Geweldige score Ton Sijbrands in Het Trefpunt WEEKBLAD SPORT Waddinxveense sportspetters Zonnige start competitie tennissers Waddinxveen Verlies voor Be Fair-dames WSV-jeugd wint WISSELEND SUCCES VOOR ROUBOS DE GOUWE IN DE NA-COMPEUnE Waddinxveners spelen ’t hoogst ’t Weegje vierkamp -üfc aan de Alberdingk Thijm laan de landelijke tenniscompetitie letterlijk en figuurlijk zonnig begon- zelschap oude rotten liet debuterende van het in de derde'divisie uitkomende ren de Waddinxveners niet opgewas- werd met 3-1 gewonnen. Slechts de derde set ging met 15-6 naar Be Fair. De uitslagen van de overige sets waren 15-10, 15-6 en 17-15. Later kwam ech ter het bericht dat ook de concurrentie punten verzameld had, waardoor de degradatie alsnog een feit werd voor Karssen/VSTS. Het tweede dames-team van Be Fair Het derde dames-team van de Wad dinxveense ploeg kwam beter voor de dag. In een strijd zonder hoogtepunten 1 setstanden van 15-11, 15-11 en 15-9. Luctor et Emergo 1. Zij worstelden, doch gingen met de zeer geflatteerde uit maat verdiend verloren. Tenslotte her- eateam II (5e klasse) dat van Ouder kerk aan de IJssel I hoegenaamd geen ZATERDAGCOMPETITIE Het in de overgangsklasse spelende eerste team van Frank Hes ging zater- ders de problemen. Tenslotte was een 4-4 stand het resultaat waarmee de Waddinxveners huiswaarts keerden. send mocht blijken, zal de laatste set in deze partij te zijner tijd gespeeld worden. Waddinxveen V (4e klasse) moest het in Den Haag opnemen tegen Traford I. Publiek is zowel op zaterdag als zondag van harte welkom op het prachtig gele gen tennispark "De Woerd” aan de Al- berdingk Thijmlaan. Zaterdags begin ner! de wedstrijden om 13.00 uur en zondags om 10.00 uur. 1- 7 13- 1 1- 1 16- 0 6- 1 2- 1 10- 7 2- 2 3- 3 8- 3 2- 6 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub-Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen)Waddinxveense Schaakvereniging WSV’ (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Rotterdamse districts-jeugdkampioene fer bracht, dat heel kansrijk leek te zijn Karin meuldijk uit Spijkenisse, die haar Rudy moet met plezier hebben geke ken naar de poes van Het trefpunt, die midden op de vloer uitgelaten zat te ceerde vooruitblik: i 'J Onder de bezielende leiding van trainer Waddinxveen voorlopig wel gast heer van het kampioenschap zal blij ven. Nadat RSB-voorzitter Cees van der Waal internationaal arbiter mr. Arthur Schuering (wat deed-ie eigenlijk in Het Nederlandse jeugdkampioen schap schaken voor meisjes en jongens tot 20 jaar in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt - welke ti telstrijd financieel mogelijk werd ge maakt door het architectenbureau Stuurman BV uit Waddinxveen en BV Aannemingsbedrijf A. J. van der Heij den uit Woerden - is weer voorbij. Frans Cuijpers uit Asten is als grote winnaar uit de bus gekomen, zodat de winnaar van vorig jaar, Rudy Douven uit Sittard, niets anders over bleef dan DAMES De dames van Roubos De Gouwe vechten voor het behoud van het W ATERPOLO UITSLAGEN Meisjes-GZC pup. Jongens-GZC pup. Meisjes A-Zijl/LGB A Jongens A-Zijl/LGB A Dames II-Barracuda I Heren V-DKD II Amer Il-Heren III LZ ’86 I-Dames I SZC II-Heren II Heren I-Neptunes I Heren 1-Zijl/LGB 1 van Joop Nederhof won thuis met 3-2 van Ridderkerk. De vierde klasse- teams van respectievelijk Carl Hassel- 1 - wonnen allen met 3-2. In de 5e klasse won het team van Her man v. d. Hoek met 5-0 evenals het team van Henny Salau. Nog overtuigender dan de senioren ging de jeugd van start. Hier werd met grote inzet en enthousiasme gespeeld. De volgende uitslagen werden geno teerd: victoria 13-Waddinxveen 17 1-4; Streveland 7- Waddinxveen 18 0-5; Waddinxveen 19-Victoria 19 5-0; C. C. Dordrecht-Waddinxveen 20 1-4 en Waddinxveen 21 -Haastrecht 4-1 De wedstrijden werden onder ideale weersomstandigheden gespeeld. W EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 APRIL 1980 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De («ouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week in het Gereformeerd Verenigings gebouw Het Trefpunt gehouden halve kampioenschappen dammen organi seerde de damvereniging Excelsior vo rige week donderdagavond nog een kloksimultaan seance met de interna tionale grootmeester Ton Sijbrands. Als tegenstanders traden op de acht halve finalisten, aangevuld met de jeugddamleider/arbiter Gert Dan kers. nen. Van de 9 teams, 7 gemengde - en 2 heren teams, speelden er 5 thuis, terwijl de 4 andere, soms ver weg de clubkleuren moesten verdedigen. Waddinxveen I (overgangsklasse - B) won zaterdag in Apeldoorn met 6-2 bleek voor een sympathiek spelend lange dag: twee rondes met daartussen door een ontvangst op het gemeente huis en een rijsttafel bij de Chinees. Om doodmoe van te worden, zeker met de wetenschap in het achterhoofd, dat er ’s morgens al om half tien moest wor den begonnen. Daar houden schakers niet van. Schreven we vorige week woensdag over de gehandicapte sportster Loes Lekx-Schenk van de Vondellaan, die mee heeft gedaan aan een promotiefilm voor de Olympische Spelen voor Ge dag nog wel met 4-1 ten onder, maar handicapten deze zomer.dat ze in 1976 het in de 3e klas spelende tweede team een gouden medaille had gewonnen met het tafeltennissen, maar deze infor matie is niet juist. De gouden plak ver overde ze in 1972 en wel in het West- bach, Jan Huisman en Rob Binkhuyzen duitse Heidelberg. Op de in 1976 in het Canadese Toronto gehouden Olympi sche Spelen voor Gehandicapten was de Waddinxveense logopediste niet present. Tot de halve finales van de strijd om de districtsvolleybalbeker zijn doorge drongen de heren van Be Fair. De Waddinxveners klopten RVV met 3-2. De loting voor de halve finales lever de de volgende wedstrijd op: Leyton- Be Fair. Deze wedstrijd wordt in de week van 19 april afgewerkt. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft be sloten gronden in 't Weegje aan te bie den aan de provincie Zuid-Holland. Na 4‘/2 uur spelen had Ton Sijbrands een geweldige score bereikt: 8 gewon nen en 1 remise. Deze uitstekende re mise werd behaald door het talent Hans Vermin, die in het eindspel zelfs beter stond. Tournooileider van de damweek in Waddinxveen was Excel sior’s voorzitter Piet Swart. De arbi trage was in handen van de secretaris Jan Both, die werd bijgestaan door Gert Dankers. - 1 Oud-wereïdkampioen Ton Sijbrands tijdens de damsimultaan in het Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Tref punt" (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Het lot had gewild, dat er twee zuide- ring in zijn bagage heeft. Het dubbel lijke derbies op de eerste dag van het programma stonden: Douven tegen Cardon, Bouwmeester tegen Cuijpers. Het kon niet mooier. Vooral de eerste beloofde heel wat, zeker toen de natio- tweede klasseschap. In Leiden haalden zij bij LZ’86 1 punt weg. Al snel kwamen de Waddinxveense dames achter 1-0. Wilma v. Ringelenstein bracht in de tweede periode 1-1 op het scorebord. De Leidse dames namen in dezelfde periode opnieuw de leiding 2-1. Pas in de derde periode kon Alma v. d. Meer de gelijkmaker scoren 2-2. Frans van der Sman beginnen de Wad dinxveners met een goed geprepareerd maar sterk gewijzigd team. Pieter Eelk- man