Kindertheater Maccus speelt in De Bonkelaar ^WlTTEPMffifflMi Telemann Consort: Perfect samenspel Orgelconcert in Oude Kerk Zoetermeer UIT IN WADDINXVEEN ALTIJD VERS! Aankoop van Kleikade 16 Voorziening in vacature Engelse zangeres in Jazzclub Zoetermeer Spaarbank Rotterdam bevordert huisisolatie 28 maart Animal Farm 29 maart Splien met Multatuli 12 april Disco-avond 29 maart The Ditchers 17 april Clara Wieck Trio 26 april Sunny Siders Woensdagmiddag 2 april om 14.00 uur Overdracht 28 woningen Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gang is voor leden van Jazzclub Zoe termeer gratis. Belangstellenden mo gen, voor zover er nog plaats is, voor f. 6,- naar binnen. Wie meer wil weten over de aktivitei- ten van Jazzclub Zoetermeer kan tele fonisch inlichtingen krijgen op de nummers 079-310695 en 310698. Het kindertheater Maccus uit Delft bestaat uit een paar enthousiaste jonge acteurs, die reeds bewezen hebben dat ze met hun optreden kinderen heel ple zierig en creatief bezig kunnen hou den. Hun optreden bestaat uit een on gedwongen mengeling van poppenstel met toneel, wat erg aanslaat bij de jeugd. Het stuk dat in De Bonkelaar gespeeld wordt heet ’’Voor straf.” Een to neelstuk dat goed aansluit op de huidi ge leefsituatie van onze kinderen en daardoor erg goed te begrijpen is. Te vens is het beslist een zeer leuk en hu morvol stuk en de kinderen worden ook bij het spel betrokken. In het kader van de gemeentelijke reeks kamermuziekconcerten treedt donderdagavond 17 april in de raads zaal van het gemeentehuis op het Cla ra Wieck Trio. Dit ensemble, bestaan de uit een pianiste, een violiste en een cellist, speelt vanaf half negen muziek uit de romantische periode. Op de zaterdagavond 26 april om acht uur in het Anne Frank-centrum te houden dansavond van de Waddinx- veense danssociëteit Instuif Inn ’77 treedt op The Sunny Sidefs. Toe- De Waddinxveense danssociëteit In stuif ■Inn ’77 geeft zaterdagavond 29 maart om acht uur in het Anne Frank- centrum een groot lentefeest. Als spe ciale gasten treden op het allround dans- en showorkest The Ditchers. Dit op veler verzoek. Om de lente bij In stuif In in te wijden is er voor iedere dame een kleine attentie. Een dansa vond dus om naar uit te zien! Toegang sbewijzen kunnen telefonisch besteld worden op donderdagavond 27 maart tussen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488. Aanvang is om 20.00 uur, de toe gangsprijs bedraagt f. 4,- en voor hou ders van een Pas 65 of een C.J.P., als mede voor personen, jonger dan 16 jaar f. 3,-. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Op zaterdagavond 29 maart zal de in Zoetermeer zeer gewaardeerde orga nist Jan J. v.d. Berg een concert geven op het orgel in de Oude Kerk aan de Dorpsstraat. Het programma staat in het teken van het naderende Paasge- beuren. Jan v.d. Berg opent zijn concert met een combinatie van drie kleine wer ken: Fuga over psalm 22, bewerking over ’’Christus Heilig Godslam” van Schuurman en canon over ”O Hoofd bedekt met wonden” van Jan Zwart. Daarna speelt hij de Fantasie in c kl.t. (a 5 voci) van J.S. Bach, gevolgd door Bachs bekende koraal ”O Mensch, be- wein dein Sünde grosz”. Dan speelt Jan v.d. Berg achtereenvolgens deel 1 van Sonate nr. 1 in f kl.t. (met de ko raal ’’Was mein Gott wil”) van Felix Mendelssohn Bartholdy, de Fantasie in A gr.t. van César Franck en Alle gretto in b kl.t. van Alexandre Guil- mant. Het voorlaatste werk is van de concertgever zelf: uit zijn Passie- en Paassuite de inleiding, aria en canon (met ”Ick wil mij gaen vertroosten”) over ’’Leer mij o Heer” en inleiding, bewerking en canon over ’’Jezus, le ven van mijn leven”. Het concert wordt besloten met variaties en fuga over ”Ick wil mij gaen vertroosten” van Jacob Bijster. gangsbewijzen voor deze avond kun nen telefonisch worden' besteld op donderdagavond 24 april tussen 19.00 en 21.00 uur via telefoonnummers 7488. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Op zaterdagavond 29 maart houdt Jazzclub Zoetermeer een extra cluba vond in het onderkomen van sociëteit De Instuif aan de Dorpsstraat nummer 18 te Zoetermeer. Dan treedt de En gelse zangeres Jan Sutherland op, een vocaliste, die al een indrukwekkende staat van dienst heeft. Zij heeft in En geland veel succes geoogst als cabaret- zangeres, niet altijd alleen, maar ook met internationale vedetten als Char les Aznavour. Haar ambities liggen te genwoordig duidelijk in de jazzhoek, waarin zij graag met zoveel mogelijk verschillende orkesten wil werken om naast de door haar bereikte cabaretsong-top (in dat gerne kreeg zij in 1979 de hoogste Engelse onder scheiding) ook in de jazzwereld hoge ogen te gooien. Zij heeft onder meer veel lof geoogst in de Verenigde Sta ten, waar zij optrad in San Fransisco en op het Sacramento Dixieland Jubi lee, een van de grootste oude stijlfesti- vals ter wereld. In 1979 maakte zij met de orkesten van Max Collie, Rod Ma son en Papa Bue een Europese tour nee. In ons land maakte zij met Max Collie een L.P., terwijl zij ook te ho ren was in de TROS Big Band Show. In Zoetermeer zal zij worden begeleid door The Riverboat Jazz Band, een formatie, die in vele Nederlandse jazz clubs een graag geziene gast is. De be zetting luidt: Rob Boeréé, leider, trompet, Jaap van Biezen, clarinet en saxen, Maarten Roderkerk, trombo ne, banjo en vocals, Cees Vermeulen, slagwerk, Hans Brouwer, bas, Piet de Vos, piano en Luco Krijff, banjo en gitaar. Zaterdagavond 12 april houdt de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank- centrum een disco-avond. Deze avond, waarop de aanwezige disc- jockey alle muzikale wensen hoopt in te willigen, begint om acht uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 MAART 1980 WADDINXVEEN De woning bouwvereniging "Waddinxveen" gaat 28 woningwetwoningen van het rijk overnemen. In de vanavond (woensdagavond) te houden gemeente raadsvergadering zullen de daarvoor benodigde besluiten worden genomen. Een aantal jaren terug is door het rijk in deze gemeente aan de Jan Willem Fri- soweg en de Mauritslaan een complex van 28 woningen gebouwd ten behoeve van de huisvesting van Ambonezen. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft te kennen gegeven deze woningen en 4 garages in onderbouw, die in beheer zijn bij de Domeinen, te willen overdragen aan de woningbouwvereniging Waddinxveen. Deze woningbouwcorporatie voert al enige jaren het onderhoud uit Voor deze woningen en wil ze graag in eigen dom aanvaarden. De overdracht ge schiedt tegen een zodanige som, dat de woningen verhuurd kunnen worden te gen een kale huur van f 145,30, huurpeil 1978. Kaarten, tegen betaling van f. 7,50 en CJP’ers en 65-plussers f. 5,-, zijn ver krijgbaar op het gemeentehuis, afde ling algemene zaken, van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur en zolang de voorraad strekt vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. gulden per kind. Volwassenen die naar binnen willen betalen vier gulden entree. De voorverkoop start op maandag 31 maart om 13.00 uur in De Bonkelaar. