Ruime winst Be fair WEEKBLAD - SPORT Houdt titelhouder Rudy Douven zich nu staande? VERZIJLSsport PASSAGE 218-WADDINXVEEN-TEL.: 01828-7697 Clubtitelstrijd bij Florida Gouwe eens Loes Lekx in film Finales Excelsior aangevangen hoofdvaarweg? Jeugdschaakkampioenschap in Het Trefpunt I- I- I- e i e t 18 17 17 18 17 17 17 17 17 17 17 17 18 il n n t 1 29 23 20 19 18 18 17 16 15 15 14 10 10 10.00-17.00 uur. 1 WADDINXVEEN Vrijdagmiddag rond de klok van één uur heeft sportwethouder A. H. van Gent (PvdA) in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt het door architectenbureau Stuurman BV en het Woerdense aannemingsbedrijf A. J. van der Heijden financieel mogelijk gemaakte Nederlands Jeugdkampioenschap Schaken 1980 voor jongens en meisjes tot 20 jaar officieel van start laten gaan. Aan dit tournooi nemen 26 jongens en meisjes deel. Waddinxveense schakers te worden. t (aanvoerder). kampioen en favoriet Erik de Frankrij- derskansen voor Martien Kuyf (27). t talent Liesbeth van bergeijk (27) afhou- it de gevestigde namen, die zich met hand en tand zullen verdedigen. Bij de heren zal de strijd om het kam- 1 r afgebroken partijen, 10.00-12.00 uur 7e ronde, 13.00-18.00 uur 1-0, 1-0, Als het kanaal bij de hoofdstad er komt zal het vervoer volgens de commissie wellicht zodanig toenemen ”dat van een vaarweg van nationale betekenis kan worden gesproken”. Bekend was al dat de Raad voor de Waterstaat zich op het standpunt stelt dat de vaarroute tussen Rotterdam en Alphen aan den Rijn, die hoofdzakelijk via de Gouwe loopt in het hoofdvaarwegennet moet worden opgenomen. De Raad van ad vies voor de ruimtelijke ordening is dat ook van mening. De provincie Zuid-Holland heeft al herhaalde malen laten weten financieel niet in staat te zijn om een veiliger vaar route tot stand te brengen. Zou de vaarweg Rotterdam-Amsterdam in het hoofdvaarwegennet worden opgeno men, dan verschuift de verantwoorde lijkheid hiervoor naar het rijk. Hetgeen door het provinciaal bestuur is bepleit. bleek, dat hiertoe wel mogelijkheden waren. vanaf plm. 12.00 uur. Finales vanaf In de film laat Loes Lekx-Schenk, in 1976 tijdens de Olympische Spelen voor Gehandicapten in 'het Canadese Montreal winnares van de gouden tafeltennisme- daille, zien hoe een gehandicapte topsporter zich beweegt in di verse takken van recreatieve sport, zoals conditietraining, ta feltennis, zit-volleybal, badmin ton en verscheidene andere bal- sporten. Na de gespeelde westrijden op vrijdag, zaterdag en maandag (Tweede Paas dag) hebben titelhouder Rudy Douven WADD1NXVEEN De finalerondes van de Waddinxveense damvereniging Excelsior zijn van start gegaan. Na 32 gespeelde voorrondes is aan de hand van de opgemaakte stand een aanvang gemaakt met de le ronde in de diverse poules. De nrs. 1 t/m 6 spelen in een poule om het clubkampioenschap. De daarop volgende poules (totaal 6) be staan uit 6 of 7 spelers. In de hoofdgroep sleepte Fred Zaadhof de eerste winst binnen ten koste van I Gerrit van der Zijden. Laatstgenoemde J wist een te ver opgedrongen schijf niet goed te verdedigen, hoewel bij analyse De uitslagen; Poule I. T. den Ouden-C. Barelds 1-1, F. Zaadhof-G. v. d. Zijden 2-0. Poule 2. T. Twigt-H. den Outer 2-0, T. Driesse-C. Blonk 1-1, J. v. d. Elst-A. Blom 0-2. Poule 