hefbrug de 1 I Rondom] Poes Verslag Slijk (2) Notarishuis (2) Notarishuis (1) Filmnieuws Nicaragua Slijk (1) Die Anne... I Pl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 APRIL 1980 f ll A. H. van Gent PvdA 1 van een ker een gegadigde te vinden is en de ver- "Het Slijk Der Aarde". Zo heet het ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. standers van het behoud van het notaris- mocraatnoemen. Tot zover Frans Bos. Public Relations. Volgens "een licht ver manend woord vooraf’ in het boekje over heerst geld ons leven, want alles wat we doen kost geld of heeft met geld te maken. en i esperanto toe is gekomen om een rover met het woord rabo aan te duiden gen de oprichters van zijn partij zich in een ver verleden zo krachtig verzetten. Democratie is voor mij nog altijd een worstelen de strop alleen maar strakker aan. Uiteindelijk leidde dat tot zelfwur- Dat deed hij wel meer. Meestal kwam hij dan weer direct terug en soms bleef hij een nacht weg. Dat Moppie niet terug kwam, was dus niets bijzonders. Vanochtend om zeven uur vond de buurjongen de kat. Je "Ik geloof wel, dat dit een incident is. Als we een kat met een touw om zijn nek zien lopen, dan gaan we er wel op af. Maar kwijt dat wij u een terugblik zullen op de bezoeken die de R abo de laatste plaats is dat te danken aan de houding van onze vertegenwoordiger in het college Anne van Gent en die van de dat wij niet begrijpen hoe men er in het Jeugd- Bonkelaar en de twee Ketelhuizen in Waddinxveen-Noord werd geopend met de nek. Het eind van het drie meter lange touw - met daarin twee knopen - zat vast onder een autoband. Moppie trok in een Gajes - onnette mensen die zich eerst als klassen"? U zult begrijpen dat wij “heel gabber hebben uitgegeven) Jatten - stelen Joet - tien gulden Keilewinkel - café vaak plek om met gab ber het project te bespreken Kit - politiebureau Kleunen - slaan Hallo? Wethouder, u had liever geen kleu- Knaak - rijksdaalder terleider op school? Waarom niet? En hoe Kraken - inbreken komt het dat wij dat via de advertentie Lawaai-jus - waterige jus (specialiteit van moeten vernemen? Uh... eh... eh... uh... hmmm... uh... eh... heeft u speciaal om een vraagd? Ja. telefonisch én schriftelijk. Onze aandacht werd getrokken door het drama van poes Moppie dat onder de kop "Iemand heeft een strop om zijn nek ge- boeiende wijze vast te leggen in zijn nieuwste aanwinst, de film "De Zeeland Route". Dit is een verhaal vol afwisseling over de vorderingen van de Delta-werken gecombineerd met indrukken van de eeu wenoude historie van dit rijke cultuurge bied. Lange tijd gold Zeeland als een van onze "verstilde" provincie. Door de vaste verbinding met Holland kwam hier veran dering in. Een sprekend voorbeeld vormt de Zeelandbrug, die met 5021 meter op één na de langste van Europa is. Op zijn speurtocht naar monumentenbezit filmde Piet Eijer Brouwershaven, Zierik- zee, Middelburg, Veere, Dreischor en via de Zeeuwse stromen laat hij zien welke prachtige natuurgebieden zoals "De SchelpenHoek" en het Bosch bij Schudde- beurs dit stukje Nederland - zo dicht bij huis - rijk is. Wist u dat het krekengebied rond Ouwerkerk ontstaan is door de ramp van 1953? Deze prachtige kleurenfilm is niet alleen leerzaam maar vormt een uit nodiging aan ons allen, want wie goed kijkt merkt dat er geen plaats of plekje in ons land 'gewoon"of 'alledaagsis. Voor vele clubs en verenigingen zal ook deze typisch Nederlandse productie een welkome