juiste term Driekwart eeuw Laag allooi Van Tilburg Gekkenhuis op vrijdag Gevaarlijk, onveilig en hinderlijk druk” Jl 99 99 99 F. H. de Ruijter VVD Bewoners Juliana van Stolberglaan: 50 jaar Van Tilburg’s Slagerg 30 APRIL 0 0 1905 e Slagerij K. VAN TILBURG 1955 A BOTERH.WORST samen '200 gr. voor slechts f 0.79 LUNCH WORST 250 gram f 0.80 JUBILEUM AANBIEDING CARBONADE JUBILEUM LUCHTBALLON Fijne RIBLAPPEN es® v WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 APRIL 1980 F per 500 gram t witte pruzenhal ALTIJD VERS! den zich 69 bewoners van de Juliana van Stolberglaan, 22 bewoners van de Van Mecklenburg Schwerinlaan, 24 ’’mobiele” bewoners van Huize Sou vaarlijk. - Ook bij uitrit telefooncel levensge- de Juliana van Stolberglaan in de laat ste jaren forse verkeersstijgingen te - hindert me wel wat (32,0%) - hindert me erg (34,0%) 6. Ik heb met het parkeren van mijn auto - geen problemen (16,0%) - soms problemen (42,0%) - veel problemen (42,0%) 7. Durft u uw kinderen alleen naar school te laten gaan? - nee (87%) Buiten te laten spelen? - nee (81%) F over de verkeersdrukte op Wad- dinxveens één der drukste wegen. Een paar handvol opmerkingen, zoals die op de voorkwamen: - Vooral op vrijdag (markt) is het een gekkenhuis. hervormde kleuterschool De Goede minder gereden wordt. Voor de CDA-wethouder staat echter vast dat de Juliana van Stolberglaan een in- en uitvalsweg in Waddinxveen zal blijven, zeker zodra de Kanaaldijk is in gebruik is genomen (voorjaar 1981) en de Gouwebrug in rijksweg A 12 voor het regionale- en lokale verkeer be schikbaar komt. ”De weg is een onmis- l en is niet meer terug te brengen tot een ru- en het gemeen- stig straatje, het zwarte pad vroeger. van een binnenstad. Vandaar dat het col lege van B. en W. een aantal zaken wil gaan inventariseren om voor de Juliana van Stolberglaan de best mogelijke op lossing te realiseren. Er is tenminste tevragen objectief, zo liet hij de aanwe- Voïgens Paul van der Harst van de PPR - Buiten spelen: helemaal nooit! - Oversteken: moet er de tijd voor ne men. - Je kan geen stap van het voetpad af niets in te brengen???? duidelijk ALLE aspecten van de zaak ’’Formido” doorgesproken en zijn e op géén enkele wijze door mij toezeg gingen of beloftes gedaan die haddei kunnen leiden tot de zeer ongenuan ceerde en beledigende brief, die mi door Uw voorzitter werd toegestuurd. Wij hebben uw deputatie duidelijk ge wezen op het feit dat de belangen var de Waddinxveense middenstand ons n; aan het hart liggen, maar wij hebber eveneens duidelijk gesteld dat méé; aspecten dan alleen die, door uw depu tatie aangedragen, voor de VVD mee spelen. Het lidmaatschap van een ge meenteraad vereist een verantwoorde besluitvorming die in het belang moe zijn van de totale Waddinxveense be volking. Alleen de belangen van eet groep uit de middenstand behartigen i: alleen daarom al niet juist. De suggestie dat geld bij de besluitvor ming een rol speelt in de geest als doo Uw voorzitter gesuggereerd is rondui beledigend. De voorstelling van zake door Uw voorzitter, al dan niet met uv. medeweten, gedaan is misleidend, nie juist en dekt zijn lading niet. Ik betreur deze gang van zaken ter zeerste omdat hierdoor een goede di scussie en verstandhouding onmogelij' wordt. Hoogachtend, F. H. DE RUIJTER, Fractievoorzitter VVD” WADDINXVEEN - Vrijdagmorgen heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA), die binnen het college van Burgemeester en Wethouders ver antwoordelijk is voor het plaatselijk verkeersbeleid, de resultaten aan geboden gekregen van de verkeersenquete die de afdeling Wad dinxveen van de Politieke Partij Radikalen (PPR) heeft gehouden onder de bewoners van de Juliana van Stolberglaan. Uit de aangeboden resul- ANTWOORDEN De vragen en de daarop gegeven ant woorden in percentages zijn als volgt: Ik vind het verkeer in de Juliana van Stolberglaan - rustig (0,0%) - gezellig druk (6,7%) - wel wat druk (32,9%) - hinderlijk druk (59,1%) 2. Ik vind de Juliana van Stolberlaan - niet gevaarlijk (3,4%) - soms gevaarlijk (25,5%) - erg gevaarlijk (71,1%) 3. Als ik in de