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 2 april komt het kindertheater Maccus voor de voorstelling ’’Voor straf” naar De Bonkelaar. Om twee uur ’s middags zal dit kindertheater op ver zoek van de werkgroep kinderclubs voor een plezierige bijeen komst gaan zorgen, welke toegankelijk is tegen betaling van drie WADDINXVEEN - Het tweede concert in de serie kamermuziek concerten werd afgelopen donderdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis gegeven door het Telemann Consort. Dit ensemble, bestaande uit jonge musici, speelde werken van Tele mann, Schickhardt, Quantz, Wolf, Cambini en Fux. Niet alleen het perfekte samen spel, maar ook de enthousiaste wijze waarop gemusiceerd werd, maakte grote iridruk op het publi ek. Mare Peire liet in de Partita van Telemann een voortreffelijk staaltje van beheerste blokfluit- techniek horen. Samen met Flori an Heyerik (blokfluit en dwars fluit), Marcel Ponseele (hobo) en Dirk Noyen (fagot), wist hij in de overige werken een mooi gedo seerde samenklank te bereiken, die door Guy Penson op het basso continuo steeds beheerst werd be geleid. Het ensemble zorgde voor een avond met feestelijke en ont spannende barokmuziek, die het publiek - blijkens het applaus - zeer wist te waarderen. Ook di tmaal was het concert geheel ui tverkocht. Vrijdagmiddag 28 maart om 15.30 uur zal er tijdens de scholiereninloop in De Bonkelaar de film Animal Farm ver toond borden. De entree bedraagt twee gulden. Het bezoeken van de scholiereninloop is alleen mogelijk als men beschikt over een pasje. Iedereen die nog op school zit kan zo’n pasje verkrijgen, maar moet dan wel een pasfotootje meenemen. Zonder pasje zal er absoluut geen toegang verleend worden. Animal Farm is een tekenfilm naar de roman van George Orwell van Hallas en Batchelor. Aan deze film ligt de sa tirische roman van Orwell ten grondslag. Een sterke persiflage op de eeuwige kringloop: regime met misstanden - revolutie - nieuw regime met idealen, die weer verstarren en dus weer revolutie, enz. enz. Een permanent dronken boer mishan delt zijn dieren zo, dat ze hem van de boerderij verjagen. De varkens nemen de leiding over en stichten een kom- mune onder het motto: ’’alle dieren gelijk”. In de loop der tijd veranderen de luie zwijnen, door list en geweld het motto in: ’’alle dieren zijn gelijk, maar sommigen zijn gelijker dan anderenDe slovende paarden, de trouwe koebeesten en de dommige schapen geven hun beste krachten voor de heersende varkenskaste totdat hun geduld opraakt. Opnieuw breekt de dag aan waarop de dieren zich vere nigen en oprukken om zich nu van de varkens te ontdoen Een beeld uit de voorstelling Voor straf’ van het Delftse kinderthea ter Maccus. Op initiatief van de film- en theater- werkgroep ”De Spintol” komt de Zoe- termeerse toneelgroep Splien zaterda gavond 29 maart om half negen naar De Bonkelaar met werken van Multa tuli. De voorstelling bestaat uit drie de len, die elk betrekking hebben op één van de werken van Multatuli waaruit geput is: Max Havelaar, Minnebrieven en Woutertje Pieterse. Daarnaast is ge bruik gemaakt van de Ideeën, de brie ven van Multatuli en van literatuur over Eduard Douwes Dekker. Het werk van Multatuli zal in De Bon kelaar worden getoond (tegen betaling van f 10,CJP-houders en 65- plussers betalen f 5,—, voor plaatsbe- spreken tel. 5935) middels Sjaalman, de hoofdpersoon uit Max Havelaar. WADDINXVEEN B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld f 145.544,(exclusief btw) óp tafel te de '"heer 'Tggermónt' volgens leëgen voor de aankoop van de woning Kleikade 16 van de heer C. van Lith. In dit bedrag zijn onder andere de 10 pro cent aanloopkosten verrekend, zodat de werkelijke koopsom f 130.000, bedraagt. Zoals bekend valt het gebied ten oosten van de woning Kleikade 18 en ten oos ten van de woning Onderweg 33 onder de vigeur van de Nota Kernenbeleid. Met