Schrikbarend aantal fiets diefstallen 108 W’veners zoeken naar werk Kindermarkt op Bevrijdingsdag op 26 april in grote tent AANMELDEN VOOR 48e BEJAARDENREIS GAB-cijfers maart Landelijke Fietsdag in Gouda Rommelmarkt Bridgen Max Tailleur Initiatief van Lions-club Waddinxveen en De Bonkelaar POLITIENIEUWS WADDINXVEEN OPENBARE COMMISSIE VERGADERING BABBELTRUC Maar het zijn niet alleen de Lions- kinderen die markt houden. Ook an dere verenigingen, scholen of zelfs indi viduele kinderen kunnen gebruik ma ken van de faciliteiten. Als men een deel van de opbrengst aan de kinder- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 APRIL 1980 leden. Zij zullen trachten allerlei spul len aan de man te brengen waarvan de opbrengst bestemd is voor een S.O.S.- kinderdorp. De Waddinxveense Lions hebben al twee kinderen geadopteerd en willen nu graag een derde (en liefst uiteraard nog meer!) van financiële middelen voorzien. De nood is nog steeds erg hoog in de ontwikkelingslan den. WADDINXVEEN - De pakhuizen van de hervormde evangelisatiecommissie staan weer aardig vol voor de jaarlijkse rommelmarkt, die ditmaal op zaterdag 26 april aan de Nesse zal worden ge houden in een grote tent, die om half tien open gaat. Hoewel heel wat Waddinxveners de ophalers al hebben verrast met veel oude spullen, is er nog één mogelijk heid om nog dingen te brengen en wel komende zaterdag. Het adres is: koffie bar De Schaapskooi van 09.00 tot 12.00 uur. Wie spullen heeft en die zelf beslist niet kan komen brengen wordt ver zocht de telefoonnummers 7003 of 6119 te draaien. In de tent zal op zaterdag 26 april van alles worden geboden. Een kleine greep: bloemenkraam, lampen, electri- sche apparaten, meubilair, curiosa- artikelen, boeken, rad van avontuur, enveloppentrekken, verse oliebollen, warme stroopwafels, ballonnenweds trijd, grabbelton, ballen gooien, naam raden en ga zo maar door. Te veel om op te noemen. WADDINXVEEN - De uitslag van de vrijdag gehouden competitie-drive van de bridgeclub Waddinxveen gaf als hoogst geplaatsten: 1. Brons-Verdoold 62.20%; 2 Moons-Steenland 60.91%; 3. Haspels-Schutte 59.82%; 4. mevr. Nijhof-Daniël 52.98% en 5. echtp. Des- sing 52.68%. De stand aan de kop is thans: 1 Haspels-Schutte 54.742%; 2. mevr. Nijhof-Daniël 53.879%; 3. echtp. Kuy- pers 53.807%; 4. Brons-Verdoold 52.823% en 5. mevr. Hemminga-de Vos 52.257%. Volgens het GAB Gouda was het aan tal werkloze mannen eind maart lager (-17 tot 970) dan in februari. De vraag naar mannen nam iets toe (+19 tot 1602). Het aantal werkloze vrouwen steeg met 36 tot 498; de vraag naar vrouwelijk personeel daalde met 15 tot 138. De daling van de werkloosheid bij de mannen is voornamelijk te danken aan de situatie op de arbeidsdeelmarkt bouw. Het aantal werklozen daalde daar met 27. Het spreekt voor zich dat de tijd van het jaar (seizoen) hier een rol speelt. toen 108 Waddinxveners (58 mannen en 50 vrouwen) werk zochten. vers een lijst worden töegezonden met personen die een functie in deeltijd zoeken. Wanneer men meer informatie wenst over de regeling waarmee deeltij darbeid wordt bevorderd, is een tele foontje voldoende. Desgewenst worden bedrijven bezocht en kunnen werkne mers op het arbeidsbureau alle gewen ste inlichtingen krijgen. In de loop van april zullen in het werk gebied van het GAB Gouda ongeveer 2000 werkgevers worden aangeschre ven met het verzoek vacatures - ook voor de komende schoolverlaters - op