3. G. Heeren-D. Brandhorst 2-0, D. Schouten-G. Dankens 1-1, J. v. Wijgerden-T. v. Bueren 1-1. Poule 4. P. van Es-J. de Haan 0-2, J. Bonsboom-A. Crone 0-2, C. Stolker-J. de Heer 0-2. Poule 5. D. v. Willigen-D. Heeren 1 0-2, B. van Eijk-A. Rietveld 2-0. Poule 6. J. de Pater-D. Heeren II 2-0, K. Huizinga-P. de Mik 2-0. WADDINXVEEN/DEN HAAG De pogingen om van de vaarroute Rotterdam-Amsterdam (via de Gouwe) geheel of gedeeltelijk een hoofdvaar- wegverbinding te maken blijven nog al tijd voortduren. Nu heeft de commissie scheepvaartwegen van de Raad voor de Waterstaat minister ir. D. S. Tuijnman van Verkeer en Waterstaat het advies gegeven in ieder geval het stuk tussen Alphen aan den Rijn en Amsterdam (te beginnen bij de Oude Rijn) in het hoofdvaarwegennet op te nemen als zou worden besloten tot de aanleg van een kanaal om de West bij Amsterdam. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen PROGRAMMA De resterende speeldagen van het schaakkampioenschap voor jongens tot 20 jaar ziet er zo uit: Woensdag 9 april afgebroken partijen, 20.00-22.00 uur In het kader van het toernooi om het jeugdschaakkampioenschap van Neder land wordt donderdag in het Anne F rank centrum een simultaanwedstrijd gehou den. Als simultaanaangever zal John v. d. Wiel optreden. Deze jeugdige schaakmee ster, zelf enige jaren geleden nog jeugd- WWVWWKWWW* Het eindspel tussen Tijmen den Ouden en Cor Barelds verliep naar een Woldouby-achtige eindstand, waarin Tijmen den Ouden toeliet dat Cor een 5 om 5-ruil kon nemen en naar remise 1 kon afwikkelen. Een eenvoudige gam- biet had Tijmen 2 schijven winst kun nen opleveren. In dat geval had zijn te genspeler echter wel dam kunnen ha len. In poule 3 nestelde Gerrit Heeren zich meteen aan de kop van de ranglijst door een overwinning op Dik Brand- fi horst, terwijl de overige partijen in deze groep in een gelijkspel eindigden. In poule 6 startte Jan de Pater goed door een overwinning op Dik Heeren 11. Zeer verrassend was in deze poule de overwinning van Huizinga op P. de Mik. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 APRIL 1980 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSI (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal WADDINXVEEN De gehan- dicapte sportster Loes Lekx- Schenk uit de Waddinxveense Vondellaan doet mee in de pro- motiefilm voor de deze zomer in Arnhem en Veenendaal te hou den Olympische Spelen voor Ge handicapten. Voor de rolprent, die wordt gemaakt in opdracht van het ministerie van CRM en met medewerking van de Neder landse Invaliden Sportbond (NIS), zijn ondermeer opnamen gemaakt in de sportzaal Groens- waard, het overdekte zwembad en in de supermarkt van Van Rin- gelenstein aan de Brederolaan. Daarnaast wordt via het gevoe lige celluloid duidelijk gemaakt hoe Loes Lekx-Schenk zich, on danks haar handicap, een waar devolle plaats in gezin, maat schappij en ook in de sport heeft veroverd. Voor vertoning zal de CRM/NIS-film, die wordt'gere gisseerd door Marcel Verstappen, worden gestuurd naar alle landen die meedoen aan de Olympische Spelen voor Gehandicapten in Arnhem en Veenendaal. De vaarroute Rotterdam-Amsterdam geldt als een gevaarlijke. In een rapport van de provincie Zuid-Holland is al eens geconstateerd dat in geval van een tankerramp op het gedeelte