WEEKBLAD - SPORT WSE gelijk in keihard duel Cees Bonefaas ging het als eerste hogerop zoeken WITTE PIUJZENHAL Sinds 1922 voetbalt er een Bonefaas Rotterdammer Louis Polak wint Gouweloop Belangrijke winst van hockeyers Zwemfestijn in overdekte tijdens Paas vakantie Onderling Paastournooi TOOS- badminton Spanning bij WSV- schaakjeugd Waddinxveen op laatste plaats VASTE LAGE PRIJZEN! 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 31 21 21 21 20 19 18 17 17 17 14 12 18 18 19 19 19 19 17 19 19 19 19 25 24 23 21 21 20 18 17 16 14 13 12 27 23 19 18 18 17 17 15 13 12 11 10 8 WSE Donk VVP 17 17 15 15 17 16 17 15 16 16 15 17 15 ZAALVOETBAL 1 we natuurlijk niet meer, maar degrade- 'Van alle degradatiekandidaten heb- Ei- maar het liefst zou ik zelf voetballen”. nog steeds vier geblesseerde spelers een 4D: WADDINXVEEN Waddinxveen verspeelde zondagmid- Bij de heren-senioren gingen 53 atleten van start, waarvan 15 veteranen (ouder dan 40 jaar). Geen grote namen uit het land, doch wel degelijk enkele beken den uit de Goudse streek, zoals Rob van Schooten en Adrie Harteveld van 19 met een grote uitzondering zelfs voor Louis Polak van het Rotterdamse RAVPAC die constant op voorsprong van een i Hij was het die na 10 kilometer breed lachend en nog volkomen fit de finish als overwinnaar passeerde in een snelle tijd van 30 minuten en 9 seconden. raan) van AV Edam en Rob van Schoo ten zowel als Adrie Harteveld. Plaatse lijk favoriet Martien Droog had deze keer een tijd nodig van 31,40 min. en werd daarmee negende (snelste tijd rxl t J z~>1 1 haald). Bij de jongens B werd door Pe- Voorburg merkelijke tweede plaats behaald WADDINXVEEN - In de vorige week donderdag gespeelde ronde voor de wintercompetitie werden bij de schaak- jeugd van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV veel partijen afgebro ken. Hieruit blijkt wel dat het er zeer spannend aan toe gaat. De strijd tussen Huug de Vries en Eric Claassen om de bovenste plaats in de A-groep werd in een gelijkwaardige stelling afgebroken. Peter Doornenbal en Steven Verhagen besloten ook hun partij op een latere datum verder uit te spelen. Martin Son- neveld liet het echter niet zo lang voor tduren. Hij haalde het sterke staaltje uit van Asa Dirksen te winnen Ook in de B-groep werd een partij afge broken, n.l. die tussen Richard Wient- jes en Ronald Best. De eerder afgebro ken partij tussen Claudia Torenbeek en Sandra Wientjes werd door Claudia ge wonnen. Zij behoudt daardoor aanslui ting met de bovenste plaats. Deze plaats is stevig in handen van Lucas Blom, die ook nu weer won en wel van Kees Hiemstra. Hans van Woudenberg won zijn partij van Hans Kimmel. de zaterdag gehouden 13e Langs de Gouweloop van de sportclub Antilope geteisterd. Regen en storm zorgden er voor dat het beslist geen pretje was om hard te lopen of als official langs de zaalvoetbal niet aan. Als s zondags het veld is afgekeurd dan heb ik een rotbui. Is het mogelijk dan ga ik bij nëgën°wêdstrijden op rij. Nu hebben we Gouda, Feyenoord of Excelsior kijken, J. Zwarthoed finishte als eerste uit het achtervolgende groepje en had 45 se conden meer nodig dan de winnaar, kort daarachter kwamen Langelaan van De Del vers, Louis Vink (le vete- Spoorwijk TOGB Moordrecht ODB Archipel Lekkerkerk ooit door Droog bij de Gouweloop be- Moerkapelle JI J\ F» J F»1 JF*_ ter de Groot van Antilope nog een op merkelijke tweede plaats behaald in 10,48 min. over 3.300 meter. groot was. Slechts een tweehonderd liefhebbers, zowel groot als klein, waagden zich op het parcours voor de officiële wedstrijden of voor een pre- statieloop. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 APRIL 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht schaatsenWaddinxveense Schaakvereniging WSV schakenSchuttersvereniging Wad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal*Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN - Eindelijk haalden de hockeyers van de hockeyclub Wad dinxveen weer de volle winst binnen. Ditmaal werd degradatiekandidaat Alphen met 2-0 verslagen. De basis voor de overwinning werd in de eerste helft gelegd. De Alphenaren kwamen slechts bij enkele uitvallen over de mid dellijn en werden slechts een enkele keer gevaarlijk. Na tien minuten forceerde Wad dinxveen een strafbal indirect uit een strafcorner. Deze keer echter een mis ser, wat blijkens de uitslag geen desas treuze gevolgen had. Vijf minuten later was de spits Rien de Dreu die door goed doorzetten voor 1-0 zorgde. Terecht, want Alphen had tegen het goede hockey van Waddinxveen weinig weerwoord. Loon naar hard werken kregen de hockeyers in de vorm van een goed uitgespeelde kans, die Hans Engelen beheerst benutte. Hoewel de tweede helft nog redelijk begon werd na tien minuten het overwicht, in de eerste helft opgebouwd, geheel uit han den gegeven. Daar de Alphenaren te gehaast speelden kwamen zij niet meer tot een welverdiend tegendoelpunt. Met nog twee wedstrijden te spelen voor de competitie heeft Waddinxveen nog steeds de kans op promotie in ei gen hand. De dames speelden afgelopen zondag een oefenwedstrijd tegen Krimpen (5- 0). H.C. Groen Geel, die in dezelfde competitie uitkomt als de dames, won nen hun laatste wedstrijd. Hierdoor za gen de dames van Waddinxveen het kampioenschap bij het veldhockey ontgaan. men. Het diplomazwemmen hiervoor zal plaatsvinden op vrijdag 11 april om 10.00 uur. Op woensdag 9 april wordt het Spetter neel bouwt het circus en de kinderen zijn de artiesten. De meisjes en jongens kunnen een heleboel akrobatische toe ren uithalen, waarbij ze geholpen wor den. De kleintjes mogen op de muren circusclowns tekenen. Het belooft een fijne middag te wor den, waarbij iedereen van harte wel kom is en misschien gaan de kinderen na afloop wel als clown naar huis. De tijden voor het vrijzwemmen en de activiteiten in de Paasvakantie zijn als volgt: Vrijdag 4 april 13.00-15.30 uur vrijzwemmen 17.30- 19.30 uur vrijzwemmen 21.00-22.00 uur vrijzwemmen Zondag 6 april Gesloten Maandag 7 april Gesloten Dinsdag 8 april 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-13.00 uur proefzwemmen zwemvaardigheid 1 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 17.30- 19.30 uur vrijzwemmen 20.30- 22.00 uur vrijzwemmen Woensdag 9 april 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-11.00 uur alleen voor dames en heren 11.00-13.00uur vrijzwemmen 14.00-17.00 uur vrijzwemmen waaronder het Spetter Circus van 14.00-16.00 uur. Donderdag 10 april 07.00-13.00 uur vrijzwemmen 13.30- 19.00 uur vrijzwemmen Vrijdag 11 april 07.00-10.00 uur vrijzwemmen 10.00-13.00 uur diplomazwemmen zwemvaardigheid 1 13.30-19.00 uur vrijzwemmen Zaterdag 12 april 10.15-13.00 uur vrijzwemmen 13.00-16.00 uur vrijzwemmen de Zondag 13 april 10.00-15.00 uur