POPFESTIVAL IN DE BONKELAAR Zaterdag 19 april 15.00-23.15 uur UIT IN WADDINXVEEN 19 april Le Cercle 26 april Sunny Siders 17 april Clara Wieck Trio 18 april Soldaat van Oranje 16 april Manuel van Loggem 18 april Roy Bean The Hanging Judge 18 april Concert Voorwaarts 20 april Voordracht 22 april Zondags dichtersfestival 25 april De Klompenboom Kent iemand die groepen? J J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 APRIL 1980 21.15 uur De Waddinxveense folkgroep Zwingel samengesteld uit leerlingen en docenten van de samenwerkingsschool 21.50 uur De Waddinxveense groep Ot en de Scene met Nederlandse teksten 23.15 uur De uit Boskoop afkomstige melodieuse rockgroep Forest. allegro vivace e con brio largo assai ed espressivo presto Bonkelaar voor het houden van de voordracht "Dat raakt toch ons allen’\ allegro andante finale-presto Trio in g kl. t., Clara Schumann-Wieck (1819-1896) allegro moderato Scherzo-tempi di menuetto andante allegretto Trio in D gr.t. opus 70 no. 1, Ludwig van Beethoven (1770-1827) Donderdagavond treedt in de raadzaal van het gemeentehuis om 20.30 uur op het Clara Wieck Trio. Dit ensemble, bestaande uit een pianiste, een violiste en een cellist, speelt muziek uit de romantische periode. Losse plaatsen ƒ7,50, CJP-houders en 65-plussers 5,Verkoop van plaatsbewijzen al leen nog een half uur voor de aanvang van het concert. Het programma van het concert door het Clara Wieck Trio is als volgt: Trio no. 43 in C gr. t., Joseph Haydn (1732-1809) De jeugdsociëteit Le Cercle vertoont zaterdagavond 19 april om half negen in het Ketelhuis aan de Busken Zaterdagavond 26 april om acht uur sluit danssociéteit Instuif Inn een acht tal uiterst succesvolle dansavonden in het Anne Frank-centrum af met het show- en dansorkest The Sunny Siders uit Utrecht. Dit orkest, dat al bijzonder populair ge worden is onder het publiek bij Instuif Inn, zal dan ook op veler verzoek deze avond tot de klok van twaalf haar beste beentje voorzetten om er voor iedereen een onvergetelijke avond van te ma ken. Kaarten voor deze avond kunt u alvast bestellen op donderdagavond 24 april tussen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488. Vrijdagavond 18 april houdt de brass band ’’Voorwaarts” haar traditionele voorjaarsconcert in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Het concert, dat om acht uur begint en toegankelijk is tegen betaling van 3,50 (donateurs gratis), staat onder leiding van dirigent A. Bo sch. Na afloop is er een gezellig samen zijn. Op het programma staan: opening, op treden band onder leiding van A. Bo sch, optreden drumband onder leiding - J. Stubbe, optreden van instruc- trice Ellen Droog, pauze, optreden band onder leiding van A. Bosch. op zondag 1 juni. Hoofdprijs De Gou den Lier 1980. De dichteres Fem Rutke is uitgenodigd door de organisatoren om wat profes sioneel dichtwerk ten gehore te bren gen. Zij geeft in het land geregeld lezin gen over de onderwerpen poëzie, to neel en christendom. Ze studeerde wis kunde, letterkunde en Engels. Op dit moment doceert Fem Rutke Engels en schrijft ze een toneelstuk. De Reeu- wijkse debuteerde als dichteres, ont wikkelde zich als romanschrijfster, dra maturge en journaliste. De thematiek van haar publikaties is het bestaan van een christelijke levensechtheid. Zij pu bliceerde onder meer Blauw Gras (Poëzie 1960), Eenmaal, Tweemaal (Poëzie 1963), Dakloos Worden (Roman 1964), De Nesthond, Even Kij ken In De Aarde, Autobiografie (1970). Woensdagavond 16 april (vanavond) komt de schrijver en criticus drs, Ma nuel van Loggem naar De Bonkelaar bij wijze van afsluiting van de cursus Ne derlandse literatuur, die vijf woensda gen achtereen op initiatief van de film en theaterwerkgroep De Spintol is ge geven. Cursusleider hiervan is de Wad- dinxvener A. Kalkman, leraar Neder lands aan het Comeniuscollege in Ca- pelle aan den IJssel. De voordrachtskunstenares Ingeborg Uijt den Bogaard, die zondagavond 20 april in De Bonkelaar is. In De Bonkelaar wordt vrijdagavond 18 april om half negen op initiatief van de jongerenwerkgroep de film Roy Bean The Hanging Judge vertoond. De toegangsprijs bedraagt 3,50. Roy Bean The Hanging Judge is een film van John Huston met in de hoofdrollen Paul Newman, Victoria