tussen Gouda en de Ringvaart bij Haarlem mermeer de brandweer op verschil lende plaatsen nauwelijks zou kunnen optreden. Meer dan de helft van deze route is van de kant af niet te bereiken, bijv, als gevolg van het ontbreken van wegen of door de aanwezigheid van aaneengesloten bebouwing. De officiële opening van het jeugddamkampioenschap van Nederland door sportwethouder AH. van Gent (PvdA (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN Het eerste zater- dagelftal van Be Fair heeft dit Paas- weekeinde wat afstand genomen van de gevarenzone door de uitwedstrijd tegen Bolnes met een duidelijk 0-3 te winnen. Voor de rust werden er al twee doel punten gemaakt door Aart Bos en Wout Roskam. De pupillen van de ver trekkende trainer Nico Gottenbos ble ven de kansen gebruiken en zodoende kon Wout Roskam na de pauze het derde doelpunt scoren. Bolnes slaagde er zelfs niet in een toegewezen straf schop te verzilveren, doordat de bal via de onderkant van de lat weer het veld insprong. STAND 2B Nw. Lekkerland Heerjansdam Lisser Boys ASWH Bolnes Rijsoord Doto Spirit Be Fair Jodan Boys Lyra Excelsior PPSC BE FAIR 4 In de tweede klasse zaterdag van de KNVB-afdeling Gouda heeft Be Fair 4 met 1-5 van Perkouw gewonnen. krijker wel eens voor een kan gaan zorgen. Al met al zijn er in alle regionen meer dan ooit spannende partijen en verras- sende uitslagen te verwachten. De HE en werd met Dick van Teijlingen speeltijden zijn: zaterdag 12 april: tweede in de HD. Tegenstanders in be- 09.00-22.00 uur en zondag 13 april: ide finales waren Engelsen. Halve finales zondag In Alphen aan den Rijn hadden bij het B.C.-tournooi van ZIGO liefst 27 15.00 uur. Belangstellenden zijn steeds Florida-spelers ingeschreven, waaron- welkom. Toegang vrij. der een tiental eerstejaars leden. Ook PROMOTIE voor ft orida r hier een aantal goede resultaten: In de TKOMO I IE VOOR FLORIDA 8 B-klasse een tweede prijs HE voor Ro- ln verband met extra doorstroming is nald Struys, die met Ilona Groeneveld Florida 8 (als tweede geëindigd) nu ai- ook tweede in het GD werd. In de A- klasse wederom een eerste prijs voor Bert Wijnbergen in de HE, die met Liesbeth van Bergeijk de GD won. Liesbeth won ook de DE en met Nelly kampioen en zelfs wereldkampioen, is in middels op de nationale ranglijst opge- jklommen tot de zesde plaats. Het belooft (Sittard), Frans Cuypers (Asten), Peter dan ook een leerzaam avondje voor de Gelpke (Den Haag) en Hans Kuyf (Boskoop) de leiding genomen. De stand na de derde ronde: 1 t/m 4 Douven, Cuijpers, Gelpke en Kuyf 2‘/2 p., 5 Cardon 2 p., 6/7/8 Webbink, v. d. Lijn en Hibma l'/2 p., 9 t/m 12 Bos boom, Van Haaren, Riemensen Bouw meester 1 p. Uitslagen eerste ronde: Pietersz. (Amsterdam)-Bosboom (Zaandam) ‘/2- '/2, Van Haaren (Nijmegen)-Van der Lijn (Naarden) ‘/2-‘/2, Webbink (Vriezenveen)-Hibma (Minnetsga) '/2- Van Drunen (Rotterdam)-Kuyf (Boskoop) 0-1, Riemens (Delfzijl)- Douven (Sittard)-Cardon (Sas van Gent) 1-0. Uitslagen tweede ronde: Bosboom- Douven 0-1, Cuijpers-Van Haaren 1-0, Gelpke-Kuijf '/2-‘/2, Van der Lijn- Webbink 0-1, Hibma-Pieterse Cardon-Van Drunen Bouwmeester-Riemens ‘/2-'/2. Uitslagen derde ronde: Douven- Cuijpers ‘/2-‘/2, Kuijf-Webbink 1-0, Cardon-Bosboom 1-0, Riemens-Van Haaren '/2-‘/2, Van der lijn- Bouwmeester 