Bouw Gouwe 1 Blij met adressen van gastgezinnen aquaduct vlot nu goed Voorj aarsconcert van brassband ’’Voorwaarts Sporthuis Revet geopend Vrijdag 18 april in Het Trefpunt 99 VOLLEDIG PROGRAMMA H. Kruidenier Waddinxveen- tennis in over gangsklasse VASTE LAGE PRIJZEN! i L j- f in Bredeweg 23, Waddinxveen. 4 i i r 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 APRIL 1980 Vereniging voor Vluchtelingen de vluchtelingen. Gedurende de eerste maanden van eer- begonnen met de verkoop van sportar tikelen. Een zaak die de grootvader van de huidige eigenaar in 1920 startte, maar toen werden alleen scheepsarti kelen aan de man gebracht. In Gouda timmert Sporthuis Revet aan de weg door het sponsoren van ONA (voetbal), De Jodan Boys (korfbal), Vi- terhuishoudingen en waterhoogten (de Gouwe, het grond waterpeil en de naastgelegen sloot). Daarbovenop kwam nog de pech met de bouw. Zo brak in 1977'n kunstmatig het verkeersplein van Leidschendam dijkje door, waardoor de tunnel onder water liep. Bijna een jaar later brandde een keet boven een bouwput geheel af. Toen was al bekend dat het project mil joenen guldens verlies op zou gaan le veren. r gebleven, zo vertelde voorlichter A. Warner van de HBG, en nu loopt de Palestrina en een drietal volksliedjes (zelf lid van Voorwaarts), Lara’s Tem; ten gehore worden gebracht. en tot slot Hootenanny van Wallters. Na de pauze het vervolg door de brass- Hootenanny is een begrip in de Ameri band zelf met een mars en een zeer me lodieuze cornetsolo van Neil Sedaka (zelf lid van Voorwaarts), Lara’s Theme (solist Hans la Grand). Verder nog Mu- gen is volgens Warner nog niet te zeg gen. ”Dat kun je pas zeggen wanneer het bouwwerk voltooid is'Tmeent War ner. Wei wil men proberen een gedeelte van de geleden verliezen terug te halen bij Rijkswaterstaat, de opdrachtgever van het project. Vanwege de moeilijkere bouwomstandigheden moest een aantal extra voorzieningen getroffen worden en over een bijdrage daarin van rijks wege gaat de HBG nog praten. "We WADDINXVEEN Volgende week vrijdagavond 18 april houdt de brassband ’’Voorwaarts” haar traditionele voorjaarsconcert in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” aan de Stations straat. Het concert, dat om 8 uur begint en toegankelijk is tegen be taling van f 3,50 (donateurs gratis), staat onder leiding van dirigent A. Bosch. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Voor dit voorjaarsconcert is er door de brassband ’’Voorwaarts” in de afge- - lopen winter hard gestudeerd. En dat willen de leden laten zien en horen. Het concert wordt muzikaal geopend met "Bramwyn”, een echte brassbandmars. Vervolgens wordt van de Hongaarse componist Kéler Béla de Lustspiel ou verture ten gehore gebracht. Deze ou verture ontbrak in de 30-er jaren op geen enkel repertoire van de fanfare- en harmoniegezelschappen. Nu is dit weer te horen in 'p arrangement voor brassbands. Na enkele korte klassieke meesterwerkjesfo.a. van Mendelssohn) wordt een selectie uit bekende operet- temelodiën van Franz Léhar gespeeld. stitie voortgezette onderzoek in deze zaak wees uit dat genoemd echtpaar vóór hun komst naar Nederland reeds in Oostenrijk een verblijfsvergunning hadden verkregen. Om die reden zijn zij dus inmiddels uitgewezen. TSJEC HISC HE VLUCHTELING Op 7 augustus "79 meldde zich een Ts jechische vluchteling waarvan, na over leg met Amsterdam, de intake door VV Waddinxveen werd verzorgd met be hulp van een tolk. In eerste instantie le verde zijn huisvesting geen problemen op ornda) hij onderdak vond bij een eerder ontvangen cliënt van VV. Er werd hulp verleend bij de gebruikelijke formaliteiten en bij het zoeken naar passend werk. Een gesprek met Justitie vond plaats in het bijzijn van één van de groepsleden en de tolk. December '79 werd door de in ’78 in Waddinxveen aangekomen Lybische vluchteling nog eens een beroep op VV gedaan omdat hij in moeilijkheden ver keert wat betreft zijn huisvesting. Er hebben zich problemen voorgedaan met zijn broer bij wie hij woonde. Het liefst zou hij in Amsterdam wonen om dat hij daar vrienden heeft. Permanente huisvesting voor een aL leenstaande is in Waddinxveen niet te krijgen maar het lukt wel hem tijdelijk witte pruzenhal WADDINXVEEN