1 II C. de Bas contra F. H. de Ruijter Bedankt een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking Dieven twee nachten na elkaar actief in caravanpark Expressepost voor 13.00 uur op het postkantoor Schoolactie Geen paniek, geef ’n piek Van ’t Hof is al begonnen met verhuur Wilgen- en Peppelhorst WD-wethouder wil flats gaan vorderen als overleg mislukt OPENBARE COMMISSIE VERGADERING F. H. de Ruijter (VVD) WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST WADDINXVEEN - In de raadscommissie voor sociale zaken en volks gezondheid zal donderdagavond 17 april om half acht onder leiding van wethouder mevrouw L. M. oosterbroek-Waagmeester (VVD) opnieuw gesproken worden over de leegstand van flats aan de Wilgenhorst en de Peppelhorst. Over dit onderwerp werd ook al gediscussieerd in de vo rige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering naar aanleiding van een ingekomen brief van de huurdersvereniging ”Ons Aller Belang”. In dit schrijven werd het verzoek geuit maatregelen te nemen om leegstand van deze Groenswaardflats te voorkomen. SPREEKUREN 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 APRIL 1980 Middenstandsvoorzitter C. de Bas. worden verstrekt. Door deze regeling is bepaalde In de nacht van zondag op maandag was het weer raak. Ditmaal werden uit een OPENBARE VERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE VOOR DE FINANCIËN: donderdag 3 april a.s., aanvang 17.00 uur. OP VRIJDAG 4 APRIL A.S. (GOEDE VRIJDAG) ZIJN ALLE GEMEENTELIJKE DIENSTEN GESLOTEN. men hier met dezelfde daders te doen heeft. Over hun identiteit tast men nog in het duister. Intussen worden de leegstaande flats weer voor verhuur aangeboden voor zo’n 450 gulden per maand, zo heeft Makelaardij Van ’t Hof uit Gouda laten weten, omdat pogingen om de flatwo ningen te verkopen zijn mislukt en ei genlijk alleen maar hebben geleid tot een langzaam groeiende leegstand. Op dit moment zouden nog maar twee flats ten verkoop worden aangeboden, de rest is in de verhuur genomen. De Wilgenhorst en de Peppelhorst dien nodig belangrijker zaken met el kaar aan te pakken. Op de midden stand kunt u rekenen Aldus de reactie van middenstands- voorzitter C. de Bas. zegging van de huur, organiseerden zich in de huurdersvereniging ”Ons Al ler Belang”. Deze vereniging stuurde in februari nog een brief aan de gemeente waarin zorgen werden uitgesproken over de groeiende leegstand die volgens de huurders wellicht zou kunnen leiden tot kraakactiviteiten. ”Ons Aller Be lang” drong er bij de gemeente op aan er alles aan te doen de woningen weer in de verhuur te krijgen. Dat zij nu hun zin krijgen, is vooral te danken aan het feit dat de huizen- clinch lagen over markt danig in elkaar is gezakt; de flats hoogte van de servicekosten. alle problemen nog niet zijn opgelost. Omdat de onderhandelingen nog voort duren vond de wethouder het niet ver standig hierover nog meer mededelin gen te doen. Zij waarschuwde wel dat indien het overleg niet tot overeenstemming leidt de gemeentelijke vorderingscommissie in actie zal komen om op doelmatige wijze een einde aan de leegstand te kunnen maken. Volgens mevrouw Oosterbroek-Waagmeester staan er op dit moment aan de Wilgenhorst en de Peppelhorst 18 woningen leeg, waarvan sommigen meer dan een jaar. WADDINXVEEN Vorige week is op de openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan) en de kleu terschool Pinkelotje (C. Huygenslaan) de actie "Geen paniek, geef ’n piek” van start gegaan. Hiermee proberen de leerlingen door het doen van allerlei karweitjes zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de aanschaf van nieuwe apparatuur voor hun school. Momenteel wordt de Klaas de Vriesschool ingrijpend