te geven. Schoolverlaters worden aan geraden tijdig contact met het arbeids bureau te zoeken. Enerzijds wordt er op geattendeerd dat op dit moment nog niet veel vacatures voor schoolverlaters zijn gemeld. Anderzijds is het toch nut tig nu al de nodige voorlichting te vra gen en ook wel aanwezige vacatures (met name in de vacaturebank) attent te zijn. Verwacht wordt dat de werkloosheid bij de mannen verder zal dalen. Bij de vrouwen zal - naar het zich laat aanzien - de situatie op korte termijn niet ingrij pend veranderen. Wel zou het mogelijk zijn de beschikbare arbeid door méér personen te laten verrichten (deeltijd functies), zodat uiteindelijk méér men sen de (schaarse) arbeid verrichten. SCHOOLVERLATERS Verwacht wordt verder een grote stroom schoolverlaters. In de werkloos heidscijfers zal deze stroom pas later in het jaar zichtbaar worden, omdat een schoolverlater pas als ’’werkloos” wordt geteld op het moment dat hij of zij daadwerkelijk beschikbaar is voor de arbeidsmarkt. Om misverstanden te voorkomen: inschrijving als werkzoe kende kan nu al plaats vinden; het ar beidsbureau zal ook aan het werk gaan; als ’’werkloos” wordt men nog niet aangemerkt. Voor jongens en meisjes met techni sche beroepsopleidingen zijn er vol doende mogelijkheden op de arbeid smarkt. Degenen die een meer alge meen vormende opleiding hebben ge noten zullen wat meer tijd nodig heb ben om een werkkring te vinden welke aan de verwachting beantwoordt. Daarbij wel het advies: probeer zo snel mogelijk werk te vinden ook al is die eerste betrekking niet helemaal wat men zich had voorgesteld. Het opdoen van ervaring is van erg veel betekenis. De werkloosheid onder de vrouwen is vooral gestegen bij het handels- en kan toorpersoneel. In deze sectoren daalde echter ook de vraag. Er is een groot te kort aan vacatures voor vrouwen die in een winkel of op een kantoor willen werken. Naast de werkloosheid bestaat er in het werkgebied van het arbeidsbu reau Gouda een aantal arbeidsdeel- markten met een grote spanning (d.w.z. meer vacatures dan werkzoekenden): tuinbouw (222 vacatures - 35 werkzoe kenden); metaal (514 vacatures - 123 werkzoekenden); bouw (313 vacatures - 141 werkzoekenden). Aangetekend wordt dat vele werkzoekenden boven dien niet ’’passen” op de vacatures, zo dat de ’’spanning” op de verschillende deelmarkten vaak nóg groter is dan uit de cijfers blijkt. De afgelopen maand is de situatie op de arbeidsmarkt voor mannen licht ver beterd (minder werklozen - meer vaca tures). voor vrouwen is de situatie ver slechterd (meer werklozen - minder va catures). Aangetekend wordt dat de si tuatie op de arbeidsmarkt van twee kanten kan worden benaderd: vanuit de werklozen en vanuit de werkgevers. Doorgaans wordt de arbeidsmarktsi- tuatie ’’gunstig” genoemd wanneer er weinig werklozen zijn. Beziet men de zelfde situatie vanuit het bedrijfsleven dan zal in menige sector een heel an dere kwalificatie worden gegeven. Zo is (van de werkgevers uit gezien) bijvoor beeld de situatie in de metaal verre van gunstig te noemen. DEELTIJDFUNCTIES Er worden door het arbeidsbureau in Gouda allerlei pogingen ondernomen om meer deeltijdfuncties ingevoerd te krijgen. Opnieuw wordt een groot aan tal - nu kleinere - bedrijven benaderd. Binnenkort zal aan een aantal werkge- WADDINXVEEN - Het aantal diefstallen van fietsen in Waddinxveen neemt volgens de plaatselijke rijkspolitie de laatste tijd schrikbarend