Vormingstoneelgroep Proloog in De Bonkelaar V K Paas-instuif in De Bonkelaar UIT IN WADDINXVEEN Prachtige uitvoering Victorkoor Swingen bij Jazzclub Zoetermeer 4 april De Schaapskooi 12 april Disco-avond 26 april Sunny Siders 17 april Clara Wieck Trio Kapper J. Blok heropende zaak Zaterdag 12 april om 20.30 uur Klaverjassen en bingo voor bejaarden O M h1 nAj H err I f WADDINXVEEN - Zaterdagavond 12 april om half negen brengt de vormingstoneelgroep Proloog het stuk ’’Word wild en doe mooie din gen” in De Bonkelaar. Deze avond, die is georganiseerd door de jonge- f F 1 I 14 i W l M 5 a ij w h if 1 f 1 M N - ngr* «i'MHI ft HF -r s naar de nieuwe maatschappij die we uitvoering. voor gerechtigheid. ‘O® M f - i I SMmq* Op de zaterdagavond 26 april om acht uur in het Anne Frank-centrum te houden dansavond van de Waddinx- veense danssociëteit Instuif Inn ’77 treedt op The Sunny Siders. Toe gangsbewijzen voor deze avond kun nen telefonisch worden besteld op donderdagavond 24 april tussen 19.00 en 21.00 uur via telefoonnummers 7488. ‘7T Vrijdagavond 4 april om half negen wordt er in De Bonkelaar de lachfilm Twee missionarissen vertoond. Begon nen wordt om 20.30 uur. De entree be draagt 3,50. De Twee missionarissen is een komedie van Franco Rossi met Terence Hill en Bud Spencer. Het ver haal is ongeveer als volgt: In het Caraibisch gebied werken 2 mis sionarissen, Vader Pedro en zijn assi stent Vader B. Door hun ’’bekeren” met ’’ijzeren vuist”, wekken zij de toorn van de moederkerk op. Gouver neur Gonzaga is hier tegen en als sla vendrijver van de oude stempel pro beert hij de twee onschadelijk te ma ken. Na veel ellende en ergernis weet Vrijdagavond 4 april (Goede Vrijdag) is er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brug- kerk) een praatavond. In tegenstelling tot andere avonden gaan de deuren nu om 21.00 uur open. Iedereen vanaf 15 jaar die wil praten, zingen, koffiedrin ken, dus gezelligheid zoekt, is van harte welkom. The Sunny Siders smoede ouders als van de rebellerende WADDINXVEEN Zaterdagavond 5 april speelt in het clubhuis van Jazzclub Zoetermeer, Dorpsstraat 18, Zoeter meer, het kwartet Koos v. d. Sluis. Deze begaafde, Haagse jazzmusicus ge niet vooral bekendheid vanwege zijn veelzijdigheid: hij bespeelt zowel flue- gelhorn (een soort veredelde trompet) als mondharmonica en basgitaar, alle op dezelfde virtuose, zeer smaakvolle wijze. Zijn kwartet bestaat verder uit saxofonist Nico van Battum, pianist Han Meijer en drummer Aad Groene- boom. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 APRIL 1980 wijze van ’’preken” en of hij maar wil verdwijnen. Pedro sluit zich aan bij Va- jeugd de zwakheden worden getoond, der B, die in de jungle een groep slaven is deze voorstelling overtuigend en stemt ze tot nadenken. Dat het spel on vergelijkbaar veel beter is dan we van WADDINXVEEN In deze maand staan er voor de Waddinxveense be jaarden een middag prijsklaverjassen en een avond bingo op het programma. Woensdagmiddag 9 april om twee uur wordt er in het Anne Frank-centrum geprijsklaverjast. Kosten van deel name: twee gulden en vijftig cent. Op gave tot en met vrijdag 4 april bij de heer A. Bresser, tel. 4431 of het Anne Frank-centrum, tel. 5555. In een tot de laatste stoel bezette zaal van het Anne Frank-centrum trad, op uitnodiging van de Culturele Commis sie van de Stichting Gecoördineerd Be- jaardenwerk Waddinxveen, het St. Victor-koor woensdagavond op. De avond stond in het teken van de lijden- stijd, Goede Vrijdag en Pasen Hét koor had een keuze gemaakt uit zijn uitgebreid repertoire en bracht een breed skala van 4 eeuwen religieuze muziek ten gehore, met inlassing van De bingo-avond is op maandagavond 14 april om acht uur, eveneens in het Anne Frank-centrum. Er zijn - zoals ge bruikelijk - weer mooie prijzen. Kosten van deelname: twee gulden. Wie ver voerd wil worden gelieve het welbe kende nummer 5555 te draaien. De bezoekers mogen deze avond een keur van eerste klas jazzcomposities verwachten, die op moderne wijze wor den vertolkt, waarbij het element ’’swing” altijd.voorop staat. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gang voor leden is gratis, belangstellen den moeten f 6,betalen om een keertje naar binnen te mogen. Nadere inlichtingen over de aktiviteiten van Jazzclub Zoetermeer worden gaarne verstrekt op de nummers 079-310698 en 310695. Zaterdagavond 12 april houdt de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank- centrum een disco-avond. Deze avond, waarop de aanwezige disc- jockey alle muzikale wensen hoopt in te willigen, begint om acht uur. In het kader van de gemeentelijke reeks kamermuziekconcerten treedt donderdagavond 17 april in de raads zaal van het gemeentehuis op het Cla ra Wieck Trio. Dit ensemble, bestaan de uit een pianiste, een violiste en een cellist, speelt vanaf half negen muziek uit de romantische periode. Kaarten, tegen betaling van f. 7,50 en CJP’ers en 65-plussers f. 5,-, zijn ve, krijgbaar op het gemeentehuis, afde ling algemene zaken, van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur en zolang de voorraad strekt vanaf een half uur voor de aanvang van het concert. sch getinte scènes waarin de positie van H de vrouwen binnen de aktieproen aan E de orde komt. In deze, nogal ongeloof waardige scènes geven de altijd dienst bare vrouwen, die ’’plat moeten” als de g mannen dat wensen, er de brui aan: de I ene, op het nippertje aan een vrij gro- teske verkrachting ontkomen, haakt af, de andere ’’emancipeert” zich door de rollen om te keren, dat wil zeggen, een van de mannen aan te randen. OVERTUIGEND De punkerige kledij geeft de suggestie dat het drama zich in het heden af speelt en dus aktueel is, een suggestie die nog versterkt wordt door de para- lellen tussen deze voorstellingen en de nog steeds dreigende ontruiming van de gekraakte Ogem-panden aan de oo_ Herenkapper J. Blok samen met zijn echtgenote in de vorige week donderdagavond heropende gemoderniseerde de leven- kapsalon in het winkelcentrum Luifelbaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN De traditionele kinder-Paasinstuif in De Bonkelaar wordt dit keer volgende week woensda gochtend gehouden van 10.00 uur tot half 12. De instuif staat uiteraard in het teken van paaseieren en -hazen. Er worden gezellige dingen gemaakt en plezierige spelletjes gespeeld. De toe gang is 1,— Amsterdamse Keizersgracht. Proloog heeft het stuk niet op de actua liteit willen toespitsen en de elementen uit verschillende achter ons liggende ja- - ren zijn bijeengebracht met het doel enkele algemene problemen aan de orde te stellen; in de eerste plaats de di screpantie tussen de hooggestemde idealen van aktivisten en hun dubieuze levenswijze, hun laffe gedrag tegenover vrienden en in de tweede plaats het ge- weldsprobleem: onder welke omstan digheden is het toepassen van geweld toegestaan. Juist doordat van dit soort problemen nu eens geen naieve oplossing wordt gegeven (zoals Proloog meestal geneigd is te doen) en zowel van d KORTE TAFERELEN In een aantal korte taferelen zien we het dagelijks leven van een klein maar fel aktiegroepje, twee meisjes en vier jongens die door het gezamenlijk kra ken en bezetten van een leegstaand X huis ineens een commune vormen. Hun CtJjrll akties variëren van het onklaar maken van parkeermeters en het verstoren van 1 ;z? z? tv-uitzendingen tot het bedriegen van -Z Wee een officier van justitie. Wat hun per- soonlijke motivering voor deze daden ffllS SlOïlCtflS S £ïl is, blijft onduidelijk, maar dat ze door diepe onvrede worden voortgedreven, leidt geen twijfel. Uit de scènes tussen Jimmy en zijn tv- verslaafde ouders blijkt bijvoorbeeld hoezeer de zoon vervreemd is van zijn milieu en dat hij een drop-out wordt, die lak heeft aan de regels en wetten van deze samenleving, is bijna onver mijdelijk. De tragiek van Jimmy en zijn vrienden is, dat hun manier van samen leven hun onderlinge omgang bijna even egoïstisch en hardvochtig is als die van hun ouders en de commune is dan ook tot de ondergang gedoemd. De leuze op het T-shirt van een der krakers - Geluk Nu - kan daar niets aan verhelpen. In het nauw gedreven door de recherche die hen voortdurend op de hielen zit, valt het groepje uiteen en kiest elk, min of meer gedesillusioneerd zijn eigen weg. Dit is de grote lijn van het verhaal, dat zich overigens moeilijk laat samenvat ten doordat er steeds zijwegen worden ingeslagen. Zo zijn er enkele feministi- J de vrouwen binnen de aktiegroep aan leidt. Op de nationale feestdag overval len zij Gonzaga en zijn handlangers. Zij maken alles buit en verdwijnen in de het vormingstoneel gewend zijn, is ook bergen en vechten van daaruit verder te danken aan de schrijver