verbouwd, om straks in het nieuwe schooljaar be ide scholen onder één dak te huisve sten. Een tweede actie is de "Rommel markt" welke op zaterdagochtend 19 april van 10-13 uur op de speelplaats van de kleuterschool Pinkelotje aan de Const. Huygenslaan wordt gehouden. Wie "rommel” heeft belt 5595 of 5378. WADDINXVEEN - De gereformeerde predikant ds. J. P. Kakes uit Deventer heeft bedankt voor het op hem uitge brachte beroep door de Gerefor meerde Kerk van Waddinxveen. Ds. Kakes was de dominee die was ge vraagd de plaats op te vullen die we gens emeritaat naar Alphen aan den Rijn verhuisde ds. D. J. Modderaar had "Óns AllerBelang” is gedaan. Zo achter gelaten. de huurders deze verhoging ook "nor maal” vinden, weigeren zij meer huur op tafel te leggen zolang er niet flink wat achterstallig onderhoud aan de flats wordt verricht. De twee gebouwen zijn volgens de be woners bijvoorbeeld nog nooit geschil derd sinds ze tien jaar geleden zijn ge bouwd. Verder zijn er klachten over kierende en klemmende deuren en ra men, tocht en over de regelmatige stil stand van de liften. "Ons Aller Belang” lijkt zelfs zijn werkterrein uit te gaan breiden naar andere flatgebouwen, zoals aan de Tol lenslaan en de Elzenhorst. Nieuwe be woners in die flats zouden 600 tot 700 strijd tegen de detailhandelsactiviteiten van BV Houthandel v/h Schwartz en Verzijden (Formido) aan de Noorkade ”’n stuk van laag allooi” genoemd. Hij zei het ten zeerste te betreuren dat de voorman van de plaatselijke georgani seerde middenstand zich tot het schrij ven van een dergelijke brief heeft laten verleiden. Het liberale raadslid, dat een goed overleg tussen de gemeente en de mid denstand van essentieel belang zei te achten, meende dat dit soort brieven daar geen goed aan doen. Hoewel wet houder A. H. van Gent (PvdA) als loco- burgemeester de heer De Ruijter ver zocht in zijn betoog terughoudendheid te betrachten verklaarde de VVD- fractievoorzitter geen woord van zijn verhaal te willen terugnemen. Op het gesprokene in de raadzaal van het gemeentehuis heeft de heer De Bas tegenover ons dezer dagen als volgt ge reageerd; ”De heer De Ruijter, fractie leider van de VVD, vond mijn brief van laag allooi! ’t Ging de VVD-er naar ik begreep, over het slot van de brief, waarin stond ”bij het college stinkt geld niet”. Mijn vraag was: Hoe is het bij de rest van de Waddinxveense raadsle den?” "Nu de heer De Ruijter, dat weet ik! De gemeente biedt Formido aan: Wij staken het proces tegen u en u, For mido, koopt van ons een stukje indus- triegrond wat nog geen f 100,per m2 waard is, voor meer dan het vierdub bele. Er is in Waddinxveen nog nooit industrieterrein verkocht boven de f 100,Op het genoemde stukje mag niet eens gebouwd worden, alleen maar parkeren. De gemeente behoudt het recht ten allen tijde er kabels, leidingen of riolen door te leggen.” "Mijnheer De Ruijter, u weet dit alles en toch het vierdubbele vragen n.l. f 440,per m2. Mijnheer De Ruijter, u en de heer Uitbeyerse zijn ook uit het midden- en kleinbedrijf en u loopt ge woon achter de rest van de raad aan. Jammer.” "Tenslotte wil ik het hierbij laten, daar het college bij monde van wethouder Van Schie heeft beloofd de volgende detailhandel op industrieterrein direct te zullen aanpakken”. "Het lijkt mij goed deze onverkwikke lijke zaak nu maar te laten rusten en in- In verband met Goede Vrijdag (4 april 1980) en Pasen (6 en 7 april 1980) zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewijzigd. De diensten op Goede Vrijdag - wijk IV (Groenswaard II en III) en de container-ophaaldienst - zullen normaal wor den uitgevoerd. De dienst op 2e Paasdag - wijk I (Groenswaard 1, Bomen- wijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied) - zal