Toekomst notarishuis maand later in raad Gemeente blijft voor schoolzwemmen betalen Kredieten van 4,5 mille voor Gereformeerde school Voortaan krijgen alle le klassers les vrouwen VOLOP KWALITEIT! Powerhouse Six bij Jazzclub Zoetermeer Misschien slechts één geïnteresseerde ONDERZOEK MOGELIJKHEDEN VERKOOP VOORMALIG NOTARISHUIS Nodig: 292 hectare bos rond Gouda en Waddinxveen Meldingsplicht huurhuizen 501 Handwerken op expositie Plattelands- VOORMALIGE NOTARISHUIS ADVIES ^wittepruzenhal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 APRIL 1980 Het gemeentebestuur van Waddinxveen stelt een onderzoek in naar de mogelijkheid om te komen tot verkoop van het uit de 19de eeuw daterende Ter uitvoering van voormelde motie heeft het college zich allereerst bera- WADD1NXVEEN7ZOETERMEER Op zaterdagavond 19 april organiseert Jazzclub Zoetermeer weer een concert met onvervalste oude-stijl-jazz. Na de moderne concerten van Koos v. d. Sluis en Piet Noordijk/Cees Slinger is het voor de liefhebbers van de traditionele jazz de bekende Dixielandformatie The Powerhouse Six die op die avond acte de présence zal geven. Deze zes-mans combo bestaat uit Bert Fransen, leider, clarinet, saxen en vo cals, Bert Vogelzang, trompet, fluegel- horn, vocals, Hans Herwarth, trom bone, Ivan de Waal, banjo, vocals, Adri Kornet, bas, René Brons, drums. Het concert van The Powerhouse Six begint om 21.30 uur, de zaal aan de Dorpsstraat 18 is geopend vanaf 21.00 uur. De toegang voor leden gratis. Be langstellenden moeten, voor zover er nog plaats is, 6,betalen. Wie meer wil weten over de aktivitei- ten van Jazzclub Zoetermeer kan tele fonische inlichtingen krijgen onder nummer 079-310695. opgedragen onmiddellijk in brede kring te informeren of er kopers zijn die bin nen de in de motie aangegeven kaders, het voormalige notarishuis willen res taureren c.q. reconstrueren. Tevens werden B. en W. opgedragen in de raadsvergadering van april een uitge werkt voorstel voor te leggen waarin de bevindingen worden gerapporteerd en dat een goede afweging tussen alterna tieven mogelijk maakt. De behande ling van het voorstel van het college werd aangehouden. "Aangezien wij het redelijk achten dit uitstel te verlenen, hebben wij de heer- Stigter bij brief van 3 april 1980 mede gedeeld het gevraagde uitstel te verle nen tot 21 april 1980. Tot op heden (11 april 1980) hebben wij geen nader be richt van de heer Stigter ontvangen, zo dat wij menen thans geen voorstel aan uw raad te kunnen doen dat voldoet aan hetgeen daaromtrent in de motie is gesteld. Dit voorstel zal derhalve eerst in de raadsvergadering van mei a.s. aan de orde kunnen komen”, aldus het col lege van B. en W. den, het best aan de orde komen bin nen het totale verband van de behande ling van de begroting 1981. Nu met ingang van het nieuwe school jaar de eerste, tweede en derde klassers instructiezwemles zullen krijgen is de situatie ontstaan dat een aantal leerlin gen slechts twee jaar kunnen meedoen aan het schoolzwemmen. B. en W. wil len dan ook nog nader bezien welke maatregelen er genomen zouden moe ten worden om de "overgangsregeling” zo soepel mogelijk te laten verlopen. Het college is van plan (slechts) de niet- diplomabezitters van de komende vierde klas gelijkelijk met de derde klassers te laten zwemmen en te laten vervoeren. Er behoeven dan geen extra vervoerskosten te worden gemaakt. Bij de behandeling van de begroting 1980 - een half jaar geleden - werd het in de concept-begroting voor het bus vervoer opgenomen bedrag van ƒ28.500,— verlaagd tot ƒ24.000,—. B. en W. delen de raad overigens mee dat voor het betalen van dit busvervoer het noodzakelijk is dat de raming (op- In Waddinxveen hebben gedurende een aantal jaren de leerlingen van de klassen 2, 3 en 4 deelgenomen aan het schoolzwemmen. Bij wijze van proef namen vanaf het zwemseizoen 1978/1979 op een tweetal scholen in de plaats van de leerlingen van de vierde klas de leerlingen van de eerste klas deel aan dit instructiezwemmen. Hiero