Veel respons Ds. Verwelius en de VARA PvdA-wethouder en emancipatie WITTE PRUZEHML Lezers schrijven op PPR-enquete sjaak noteboom Waar blijft de mentaliteit? 149 formulieren ingevuld Hartcam- VOLOP KWALITEIT! Sporthuis Revet zaterdag open RICOH CAMERA. Compleet met foto buidel 169,- .i^rilffl pagne: ’’Gezond Gewicht” Lentefeest Rabobank houdt men nog tegoed ’’Open huis” Amnesty in Kruiskerk Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 APRIL 1980 erg levensge- Het blijkt dat de toestand in de laan al diverse activiteiten moet ontzeggen, Voor zover mij bekend is, hebben noch wethouder Van Gent, noch zijn ambte naren bij de ouders geïnformeerd, wat de ouders dan wel tegen een kieuterlei- der zouden kunnen hebben. Ineke Verheul-de Wolff Peuleyen 174, tel. 5376. Het is duidelijk dat de zieleroerselen van de hervormde predikant Joh. Ver welius van een zo eigen aard zijn, dat ze Weekblad voor Waddinxveen. Even duidelijk is, dat in het regelmatig ver schijnen van zijn standpunten in het Weekblad een schuilt. Het beste is krachtig weerstand te bieden tegen de aandrang tot reage ren. Toch lijkt me nu de maat vol. 2 jaar garantie 2 jaar verzekerd WADDINXVEEN Zaterdag 5 april opent het Goudse Sporthuis revet een sportzaak aan de Nesse 10, in welk pand tot voor kort Sporthuis De Bron was gevestigd. Komende zatterdag is iedereen van harte welkom in Revet”s derde zaak, die een aanwinst voor Waddinxveen zal blijken te zijn. Het is een moderne zaak met enthousiaste jeugdige bediening en met een groot as sortiment sportartikelen tegen rede lijke prijzen. Aan de vooravond van de officiële opening stelt Sporthuis Revet vrienden en relaties in de gelegenheid de nieuwe aanwinst te aanschouwen-. het winkelcentrum ”de Passage” in de huidige vorm blijkt de Juliana van Stol- berglaan een smeltkroes te zijn gewor den van verkeer en alle nadelige kanten daarvan. En hiervan zijn juist, aldus de PPR, de mensen in een klein flatje met een paar vierkante meter balcon de dupe geworden. Fotograferen nog nooit zo gemakkelijk! met deze automatische Voor iemand, die lid is van een zich progressief noemende Partij van de Ar beid vind ik dit toch wel zeer betutte lend gedacht. Het is op z’n minst discri minatie t.o.v. de man en bij de wet ver boden. Ik denk, dat het belangrijk is deze zaak in de openbaarheid te brengen, omdat veel Waddinxveense ouders te maken hebben met het beleid van wethouder Van Gent. Overigens zijn er nu zo’n 50 afgestu deerde kleuterleiders, die juist door wethouders als Van Gent geen schijn van kans hebben. INGER VAN GESSEL, (ouder van één van de kleuters van Pinkelotje). A. van Solmsstraat 14. De voorjaarscampagne 1980 van de Nederlandse Hartstichting en de Vrienden van de Hartstichting gaat zich bewegen rond dit gezondheidsvraagstuk. Want be kend is, dat overgewicht ook bete kent overbelasting, vroegere slij tage van het hart- en vaatstelsel. De Nederlandse Hartweek is vast gesteld van 14 t/m 20 april 1980. In deze derde week van april wordt weer, de jaarlijkse geld- wervingsaktie georganiseerd, aansluitend op omvangrijke voor- lichtingsaktiviteiten: De Vrienden van de Hartstichting hebben in het merendeel van de dorpen en steden van Nederland hunaktieve collectecomité’s. Jaarlijks doen zij een beroep op collectanten, waar van er niet genoeg kunnen zijn. Onder hen zijn er die al meer dan 10 jaar het werk van de Neder landse