afwisseling voor hun programma zijn. Vorige week vrijdagavond werd in de aula van de prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO (Mauritslaan) een door de leerlingenraad, enkele leraren en ouders georganiseerde veiling gehouden voor het Waddinxveense alfabetiseringsproject in Nieuw Nicaragua. Een volle zaal met scholieren, leraren en ouders zorgden voor een gen. 3) aktiviteiten kunnen niet uitgebreid worden en onderhoud gebouwen wordt versloft. Het vrouwenemancipatiebeleid van CRM heeft ook al schipbreuk geleden. Veel geld is niet uitgegeven, een aktief beleid ont breekt ten ene male. Decentralisatie - De gemeente is er mooi mee. Broddelwerk van CRM en de ge meente moet de financiële kastanjes uit het vuur halen of..... de instellingen en deelnemers het geld opbrengen. Tot zover mijn commentaar, waarbij ik overigens wel mijn verbazing wil uitspre ken over het feit dat de heer Bos zich niet lui uit het café een bruik van zijn politieke macht maakte. Wat is er gebeurd? De PvdA-afdeling maakte haar standpunt bekend na de ac ties van de werkgroep Red het notarishuis het pand zou behouden moeten blijven. De fractie ging mee. maar kwam tot de con clusie, dat het de gemeenschap geen geld mocht kosten. De werkgroep moest zich hierbij neerleggen en vroeg dan ook mo gelijkheden te onderzoeken het pand met restauratieplicht te verkopen. Het gevolg zou kunnen zijn - en kan nog zijn - dat het pand behouden blijft en de gemeente niets meer kost, maar ook niets oplevert. De VVD vindt het een lelijk pand, dat ge sloopt mag worden met als aangename bijkomstigheid, dat het de gemeente flink wat geld kan opleveren. Het CDA is van mening, dat de centen zo belangrijk zijn, dat het pand daarvoor opgeofferd moet worden en de SGP/GPV/HKV-club aar zelt, voelt wel voor verkoop aan een parti culier met restauratieplicht, maar betwij- prima sfeer. In feit of er wel kandidaten voor te vinden een "consumptielokaal" werd op moeder- zijn lijke wijze gezorgd voor warme worstjes, koffie en limonades, terwijl een echte "an- gaarne, mijn commentaar toekomen op het artikeltje "Het notarishuis en Hans Barth" in het PvdA-periodiek "Prik bord". Er zijn twee redenen waarom ik dit on gaarne doe: Van PvdA-zijde heeft men het niet no- Voorlopig neemt de familie Boon geen kat dig geoordeeld om mij een exemplaar van het betreffende "Prikbord" toe te zenden, Niegeshandel - inferieure spullen Nokken - stoppen beëindigen Nop - niets, gratis Pats - slag een pats slaan Penose - onderwereld collega ’s) Piek - gulden Poen - geld Poet - opbrengst van een project Ponem - gezicht Prinsemarij - politie Ramsj - rommel (zeer teleurstellend om bij de poet aan te treffen) De) renner nemen - op de vlucht slaan Rooie -1000 gulden Schut - voor schut gaan, in de gevangenis belanden Sjoege - verstand Slingeren - bedriegen Spinhuis - zie bajes, petoet Stennis - ruzie Tokken - praten verraden) Treiter - gezicht Verpatsen - verkopen Zepert - strop school Pinkelotje (C. Huygenslaan) en de eerste klas van de openbare Klaas de Vries school (Herman Heijermanslaan) werd onze aandacht getroffen dor een stukje van de oudercommissie van de kleu terschool, waarin onder de kop "Een kleuterleider is een man wordt ver haald van een alleraardigst en informatief telefoongesprek met wethouder A. H. van Gent, op 31 mei 1978 de lijststrekker van de plaatselijke Partij van de Arbeid, die met vijf zetels in de gemeenteraad is verte genwoordigd. Wat we