ver heeft inmiddels de ’’commissie zwe monderwijs” - samengesteld uit hoof den van scholen, zwembadpersoneel en secretarie-ambtenaren - geadviseerd, gezien de positieve resultaten met de eerste klassers, om met ingang van het nieuwe schooljaar alle eerste, tweede en derde klassers aan het instructiez wemmen te laten meedoen. De bestu ren van de bijzondere scholen en de schoolraad voor het openbaar onder wijs hebben zich achter dit advies - die de vierde klassers voortaan buiten het schoolzwemmen houdt - geschaard. nieuw) wordt gesteld op 28.500, De verhoging houdt verband met de (normale) kostenstijging en voorts uite raard met de inschakeling van de eerste klas. Naar de mening van het college kan een eventuele discussie over moge lijke bijdragen van de ouders in de ko sten van het busvervoer, hoewel B. en W. zo’n bijdrage niet op z’n plaats vin- gelegen aan de Kerkweg-Oost nr. 165 te Waddinxveen. Het voormalige notarishuis een gebouw met een eigen karakter is gunstig gelegen in het centrum van Waddinxveen op 1078 m2 grond. Het is de bedoeling deze grond in erfpacht uit te geven tegen een jaarlijkse canon van f 20.000,-. De koopprijs van het gebouw zal 90.000,- k.k. bedragen. Overleg over de erfpachtscanon en de koopprijs zal mogelijk zijn mits de totaalopbrengst f 290.000,- be draagt. Gezien de staat waarin het al enige tijd leegstaande gebouw zich bevindt is een vrij ingrijpende opknapbeurt/restauratie (inclu sief de fundering) noodzakelijk, waarvoor de gemeente de middelen niet beschikbaar heeft. In verband hiermede overweegt het ge meentebestuur tot verkoop van het voorrnalige notarishuis over te gaan. Aspirant-kopers dienen echter tot het uitvoeren van een restauratie bereid te zijn en daarbij tevens het opknappen van de tuin te be trekken. Hiertoe zal een verplichtende bepaling in een te sluiten overeenkomst worden opgenomen, terwijl door de koper een bank garantie groot f 400.000,- zal moeten worden gesteld om naleving van deze restauratieverplichting te verzekeren. Voor de restauratie van het gebouw, inclusief de fundering en het opknappen van de tuin, dient te worden voldaan aan de door het gemeentebestuur te stelten eisen. Voor de uit te voeren werkzaamheden is een werkbeschrijving be schikbaar, die door geïnteresseerden kan worden opgevraagd bij de dienst openbare werken en bedrijven, telefoon 01828-4433, toestel 136, waar tevens een afspraak voor bezichtiging van het gebouw kan worden gemaakt. Zij die geïnteresseerd zijn in aankoop van het voormalige notaris huis, onder bovenvermelde condities, worden uitgenodigd zulks kenbaar te maken aan het gemeentebestuur van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, vóór 1 april 1980. De gemeente plaatste vorige maand deze advertentie over het voormalige notarishuis. WADDINXVEEN - De gemeente moet in het nieuwe schooljaar op nieuw de kosten van het busvervoer voor het schoolzwemmen op zich nemen, ook al loopt deze uitgavepost in 1980-1981 met 4.500,op tot ƒ28.500,Deze visie heeft het college van Burgemeester en Wethou ders de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd. B.en W. zijn van mening dat in ieder geval alle eerste klassers, waarvoor het schoolzwemmen nieuw is, en de tweede en derde klassers die niet dicht bij het zwembadcomplex op school gaan per bus vervoerd moeten worden. Over de kosten van het schoolzwem men wordt in het gemeentehuis gere geld gesproken. Daarbij loopt vooral het CDA voorop om eventuele bezuini gingen doorgevoerd te krijgen op de kosten van het busvervoer. De christen-democraten gingen tijdens de vorig jaar oktober gehouden begroting sbehandeling er ternauwernood mee akkoord het gebruikelijke busvervoer - voor de klassen 2, 3 en 4 - in elk geval voort te zetten tot het einde van het lopend zwemseizoen. De kwestie zou dan verder bekeken kunnen worden. En dat moment is nu aangebroken. WADD1NXVEEN/ROTTERDAM De afdeling Zuid-Holland van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen houdt de jaarlijkse