Rooda, vorig jaar langdurig op non-actief in verband met een blessure, maakt zijn come-back. Ook Vincent Waddinxveen?) een liter ijs had aange- Salari is weer van de partij. Hij speelt boden, waar hij een kleinuurtje later het tweede enkelspel afwisselend met nog kokhalzend tegenaan zat te hikken, nieuwkomer Klaas Andringa, die overi- kon de strijd beginnen, gens al de nodige overgangsklasse erva- 1 i Andringa-Salari staat overigens borg voor het nodige vuurwerk. Bij de dames geeft de geroutineerde Henriette laan nog steeds acte de présence. Sterke nieuwelinge is hier de nale kampioen een dapper kwaliteitsof- Rotterdamse districts-jeugdkampioene t j t o - t ti i i trainer naar Waddinxveen is gevolgd. Waddinxveen moet het in zijn poule opnemen tegen VEGO 2, Sassenheim spelen met een pas gevangen muisje, en Metselaar 4 uit Scheveningen. Op Vorige week donderdag was het een papier geen al te gemakkelijke opgave. Begonnen wordt met de moeilijke uit wedstrijd tegen VEGO 2 in Apeldoorn. Het in de derde klas uitkomende Wad dinxveen 2 moet overigens in staat wor den geacht om aansluiting met het eer ste team tot stand te brengen. Het team staat met May Im Boere, Bonnie Bink- huysen, Rob Kreder en Ron Groot bol van kwaliteit en hoort in de derde klas beslist niet thuis. len komend kon er eigenlijk niet veel klasse) tegen, TIOD IV. ook hier be- meer fout gaan: de meeste partijen wer den dan ook in korte 2-setters beslist. Voor Waddinxveen 111 (4e klasse) be- hetgeen gelukte ook. De wedstrijd Kandou, in zijn single een enkelbles- de kracht van de tegenstanders) een be sure opliep. Hierdoor gingen 3 partijen vredigend resultaat. nodeloos de mist in. Toen daarbij ook Ook Waddinxveen Vil speelde thuis te- de eerste dame niet op slag kwam, was er alle reden voor zorgenrimpels. De eindstand 3-5 in het voordeel van Spieghel VIII was het trieste resultaat Een goed resultaat voor een team, met van dit team. een gemiddelde leeftijd van rond de 15 jaar. Het vierde team (4e klasse) van niet De herenteams speelden met wisselend verloor de uitwedstrijd tegen V&A met spelend aanvoerder Dennis Doeve succes. Het eerste team (overgangs- 3-0. Er stond niets meer op het spel, de kwam thuis al direct in moeilijkheden klasse) ging in Almelo ten onder tegen, setstanden waren 15-11, 15-4 en 17-15. tegen United Service 1 uit Hellevoet- Luctor et Emergo I. Zij worstelden, sluis toen bleek, dat de eerste heer van doch gingen met de zeer geflatteerde uit- deze tegenstanders een zeer zware kluif slag 5-1 ten onder. Goed gespeeld - was voor sterk spelende Frank v. d. werd het Goudse Vires opzif gezet via Berg. Deze partij werd na drie sets be- --- - slist in het voordeel van Frank. Met een 3-4 stand voor de tegenstanders tegenstand ondervond: 6-7). werd aan het laatste gemengd dubbel spel begonnen. Door de invallende dui sternis werd deze na 2 sets (beide op tie-break) afgebroken. Als het beslis- WADDINXVEEN - In de Goudse re gio speelt de tennisvereniging Wad- de tweede plaats. dinxveen het hoogst in de competitie. Het kampioenschap werd op Goede De Waddinxveners zijn ingedeeld in de Vrijdag heel stijlvol geopend door overgangsklasse B, afdeling 5 van de sportwethouder A. H. van Gent bondscompetitie. De Goudsche Cour- (PvdA). Zijn woorden waren bepaald ant in een vlak voor de competitiestart geen aaneenschakeling van loze cli- in het afgelopen weekeinde gepubli- ché’s. En het was prettig van hem te ho- -L-l.ILL: ren, dat dank zij de anonieme sponsor WADDINXVEEN Zondagmiddag is het eerste waterpoloherenteam van Roubos De Gouwe begonnen aan de 1van de K.N.Z.B. De