in het schoolblad lazen was dit: "Toen juffrouw Carla ons in november vertelde dat ze in maart Pinkelotje zou verlaten, hebben wij de afdeling - Personeelszaken- telefonisch én schrifte- Bajes - gevangenis, ook wel petoet ge lijk doorgegeven, dat wij zowel een kleu terleidster als een kleuterleider een kans campagne in Nicaragua begonnen. De reageren en zeggen, wat de plannen waren lig dom houden van Somoza en de zijnen van dit volk. Scholieren op de bres voor Van de drie katten die ze heeft gehad, is dit de tweede die een onnatuurlijke dood is gestorven. "Twee jaar geleden woonden we in Moordrecht. Daar is een kat van ons vergiftigd door een duivenmelker. Dat is wel zeker. We hebben dat dier op een ge geven moment nooit meer terug gezien. Het foto-album wordt tevoorschijn ge haald. Het witte dier prijkt op vele kiekjes. Mevrouw Boon: "Moppie was makkelijk te benaderen. Gezien het tijdstip geloof ik niet dat kinderen de strop om zijn nek In "Prikbord", een uitgave van de PvdA Waddinxveen, heeft PvdA-lid en woord voerder van de werkgroep "Red het nota rishuis", de journalist Frans Bos, een ver- nietigend oordeel uitgesproken over de handelwijze in de gemeenteraadsvergade ring van januari van D’66- volgen fractievoorzitter Hans Barth. Frans Bos: Het voormalige notarishuis aan meer als huisdier ("Dit moet eerst slij ten"). "Onze zoon van zes is er erg ver- hetgeen nauwelijks onbewust kan zijn en drietig onder. Ik heb zelf ook staan huilen wellicht zijn oorzaak vindt in de tweede hoor. Maar ja,zo'n kind hè. Wij zijn gelo- reden van mijn "ongaarne". vig en hij vroeg of het zieltje van Moppie Dergelijke ongenuanceerde stukjes- nu bij de Here was. Ik heb daarop met ja schrijverij heeft een polariserend effect en geantwoord. j-...-- l.-.- -- "Nee. ik zoek het verder niet uit. De kat komt er toch niet mee terug. De politie kan er ook niets aan doen. Er is zoveel van dat bindtouw (dat werd gebruikt, red.) het is toch niet meer te achterhalen. de bajes) Lik - zie bajes kleuterleider ge- Mazzel - geluk onontbeerlijk Meier -100 gulden "j'Nakketikker - onaangenaam persoon Uh... éh... eh... uh... hmmm... uh... eh.... (ook:geitebreier, leipkikker) een... een... een kleuterleider is een man(en een man kan nu eenmaal niet onder een vrouw werken. En uh... eh... uh... eh... de ouders zullen geen kleuterlei der accepterentuut-tuut-tuut-tuut.... Ik legde de hoorn op de haak Is deze man niet de lijsttrekker progressieve partij? litiek café gehouden en na afloop kondigt Barth met veel poeha aan met een motie te waar komen. ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan, gealfabetiseerde jeugd voor Nicaraguanen De PvdA-fractie had enkele dagen daar- Het boekje wer afgelopen vrijdagmiddag opkwam die nog nooit een school van bin- vnnr ,n' kedaten tijdens de officiële ontvangst in het bank- nen hebben gezien, gebouw aan aangeboden aan loco-burgemeester A. H. a_a van Gent PvdAdie er dan ook direct in strijd tegen het onrechtmatig en grofscha- begon te bladeren. "Het Slijk Der Aarde" telt 32 pagina's en voor tot hetzelfde besloten! Wellicht hadden de aanwezige PvdA- de Kerkweg-Oost het eerst Sinds 25 maart is de grote alfabetiserings- fractieleden op dat moment alert moeten méér bezig houdt met de wérkelijke tegen- TC' 1 standers van het behoud van het notaris en dat dus aangenomen mocht worden, huls namelijk de VVD en het CDAr’. dat Barth die PvdA-motie zou steunen. De maandag voor de raadsvergadering Tot zover Hans Barth. wordt de PvdA-motie voorbereid en Anne van Gent, die met 'n kandidaat-koper op de proppen kwam, weet de SGP.