Hartstichting hebben ge diend. Maar er is ook voort durend nieuw talent nodig: jongere en oudere mensen, die iets willen doen voor een ander. En het is zo eenvoudig. Een ochtend, een middag, een avond met de collectebus of met collectezakjes een deel van uw woonomgeving aflopen is nog gezond ook. Met die beweging doet u iets aan de realisering van het jaarthema en u dient er een hele goede zaak mee! Wie mee wil doen kan zich melden op het volgende adres, eventueel na eerst een informatiefolder te hebben gevraagd. vooral op de marktdagen (vrijdag) on houdbaar is. Niet alleen de veelheid aan passerende auto’s is een probleem, maar ook het parkeren, de geluidshinder, het gebrek aan speelruimte en voldoende groen voorzieningen, de verkeersonveiligheid en ga zo maar door. Met de komst van Passage 47 - Waddinxveen - Tel. 01828-2477 rubriek ’’Rondom de hefbrug” in een voorafgaand artikeltje een rechtvaardi ger visie op dr. Van den Heuvel en zijn ”VARA-plannen” geeft. Nog beter is het ais de omgeving van ds. Verwelius hem tegen zichzelf in bescherming neemt, door hem af te raden dit soort vreselijke stukjes te schrijven. Dr. Van den Heuvel noch ds. Verwelius, de kerk, noch enig lezer van het Weekblad - niemand - wordt met zijn geschrijf een dienst bewezen, en allerminst het Woord, welks dienaar ds. Verwelius zou moeten zijn. H. J. VAN DER STEEN WADDINXVEEN Afgelopen zater dag, de dag waarop het precies 75 jaar geleden was dat de Rabobank Wad dinxveen als Coöperatieve Boerenleen bank werd opgericht, zorgde het slechte weer er voor dat het jubileum feest voor het grote publiek geheel in het (Petteplas)water viel. Het was de bedoeling om het jubileum feest muzikaal kracht bij te zetten mid dels vier muziekkorpsen, die 's avonds om acht uur door Waddinxveen zouden marcheren: Drumband Cormula’s (Waddinxveen), Drumband en Majo- rettencorps Goverwelle (Gouda), Mu ziekvereniging Concordia (Wad dinxveen) en Tambour-, Trompetter-, Pijper- en Majorettencorps Triomf (Bodegraven). Omstreeks negen uur zou er aan de petteplas een voor Wad dinxveen uniek vuurwerk worden ont stoken. Dit muzikale lentefeest met knetterend slot houdt de Waddinxveense bevol king nog tegoed. WADDINXVEEN -’’leder pon dje gaat door het mondje”, zeiden onze moeders vroeger. En ieder een wist war ermee werd bedoeld, ook al vertelden mensen elkaar dat zij dik werden van water en dat zij al alles hadden gedaan aan hun gewichtsvermindering. Het is doorgaans geen ziekte, kwaal of afwijking als men dik is. Maar toch wordt het té dik zijn vaak als een pijnlijk probleem ervaren, omdat anderen daarover praten en minder vleiende op merkingen maken. Er is een slankheidsideaal, een fit- heidsideaal, een schoonheids ideaal dat mensen nastreven en de mollige en zwaargebouwde men sen voelen zich soms de dupe. Er zijn ook mensen die bepaald lij den ondec hun overgewicht, soms ook wel aangeduid als vetzucht, hetgeen weer leidt tot allerlei vermageringskuren, kort stondige onthouding van voedsel en zelfs schuldgevoelens. Slank heids- en vermageringsclubs leve ren werkgelegenheid aan mensen die zich de problematiek van de dikkerds aantrekken. Maar tot nu toe was er te weinig weten schappelijk onderzoek naar een betere en verantwoorde aanpak van de vetzucht. Er moeten meer gegevens komen over de voedsel- behoeften van mensen met een bewegingsarm leefpatroon. Er moet meer onderzoek komen naar de