Terwijl met de Paasdrukte het weer dringen was op en rond de Gouwebrug in rijksweg A 12 (Den Haag-Duitse grens) vlot het op dit moment toch goed met de bouw van het Gouwe- aquaduct, na alle problemen in de afgelopen tijd. Naar verwachting zal het acht rijbanen tellende waterwerk mei volgend jaar worden opgele verd, bijna anderhalf jaar later dan de bedoeling was. ken voor Midden-Holland heeft H. Kruidenier Transport en Expeditie BV, Rotterdam, met als plaats van vestiging Waddinxveen komen en daar na tijde- Bleiswijk, het zakelijk adres gewijzigd lijke huisvesting een flat toegewezen krijgen. en van Utrecht (die via het aquaduct komt te lopen) nog maar voor een ge deelte klaar is. 4. OPTREDEN MAJORETTES. Instr. Ellen Droog 5. ENSEMBLEo.l.v.J.Veenstra a. 2 Menuetten, J. S. Bach b. Adoramus te, Christe, J. P. Palestrina c. 3 Amerikaanse Volksliedjes Trad., arr. J. Veenstra PAUZE 6. OPTREDEN BAND 1. Ballycastle Bay, B. Barratt E. Siebert 2. Solitaire Es Cornet Solo, Neil Sedaka Solist Hans La Grand, arr.Corrbett 3. Music for Brass, arr. H. van Dijk 4. Lara’s Theme, N. Jarré, arr. D. Broadbent 5. Hootenanny, Harald L. Walters Die achterstand werd al in het eerste jaar van de bouw (1976), opgelopen. Toen bleek de hoofdaannemer, de in Den Haag gevestigde Hollandse Beton- groep, zich zwaar verslikt te hebben in de problemen die de bouw met zich meebracht. De grond, bestaande uit klei- en veen lagen, bleek slapper te zijn dan was ver- hebben goede hoop dat er met het Rijk wacht. Daarnaast heeft men in het 700 wel te praten valt over deze punten”, meter lange tracé te maken met vijf wa- aldus Warner. drie verschillende Als het aquaduct volgend jaar mei ge- 1 reed is, zal hij voorlopig maar voor de helft worden opengesteld. Dit omdat de aanleg van de zesbaansweg tussen van Sporthuis Revet aan de Nesse 10 officieel in gebruik genomen. Het Goudse Sporthuis, met zaken aan de Wijdstraat 2 en Achter de Kerk 10-11, de Nesse 10 alles van zijn gading, heeft vrij gauw "ja” gezegd tegen de mogelijkheid zich in Waddinxveen te gelijk assortiment sportartikelen vestigen. Aan de Nesse, waar tot voor kort Sporthuis De Bron was gevestigd, heeft bij”, aldus de heer Revet. Hij nam in de heer J. F. Revet een moderne zaak 1964 de zaak van zijn vader over, welke met een groot assortiment sportartike- in 1933 in de kaas- en kaarsenstad was len tegen redelijke prijzen gerealiseerd. Het interieur is kleurrijk en sfeervol te noemen. De beschikbare 107 vierkante meter verkoopruimte is doelmatig ge bruikt voor het een plaats geven van alle mogelijke sportattributen en - kleding. Bij Sporthuis Revet kan men ook te res (handbal) en Vriendenschaar (tafel tennis). Ook maakt dit Sporthuis in onze buurgemeente jaarlijks de organi satie van diverse evenementen moge lijk. De heer Revet vertelde dat het tot de mogelijkheden behoort ook Wad- dinxveense verenigingen een financieel steuntje in de rug te geven. Hij oriënteert zich hierop nog, al viel het op dat tijdens de receptie en het open huis vertegenwoordigers van diverse sportverenigingen een bezoek kwamen brengen. De zaak aan de Nesse heeft Zentra- sport International nu ook in Wad dinxveen gebracht. Het publiek heeft al kennis kunnen maken met diverse ten nisaanbiedingen. In Sporthuis Revet zal vooralsnog de heer J. F. Revet de scepter zwaaien, daarbij op charmante wijze geholpen door de uit Berken- woude afkomstige José. WADDINXVEEN - Het volledige programma van de brassband ’’Voor waarts" die volgende week vrijdagavond in Het Trefpunt een voorjaars concert geeft, ziet er als volgt uit 1. OPENING 2. OPTREDEN BAND o.l.v. A. Bosch 1Concertmarch 'Bramwyn", John Carr. 2. Lustspiel ouverture, Kéler Béla 3. Three Classical Tunes, arr.'P. Rivers a. "Lonely Woods’, Lully b. O For the wings of a dove, Mendelssohn c. Where the bee sucks, Arne 4. Franz Lehar Selection, F. Lehar, arr. Roger Barsotti 5. The adagio from "Spartacus”, Khachaturian, arr. E. Charles N. Newell 3. OPTREDEN DRUMBAND, Instr. J. Stubbe 1. Burlesco, S. Egberts 2. Tambours Paraat mars, S. Egberts 3. Variant, A. van Veluwén 4. Quick-Slow-Show, S. Egberts WADDINXVEEN/GOUDA - Blijkens bij een gastgezin onder te brengen. In een wijziging in het handelsregister van middels vond overleg plaats met Am- de Kamer van Koophandel en Fabrie- sterdam. Er werd toegezegd een kamer voor hem te zoeken. Begin '80 zal dan een Ethiopisch gezin met één kind naar In hun nieuwe zaak aan de Nesse 10 fotografeerden we eigenaar J. F. Revet met zijn echtgenote en het lieftallige winkelmeisje van Sporthuis Revet José. