenbelasting 1979. De aangeboden hulp betreft in hoofdzaak de ’’werknemersaangiften”. In de provincie worden in de volgende plaatsen nog zittingen gehouden. Een aantal zittingen zijn reeds gehouden: Alphen a/d Rijn 27 maart "Gebouw Nabij”, ’s-Gravenhage 26 maart en 31 maart Dienstencentrum CNV, Rotter dam. De middagzittingen zijn van 13.45-16.30 uur. De avondzittingen zijn van 19.15-21.00 uur. Als eerste werden de twee cellen buiten bekeken, het betonnen bed, de tafel, de w.c. en het etensluikje. Sommige kinderen durfden er eerst niet in. Daarna was de politie-auto aan de beurt, met radio, sirene en ”stop”- signaal. Op mevr. Lafeber en mevr. Paling werden de handboeien uitge- tige tekeningen gemaakt over alle bele- probeerd, die de heer Knape met erg veel moeite weer open kreeg. Gezamenlijk werd daarna de radio- kamer bezocht en op de tweede etage werd uitgelegd hoe men geregistreerd ”Ik lees meestal het Victorientje, als ik dan niet in de kerk ben geweest, heb ik nog wat!” Pastoor P.M. Olsthoorn (49). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaqk Noteboom). ”En de dood zei ”Tik”. Er moet toch iemand zijn die om je geeft, toch minstens een van wie je er mag zijn”. WADDINXVEEN Voor dit jaar zal f 7.150,- extra op de begroting worden aangegeven (welk bedrag weer terug zal komen van het ministerie van CRM) voor het betalen van een plaat selijke emancipatie-activiteit, hetgeen neerkomt op het organiseren van twee VOS-cursiïssen (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving) door dèWerk- groep Vrouwenemancipatie van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Waddinxveen” (De Bonkelaar en ’t Ketelhuis). Evenals in 1979 stelt het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ook voor 1980 weer een rijksbij- drage beschikbaar ten behoeve van door de gemeenten te subsidiëren emancipatie-activiteiten. De hoogte van die bijdrage is vastgesteld op maxi maal 0,34 per inwoner, hetgeen voor Waddinxveen neerkomt op een bedrag van f 7.200,-. Wil de gemeente de rijksbijdrage over 1980 kunnen ontvan gen, dan moet vóór 1 april a.s. een daartoe strekkend verzoek bij het de partement zijn ingediend, waarbij moet worden aangegeven hoe het bedrag zal worden besteed. In de gemeenteraadsvergadering van 22 augustus 1979 is een emancipatie- subsidie toegekend aan de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Wad dinxveen”, de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en de Vrouwen Advies Commissie voor de Woning bouw. (De activiteiten van deze laatste organisatie werden door C.R.M. overi gens niet als emancipatie-activiteiten aangemerkt). De Stichting Jeugd- en Jongerencen trum ’’Waddinxveen” heeft op 24 ja nuari een subsidieverzoek voor 1980 ten behoeve van de Werkgroep Vrou wenemancipatie ingediend. De Stich ting vraagt een bedrag van f 7.150,- voor het organiseren van twee VOS- cursussen (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving) en een achttal thema- avonden. Het college is van opvatting dat de door de stichting beoogde activiteiten voldoen aan de criteria die aan emancipatie-activiteiten worden ge steld en stelt daarom de volgende week woensdag vergaderende gemeenteraad voor de Stichting Jeugd- en Jongeren centrum ’’Waddinxveen” het ge vraagde subsidie, onder voorbehoud van het verkrijgen van een rijksbij drage, te verlenen. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen zal vooi 1980 geen verzoek om eem emancipa- tiesubsidie indienen. WADDINXVEEN - In dit jaar waarin in oktober het 100-jarig bestaan van de rooms-katholieke St. Vietorkerk aan de Zuidkade grootscheeps zal worden gevierd kan worden vastgesteld dat de rooms-katholieke bevolking van dit Gouwedorp door de jaren heen vrij stabiel blijft, namelijk rond 20 procent. Of om precies te zijn zo’n vier en een half duizend zielen. De drie kleuter- en lagere scholen van de Stichting voor Katholiek Onderwijs ”St. Victor” worden bezocht door in totaal zo’n 650 meisjes en jongens: 150 hiervan bezoeken de kleuterscholen Klein Duimpje (Kanaalweg), Prinses Beatrix (Jacob Catslaan) en Prins Willem-Alexander (Peter Zuidlaan) en 500 gaan op de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg), St. Paulusschool (Jacob Catslaan) en Mgr. Bekkersschool (Pe ter Zuidlaan). De rooms-katholieke St. Victorparo- chie beschikt over twee kerkgebou wen, waarvan de uit 1880 stammende St. Vietorkerk aan de Zuidkade 175 de oudste is. Voor de vier en een half dui zend