invloed van lichaams beweging op de stofwisseling. WADDINXVEEN Vrijdagmorgen zullen wethouder P. J. F. van Schie (CDA) van openbare werken en -bedrijven de resultaten worden aangeboden van de enquete die de Waddinxveense Politieke Partij Radikalen (PPR) heeft gehou den onder de bewoners van de Juliana van Stolberglaan, welke laan volgens de niet in de gemeenteraad vertegenwoordigde politieke partij een erg levensge vaarlijke straat is geworden waaraan 90 flatwoningen staan en waar dagelijks 10.000-12.000 voertuigen doorheen gaan. Volgens Paul van der Harst van de PPR zijn er 149 enquêteformulieren inge vuld. Dat zijn er meer danhet aantal ge- vende etage, in het Anne Frank- Men zou als opschrift wel kunnen centrum veilig te zitten, toch nog de Op advies van mijn huisarts doet onder- jaardencentrum, wonende op de ze- getekende u het onderstaande toeko- vende etage, in het Anne T.1. men. I nemen: ’’Waar blijft de mentaliteit?” Een paar weken terug is namelijk mijn daarbij iemand die door zijn handicap ----1-. aj (jiverse activiteiten moet ontzeggen, ter- en voor-knipperlicht beroofd. Be- duperen. Ik hoop met deze mededeling degene die het betreft tot dieper nadenken te bewegen, alvorens tot zo’n misselijke daad zich over te geven. J. W. M. SLUITER, Jan van Bijnenpad 233 dig warme brief aan de bisschoppen), nu wordt dan dr. A. H. van den Heuvel, secretaris-generaal van de Hervormde Kerk getroffen. I' 1 te willen worden - afgedwaald van 1 Evangelie, hij onteert Jezus Christus Dit kan en mag zo niet gezegd worden. De hoogstpersoonlijke (en daardoor beperkte) maatschappelijke opvattin gen van ene meneer Verwelius - en die te hebben is zijn recht! - worden tot norm van Evangelie en kerk verheven. Alles wordt langs zijn persoonlijke maatstaf gelegd en bij afwijking daar van veroordeeld. Afgezien van het ver oordelen mag dit meten wél. Maar dan vindt een huiveringwek kende verschuiving plaats: wie de poli tieke of maatschappelijke inzichten van de heer Verwelius niet deelt, wordt door hem in zijn kwaliteit van dienaar Peuleyen 110 Woord de ftaas-meester-zijn. Het Evan gelie wordt dan versmald en verburger- confectiemaat van een mens: Christus Koole, de Hervormde Jeugdraad, de wordt tot bourgeois. Wereldraad van Kerken, de homo- Het Evangelie van de liefde, verzoe- sexuelen (overigens via een merkwaar- ning en bevrijding valt niet samen met de maatschappelijke inzichten van de heer Verwelius en waar hij als dienaar des Woords dat Evangelie verkondigt, kan dr. Van den Heuvel niet zo onrecht Deze is - door voorzitter van de VARA aangedaan worden. het Het is goed dat de samensteller van de en ontsiert de kerk, aldus ds. Verwelius. WADDINXVEEN Op initia tief van Amnesty International (AI) in Waddinxveen is er in de afgelopen anderhalf jaar maande lijks op drie plaatsen (huiska mers) geschreven voor gewetens- gevangenen. Omdat men toch het gevoel heeft daarmee voor som mige mensen een drempel gelegd te hebben, wil men in de ko mende maanden nog eens probe ren ook niet-Al-leden bij dit werk te betrekken. De laatste donderdag van de maanden april (24 april) en mei (29 mei) zal er in de hal van de Kruiskerk aan de Passage van 19.30-21.00 uur gelegenheid zijn om kennis te nemen van de doel stellingen en methoden van Am nesty International. Men kan vrij binnenlopen, inlichtingen vragen, meeschrijven of voorbeeldbrie ven mee naar huis nemen. Elke