Juliana van Stolberglaan fiets - voel ik me veilig (7,0%) - voel ik me onveilig (61,5%) - vind ik dat levensgevaarlijk (31,5%) 4. Als ik de Juliana van Stolberglaan moet oversteken - ben ik niet bang (18,0%) - voel ik me niet prettig (46,1%) - vind ik dat heel erg (35,9%) 5. Het geluid dat van de straat mijn huis binnenkomt - merk ik niet op (0,0%) - merk ik wel, maar het hindert me niet (34,0%) WADDINXVEEN - Fractievoorzitter F. H. de Ruijter van de Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie (VVD) heeft het bestuur van de midden- standsvereniging Waddinxveen gisteren (dinsdag) een brief geschreven over de afhandeling van de zaak-Formido in de gemeenteraadsvergade ring van twee weken gelden. Volgens het liberale raadslid is de voor stelling van zaken die middenstands- voorzitter C. de Bas voorafgaande aan de raadsvergadering heeft gedaan in een brief-op-poten aan alle raadsleden misleidend, niet juist en de lading niet dekkend. ”De suggestie dat geld bij de besluitvorming een rol speelt in de ge est als door uw voorzitter gesuggereerd is ronduit beledigend”, schrijft de heer De Ruijter. De letterlijke tekst van zijn brief aan het middenstandsbestuur luidt als volgt: "Geacht Bestuur, Een brief van uw voorzitter betreffende de zaak-”Formido” aan mij als raadslid gericht, heeft mij in de laatste raadsver gadering van Waddinxveen genoopt tot het uitspreken van mijn teleurstelling over de trant waarin deze brief was ge schreven. Ik heb daarbij de term ”van laag allooi” gebruikt. Hoewel ik van mening ben dat ik daar mede de inhoud van de brief op zijn jui ste waarde heb beoordeeld, wil ik toch niet de indruk wekken dat ik op de zelfde onheuse wijze als uw voorzitter wil reageren. Enkele weken geleden is er door een deputatie van uw vereniging en de frac tie van de VVD constructief en prettig gediscussieerd over de zaak- “Formido” en de belangen van de mid denstand in Waddinxveen. Daarbij zijn 100 gram geurige HAM 100 gram pittige -- Heerlijke malse slechts f 1.79 Dorpstraat 49 betrokken - het voorma lig St. Jorisgebouw, waar nu Audicor BV zit -, welk pand in gebruik bleef tol dat naar het Koningin Wilhelminapleit werd vertrokken. De slagerij werd 2. jaar gedreven door weduwe Van Til burg, die de zaak in 1947 overdeed aai haar zoon K. van Tilburg, die op zij» beurt de slagerij in handen gaf van zijr zoon Gerrit. De derde generatie Van Tilburger houdt nog altijd de traditie van he paasvee in ere. Dat betekende kortge leden het tonen van twee flinke stierei. aan het passerende publiek. De slageri aan het Koningin Wilhelminaplein i sinds de jaren zestig gespecialiseerd ir stierenvlees. De stieren worden elke dinsdagmorgen vroeg op de Brusselsi veemarkt gekocht. Nu slagerij Van Til burg het 75-jarig jubileum viert is he aardig nog eens te kijken naar de ad vertentie in het Weekblad voor Wad dinxveen, waarmee 25 jaar geleden - ir 1955 - het 50-jarig bestaan werd ge vierd. Voor de kinderen hebben wij een speciale attractie. Elke koper ontvangt deze week GRATIS een per 500 gram slechts f 1.89 handtekeningenactie en menig per soonlijk bezoek is er nog steeds niets aan gedaan, hebben de bewoners dan r x ioom) - Het is met de auto slecht te zien of er verkeer aan komt wegens struiken en geparkeerde auto’s. - Bewoner Souburgh: zebrapad bij bi bliotheek. - voor 100% levensgevaarlijk. - Ze fietsen teveel met z’n drieën naast elkaar. - Op marktdag is de straat oversteken helemaal levensgevaarlijk; weinig over zicht door geparkeerde auto’s en vrachtwagens. - Alternatief: ter hoogte van de leesbi bliotheek een aviobrug! maar een paar jaar last hebben, aan de maar doen niets. - Suggestie van een bouwkundige: een andere kant van Waddinxveen zijn ook - Bezwaar tegen bijzonder slecht zicht tunnel onder de weg door schieten hal- nogwegen. J -~*L- Zaterdags Warme Croquetten Donderdag 5 Mei Warme Croquetten Dorpsstraat 49 Telefoon 402 WADDINXVEEN - Op een dag dat er aan een Koninginnedag op 30 april nog helemaal niet werd gedacht werd in 1905 op het "Dorp” slagerij Van Til burg geopend. Deze nu aan het Konin gin