tentoonstelling van door de leden gemaakte handwer ken op maandag 21 april, van 14-21 uur, en dinsdag 22 april, van 9-16.30 uur, in de Feestzaal van De Doelen te Rotterdam, ingang Kruisplein 40 (dicht bij Centraal Station). Er worden demonstraties gegeven van o.a. kantklossen, weven, karakterpop- pen maken, Hindeloper schilderen, basketry vlechten. Toegangsprijs voor leden van de Bond 2,voor niet-leden 3,voor groepen 1 In de zaal zijn ook enkele informatie stands, zoals van het provinciaal be stuur ZH van de Bond en van de pro vinciale kommissies (agrarische-, handwerk-, internationale-, kulturele- en perskommissie en kommissie vrouw). De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen telt momenteel ruim 80.000 leden, verdeeld over 705 afdelingen. De Bond is in 1930 opgericht en wil door middel van vorming en ontwikke ling vrouwen tot een bewustere deel name aan de samenleving brengen. Deze doelstelling is tegenwoordig niet maar alleen gericht op de agrarische vrouwen. In de afgelopen 50 jaar heeft de Bond zich ontwikkeld tot een vere niging van vrouwen uit een brede maat schappelijke kring. WADDINXVEEN - Met ingang van deze week zijn verhuurders van wonin gen in Waddinxveen verplicht zo snel mogelijk aan het gemeentebestuur te melden wanneer er een (huur-)woning vrijkomt. Zodra de verhuurder weet dat er een woning beschikbaar komt, zal hij dit binnen tien dagen moeten la ten weten. De gemeente hoopt met deze maatre gel de plaatselijke woningnood beter te kunnen bestrijden. Eerder daarvoor zijn al andere maatregelen getroffen, zoals het weren van nieuwe inwoners als die tenminste niet al werken of wo nen in Waddinxveen. Ook wil de ge meente om huurwoningen in blokken bij elkaar, zoals bijvoorbeeld de flat- complexen als de Wilgenhorst en de Peppelhorst, om te zetten in koopwo ningen. Tot slot is de gemeente bezig met het opstellen van een maatregel, waarmee de groeiende leegstand in Waddinxveen kan worden bestreden. Daarbij denkt het gemeentebestuur aan de mogelijkheid om een (voor lan gere tijd) leegstaande woning te vorde ren voor huisvesting van een woningzoekende. den over de tekst van een te plaatsen advertentie teneinde daardoor de be langstelling voor aankoop van het v.m. notarishuis te kunnen peilen. In het bij zonder hebben B. en W. daarbij aan dacht geschonken aan de voorwaarden waaronder eventueel verkoop van het gebouw en uitgifte in erfpacht van de grond zou kunnen plaatsvinden. De ad vertentie is geplaatst in (de woonkrant van) De Telegraaf, de Goudsche Cour ant en Rijn en Gouwe, alsmede in het maartnummer van het blad ’’Heem schut” van de Bond Heemschut. VIER REACTIES De termijn waarbinnen belangstellen den zich konden aanmelden sloot op 1 april 1980; 4 personen hebben de in de advertentievermelde documentatie op gevraagd. Van 3 van hen is niets meer vernomen. Eén van de belangstellen den, de heer A. Stigter uit Gouda, heeft bij brief van 22 maart 1980 medege deeld nog steeds geïnteresseerd te zijn en heeft daarbij tevens verzocht hem twee weken uitstel te verlenen om zijn standpunt te bepalen, zulks i.v.m. het verrichten van het door hem nodig ge achte onderzoek. WADDINXVEEN - Voor de inrichting van het vierde leslokaal van de Gerefor meerde School voor lager onderwijs aan de Staringlaan hebben B. en W. de vol gende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd ƒ4.431,30 beschikbaar te stellen. Het schoolbestuur, de ’’Vereniging tot stichting en in standhouding van scholen voor onderwijs naar de leer van de Gereformeerde Kerken in Nederland”, had hier schriftelijk om gevraagd. Van de bijna 4,5 mille zal niet alleen een vierde leslokaal kunnen worden ingericht, maar zullen ook tien leerlingensets kunnen worden gekocht. Volgens B. en W. zijn deze kosten ver antwoord, gezien de thans aanwezige 100 leerlingensets en het aantal leerlin gen van 103 dat in het nieuwe school- seizoen verwacht mag worden. Over de inrichting van het vierde leslokaal valt verder niets te zeggen, omdat de vierde