worden uitge voerd op dinsdag 8 april 1980. "Deze zaak heeft meer dan onze aan dacht”, vertelde wethouder mevrouw Oosterbroek-Waagmeester (VVD) de raadsleden. CDA-raadslid drs. G. Blom had het schrijven van "Ons Aller Be lang” namelijk belangwekkend ge noemd. Leegstand van flats noemde hij een onverkwikkelijke zaak. Hij wees op de kennelijk vruchteloze pogingen om de flats voor 120.000,kosten koper van de hand te doen. Drs. Blom vroeg de wethouder verder of het haar be kend was dat hierdoor adspirant- kopers in de problemen waren geraakt. Zijn woorden werden onderstreept door de heer F. H. de Ruijter (VVD) en de heer M. Boere (PvdA) VORDEREN De wethouder voor woonruimteverde ling herhaalde dat het college van B. en W. druk bezig is met deze leegstand- zaak. Zo zijn er weer gesprekken met eigenaar Bemas Holding BV en beheer der Makelaardij Van ’t Hof uit Gouda. Mevrouw Oosterbroek-Waagmeester meende dat verhuur van de flats weer tot de mogelijkheden behoort, hoewel li kwamen vorig jaar in het nieuws nadat is de huurdersvereniging nog volop met het Philips Pensioenfonds ze had afge- Bemas BV in de slag over de in 1979 stoten omdat (na 10 jaar) de premieter- aangekondigde huurverhoging. Hoewel mijn was verstreken, zodat de flats niet als beleggingsobject meer interessant waren. Via een omweg kwamen de flatgebouwen in handen van de in Rotterdam gevestigde specu lant Bemas Holding BV, die de flatwo ningen vervolgens te koop aanbood voor 120.000 gulden per stuk. Bewo ners konden hun woningen overnemen voor de "kostprijs”: ongeveer 95.000 gulden. Één en ander was aanleiding voor zor gen bij de gemeente (die kampt met een leger woningzoekenden en niet graag ziet dat er woningen worden ont trokken aan het huurbestand) en bij de bewoners. Deze laatsten, bang voor op- gulden sleutelgeld op tafel moeten leg gen om een leegkomende huurwoning over te kunnen nemen. De flats aan de Elzenhorst zijn eigendom van de verze keringsmaatschappij AGO. De eige naar van de flats aan de Tollenslaan is bij de huurder niet bekend. De bewo ners kennen alleen de beheerder Kok Beheer. De Peppelhorst en de Elzenhorst ston den, toen de flats nog van het Philips Pensioenfonds waren, eveneens onder de hoede van Kok Beheer, een firma waarmee de bewoners regelmatig in de clinch lagen over (ondermeer) de SPREEKUUR MEVR. G. G. PELL1CAAN-JAGER. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER REGIONALE IN- DICATIECOMMISS1E BEJAARDENOORDEN: woens dagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Wie dagelijks voor 13.00 uur op het postkantoor aan de Kerkweg- Oost expressepost afgeeft kan er op rekenen dat die post nog de zelfde dag wordt bezorgd. Dat blijkt uit het nieuwe vervoersy steem dat PTT-Post voor de expresse-dienst heeft ingevoerd om een aanzienlijke verbetering in de dienstverlening te kunnen bereiken. Per jaar worden er in ons land 3 miljoen expresse-stukken ver stuurd (15.000 per dag op de drukste dagen). De verbetering kan worden bereikt doordat expresse-zendingen sneller zullen worden vervoerd. Daartoe gaat de postdienst van maandag tot en met vrijdag gebruik maken van drie speciale treinverbindingen, die erop zijn gericht om de expresse-post die voor het vastge stelde tijdstip is aangeboden, nog diezelfde dag bezorgd te krijgen. In de bestelling verandert er niets, evenals thans zullen de expresse-stukken omiddellijk na aankomst bij de geadresseerde worden bezorgd. Er zijn drie netten van postkanto ren te onderscheiden, met ieder een eigen vervoersmogelijkheid voor expresse-post: In het hele land Bijna 400 postkantoren (waaron der Waddinxveen), over het hele land verspreid, zijn de startpun ten van het Landelijk Epresse- net. Expresse-zendingen die ’s ochtends voor een bepaalde tijd op deze kantoren worden aange boden, worden diezelfde dag overal in Nederland besteld (met uitzondering van Vlieland, Ter schelling, Ameland en Schiermonnikoog). 