-enz.- fractie te overtuigen. Omdat aangenomen werd, dat Barth de motie zou steunen, kon Boere c.s. rekenen op een meerder heid. Barth krijgt de motie maandagavond en de zaak leek rond. Maar wat doet de voor- legd" dezer dagen verscheen in de Goud- malige fractiegenoot? Hij komt met een sche Courant: eigen motie, waarin een nieuw element is De familie L. Boon uit Waddinxveen is toegevoegd, herbouw in de huidige ver- hevig ontsteld en verdrietig. Moppie, de schijningsvorm. Die mogelijkheid, een zeven jaar oude kat, is dood. Donderda- onecht, nieuw notarishuis dus, zou ook on- gochtend vroeg vond een buurjongen het derzocht moeten worden. Vervolgens wei- dier in een struik met een strop om zijn gert hij de PvdA -motie te steunen. Een impasse is het gevolg. Zowel het De voorzijde van "Het Slijk Der Aarde". Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Jl voorstel van de meerderheid van B. en W., als de moties van PvdA en D '66 zouden poging zich aan het knellende touw te ont- een r--'-‘--!....o r. Derde Wereld land, dat verdient navol- schoven de politieke leiders de beide ties in elkaar. "Met bloedend hart", ver- ging. Voor het Waddinxveense onderwijsproject klaarde Boere voor de nieuwe motie te "Ik koester geen verdenking tegen ie- stemmen, een motie waarin de onzalige mand. Het zou alleen maar tot valse be- ideeën van Barth verwerkt waren. Op aan- schuldigingen leiden. Maar Moppie is niet drang van Barth zijn inde motie bedragen uit zichzelf in de strop gelopen. Nee... genoemd waarvoor het notarishuis ver- daar was ie veel te slim voor", zegt me- kocht zou moeten worden. vrouw Boon. Vertederd voegt ze daar aan Uit de manier van politiek bedrijven die toe: De kat was zo wijs en zo liefnet een avond, is mij klip en klaar geworden, dat Barth ver is af gedwaald van de oorspron kelijke ideeën van zijn partij. Het ging D '66, die een pragmatisch politiek voor in Waddinxveen zijn volop vrijwilligers stond bij de oprichting van de club, im- i vormen van i' naamd Bakkeleien - vechten wilden geven naar de plaats van juffrouw Bonje - vechtpartij Carla te solliciteren. Bamzaaien - gokspel tijdpassering in de Wij dachten: een goede kleuterleider is bajes) nooit weg! Er zijn op het ogenblik al ver- Bijgoochem - betweter (eigenwijs iemand schillende kleuterleiders die hun opleiding die daardoor vlugger in de bajes komt) hebben voltooid. Waarom zou een kleuter Gabber - vriend en collega (onmisbaar bij zich niet met een man mogen identifice- grote projecten) ren? Waarom mag dat pas in de "hogere Gajes - onnette mensen (die zich eerst als klassen"? U zult begrijpen dat wij heel gabber hebben uitgegeven) verbaasd waren, toen we de veel te laat Gebeft - rechterlijke macht, ook wel bef- verschenen advertentie lazen. Wie werden gajes genoemd. Dit geldt niet voor de ei- opgeroepen te solliciteren? Kleuterleid- gen verdediger) sters. Gedeist - stil vaak zeer belangrijk bij een Ik belde 4433; werd doorverbonden met project) de afdeling -Personeelszaken-, Gis - slim het is gis om je gedeist te hou- Hallo? In de advertentie worden er alleen den) kleuterleidsters opgeroepen, hoe zit dat nou? O, de wethouder van Onderwijs had liever geen kleuterleider op school. Wilt u mij doorverbinden met de wethou der. Natuurlijk hebben we aan D"66- fractievoorzitter Hans Barth om een