toe. Bij de aangiften hiervan bleek, dat in veel gevallen de fietsen onaf gesloten of onbeheerd ergens waren geplaatst of gestald. Advies politie: 1. Zorg voor een goed slot; 2. Gebruik dat slot altijd en 3. Maak, indien WADDINXVEEN/GOUDA - Het gewestelijk arbeidsbureau in Gouda had vorige maand 109 Waddinxveners (57 mannen en 52 vrouwen) inge schreven staan als werkzoekend. Dat was er één meer dan in februari, dorpen zou willen afslaan dan wordt dat uiteraard in dank aanvaard, hel is echter geen "must" want iedere deel nemer staat het vrij te handelen zoals men denkt te moeten doen. Naast de verkoop van welke artikelen dan ook kan de markttijd ook gebruikt worden om bijvoorbeeld te ruilen of een eigen poppenkast-voorstelling te verzorgen of welke andere bezigheid dan ook. Voor de bezoeker van de kindermarkt, die van 10 uur 's morgens tot half een wordt gehouden, is voor een prettige sfeer gezorgd. Er is muziek, er worden spelletjes voor kinderen gehouden, er zijn kramen met snoep en drankjes maar er worden bijvoorbeeld ook pan- nekoeken gebakken. Voor deelneming aan de markt staat de inschrijving (kosteloos) open voor kin deren tussen de 6 en 15 jaar. Een in schrijfformulier zal aan alle scholen worden verstrekt maar is ook verkrijg baar aan het adres: Stationsstraat 43 bij de heer W. A. de Voogd. De sluitings datum voor de inschrijving is zaterdag 26 april a.s. De Lions en De Bonkelaar hopen dat het Waddinxveense publiek in grote ge tale op 5 mei naar De Beukenhof zal komen. De toekomst is aan de kinde ren en die staan centraal op de Kinder markt 1980. WADDINXVEEN/GOUDA - De ANWB organiseert op zaterdag 10 mei de jaarlijks terugkerende Landelijke Fietsdag. Als thema krijgt deze dag mee: ’’Fiets en het milieu”. Met dit thema wil de ANWB nog eens extra de aandacht vestigen op de diverse moge lijkheden van de fiets, o.a. ten opzichte van het milieu. Gezond fietsen, trim men, fietsvacanties etc. In aansluiting op dit thema zal het traditioneel voor een goed doel bestemde deel van de opbrengst, dit jaar ten goede komen voor recreatieve voorzieningen voor gehandicapten. Tijdens dit nationaal evenement zullen weer vele enthousiaste fietsers in alle delen van het land gelegenheid krijgen volop te genieten van de mooie plekjes die ons land kent. Waren er vorig jaar ruim 140.000 deelnemers; dit jaar ver wacht de ANWB opnieuw een toe name. Vanaf ’s morgens 09.00 uur kan men vertrekken vanaf, het nieuwe ANWB-kantoor aan het Stationsplein in Gouda. ROUTES Vanuit 100 plaatsen in Nederland zijn speciaal voor deze dag routes uitgezet, die de fietser voeren langs de mooiste en wellicht onbekende plekjes van ons land. Hoe lang men er over de 30 tot 40 kilometer lange routes wil doen, staat geheel vrij. Er is geen enkel wedstrijd element in de routes opgenomen, men moet er alleen voor zorgen voor 17.00 uur weer terug op het vertrekpunt te zijn. Aan de hand van de duidelijke routebeschrijving is dat geen enkel pro bleem. Wanneer de route geheel is uit gereden en de beschrijving bij de cont rolepunten is afgestempeld, ontvangt men bij aankomst een herinnerings- speld met een jaar hanger, om wachttij den bij de vertrekplaatsen te voorko men, is het aan te bevelen vóór 10 mei een routebeschrijving af te halen. Deze zijn verkrijgbaar bij alle ANWB- en VVV-kantoren in de plaatsen waar een vertrekpunt is. Voor alle routes geldt een eenheidsprijs van twee gulden. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft be sloten toestemming te verlenen aan de Max Tailleur Stichting tot het houden van een kledinginzamelingsactie op 9 september 1980 AANRIJDING Op donderdag 10 april om 00.30 uur vond er op de provinciale weg 25 nabij British Leyland een ongeval plaats tus sen 2 personenauto’s. Een personen auto, rijdend in de richting Wad dinxveen remde af voor het rode ver keerslicht. Een achteropkomende automobilist had dit te laat door en reed tegen de achterzijde van de stop pende auto. De auto’s werden hierbij dusdanig beschadigd, dat de voertuigen moesten worden weggetakeld. VENTEN ZONDER VERGUNNING Het komt de laatste tijd veel voor, dat in de gemeente Waddinxveen wordt ge vent zonder vergunning. Er wordt ge vent met bloemen, dekens etc. De laat ste weken zijn door de rijkspolitie te Waddinxveen enkele processen verbaal opgemaakt terzake het venten met bloemen, 'terwijl men niet in het bezit was van een vergunning. RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week werden door de rijkspolitie 2 automobilisten bekeurd daar zij hun auto’s bestuurden onder invloed van alcoholhoudende drank. Tn beide gevallen waren de 2 blaaste- sten positief. DOORGEREDEN Op vrijdag 11 april om 16.45 uur vond er een verkeersongeval plaats nabij de splitsing Beyerlincklaan-Sniepweg. Een vrachtauto sloeg vanaf de Sniep- weg de Beyerlincklaan naar links op. Tijdens deze manoeouvre werd de vrachtauto aan de linkerzijde ingehaald en aangereden. De veroorzaker van dit ongeval reed na dit ongeval door. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon nog dezelfde avond de Hagenaar A. v. d. H. (32) worden aangehouden in samenwerking met de Gemeentepolitie ’s-Gravenhage. De bestuurder bekende het ongeval te hebben veroorzaakt en te zijn doorgereden. Hij was niet in het bezit v^n een rijbewijs, terwijl de auto niet was verzekerd. Zijn auto is in be- WADDINXVEEN - De raadscommis sie van advies voor de bezwaar- en be roepschriften vergadert vanavond (woensdag 16 april) om half acht in het gemeentehuis in het openbaar over deze agenda: 1. Behandeling om 19.30 uur van het door de heer B. van der Roest inge diende bezwaarschrift tegen de beslis sing van het college van 8 februari j.L, waarbij betrokkene van de lijst van wo ningzoekende is afgevoerd. 2. Behandeling om 20.00 uur van het door de heer P. R. Bijl te Waddinxveen ingediende bezwaarschrift tegen de be slissing van het college van 8 februari j.L, waarbij betrokkene van de lijst van woningzoekende is afgevoerd. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 19 maart 1980. 4. Mededelingen. WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd kan er volgende week worden ingeschreven voor deelname aan de 48e bejaardenreis, die woensdag 4 juni zal worden gehouden. Het reisdoel de eerste woensdag van de zomer maand is West-Nederland en de Zuidhollandse eilanden. Wie aan de reis wil meedoen wordt verzocht bij de aanmelding een eigen bijdrage van f 27,50 per persoon te voldoen. Voor de aanmelding zijn de volgende data beschikbaar: Dinsdag 22 april van 10.00-12.00 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Woensdag 23 april van 10.00-12.00 uur in Huize Souburgh aan de Prins bernhardlaan. Vanaf donderdag 24 april tot woensdag 30 april tijdens de kantooruren op werkdagen bij reis- en passagebureau Van Ginkel BV in het winkelcen trum ”de Passage”. WADDINXVEEN Maandag 5 mei, wanneer