rooms-katholieken, die zich dus gaan opmaken voor het eeuwfeest rond het Godshuis in ’’Zuid”, werden in 1974 twee priesters aangesteld. Eén van hen was de in 1930 geboren en in 1956 gewijde pastoor P.M. Olsthoorn. Sinds het vertrek van pater Th.P. Doesburg naar Gouda staat hij er sinds vorig jaar alleen voor. GODSDIENSTONDERWIJS De 49-jarige Piet Olsthoorn is natuur lijk wél de man die het meest betrok ken is bij het komende 100-jarig bestaan van ’’zijn” St. Vietorkerk. Dan rijst meteen de vraag: Wie is hij eigenlijk? Wat weten we van hem? Om die vragen beantwoord te krijgen is het feestcomité van de St. Victorpa- rochie nu eens niet naar de pastoor zelf gestapt, of naar zijn medewer- kerster Mies van Raay, of naar het pa rochiebestuur, of naar de parochie raad, maar naar de kinderen. ’’Zijn” kinderen, aan wie pastoor Ols thoorn op zo’n bijzonder eigen wijze godsdienstonderwijs geeft. Aan het woord komen dan ook meisjes en jon gens uit de tweede en de vierde klas van de St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan. De tweede klas-leerlingen vertellen wat de pastoor eigenlijk op school komt doen en de vierde klas leerlingen geven weer wat ze van hem vinden, Kinderen zijn nog zo onbe vooroordeeld. Door hun onbevangen heid zijn hun antwoorden zo raak en zo spontaan. Aan deze greep antwoor den van de schoolkinderen hebben we dan ook niets toe te voegen: TWEEDE KLAS ”De pastor komt een hele boel'vertel len. De eene keer dan vertelt hij over maria en de andere keer vertelt hij over jezes”. ”Wat komt hij doen? Leuke verhalen vertellen en leuke grappen maken”. ”Ik vint het ontsettent gezellig, dat u komt”. ’’Hij vertelt over jezes en zijn apostel- len en hij vertelt ook weleens grappige verhalen. Eerst vertelde hij van een heel raar jongtje”. ”De pastoor vertelt van vroeger en hij vertelt ook de ondeugende dingen die hij heeft gedaan”. ”De pastoor komt voor de heilige ver halen en voor grote mensen en kinde ren worden ook niet vergeten, zo als grote mensen”. VIERDE KLAS ”Ik vind de pastoor een erg leuke man. Hij vertelt heel veel grapjes en luistért altijd naar je als je wat vraagt”. ”Een aardig mens. Een goede pastoor. Hij kan goed met de kinderen omgaan. Maak leuke grapjes”. ”De pastoor maakt veel grappen. Maar hij heeft het meer over vakantie. En over gezellige dingen. Maar het beste wat hij doet is de gebeden duide lijk uitspreken”. ”De pastoor toont veel begrip en ver telt veel grapjes. Kortom: een leuke man”. ”Hij kan ook goed zingen. En legt al les ook goed uit dat wij het kunnen be grijpen. En is erg aardig tegen iede reen”. ”En hij kan ook zo mooi over zijn broer Kok de pechvogel vertellen”. ”De pastoor doet zijn werk leuk”. WADDINXVEEN - Traditiege trouw houdt de Waddinxveense Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening (WH) weer een bazar en verkooptentoonstelling en wel op vrijdagmiddag 25 april in het An ne Frank-centrum. De opbrengst van deze bazar komt geheel ten goede aan de Waddinxveense be jaarden. Deze middag zal worden geopend door mevrouw A.H. Smallenbroek-van Eek. Op deze middag zullen vele fraaie hand werken, door de bejaarden zelf vervaardigd, verkocht worden. Zoals gebruikelijk zullen de vele attracties, die middag, die naar wordt gehoopt door velen be zocht zullen worden, tot een geslaagde middag maken. Getooid met zelfgemaakte politiepet- ten werden de kleuters, de leidsters en 2 moeders ontvangen door de wacht meester eerste klas der Rijkspolitie Kennephol. De klas van mevrouw La feber werd rondgeleid door wacht meester Knape en de klas van mevr. Hoogendoorn door wachtmeester Kennephol. Pastoor P.M. Olsthoorn geeft godsdienstonderwijs in de eerste klas van de rooms-katholieke St. Paulus school aan de Jacob Catslaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Pastoor P.M. Olsthoorn (49) weet als geen ander ’’Victorientje van Waddinxveen”, het gestencilde weekblaadje van de rooms-katholieke St. Victorparochie, te gebruiken als voortreffelijk communicatiemiddel. Door middel van ’’zijn” Victorientje krijgt de le zer een indruk van de pastoor, die er niet om liegt. Het doornemen van een jaargang Victorientje zal een ieder tot nadenken stemmen. Wij ver zamelden voor u twaalf ’’nadenkertjes”, bedacht door de man in de pastorie aan de Zuidkade 176: ’’Kerstmis - Wat waren we weer met veel, een uitverkocht huis! En dan wat cynisch - Hebt u het weer gezien voor een jaar!”

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5