reac- 2) deelnemers moeten meer gaan bijdra- l'e °P Trans Bos visie gevraagd. Het hebben gelegd. Ik denk eerder dat jonge- woord aan de Waddinxveense democraat: lui uit het café een eindje verderop het "Op uw verzoek doe ik u, zij het on- hebben gedaan. Misschien niet met opzet, --maar uit gekkigheid. Anders zou ik het ook niet weten. Ik geloof niet dat iemand hier uit de straat zoiets zou doen. Er woont hier wel iemand met duiven, maar die heeft zelf ook een kat. VERDRIETIG 7 t en gaat dus voorlopig mee met het voorstel van de meerderheid van het col lege om tot sloop te besluiten. Barth tieke" veilmeester uit enthousiasme zijn spreekt zich niet uit, maar bekend is, dat stem tenslotte kwijt raakte. de leden van zijn club voor behoud van het Het resultaat van 125 verkochte veiling- pand zijn. Zo liggen de standpunten en- stukken was een netto opbrengst van kele weken voor de raadsvergadering van f 850.—, waarmee de totaalstand van de Jf>nu?ri- ™at doet D '66? Er wordt een po- Waddinxveense aktie is gekomen op boekje over geld en haar gebruikers dat de f 7.000, Rabobank Waddinxveen heeft uitgegeven Proficiat Prof. Kohnstammschool, draagt niet bij tot een vergelijking van ver schillende politieke opstellingen. Het commentaar zou ik als volgt willen samenvatten: 1. De heer Bos stelt zelf vast dat het steeds Een politiewoordvoerder bevestigt dat. een veronderstelling en een aanname was Voorzover hij weet, is het ook het eerste dat D '66 het PvdA voorstel integraal zou geval in Waddinxveen, waarop een kat op en is vervolgens teleurgesteld zo 'n manier aan zijn eind komt. Ook ge- "viese smaak"dat dit niet gebeurde. looft hij, evenals de familie Boon, dat de 2. Overigens had en heeft D '66 een nage- kat niet uit zichzelf in de strop gelopen is. de Kerkweg mag nog even, en mis- noeg identieke opvatting over het notaris- J— J:----J schien wel voorgoed, blijven staan. Niet in huis, als de PvdA en de SGP/HKV/GPV. 3. D '66 wil, ook in de gemeenteraad van Waddinxveen. de vraagstukken vanuit wanneer zie je nou zoiets? een eigen politieke visie, zo zakelijk mo- fractie, daarmee de mening van de afde- gelijk benaderen. Dat is de reden dat wij ling volgend. erop aangedrongen hebben dat er, in feite. Toch heb ik 'n vieze smaak overgehouden t^ee elementen toegevoegd zouden wor- van de discussie in de raadsvergadering den aan de motie van de PvdAnamelijk: van januari. Reden is de opstelling van a. Geef aan wat je bedoelt met "Restau- Hans Barth, die wetend de tiende stem te rade, mits het de gemeente geen geld Op zijn ontdekkingsreizen door Neder- hebben, op een onsmakelijke manier mis- kost". Met andere woorden, laat de ge- land raakte de ook in Waddinxveen be- meenteraad zich uitspreken over de prijs kende Zaanse amateurcineast Piet Eijer van het notarishuis en de duurzaamheid (tel.075-210299) meer en meer geïntri- van de restauratie. geerd door Zeelands wapenspreuk "Luc- b. 'Sluit reconstructie van het gebouw in tor et Emergo". Immers door de eeuwen de oorspronkelijke verschijningsvorm niet heen is Zeeland evenzeer gevormd als ver uit, omdat daarvoor wellicht gemakkelij- nield. Gedurende de tweede wereldoorlog ker een gegadigde te vinden is en de ver- en door de watersnood van 1953 werd schijningsvorm meer karakteristiek is dan deze sprookjesachtige provincie zwaar ge- de fundatie. De financieel-economische troffen. Vernietigende rampen, die de berekeningen die aan dit alternatief ten Zeeuwen