maand wordt geschreven ten behoeve van gevangenen in een Oostblokland, een westers land en een ontwikkelingsland. Al deze gevangenen hebben één ding gemeen. Zij zitten gevangen omwille van hun politieke en/of godsdienstige overtuiging en heb ben géén geweld gebruikt. In de brieven wordt gevraagd om vrijla ting, stopzetting van martelingen en andere wrede en onmenselijke behandeling. In hoeverre deze brieven mee werken aan de vrijlating van en kele tientallen gevangenen per maand waarvan het internatio naal secretariaat van A.I. maan delijks melding maakt weet nie mand. vaststaat in elk geval dat, indien de gevangene of zijn fami lieleden iets bemerken van het feit dat medemensen elders in de wereld zich voor hem inzetten, dit een ongelofelijke bemoediging betekent. De Amnestygroep hoopt dan ook dat, op genoemde donderdagen veel Waddinxveners even het boodschappen doen zullen onder breken om een kijkje te nemen in de hal van de Kruiskerk. Contac tadres A.I. Waddinxveen, C. Groenewegen, Groensvoorde 110, tel. 3251. Het gironummer van AI Wad dinxveen is 3825799. vormen. Maar God is - om zo te zeggen veel last hebben van de overlast en de i van Stolberglaan. zijn! Wie dit desondanks verkondigt is Dat er iets moet gaan gebeuren is vol- Tot mijn grote verbazing las ik in de schoolkrant van Pinkelotje, (Klaas de Vriesschool) dat dhr. A. van Gent - wethouder van onderwijs én lid van de PvdA - op een vacature-aanvraag van die school voor een nieuwe kleuterleidster- of leider van mening was, dat voor deze baan geen man in aanmerking kwam. Redenen, die hij opgaf, waren: ”Een man kan niet onder een vrouw werken” (zou hij zichzelf bedoelen?) ”De ouders zullen geen kleuterleider accepteren”. electrische wandelwagen van zijn acht halve het ongerief viel ik hiermede ook in onnodige kosten, want deze schade ad f 86,56 moet door de bezitter van deze wagen betaald worden. Hoofdzaak is echter de vraag, wat be zielen de mensen heden ten dage toch, om bij mensen die denken in een be et age, moeite nemen om zich te verreiken, en des Woords bestempeld als ’’afged- waald van het Evangelie, Christus onte- zinnen aan de Juliana van Stolberglaan, rend en de kerk ontsierend”. In de -J~* J‘-1 - - indien ergens gepubliceerd - gesigna- praktijk lijkt het ambt van deze leerd worden in de kolommen van de dominee beperkt tot het uitspreken van rubriek ’’Rondom de hefbrug” van het oordelen en veroordelingen. de hervormde predikant Joh. len en over de altijd op de loer liggende zonde, dat wij mensen God naar ons maar dat komt omdat er ook bewoners van een deel van de Van Mecklenburg Schweringlaan) en De Goede Herder (Prinses Margrietstraat) om hun Nu staat er in de bijbel iets over oorde- mening zijn gevraagd. len en over de altijd op de loer liggende j 1zonde, dat wij mensen God naar ons provocerend element beeld (naar onze maat en norm) willen Uit de enquêteresultaten blijkt dat zeer i--i vormen. Maar God is - om zo te zeggen vee! last hebben van A~ - niet anti-VARA en pro-EO als wij dit drukte op de Juliana Werden we in betrekkelijk korte tijd geen dienaar des Woords; hij wil het gens de betrokkenen duidelijk genoeg, vergast op - ik noem uit’t hoofd, voor de vuist weg - meningen en oordelen waar de naam van deze dienaar des Woords lijkt tot de morele en maatschappelijke bij betrokken was over de Ikon en ds.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13