deze nota als uitgangspunt zal door de gemeente voor het betreffende gebied een sanerings- en renovatieplan ontworpen worden. De inhoud van onderwijs zu^ een P'an Z£d hoogstwaarschijnlijk aan de Kleikade en de Onderweg afge broken moeten worden. Derhalve stelt het college nu reeds pogingen in het werk om, zodra de mogelijkheid zich aandient, deze woningen aan te kopen. De raad heeft op grond van het voren staande reeds diverse malen besloten om woningen, gelegen in bedoeld ge bied, aan te kopen. WADDINXVEEN Van de vereni ging voor voortgezet onderwijs in sa menwerkingsverband heeft de ge meente bericht ontvangen van het tus sentijds aftreden van de heer A.D.J. Eggermont, die als lid van de Katho lieke sectie van genoemde vereniging deel uitmaakt van de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. Het tijdstip waarop rooster had moeten aftreden is novem ber 1982. Overeenkomstig het bepaalde in ’’Re geling Commissie van Bestuur Samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum te Waddinxveen” wordt door ge noemde vereniging ter vervulling van gemelde vacature voorgedragen, me vrouw A.C.M. Moerings-Verwey, P.C. Hooftstraat 3. Mevrouw Moerings is thans plaatsvervangend lid van de Commissie van Bestuur. Als haar op volger in die functie wordt door de Ver eniging voor voortgezet c..d^r,.ijG f? -- - voorgedragen de heer P.R. Brinkgreve, deze zlJn> dat de betreffende woningen Peuleyen 158. Mevrouw Moerings en i- de heer Brinkgreve zijn beiden lid van de Katholieke sectie van genoemde vereniging. B. en W. hebben de ge meenteraad voorgesteld mevrouw Moerings en de heer Brinkgreve overeenkomstig de voordracht te be noemen en de datum van in functie tre den te bepalen op 1 april 1980. WADDINXVEEN - De Spaarbank Rotterdam - met een vestiging in het winkelcentrum ”de Passage” heeft om een bijdrage te leveren aan het bewuster en zuiniger omgaan met energie de isolatie-lening geïntrodu ceerd. De isolatie-lening maakt het eigen woningbezitters mogelijk om hun woning te isoleren en zo onnodig verlies aan energie te voorkomen. De kosten van energie, zoals stook kosten worden door isolatie ver minderd. Met deze nieuwe dienst hoopt de Spaarbank Rotterdam het Nationale Isolatie Programma van de overheid te ondersteunen. De isolatie-lening van de Spaarbank Rotterdam lijkt veel op haar per soonlijke lening. Er zijn echter een paar aantrekkelijke verschillen. Zo is het tarief van de isolatie-lening vrij gunstig: dit bedraagt thans 14,7% per jaar. Het komt daarmee overeen met het laagste tarief dat is vastgesteld voor een persoonlijke lening. Het minimaal te lenen bedrag is vast gesteld op 2.000,-. De minimale af lossing bedraagt ƒ50,-. Teneinde te voorkomen, dat oneigenlijk gebruik van dit produkt wordt gemaakt, is bepaald dat een offerte van een isolatiebedrijf met het aanvraag formulier voor de isolatie-lening bij de Spaarbank moet worden af gegeven. De isolatie van het hele huis, dus zowel van de gevel, als van het dak en de ramen, kan met de isolatie-lening gefinancierd worden. In het Nation aal Isolatie-programma van de over heid is aangekondigd, dat binnen 12 jaar bijna 2,5 miljoen woningen moe ten zijn geïsoleerd. Om dit te kunnen bereiken is nu dus ook de isolatie- lening geïntroduceerd. Tevens blijft de overheid een isolatie-subsidie van 30% met een maximum van 1.200,- geven. Voor de isolatie-subsidie zijn in 1979 ruim 260.000 aanvragen bij de overheid binnengekomen. Met de isolatie-subsidie en de isolatie-lening hoopt men steeds meer eigen woning bezitters voor het isoleren van hun woning warm te krijgen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7