1-0, Gelpke-Hibma 1-0. Florida 8 (als tweede geëindigd) nu al snog gepromoveerd naar de 4e klasse van het district Zuid-Holland. Florida 8 bestaat uit: Marcella de Baat, José Hempenius, Arie van der Bos, Ton van Bergeijk en Paul van Gessel de Vink ook nog de DD. ceerd, waardoor de spanning hier plezierig met het oog op de toekomst. OPEN TOURNOOIEN Op het grote open C-tournooi van de B.C. Ommoord te Rotterdam behaal den de Florida-deelnemers goede re sultaten met als hoogtepunt de eerste verrassing Liesbeth van Bergeijk ook de eerste Donderdag 10 april WADDINXVEEN - Zaterdag en zondag worden in de sporthal ”de Sniep” de Florida-badmintonkampioenschappen gehouden in de klasse DE, HE en GD. Aan deze slijtageslag (4 a 5 partijen per nummer p.p.) hebben zich dit jaar een recordaantal van 85 deelnemers gewaagd, die bij elkaar 318 partijen zullen spelen. In het afgelopen seizoen is bij velen een duidelijk opgaande lijn in de prestaties Van de negen Florida-teams in de afge- te zien geweest, hetgeen o.a. blijkt uit lopen competitie werd al eerder de pro- de zeer goede resultaten van alle motie van Florida 1, 2, 6 en 7 een feit, competitie-teams. Enkele junioren zijn Hierdoor is de vereniging na nog geen nu zover, datze zich tussen de sub-top drie seizoenen in ”de Sniep” met af kunnen dringen. Daartegenover staan stand de sterkste in de regio geworden, de gevestigde namen, die zich met hand /-nrnvmr TTTTr en tand zullen verdedigen. JEUGDCOMPETITIE Bij de heren zal de strijd om het kam- Halverwege de jeugdcompetitie (dis- '/2, pioenschap gaan tussen de huidige trict Zuid-Holland) staan Florida kampioen en favoriet Erik de Frankrij- 1,2, 3 (14-18 jaar), 5 en 6 (11-13 jaar) op Gelpke JT>en Haag) 0-1, ker (18), de drievoudig ex-kampioen de eerste plaats in hun afdeling. Het Ronald Struys (19) en de sterk opko- voorbeeld van de senioren doet dus mende Bert Wijnbergen (21). Outsi- goed volgen. Verder staat team 4 vijfde derskansen voor Martien Kuyf (27), en team 7 (een meisjesteam), op een Bij de dames heeft kampioene Ilona mooie tweede plaats. De teams bestaan Groeneveld (20) de beste kansen. Van voor 95% uit jongens en meisjes, die een vijfde titel kunnen haar alleen Be- sinds de opening van de sporthal ”de tsy ’t Hart (24) en het onberekenbare Sniep” (september 1977) met badmin- talent Liesbeth van bergeijk (27) afhou- ton zijn begonnen. Deze allereerste ge- den. neratie Waddinxveense jeugd- ln het GD mogen de eerste zeven kom- badmintonspelers doet nu duidelijk van binaties als sterk worden gekwalifi- zich spreken en dat is natuurlijk erg ^x —1 —1 J - 1" 1 --- X l— X - X 1 - x enorm beloofd te worden. De veelvou dige kampioenen Groeneveld/Struys hebben toch wel de beste kans op grond van hun routine. Van Van Ber- geijk/Wijnbergen mag ook veel ver wacht worden, terwijl de nieuwe com- binaties Herma Schwiebbe/De Fran- prijs HE voor Bert Wijnbergen, die met prijs in het GD won. Bij Vederlicht in de nieuwe Bode- graafse sporthal won Bert wederom de afgebroken partijen, 20.00-22.00 uur Vrijdag 11 april 8e ronde, 13.00-18.00 uur4 afgebroken partijen, 20.00-22.00 uur Zaterdag 12 april 9e ronde, 09.00-uur sluiting, ca. 16.30 uur gevolgd door slotmaaltijd. y '4. ZSb

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 25