50 grote plaatsen Expresse-zendingen voor onge veer 50 grote plaatsen kunnen nog dezelfde dag bezorgd worden als terpostbezorging ’s middags voor een bepaalde tijd plaatsvindt. 5 grote steden Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Rotterdam en Utrecht zijn tegen de avond verbonden door het zgn. Randstedennet. De expresse-bestelling vindt die zelfde dag plaats als de terpostbe zorging geschiedt voor een be paald tijdstip laat in de middag. SOCIALE ZAKEN De raadscommissie voor de sociale za ken en volksgezondheid vergadert don derdagavond 17 april in het gemeente huis in het openbaar vanaf half acht over deze agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergadering d.d. 7 februari 1980. 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Meldingsverordening woonruimte. ruimte. 5. Leegstand flats aan Wilgenhorst en Peppelhorst. 6. Verordening behandeling beroep schriften opneming in bejaarde noorden. 7. Rondvraag. WADDINXVEEN In de Vorige week woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering heeft VVD- fractievoorzitter F. H. de Ruijter de brief van middenstandsvoorzitter C. de Bas over het staken van de juridische WADDINXVEEN - Het caravanpark bij Autobedrijf Van Leeuwen BV aan de Piasweg is in de nacht van zondag op worden opgezegd maandag voor de tweede achtereenvol- 2_; jgende nacht door dieven bezocht. Be de Toezegging de flatgebouwen ide malen is er voor een fors bedrag aan materiaal uit de caravans gesloopt. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Piasweg uit een caravan voor ongeveer 5.000 gulden gestolen. Vier zitkussens, een radio- cassetterecorder, een stabilisatorstang en een koelkast verwisselden van eige naar. blijken onverkoopbaar. Dat bleek al eerder uit de geringe animo van de huurders om hun eigen flatwoning voor 95.000 gulden over te nemen. Sommige huurders, zo bleek uit een enquete van "Ons Aller Belang” wil den hun flatwoning wel kopen, maar dan niet voor meer dan 75.000 tot 80.000 gulden, vanwege de slechte on- derhoudstoestand waarin de flatgebou wen verkeerden (en verkeren). Boven dien hadden de huurders niet zo’n haast meer om hun flat te kopen omdat ”Ons Aller Belang” van Bemas de (in middels bij de notaris vastgelegde) toe zegging kreeg dat geen bewoner ged wongen de huur zou i tot in lengte van jaren. Ook deed Be mas niet in hun geheel door te verkopen, hetgeen eveneens is vastgelegd. GERED Een andere reden achter de onver- koopbaarheid van de flats wordt ge vormd door een maatregel die de ge meente enige tijd geleden heeft getrof fen; flatwoningen in groepjes van meer dan negen bijeen mogen alleen nog worden verhuurd. Anders zal aan de ----- bewoner (koper) geen woonvergunning caravan zit- en rugkussens, bedden^ en worden verstrekt. Door deze regeling is een tafel met verzilverde tafelpoten het kopen van zo’n flatwoning, toch al ontvreemd. De politie vermoedt^ dat niet in trek, helemaal een onaantrekke lijke zaak geworden. Bovendien geldt volgens dezelfde ge meentelijke regeling, die door de ge meenteraad op 21 november 1979 werd vastgesteld, dat de huurwoningen aan de nieuwe huurder moeten worden aangeboden tegen de laatst geldende huurprijs. Hoewel niet vaststaat dat deze gemeentelijke bepalingen juridi sch helemaal waterdicht zijn, lijken de flatwoningen aan de Peppelhorst en de Wilgenhorst gered als goedkope huurwoningen. HUURVERHOGING Dit alles betekent niet dat het werk voor maandag

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9