vrijzwemmen WADDINXVEEN Vrijdagavond hield de afdeling badminton van de multisportvereniging TOOS een onder ling Paastournooi voor dames-dubbel en heren-dubbel. Bij de dames hadden 22 deelneemsters ingeschreven en bii de heren 21 deelnemers. Bij de dames werden 11 koppels ge vormd en verdeeld over 2 poules (1x5 koppels en 1 x 6 koppels). Hierbij dient echter wel vermeld te worden, dat de wat betere dames (qua spelpeil en spel- sterkte) in de poule met 5 koppels ge plaatst werden en de wat minder goede speelsters in de poule met 6 koppels. Elk dames-dubbel ontstond uiteraard via loting. Op deze wijze konden er aantrekkelijke partijtjes badminton worden verwacht, wat ook gebeurde, tot volle tevredenheid van de speelsters zelf in de beide (in sterkte verschil lende) poules. Na veel spannende wed strijden werden uiteindelijk, wat als een volslagen verrassing gold, de dames Be rry Saaf en Francis Angenent, respec tievelijk de dames Martha v. Eijk en Nanda Voskuilen, poulewinnaressen. De overige ereplaatsen waren in de sterke poule respectievelijk de wat minder sterke poule: 2. Rita Kamme- raat/Marian Wissink; 3. Joke Wij- sman/Leida Jackson. 2. Marjan v. Vel- zen/Ria Lafeber; 3. Jacqueline v. ’t Zet/Leone Schenkels. De beide dames Tonny Koetsier en Yvonne Severein kwamen in het bezit van de ’’Knuisting-trofee” voor hun prestatie, als beste van de laagst ge- êindigden, in beide poules. HERENDUBBELS Voor wat betreft de herendubbels geldt grotendeels hetzelfde als omschreven bij de damesdubbels, met dien ver stande dat de herendubbels verdeeld waren over 2x5 koppels per poule. In de sterke poule waren de eerste 3 plaatsen voor: 1. Dick v. Ligten/Frits v. d. Toorn; 2. Koos Kammeraat/René v. d. Paardt; 3. Willem Wissink/Anton Hopmans. In de minder sterke poule waren de eerste 3 plaatsen voor; 1. Bert Rem- merswaal/Leo Aalbrest; 2. Meio Kooi/Kees Hoogendoorn; 3. Hugo Slootjes/Fred Kruit (junior). De beide heren, John Muller en Ben Joosten, kwamen in het bezit van de ’’Knuisting’trofee” voor hun prestatie, als beste van de laagst geëindigden, in de beide poules. Alle eerste plaatsen waren goed voor een gouden medaille. Alle tweede plaatsen leverden een zilveren medaille op en tenslotte alle derde plaatsen wa ren goed voor een bronzen medaille. Het gehele paastournooi werd gezellig, ongedwongen, sportief en op een soe pele snelle manier gespeeld, onder vrij veel publieke belangstelling van echt genotes, echtgenoten, vrienden en vriendinnen en andere belangstellen- j den. Op 13 april speelt TOOS-badminton met 3 teams een vriendschappelijke wedstrijd tegen GBC uit Gouda. Deze wedstrijd zal plaats vinden in de sport zaal Groenswaard en vangt aan om 20.00 uur. Belangstellenden zijn uite raard van harte welkom. WADDINXVEEN - Cees Bone faas, de 24-jarige spelverdeler van derde klasser Waddinxveen, heeft een testwedstrijd gespeeld bij de wed- strijd, maar een contract zit er voor leurgesteld. Hij heeft nu ook contacten de Waddinxvener niet in. Cees Bo- met andere verenigingen, nefaas werd te licht bevonden, hoe graag hij ook een carrière als prof voetballer zou willen beginnen. Over de donderdag voor een week ge speelde testwedstrijd tegen de C- junioren van Feijenoord kreeg Wad dinxveen begin vorige week een brief, waarin de Rotterdamse club schreef Ilug lwcc RCCl llaal uc ljaluulltlOHVUl, - - dat Cees Bonefaas gezien het poten- nee, dat zit wel snor”. nummer één. Welke sport komt er op tiële spelersmateriaal niet voor een Qok dat js duidelijk. Minder duidelijk de tweede plaats? Cees Bonefaas: ”Ei- contract in aanmerking komt. js de positie van Waddinxveen op de genlijk geen enkele sport. Nouja, ik "Toch heb ik een erg goede wedstrijd cc.