Nederland herdenkt dat er 35 jaar geleden een eind kwam aan vijf gruwelijke bezettingsjaren, zal de Lions-club van Waddinxveen in samen werking met De Bonkelaar op het par keerterrein De Beukenhof aan de Kerkwegeen kindermarkt organiseren. Met behulp van een twintigtal heuse marktkramen zal De Beukenhof wor den omgetoverd in een echt marktp lein. Ditmaal staan er geen volwasse nen achter de kramen maar zullen er kinderen zijn om de klanten te bedie nen. Een aantal kramen wordt bemand met kinderen van Waddinxveense Lions- mogelijk, gebruik van stallingen of bergingen. slag genomen. DIEFSTAL SLOPERIJ BRAS Op vrijdag 11 april om 19.20 uur werd de plaatselijke politie gemeld, dat een aantal personen het terrein van auto sloperij De Bras waren opgegaan. Op hetzelfde moment dat de politie aldaar arriveerde, wilde 2 mannen in een auto van daar wegrijden. De inzittenden ble ken 2 Marokkanen, respectievelijk 21 en 17 jaar oud, afkomstig uit Hazers- woude te zijn, in hun auto werd een tunnelbak aangetroffen. Zij bekenden deze van het sloopterrein te hebben meegenomen. AANHOUDING Op verzoek van de gemeentepolitie Schiedam werd op 13 april een 18- jarige inwoner van Waddinxveen aan gehouden als verdacht van poging tot inbraak, waarbij snij-apparatuur was gebruikt. Een tweede Waddinxvener en 2 uit Gouda afkomstige personen wer den bij deze inbraak op heterdaad be trapt. Bij onderzoek in zijn woning wer den 2 alarmrevolvers aangetroffen, waarvan er één reeds gedeeltelijk was omgebouwd tot een echt vuurwapen. Verder werden inbeslaggenomen 4 dol ken, 1 steekwapen, patronen en verder een aantal van diefstal afkomstige goe deren, zoals, wekker-radio, radio- cassette-recorder, electr. rekenma chine en 4 nieuwe autobanden. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS Tegen 2 Waddinxveners is proces verbaal opgemaakt, daar zij een motor bestuurden zonder in het bezit van een rijbewijs of een oefen vergunning te zijn. Afgelopen donderdag vond er een zo genaamde ’’babbeltruc” plaats bij een modezaak aan de Passage. Een man en een vrouw kwamen de winkel binnen. De vrouw hield de verkoopster ge ruime tijd aan de praat, nadat zij zei geen keuze te kunnen maken iets te kopen, verliet men de winkel. Korte tijd later ontdekte men, dat 5 jurken met jasjes, totale waarde f 1.200,waren weggenomen. INBRAAK BOONSTOPPEL In de nacht van 12 op 13 april werd in gebroken in de shop van garage Boon- stoppel. Met een stuk straattegel werd de ruit ingegooid. Uit de shop werd een radio-cassette-recorder ter waarde van f 1.000,ontvreemd. FRONTALE AANRIJDING Op vrijdag 4 april reed A. P. G. (19) uit Moerkapelle op de Kanaalstraat en wilde de Sniepweg oprijden. Hierbij kwam hij op de linker weghelft terecht en botste frontaal tegen de naderende J. V. (27) alhier. Er ontstond aanzien lijke materiële schade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. INBRAAK SCHOOL Ruim een week geleden werd ingebro ken in de openbare Mr. A. de Roos school aan de Wingerd. Door verbre king wist men toegang tot het perceel te verkrijgen. Ontvreemd werden slechts enkele sleutels en een klein be drag aan geld. ILLEGAAL VERBLIJF Op de G. van Dort Kroonweg werd een hier illegaal verblijvende Turk aange troffen. De man, die niet in het bezit was van een paspoort, verbleef in de gemeente Rotterdam. Hij is overgege ven aan de Vreemdelingendienst aldaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7