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN - Met een drukbe- recht voor bijvoorbeeld de duiksport, zochte receptie op vrijdagavond en een de schietspport en de krachtsporten, open huis op zaterdag is de derde zaak En natuurlijk vindt een voetballer, een r. volleyballer, een badmintonner, een tennisser, een hockeyer, een zwemmer en (straks weer) de wintersporter aan i -kt n 11 J "Wij streven naar een zo volledig mo- j' -- --en kunnen ook alles repareren wat we ver kopen. Deze service hoort er bij ons kaanse country music dat eigenlijk vee meer omvat dan de muziek alleen. He is een compleet feest met dansen, zin gen en handgeklap. Een goede over sic For Brass, een viertal bekende mu- gang eigenlijk naar het allerlaatste war. sicals en filmmelodiën, bijeengebracht dan kan men nog wat gezellig nablijver en gearrangeerd door Henny van Dijk voor een drankje of een dansje. WADDINXVEEN De vereniging voor Vluchtelingen Waddinxveen (VV) be schikt gelukkig over een aantal adressen van gastgezinnen, die tijdelijk iemand onderdak willen geven. Dat blijkt uit de werkzaamheden van deze plaatselijke organisatie gedurende de periode juni-december 1979. In de tweede helft van 1979 is er regio- wisseling plaats van gedachten en erva- naal overleg tussen de Verenigingen ringen met het praktische werk t.b.v. voor Vluchtelingen tot stand gekomen. Dit houdt in dat er een tweemaande lijkse vergadering plaatsvindt die beur- der genoemd halfjaar hebben de be- telings wordt gehouden in Den Haag, moeienissen met het in juni '78 in Wad- Alphen a.d. Rijn, Leiden en Wad- dinxveen gearriveerde Roemeense dinxveen. De ontvangende groep zorgt echtpaar zich voortgezet. Het door Ju- voor vergaderruimte en vraagt een des kundige die in de tweede helft van de avond het onderwerp toelicht dat in ge zamenlijk overleg is gekozen. In het eerste deel van de avond vindt een uit- WADDINXVEEN De tennisvereni ging Waddinxveen, het komende sei zoen deel uitmakend van de overgangs klasse, start zondag 13 april met de (ge mengde) competitie in de wetenschap dat het niet mee zal vallen om de eerste klasse te bereiken. Waddinxveen ont moet in afdeling 5 als tegenstanders: Sassenheim, Metselaars 4 en Vego 2. In de tweede klasse West komt Hazers- woude in actie tegen Haarlem 2, Breu- kelen en Monster. In de herencompetitie (overgangs klasse) ontmoet Waddinxveen Luctor et Emergo, Slow en Krimpen. de plannen. Zelfs heeft men kans ge zien een klein gedeelte van de aanvan kelijk gedachte verliezen weg te wer ken. Hoeveel die uiteindelijk zullen bedra- derd grote schepen per dag) vele malen brug na de ingebruikneming van het bouw van het aquaduct precies volgens >n gebruik wordt genomen zullen ook gelost. Momenteel rijdt het verkeer wordt dan nog het adagio uit ’’Sparta- nog via de Gouwebrug, die vanwege de druk bevaren Gouwe (ongeveer hon- Die weg vormt een onderdeel van de Daartoe is het echter beperkt vele honderden kilometers lange E-8, die de verbinding tussen Londen en Warschau vormt. Wanneer 't aquaduct de fileproblemen op deze weg zijn op- Tot besluit van het, eerste gedeelte cus” van Khachaturian, bij het publiek beter bekend als de herkenningsmelo die van de bekende TV-serie "Onedin Line”, ten gehore gebracht. Hierna komen de drumband onder lei- per dag open gaat. Overigens zal de aquaduct in gebruik blijven voor het ding van Jac. Stubbe en de majorettes langzame en regionale verkeer. o.l.v. instructrice Ellen Droog aan de beurt. Ook zij hebben hard gewerkt en willen het publiek daarvan laten genie ten. Daarna volgt een nieuw element in het programma, namelijk het optreden van een klein koperensemble. Een aan tal leden van "Voorwaarts” hebben in de muziekschool onder leiding van de directeur J. Veenstra een aantal werk jes ingestudeerd. Zo zullen er twee menuetten van J. S. Bach, een stuk van

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7