ópctitic „u gespeeld. Ik heb veel werk verzet en uit Oorzaak van die lage klassering? een voorzet van mij is in de eerste helft - - - een doelpunt gescoord”. Cees Bone- f_ i_-ju v.j vv/ii ..j. wist vooraf dat hij door zijn leeftijd ih den zeven punten. Daarna liep het mis. sprintje over zestig meter tref ie bij u~* i i we kregen te kampen met blessures en het scoren van doelpunten lukte een voudigweg niet meer. We verloren toen Excelsior Woerden Floreant Haastrecht Tediro Waddinxveen BE FAIR Het slechte weer van zaterdagmiddag hield Be Fair in huis. Daarom alleen de stand na dit weekeinde: 2A: Nw. Lekkerland Heerjansdam Lisser Boys Bolnes ASWH Rijsoord Doto Spirit Be Fair Lyra Jodan Boys PPSC Excelsior heeft WSE nodig om zich definitief vei lig te stellen. STAND GSV het gaat duidelijk beter. Uit de Feyenoord, waarin stond dat ze naar ene Bonefaas waren komen kijken. Ze nodigden me uit om een proefwedstrijd punten gehaald. De middenmoot halen te komen spelen. Op dat moment 1 "''J' j-~—j- - r-- kwam voor mij dé grote kans”. On- ren doen we in geen geval”. Rotterdamse eredivisieclub Feije- danks dat het deze keer niet is gewor. noord. Een verdienstelijke wed- den is Cees Bonefaas niet bijzonder te- ben wij nog het gemakkelijkste pro- ben ontvangen kunnen daaraan deelne- punten tegen DHZ (0-1). De Wad- ene na de andere aanval op het doel van DHZ werd afgevuurd. Ron Coppejans en Cees Bonefaas kre gen reële scoringskansen, maar dr mooiste kansen werden gemist. Net voor rust kreeg DHZ zijn eerste kans, doch Arie Plaisier stopte deze inzet bekwaam. Na rust kwam DHZ na 3 minuten spe len op 0-1 doordat de verdediging van Waddinxveen even aarzelde en daar maakte DHZ gretig gebruik van. Wad dinxveen nam het initiatief weer over en zette de DHZ-verdediging onder sen, maar het beslissende schot ont brak. Met veel kunst en vliegwerk wist DHZ stand te houden en kreeg hier- reeds was opgeschreven, mee meer dan dat het verdiende. Wad- werd in de tweede helft ook keeper dinxveen werd verder in de problemen gedrukt. Het degradatiespook nadert Waddinxveen nu erg dicht. Wad dinxveen gaat ongetwijfeld nog paar moeilijke weken tegemoet. STAND 3B ten, maar waren beide toch gelukkig Groeneweg Schiedam DHZ Sparta Ona WADDINXVEEN - Tijdens de Paasva kantie zullen in het overdekte zwem bad weer diverse recreatieve spelen on der deskundige leiding worden georga- maar het gaat duidelijk beter. Uit de niseerd. Bijzondere activiteiten in de laatste vijf wedstrijden hebben we vijf Paasvakantie zijn er op dinsdag 8 april, wanneer ’s morgens om 10.00 uur wordt proefgezwommen voor het dip loma zwemvaardigheid 1. Alleen kin deren die daarvoor een schrijven heb- gramma. Maar zelfs al zouden we de graderen dan blijf ik gewoon bij Wad dinxveen. Het verschil tussen de derde en de vierde klas voetbal is niet zo groot. Waar ik trouwens heen kunnen? Circus gehouden.' Het zwembadperso- vendien zit ik voorlopig bij de PTT in Waddinxveen vast”. Voetbal is voor Cees Bonefaas sport LIESBLESSURE Cees Bonefaas wordt nu al ruim een maand geplaagd