leerkracht per 1 augustus 1980 "ver plicht aan de school verbonden is. Deze oorspronkelijk boventallige leer kracht werd vorig jaar betaald door de ouders, terwijl zijn salaris voor het lopende schooljaar al voor rekening van het rijk komt. MGR. BEKKERSSCHOOL De gemeenteraad is gevraagd 1.455,beschikbaar te stellen voor de vervanging van verduisteringsgordij nen in de gemeenschapsruimte van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan). De op dit moment ongeveer negen jaar oude verduiste ringsgordijnen kunnen namelijk als ver sleten worden beschouwd. Herstel hiervan is niet meer mogelijk. VERGOEDINGEN Andere onderwijsvoorstellen die de ge meenteraad heeft gekregen, hebben te maken met de vaststelling van de exploitatievergoeding en de zoge naamde eigendomsvergoeding over het studienota van de PPD becijferd op grond van het inwonertal van de pro vincies en de hoeveelheid bestaande bossen. Zuid-Holland wordt ’’bosarm” genoemd. In de studienota wordt op grond van al lerlei vergelijkingen ook aangegeven in welke gebieden die nieuwe bossen en andere beplantingen zouden moeten worden geplant. Uitgaande van een to taal van 5000 hectare ziet de verdeling er als volgt uit: 1724 hectare in de Leidse en Haagse agglomeratie, 1940 hectare in de Rotterdamse agglomera tie, 284 hectare in het gebied rond Alp- hen aan den Rijn, 292 hectare rono Gouda en Waddinxveen, 200 hectare rond Gorkum en 560 hectare rond de Drechtsteden. Die verdeling is op de doelstelling ge baseerd dat woongebieden van meer dan 30.000 inwoners op een afstand van vijf kilometer een bos binnen hun be reik moeten hebben en verder is er ook naar gekeken welke gebieden zich het meest lenen voor bosaanleg. In de nota wordt erop gewezen dat rea lisering van de plannen tot bosaanleg de verwerving van gronden een groot obstakel kan zijn. jaar 1976 voor de bijzondere kleuter scholen en met de vaststelling van de exploitatievergoeding aan de bijzon dere scholen voor gewoon lager onder wijs over 1979. Verder behandelen de raadsleden nog een voorstel tot wijzi ging van de begroting 1979 en 1980 van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum aan de Sniepweg. WADDINXVEEN De toekomst - restauratie of sloop - van het oude notarishuis aan de Kerkweg-Oost 165 komt niet aan_de_orde in de_gemeente- raadsvergadering van volgende week woensdagavond, maar in die van mei. Deze maand uitstel hebben Burgemeester en Wethouders nodig voor het formuleren van hun nader voorstel met betrekking tot het uit 1859 stammende pand. Op dit moment heeft het college de raadsleden alleen verslag gedaan van de activiteiten in de tijd die is verstreken na de op 30 januari aangenomen motie. In die gemeenteraadsvergadering van drie maanden gelden stelde het college van B. en W. - op wethouder A. H. van Gent (PvdA) na - de raadsleden voor te besluiten tot sloop van het voormalige notarishuis, de grond in erfpacht uit te geven en ter plaatse vervangende nieuwbouw te doen realiseren. Wet houder Van Gent was van opvatting dat het gebouw onder oplegging van een restauratieverlichting moest worden verkocht. Naar aanleiding van dit voorstel werd door de raad een motie aangenomen, ingediend door de PvdA, D’66 en SG- P/HKV/GPV waarbij het college werd WADD1NXVEEN/DEN HAAG In het gebied rond Gouda en Wad dinxveen is 292 hecctare aan bos en be plantingen nodig. Als de regering be sluit om in de Randstad nieuwe bossen aan te leggen, moet het grootste deel daarvan in Zuid-Holland terechtko men. Dat wordt bepleit in een studienota van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) van Zuid-Holland. In de nota Landelijke Gebieden heeft de regering als doelstelling genoemd de aanleg van 7000 tot 12.000 hectare bos in de Rand stad (Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht). Als uiteindelijk besloten zou worden om 7.000 hectare aan te leggen, moet daarvan 5000 hectare voor Zuid- Holland bestemd zijn. Dat wordt in de

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5