van het stuk, Bert Kok, die de verschillende person- nages genoeg eigenaardigheden heeft meegegeven om ze geloofwaardig en bespeelbaar te maken. Het enige dat afbreuk doet aan die geloofwaardig heid is de overvloed aan aktieroman- tiek waarmee het hele stuk doordrenkt is. sias” van G. F. Handel. Het koor, dat onder de bezielende leiding stond van de heer J. P. van Oosten en aan het or gel uitstekend begeleid werd door de geen bevredigend antwoord weten. Het heer A. J. M. van den Hondel, oogstte stuk wijst dus, kortgezegd, niet de weg veel dankbaarheid bij het auditorium naar de nieuwe maatschappij die we aan het einde van deze zeer geslaagde met vereende krachten snel kunnen op bouwen, maar toont dat de weg daartoe misschien wel oneindig lang is en in elk geval vol hindernissen. Gesprekken met ex-leden van de Eind- hovense Rode Jeugd en een boekje over de ervaringen van Berlijnse aktivi sten uit het eind van de jaren zestig, wa ren de inspiratiebron voor dit ’’span nende en komische toneelstuk vol on derdrukking en verzet”, zoals Proloog het afficheert. hij hen tenslotte in zijn eigen klooster te krijgen. Het tweetal voelt weinig voor het strenge regime. Ze bevrijden vijf ter dood veroordeelde slaven en vluchten met hen in een zeilboot. Onderweg bekent vader B dat hij ei genlijk een ontsnapte gevangene van het duivelseiland is. Pedro slaat hem overboord. Als hij terugkeert op zijn ’’eiland” vertelt monseigneur Delgrado dat de kerk niet gediend is van zijn ging. Enkele a capella gezongen polyp- hone en homophone passiemotetten in de z.g. Palestrinastijl uit de 2e helft van de 16e eeuw, hymnen en recitatieven uit De Proloog-produktie ’’Wordt wild en de Goede-Vrijdag-liturgie, een indruk- doe mooie dingen” wijkt in allerlei op wekkende Negro Spiritual ’’Were you zichten af van de voorstellingen die there” en een Koraal uit de Mattheus deze vormingstoneelgroep de laatste passion van J. S. Bach vormden het tien jaar heeft laten zien en is daardoor programma voor de pauze. Het tweede gedeelte van de avond werd ingezet met een ”Haec Dies”, waarin onmiddelijk de vreugde van Pa sen weerklonk. Het koor presenteerde ook hier een verscheidenheid van stijl vormen van oude tot hedendaagse De voorstelling is bovendien niet voor componisten met namen als Hassler, een bepaalde publieksgroep bedoeld, Teleman, Mozart en Bruckner. Beslo- draagt geen duidelijke boodschap uit, ten werd met het Halleluja uit de ”Mes- eindigt niet met het bekende jubelende slot waarin de bazen voor de knechten zwichten, maar stelt allerlei vragen waarop de Proloog-akteurs zelf ook WADDINXVEEN - Met een druk bezochte receptie en open huis heeft de Waddinxveense kapper J. (Koos) Blok (39) vorige week donderdagavond in het win kelcentrum aan de Brederolaan zijn gemoderniseerde kapsalon heropend. De 19 jaar geleden in de Dorps traat begonnen herenkapper, die nu al weer 12 jaar in Waddinxveen-Noord is gevestigd, beschikt nu over een uitermate aantrekkelijke kapsalon, waar het heerlijk is om te vertoeven. Het kappen, dat nu aan de voor zijde gebeurt waar voorheen de winkel was, vindt plaats in een lichtrijke en sfeervolle ruimte waar drie stoelen een ruime plaats hebben gevonden. Kapper Blok, die op succesvolle wijze volgens het afspraaksysteem werkt, is samen met zijn echtge note natuurlijk bijzonder ingeno men met de vernieuwde ruimte. Aan de Brederolaan heeft hij inmiddels de tweede verbouwing, die in eigen beheer werd uitge voerd, achter de rug. De op de receptie en het open huis aanwezige familieleden, vrienden, kennissen en klanten spraken allemaal hun bewon dering uit voor de wijze waarop de kapsalon in de afgelopen we ken was gemoderniseerd. inuzicn tvii gvtivnv, 111 v i iiuaööiiig, van £'-11 111 Duniwictai uvvuu, viiv enkele liederen voor community sin- renwerkgroep van het jeugd- en vrijetijdscentrum aan het Beukenhof, is toegankelijk tegen betaling van zeven gulden. CJP-houders en 65- plussers betalen slechts vijf gulden. De Proloog-produktie ’’Wordt wild zichten af van de voorstellingen die deze vormingstoneelgroep de laatste een grote en plotselinge verrassing. Het stuk werd niet door de groep, maar door één auteur geschreven en de in houd is minder rechtlijnig en onge nuanceerd dan we van Proloog-stukken gewend zijn. f L I a

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5