door een liesblessure. Gouda is ook niet echt bijzonder en bo- In Rotterdam had hij er echter geen last van en vorige week zondag tegen Haastrecht ook niet: ’’Die lies zat goed ingepakt en alles lukte ermee. Ik moet nog twee keer naar de fysiotherapeut, nee, dat zit wel snor”. Ook dat is duidelijk. Minder duidelijk de tweede plaats? Cees Bonefaas: is de positie speel ook zaalvoetbal, maar meer als ontspanning. Bovendien trekt veld- niet het allerbelangrijkste, zoals in de zaal en een echt afstandsschot of een van ranglijst in de competitie. Wat is de CeesBonefaas: "Het heeft ons gewoon voetbal mij veel meer. De techniek is tegengezeten. Aan het begin van de faas is met bijzonder teleurgesteld; hij competitie haalden we uit vijf wedstrij- het nadeel was ten opzichte van jon gere jongens. ’’Zolang als Waddinxveen bestaat speelt er wel een Bonefaas in het eerste en dat is dus sinds 1922. Ik ben wel de eerste die het hogerop gaat zoeken van al die ooms en broers. Weet je wat het is? Ik zit hier vanaf mijn zevende op die club. Je hebt je vrienden en eigenlijk kom je moeilijk weg”. Hoe is Bonefaas nu aan zijn contacten met Feyenoord gekomen? Cees Bone faas: ”Een bekend Waddinxvener, die wist dat profvoetbal me altijd al getrok ken heeft, heeft de scouts van Feye noord op mij attent gemaakt. Wad dinxveen kreeg toen een brief van WADDINXVEEN In een keihard duel heeft WSE bij Voorburg de stand dubbelblank (0-0) gehouden. Waddinxveen verloor in een wed strijd vol gemiste doelpunten met 0-1 van DHZ. Be Fair kwam dit weekeinde niet binnen de lijnen, WSE De wedstrijd Voorburg-WSE was er één van twee ploegen die zich definitief dag jn een matige wedstrijd onnodig de WADDINXVEEN - Slecht weer heeft veilig wilden stellen, hetgeen ontaardde j2. ’_2 in vele en forse overtredingen van bei- dinxveners begonnen overigens furieus, de kanten. Voor rust was het Voorburg zodat de die een veldoverwicht op de mat legde, waartegen de WSE-defensie bestand was. Na rust was het vooral WSE dat kant van de weg te staan. Gelukkig was het spel dicteerde, alhoewel de tegen- de kantine warm en de koffie goed. Het stoten van Voorburg gevaarlijk waren, is natuurlijk door deze weersomstan- De defensie van WSE rommelde zich in digheden dat de deelname niet bijster de eerste helft uit de problemen. Voor burg was in de 35e minuut van de eerste helft dicht bij een doelpunt, maar de scheidsrechter constateerde terecht dat de bal met de hand in het doel was ge werkt. Na rust was het de ingevallen Bert Ver- laan, die een knappe wedstrijd speelde druk. Ook nu ontstonden scoringskan en zelf toch nog dicht bij een goal kwam, doch in de afwerking iets te vlug was. Nadat Theo de Heer wegens hard aanvallen reeds was opgeschreven, het Alphense AAV 36 en natuurlijk Ton Kling genoteerd wegens het onder- plaatselijk favoriet Martien Droog. uithalen van een tegenstander op een Ondanks het slechte weer ging het aan wijze, die de scheidsrechter niet op de kop van het deelnemersveld hard prijs stelde. •- i ir Zowel WSE als Voorburg bleven met een harde inzet strijden voor de pun- achtervolgend groepje bleef, met het uiteindelijke gelijke spel. „o in ninm.,.r Het Paasweekeinde heeft WSE rust. Daarna volgt eerst de uitwedstrijd te gen TOGB en vervolgens een thuis wedstrijd tegen ODB. Nog twee punten Alph. Boys

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 23