Wilhelminaplein gevestigde slagerij van Gerrit van Tilburg - kleinzoon van de oprichter - bestaat 30 april 1980 driekwart eeuw. Voor de slager van de Oranjegalerij betekent dit een (fee stmaand van aanbiedingen met jubi- leumverrassingen voor de klanten op donderdag I, vrijdag 2 en zaterdag 3 mei en een leuke kleurwedstrijd voor de kinderen. De kleurplaten hiervoor kunnen in de winkel worden afgehaald, moeten uiterlijk zaterdag 26 april wor den ingeleverd en zullen worden geju reerd door bewoners van het Anne Frank-centrum. Zoals gezegd werd slagerij Van Tilburg keerssituatie op vrijdag (verplaatsing naam, welke afkomstig was uit Moór- van de weekmarkt?), dubbele beglazing drecht. De slagerij was gevestigd in het van de huurwoningen die eigendom pand waar nu Garage Van Nielen zit. In zijn van de woningbouwvereniging St. Joseph en worden beheerd door Kok Makelaardij en meer politiecontrole op de snelheden. De advertentie van Van Tilburg's slagerij in het Weekblad voor Waddinx veen van vrijdag 29 april 1955. Hier krijgt wethouder P. F. J. van Schie CDAde resultaten van de verkeersenquete onder de bewoners van de Juliana van Stolberglaan aangeboden door Marrie de Koning-Bron. Op de foto staan verder Paul van der Harst (PPR) en de Juliana van Stolberglaan-bewoonsters Monique Redegeld, Dikkie Kuyt en Marja Frank. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) van de uitrit bij de telefooncel. Na een verwege de helling. WADDINXVEEN - De initiatiefne mers van de enquete onder de bewo ners van de Juliana van Stolberglaan en andere betrokkenen werden over speeld met een reeks opmerkingen doen of je'loopt in'de hondepoep’ dat is op Wad- ook hinderlijk en vies. - Deze straat is niet alleen gevaarlijk maar ook erg vuil. Nieuwe naam: Ju- enqueteformulieren liana van Strontberglaan - Suggesties: drempels in de weg; stop lichten in het spitsuur op het K.W.- aplein; apart fietspad. - Moet de televisie gewoon harder zet- - Straat is vooral voor kinderen erg ge- ten om hem te verstaan. - vaarlijk. - Geluid soms om dol van te worden. - Ook bij uitrit telefooncel levensge- - Ik ben voor verkeerslichten, over- vaarlijk door te hoog groen. Ben zelf al steekplaatsen, drempels; het is af en drie keer bij de gemeente geweest; toe net een snelweg. Laten de anderen heeft niets uitgehaald, ze beloven wel maar een paar jaar last hebben, aan de oplossingen voor de krankzinnige ver- in 1905 opgericht doorde man-met-Vi'e- de weekmarkt?), dubbele beglazing drecht. De slagerij was gevestigd in het 1917 werd het hoekhuis op het adres taten blijkt dat 71,1 procent van de ondervraagden deze straat erg ge vaarlijk vindt en dat 59,1 procent het verkeer over deze laan-met-90- woningen hinderlijk druk noemt. De PPR heeft 153 enquêteformulieren verspreid, waarvan er 149 terug kwa men. Onder de geênqueteerden bevin- zien heeft gegeven. Op een werkdag passeren ter plaatse van de telefooncel zo’n 11.000 voertuigen deze laan. Re cente tellingen tonen volgens hem wel aan dat er in Waddinxveen - mede on- burgh, 19 moeders met kinderen op de der druk van stijgende benzineprijzen - Herder (Prinses Margrietstraat) en 15 moeders met kinderen op de openbare kleuterschool Pinkelotje (Van Mec klenburg Schwerinlaan). Bij de aanbieding van de handtekenin- gereconstrueerd, het Gouwe-aquaduct gen aan de CDA-wethouder waren aanwezig namens de PPR Paul van der Harst en namens de bewoners van de Juliana van Stolberglaan de moeders Marrie de koning, Monique Redegeld, bare schakel in ons verkeerscircuit Dikkie Kuyt en Marja Frank. Omdat is niet meer terug te brengen tot het Goede Vrijdag was j tehuis eigenlijk gesloten kon de heer De problemen daar zijn echter die Van Schie de aanwezigen geen koffie aanbieden, maar wel ruimte voor ge sprek en een luisterend oor. OBJECTIEF van Stolberglaan de best mogelijke op lossing te realiseren. Er is tenminste Wethouder Van Schie vond de enque- nog ruimte voor reconstructie” i. o i x v j - zigen welen. Hij maakte duidelijk dat kan ook gedacht worden aan tijdelijke

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5