tegenstander wat met de bordvolgorde Waddinxveners ontvingen Neptunes uit nciri n/srol Lu /4a lont nfn Lr,», a 1. T 1 ZT X T T^x ploeg uit Arnhem werd overtuigend Bodegraafse Karssen/VSTS een duel uit dat alleen voor de laatste ploeg van belang was. De heren van Be Fair na melijk waren al veilig, maar de Bode gravers konden nog degraderen. Om die reden deed Karssen/VSTS er alles aan om een goed resultaat te bereiken, gon de ellende toen de eerste heer, F. opliep. Hierdoor gingen 3 partijen vredigend resultaat. gen Moordrecht III. Met enige moei zaam bevochten 3-setters in de enkel spelen wonnen zij tenslotte met 5-3. WADDINXVEEN - In de laatste weds trijd van Helma van Vliet speelde Be Fair-volleybal (dames) een zwakke wedstrijd tegen Van Santen 3/Haag. De WADDINXVEEN - Voor de tennisvereniging Waddinxveen is het afge- thuisclub ontregelde op de laatste (za- lopen weekeinde op het park ”De Woerd” ter)dag van de volleybalcompetitie het spel van Be Fair door hard te serveren en op geen enkel moment hebben de Waddinxveense dames uitzicht gehad op een setoverwinning. Een teleurstel lende wedstrijd na alle overwinningen van de laatste weken. Werd de laatste competitiewedstrijd Vego II duidelijk te machtig. In dit ge- van het in de derde'divisie uitkomende zelschap oude rotten liet debuterende Be Fair-dames dus verloren (de volley- Karin Meuldijk zien op haar plaats te Vooral de dubbelspelen gaven bij deze halsters) konden na een uur spelen de zijn. Thuis spelend Waddinxveen II (3e goedkop elkaar ingespeelde tegenstan- kleedkamer al weer opzoeken), het klasse) volgde de verrichtingen van het J~ 1 u' T herenteam van Be Fair vocht met het eerste team op de voet. Ook zij wonnen met 6-2 van het zeer sterke Oostvoorne 1. Met 3-1 voorsprong uit de enkelspe- In Gouda speelde Waddinxveen VI (5e wees een debutant zijn recht op een plaats in dit team: Edwin Baan rekende in 2 sets met zijn tegenstander af. De eindstand 4-4 was voor dit team (gezien De Zijl/LGB en Neptunus deelden de punten, t.w. 7-7. De eindstand van de eerste serie was: 1. Zijl/LGB I 3 ptn. r 2. Roubos/De Gouwe 2 pnt. april door een selektie, samengesteld 3. Neptunus 1 pnt. slotwedstrijd gespeeld tegen een r - z bordspeler Arie Smitskamp kon glun- '1 ont- 13-9 10-9 10-15 de, vier deelnemende verenigingen, Vrijdagavond 18 april a.s. speelt Rou- u De Qouwe jn Alphen a.d. Rijn te- Capelle a/d Ussel. Eerste- gen ’t IJ I en AZC/Unique I. derend de kampioensbeker in vangst nemen. De eerste tijd zal hij deze fraaie beker stofvrij houden. WADDINXVEEN In de door de S.V. Zevenhuizen georganiseerde schaakvierkamp voor jeugdtientallen heeft het jeugdtiental van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV on geslagen de kampioensbeker in de wacht gesleept. Ook de laatste weds trijd tegen Nieuwerkerk werd met groot verschil gewonnen. Bij het plaats nemen achter de borden ontstond bij de Waddinxveense scha- kers wat verwarring toen bleek dat de na-kompetitie t“L. Or had gewisseld. Vooral bij de laatste bor- Arnhem en Zijl/LGB uit Leiden. De den werd dit wat erger ondervonden, ploeg uit Arnhem werd overtuigend De inzet van de ploeg in zijn geheel was met 8-3 verslagen. Tegen Zijl/LGB wa- echter ruim voldoende om een duide- ren de Waddinxveners niet opgewas lijk positief resultaat te behalen. Ook sen, zij verloren met 2-6. na gemaakte foutjes was de wil om er - het beste nog van te maken zeer sterk aanwezig. Het eindresultaat was dan ook 7'/2-2‘/2 in het voordeel van WSV. Na deze laatste wedstrijd wordt op 24 uit i een tiental van

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19