Het C lara Wieck Trio musiceert in raadzaal Notarishuis is Ds. Verwelius en de VARA (2) m WITTE PRLIZENÏÏAL Lezers schrijven TOMA n lelijk gebouw wp? I s beraad PvdA UIT IN WADDINXVEEN V^UWA/VINSTWINKEL! Openbaar fractie- 11 april Schaapskooi 24 aprilFilm discussie-avond over Torna 12 april Proloog 26 april Sunny Siders 12 april Disco-avond VOO-Gezins- feestavond op 23 april Donderdagavond 17 april om 20.30 uur Air Products Concert van De Driestar ’’Opvoeding in de 80-er jaren” f-F V Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 41 WADDINXVEEN f - HF IT-'” r Fabrieken voor Waddinxveen van de Vereniging voor Uitgevoerd zullen worden de Muzikali- kelijk korte tijd ’’vergast” op. Ds. Ver- Waddinxveners). Het Clara Wieck Trio. In de show van Jan van der Steen (mu ziek) en Albert Maurits (tekst) wordt veel gezongen, muziek gemaakt en ge- HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! De Kerngroep Wad- WADDINXVEEN Woensdagavond 23 april zal opnieuw vanuit de Goudse Het concert wordt gegeven in de St. Janskerk en begint om 20.00 uur. Toe- Als niet-belijdend lid van de hervormde gemeente heb ik gemeend te moeten WADDINXVEEN - Woensdagavond W. v.d. HEIJDEN Jan van Bijnenpad 19 Op de zaterdagavond 26 april om acht uur in het Anne Frank-centrum te houden dansavond van de Waddinx- veense danssociëteit Instuif Inn ’77 treedt op The Sunny Siders. Toe gangsbewijzen voor deze avond kun nen telefonisch worden besteld op donderdagavond 24 april tussen 19.00 en 21.00 uur via telefoonnummers 7488. Ook zal op deze avond een fors bedrag van het in Waddinxveen ingezamelde geld worden overgedragen aan Ton de Leeuw van de NOVIB, t.b.v. het ”TOMA”-waterproject in Boven-Volta en kan men weer eens horen welke vooruitgang er is geboekt door o.a. de Waddinxveense steun aan dit project. De werkgroep speciale evenementen van de VOO hebben er voor gezorgd dat op deze avond - een f zinsavond voor alle leeftijden - de Wat de standpunten van ds. Joh. Verwe lius betreft: deze verschenen ten behoeve van een groot publiek, veelal als ingezon den stuk in een landelijk dagblad (Trouw/- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 APRIL 1980 en na haar terugkeer ook in Nederland. Met diverse kamermuziek-ensembïes nieuw maakte zij tournee’s door verscheidene WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Air Products Nederland BV, Waddinxveen, zijn S. T. Mayr te Waterloo en B. R. van Westreenen te Vlijmen benoemd tot directeur. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Midden-Holland. In Rondom de Hefbrug van het Week blad voor Waddinxveen is weer veel te lezen geweest over ’t verminkte notaris huis. ik kan niet begrijpen, dat er nog zoveel mensen strijden voor het be houd van dit gruwelijk verminkte en le lijke gebouw. Immers het slopen van de voormalige woning van de familie De Bas, waarvoor een muur tegen het ge bouw is aangekwakt, wat aan voorzijde van dit gebouw een zeer slordig aan- kest en zette hij zijn studie voort aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Jean Decroos. In 1972 be haalde hij daar het solistendiploma. Sinds 1971 is hij lid van het Concertge bouw Orkest. Hij maakt ook deel uit van het Nederlands Cellokwartet. Komende zaterdagavond 12 april om half negen brengt de vormingstoneel- groep Proloog het stuk ’’Word wild en doe mooie dingen” in De Bonkelaar. Deze avond, die is georganiseerd door de jongerenwerkgroep van het jeugd- en vrijetijdscentrum aan het Beuken hof, is toegankelijk tegen betaling van zeven gulden. CJP-houders en 65- plussers betalen slechts vijf gulden. wellus schreet zijn meningen neer voor de kring die hem lief en dierbaar is, en kerkmuren heen. Vandaar ook zijn warme brief naar de bisschoppen. Tot slot wijs ik de heer Van der Steen nog op een citaat uit de bijbel waar staat: ”Wat gij één van mijn broeders hebt gedaan, dat hebt gij mij gedaan 1” Met die gedachte in ons hoofd lijkt het me beter deze discussie te sluiten, sluiten. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 15 april om acht uur houdt de oudercommissie van de Sa menwerkingsschool voor HAVO/Athe- neum in het schoolgebouw aan de Sniepweg een bijzondere ouderavond met als onderwerp: ’’Opvoeding in de 80-er jaren". Als inleider en discussieleider is hier voor uitgenodigd de heer H. G. de Bruijn, voormalig docent aan een sa menwerkingsschool en nu verbonden aan het Pedagogisch Centrum te ’s- Hertogenbosch. De heer de Bruijn wordt bijzonder ge schikt geacht om met de ouders van ge dachten te wisselen over de opvoeding en de problemen daaraan verbonden van kinderen in de tegenwoordige tijd, die toch wel erg veel verschilt met vroeger. Aangezien de oudercommissie meent, dat het onderwerp niet alleen een probleem is van ouders, maar waarin ook de docenten dagelijks mede geconfronteerd worden, zijn zij tevens uitgenodigd, om ook hun mening te horen. Zaterdagavond 12 april houdt de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank- centrum een disco-avond. Deze avond, waarop de aanwezige disc- jockey alle muzikale wensen hoopt in te willigen, begint om acht uur. In de hervormde koffiebar ”De Schaapskooi” (Nesse 4, naast de Brug- WADDINXVEEN - Volgende week donderdagavond 17 april om half in de raadzaal van het gemeentehuis het derde concert in de reeks kamermuziekconcerten gehouden. Opgetreden wordt dan door het Clara Wieck Trio met werken van Joseph Haydn, Clara Schumann-Wieck en-Ludwig van Beethoven. Toegangskaarten a 7,50 (CJP-houders en 65-plussers betalen 5,zijn verkrijgbaar bij de af deling algemene zaken van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 12.30 uur en vanaf een half uur voor de aan vang van het concert. Het trio, bestaande uit Jet Röhling, Henny Ravenstein en Yke Viersen, WADDINXVEEN - F Ontwikkelingssamenwerking dinxveen houdt donderdagavond 24 april om acht uur in De Bonkelaar een film-discussie-avond over het door Waddinxveen geadopteerde landbouw project in het Bovenvoltaanse Torna. Op deze avond zal de film "Aangepaste technologie" worden vertoond en in aansluiting daarop zal hierover door een forum worden gediscussieerd. Ui teraard krijgen de aanwezigen alle gele genheid aan de discussie deel te nemen. De forumleden - waarover volgende week meer - zijn goed in staat het on derwerp van verschillende kanten te benaderen en de discussie belooft dan ook uitermate interessant te worden. zicht is, ligt voor de hand. Slopen dit gebouw en wel zo spoedig mogelijk! Laten we tevreden zijn met de heel mooie gebouwen aan de overzijde, vanaf hoek Oranjelaan tot aan de Ju- liana van Stolberglaan. Deze gebouwen zijn oneindig veel mooier. Ook het ge sloopte Beukenhof was heel wat mooier. sche grondslag "De koorconcert i Behalve twee Driestarkoren zal ook medewerking verleend worden door het Kerkkoor Sluipwijk, door een restal solisten en een orkest. Bram Beekman zal het orgel bespelen. De drie dirigen ten van deze avond zijn: Sjaak Beze- mer, Ruud Buitink en Kees Kramp. tiiiij ka i sche Exequien van Heinrich Schütz, de kantate "Brich dem Hungrigen dein Brot" van J. S. Bach. Daarnaast zal een concert voor orgel en orkest van G. F. over "vaders en moeders”: Vader en moeder zijn dag en nacht in touw Vader en moeder zonder klap of snauw Vader en moeder werken zich een bult Vader en moeder: eindeloos geduld. Of het lied over ’’cijfers”: Cijfers, cijfers, daar draait het leven om Alles onder de 5 is slecht en stom. Men krijgt in deze show "slechte” ou ders en "slechte” kinderen te zien, maar ook "beste" ouders en "lieve” kinderen. De musicalgroep maakt in dit programma geen keus. Zij zet alleen ’n aantal opvoedkundige situaties naast elkaar, die het publiek zeker zal her kennen uit eigen ervaring. r i dj* ■•ww B. BAKKER, den weergegeven in kerkelijke bladen Prinses Margrietstraat 3 en niet werden geschreven voor het Weekblad voor Waddinxveen. Als ds. Verwelius meent te moeten waarschu wen heeft hij mijns inziens daartoe ze ker het recht, op een manier die hem scholengemeenschap op reformatori- het beste past. Dat hij dit gedaan heeft kennis van dragen - weer te