noodzaakten hun wederopbouw grondslag liggen zijn gemaakt en gecont- gestalte te geven. roleerd. r--- Als de heer Bos het met succes aandringen Het resultaat hiervan wist. Piet Eijer op op bovenstaande toevoegingen "gekisse- L bis" vindt en het resultaat "onzalig", vind ik dat jammer, maar geeft ook aan dat de opvattingen van de heer Bos over demo cratie nogal particulier zijn. D'66 heeft in de gemeenteraad (helaas) maar één van de negentien stemmen. Als men D '66 een onevenredig grote invloed toekent is dat verheugend, maar de sugge stie dat D '66 de politieke macht in Wad dinxveen zou hebben, is klinkklare non sens! 5. Ik ben nimmer fractiegenoot geweest van de PvdA. Ik betreur dat niet, noch ver heug mij daarover, maar kan overigens niet in zien wat dat er mee te maken heeft. 6. Op de persoonlijke kwalificatie "voor malig democraat"ga ik niet verder in dan te zeggen dat het oordeel over mijn func tioneren als D’66-gemeenteraadslid niet toekomt aan PvdA-leden, doch aan D’66- leden en D '66-kiezers. Samenstelling: Bert J. Woudenberg is geschreven door Felix Huizinga. De il lustraties en lay-out zijn van Wim Dolk. Voor de produktie tekende Data Doorn ging. kunnen nog tot 1 mei giften worden ge stort op girorekening 616707 ten name van de actie "Waddinxveen solidair met We werken voor geld, we gokken en spelen Nieuw) Nicaragua, in de loterij. We vertalen de waarde van dingen in geld. We dromen van grote hoe- veelheden. A/zxxnlnrr avond, is mij klip en klaar geworden, dat kind." Alleraardigst in "Het Slijk Der Aarde" is V CTSlB 2 Barth ver is afgedwaald van de oorspron- c FWORSTFI n het geheimtaaltje - het bargoens - waar- kelijke ideeën van zijn partij. Het ging van het geboefte zich door de jaren heen D'66, die een pragmatisch politiek voor- Moppie werd woensdagavond laat voor het bedient. Voordat we gratis en voor niks In Waddinxveen zijn volop vrijwilligers stond bij de oprichting van de club, im- laatst gezien. Samen met de heer Boon en een overzicht daarvan geven willen we nog bezig met allerlei vormen van algemeen mers om de zaken zelf én niet om het poli- de hond trok Moppie mee de straat op. aan u kwijt dat wij u een terugblik zullen en kerkelijk welzijnwerk. Misschien is het tieke gekissebis erom heen!! Barth heeft r‘~' J*"J L;:L" onthouden op de bezoeken die de Rabo- wel aardig eens een stukje voor te leggen politiek bedreven op een manier, waarte- bank Waddinxveen 's nachts of in het wee- uit het verslag van de begin maart gehou- keinde heeft gehad van ongenode gasten den bestuursvergadering van de Stichting j i. en Jongerenwerk Waddinxveen. Die vergadering van de exploitant van De staatsvorm, waarbij niet individuen of kon zien dat hij had geworsteld om zich te n j. - groepen, maar het volk als geheel drager bevrijden. Ik kan het nog niet begrijpen", is van de politieke macht. Barth mag zich aldus mevrouw Boon. volgende inleiding van voorzitter Bert de wat mij betreft voortaan "voormalig de- Rijke: "In zijn openingswoord vestigde de voor zitter de aandacht op de slechte financiële situatie die in 1980 dreigt te ontstaan door het beleid dat door CRM wordt uitge voerd. Voor 1980 wordt de Rijksbijdrage vastgesteld op het peil van 1978. Dit heeft als consequentie dat: 1gemeente veel geld moet toeleggen op begrotingen van instellingen ong. IO°/0). rechtvaardige schoolopleiding in een geen meerderheid halen. Na lang praten mo-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17