geven dan wel Driestar" een worden georganiseerd, der Steen, wij draven in een hoog zeggen buiten onze gemeentegrenzen. WADDINXVEEN - Op maandag 14 april om 20.00 uur houdt de fractie van de Partij van de Arbeid wederom een openbaar fractieberaad in het gemeen tehuis. De agenda voor de raadsverga dering van 23 april is onderwerp van bespreking. Een ieder die belangstel- negen wordt i ling heeft voor actuele politieke zaken in Waddinxveen is van harte welkom op het openbaar fractieberaad van de Partij van de Arbeid. kerk) treedt vrijdagavond 11 april op de Handel ten gehore worden gebracht, zanggroep Benedicamus, bestaande uit twee Vlaardingse jongens. Zij zullen vanaf kwart voor acht hun bijbelse lie- gangsprijs: f' 4,Jeugdigen en stu deren op ”minstreel”-achtige wijze zin- denten ƒ2,50. Ieder is van harte wel- gen en vertellen. kom. kamermuziek. Hennie Ravenstein behaalde in 1963 ’t solisten diploma met onderscheiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag als leerlinge van Nap de Klijn. Later studeerde zij ook enige tijd bij Herman Krebbers. Zij zette haar studie voort aan de Juillard School of Music in New York onder leiding van Ivan Calamian en Paul Makanowitzky. speeld. Maar er is geen doorlopend Zij gaf recitals in Amerika en Canada verhaal. Korte, op zichzelf staande scènes worden afgewisseld met liedjes die een nieuwe scène met een i onderwerp introduceren, zoals het lied Europese landen, Amerika en Indone- over "vaders en moeders”: sië. Yke Viersen kreeg zijn eerste celloles- sen van Piet Veenstra in Den Haag. In dankt zijn naam aan Clara Wieck (1819- 1969 trad hij toe tot het Residentie Or- 1896), de vrouw van Robert Schumann en een van de bekendste musiciennes uit de vorige eeuw. Zij was een virtuoos pianiste, internationaal gevierd om haar vertolkingen van o.a. Schumann’s werken. Bovendien heeft zij een aan zienlijk oeuvre eigen composities nage laten, voornamelijk pianowerken en liederen, maar ook ’t verrassend be koorlijke pianotrio opus 17 in g mineur. Jet Röling studeerde piano aan het Amsterdams Conservatorium bij Jan Odé en Nelly Wagenaar. Door middel van de Jacques Vonk prijs heeft zij haar 23 april wordt in het Gereformeerd studie op internationaal niveau kunnen Verenigingsgebouw Het Trefpunt om voltooien; in Zwitserland bij Erwin acht uur de feestavond van de afdeling Laszlo en in Londen bij Louis Kentner. Waddinxveen van de Vereniging voor In 1969 behaalde zij de Prix d’Excel- Openbaar Onderwijs (VOO) gehouden, lence. Sindsdien treedt zij regelmatig op in binnen- en buitenland en ook voor de Nederlandse radio. Zij legt feestelijke ge- zich bij voorkeur toe op het spelen van musi- - cal ”De Beste Ouders - Lieve Kinderen Show” op de planken kan worden ge bracht. Na de voorstelling, die voor tien uur is afgelopen, kan met de spe lers nog worden nagepraat. welius schreef zijn meningen reageren op het ingezonden schrijven deze kring breid zich ook uit oVer de van de heer H. J. van der Steen. Dat ik de mening van de heer Van der Steen respecteer zal u duidelijk zijn, maar deze allerminst begrijp. Hoe is het mogelijk dat wij als christenen el kaar op deze manier benaderen. Uw in formaties zijn naar mijn mening onjuist. Met name waar hij schrijft dat in het re gelmatig verschijnen van standpunten van ds. Verwelius een provocerend ele ment schuilt. Standpunten welke wor- Naschrift redactie: Voor een goed begrip over de redactionele werkwijze van onze krant moet men weten dat wij het ook als onze taak zien - indien wij daar natuurlijk te signaleren wat Waddinxveners doen en werd ten hoogste tijd. Want, heer Van tempo achteruit. Als de hoofdredac teur van dit Weekblad voor Wad dinxveen - kennelijk belust op sensatie - meent deze stukken over te moeten nemen, ligt geheel voor zijn verant- Het Kwartet) of als open brief. Èn als zo- woording. Dit wat betreft uw regel - ik danig waren ze ook bedoeld om onder de citeer letterlijk - werden we in betrek- aandacht te komen van alle

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9