Principal, Ant hony Perking, Tab Hunter, John Hu ston, Stacy Keach, Jacqueline Bisset en Ava Gardner. Deze western duurt on geveer 2 uur. Het scenario voor Roy Bean The Han ging Judge werd in 1973 geschreven door John Milius, de man die ook Dil linger maakte en twee jaar na Roy Bean een film regisseerde die veel weg had van de bijna tegelijkertijd uitgeko men The man who would be King van John Huston: The wind and the Lion. Huston regisseerde Roy Bean voor de produktiemaatschappij van Paul New man, en maakte een cynisch portret van het Amerikaanse westen door mid del van een van de meest kleurrijke fi guren uit die periode. Rond de eeuw wisseling lag de grens van de Ameri kaanse beschaving in Texas bij het ri viertje de Pecos. Ten westen van de Pe cos is het westen nog wild als Roy Bean, een gezocht man, aankomt in het stadje Vinegaroon. Daar wordt hij on middellijk neergeslagen en beroofd door de bewoners van het stadje, alle maal bandieten. Roy neemt wraak door iedereen neer te schieten en roept zich dan uit tot rechter van Vinegaroon. Hij huurt wat zojuist aangekomen outlaws in als sheriffs, die niet alleen de wet moeten handhaven maar ook zweren de eer te verdedigen van Bean’s grote idool, de in die dagen al legendarische zangeres Lily Langtry. Al snel krijgt Roy de bijnaam The Hanging Judge, want nagenoeg niemand ontkomt bij zijn rechtspraak aan de strop. Hij wordt echter verdreven uit Vinegaroon door een andere rechter, Frank Grass, die twintig jaar met behulp van ingehuurde gangsters heerst over het stadje. Dan pas komt Roy Bean terug naar Vinega roon om wraak te plegen. houders en 65-plussers 5, Tijdens de pauze en na afloop van deze avond met Ingeborg Uijt den Bogaard is er gelegenheid een kleine expositie te bekijken van de pottenbakkersclub van De Bonkelaar onder leiding van Loo- kie van Reek. Dinsdagavond 22 april om acht uur wordt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar een zondagsdichtersfe- stival gehouden ter afsluiting van de in Waddinxveen en omgeving gehouden landelijke wedstrijd voor zondagsdich ters, die plaatselijk op poten is gezet door de film- en theaterwerkgroep De Spintol, de Stichting Christelijke Open bare Uitleenbibliotheek en -Leeszaal Waddinxveen en boekhandel Veldwijk BV van de Passage. Op het dichtersfestival in De Bonke laar zal niet alleen de in Gouda gebo ren en in Reeuwijk wonende dichteres Fem Rutke (geboren in 1934) aanwezig zijn, maar ook zoveel mogelijk van de amateur-dichters en dichteressen die aan de wedstrijd hebben deelgenomen. Hun inzendingen, afkomstig tot uit de wijde omtrek van Waddinxveen, zijn beoordeeld door een jury, bestaande uit schilder-dichter Theo den Boon, wethouder mevrouw Lous Oosterbroek-Waagmeester (VVD), le raar Nederlands Ton Kalkman en jour nalist Bert Woudenberg. De wedstrijd voor zondagsdichters is een landelijk initiatief van de Konin klijke Nederlandse Uitgeversbond (KNUB) en de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB). Aan dit Nationaal Concours Zondags dichter werken 6 regionale omroepen en de TROS-radio mee door tijdens de Boekenweek opnames uit te zenden van plaatselijke en regionale dichterse- venementen. De door de plaatselijke jury aangewezen beste gedichten ko men in aanmerking voor deelname aan de landelijke finale van dit Nationaal Concours Zondagsdichters, die door de Huëtlïan94Teen lachfilm met LoLisdë’ NOS-televisie zal worden uitgezonden Funès in de hoofdrol. De Franse komiek raakt als gendarme verstrikt in herleeft in modern Nederlands. De toe gangsprijs bedraagt f~l,50. CJP- vu, upiiuutii UI Uil Tijdens de scholiereninloop op vrijdag van instrukteur J. 18 april om drie uur in De Bonkelaar majorettes onder ieidïng zal de Nederlandse film Soldaat van - Oranje worden vertoond. De scholiere ninloop is alleen toegankelijk als men in het bezit is van een pasje. Iedereen tussen de 13 en 18 jaar die nog op school zit, kan zo’n pasje krijgen. Men moet dan wel even een pasfotootje meenemen. Zonder pasje geen toe gang. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. Soldaat van Oranje is een verzetsfilm van Paul Verhoeven met in de hoof drollen Rutger Hauer en Jeroen Krabb< In 1938 komen 7 jonge kerels met el kaar in contact op de universiteit. Ze ven mannen met 7 verschillende karak- ters. Met het uitbreken van de oorlog het beeldschone Saint Tropez. ontplooien deze karakters zich op ui teenlopende wijze. Verraders, pechvo gels, slappelingen en helden. En over de laatste groep gaat dit oorlogsavon- tuur. Met name Erik Hazelhoff Roelf- sma. Deze ziet kans uit te wijken naar Enge land vanwaar uit hij in opdracht van Koningin Wilhelmina een commando- actie in bezet Nederland onderneemt. Zondagavond 20 april om kwart over Door verraad van één van zijn vroegere acht komt Ingeborg Uijt den Bogaard vrienden vallen hierbij enkele slachtof- uit Huizen op initiatief van de film- en fers. Erik slaagt erin te ontkomen en te- theaterwerkgroep De Spintol naar De rug in Engeland meldt hij zich voor de opleiding tot piloot. Door zijn doorta stend optreden wordt hij uiteindelijk een middeleeuws Reinaart-verhaal dat bevorderd tot Wilhelmina’s persoon lijke adjudant. Op initiatief van de film- en theater werkgroep De Spintol wordt vrijdaga- vond 25 april om half negen in De Bon kelaar de film De Klompenboom ver toond. De toegangsprijs bedraagt 6,50. CLP-houders en 65-plussers ƒ4,-. ”De Klompenboom” is de titel van de in 1978 in Cannes bekroonde film van Ermanno Olmi. Hij wil een beschrijving geven van het leven op het Italiaanse platteland rond 1900. De film is niet duidelijk om een paar hoofdfiguren ge bouwd, maar is meer een mozaiek van de vele facetten van het boerenleven, een documentaire van een kleine ge meenschap van vijf boerenfamilies, een landeigenaar en een pastoor. Grondpa troon is de wisseling van de seizoenen en wat daarmee samenhangt: zaaien, maaien, oogsten, varkens mesten en varkens slachten, de eerste tomaten, kermis, trouwen en kinderen krijgen. Tussen dit alles door roept voortdurend de kerkklok. De dramatiek komt in de film door de tegenstrijdigheden in het menselijk ge drag; als de boeren eensgezind tegen de landeigenaar, maar ook eikaars hout gappen; allemaal arm zijn, maar zich rijker voelen dan de anderen; religieus zijn, soms in een zeer persoonlijke rela tie tot God, soms bijgelovig. De titel ontleent de film aan de vol gende gebeurtenis; een vader zaagt een stuk van een wilg voor de klompen voor zijn zoon. De rentmeester jaagt hem en zijn gezin weg. De andere be woners laten hem stil gaan; morgen moet er weer gewerkt worden, de boer ploegt voort. De waardering voor deze film door vrij wel alle critici slaat niet alleen op de in houd, maar ook op de prachtige kleu renfotografie; vrijwel alles bij natuur- licht of licht van kaars of petroleumlamp. WADDINXVEEN Over de za terdagmiddag en -avond in De Bonkelaar optredende groepen de volgende informatie RAAM De groep Raam zegt zelf een he dendaagse stijl te hebben die on der invloed staat van de begin ja- ren zeventig-muziek. Raam heeft een eigen repertoire dat wordt opgeluisterd met licht- en geluid- seffekten. Raam bestaat uit: Ja cob Mook (gitaar), Wim Oudijk (drums), Albert Jollnk (bas) en Krijn Rabouw (techniek). Raam is een Waddinxveense groep. RAMBLIN BAND De Boskoopse groep Ramblin Band brengt moddervette blues die te vergelijken is met de blues van Muddy Waters. Berry Ra- vensberg (gitaar en zang) is de centrale figuur in deze groep. Daarnaast bestaat de Ramblin Band uit Philippe Fijver (gitaar en zang), Peter van de Heiden (drums) en Dirk van Teijlingen (mondharmonika). RHIANNON De groep Rhiannon uit Zevenhui zen brengt een eigen repertoire dat bestaat uit een mengeling van jazz- en symphonische rock. Rhiannon bestaat uit: André de Wilde (sax, bas en gitaar), Jim van Bemmel (gitaar en zang), Leen de Haan (drums), Dick Smit (toet sen) en Marjan Lindhout (zang). ZWINGEL Zwingel is een Waddinxveense folkgroep waarin vier leerlingen en een docent van de Samenwer kingsschool voor HAVO/Athe- neum met zijn vrouw zitting hebben. Zwingel bestaat uit: Eric de Vries, Marga Bosch, Jacky Limvers, Nicolette Oomes, Jan de Kort en zijn vrouw Julie. Zwingel speelt traditionele folk uit o.a. Vlaanderen, Frankrijk en Ierland. OT EN DE SCENE De Waddinxveense groep Ot en de Scene brengt vrij progressieve en energieke muziek ten gehore waar verschillende stijlen in ver werkt zijn. Om het één en ander te verduidelijken maakt deze band gebruik van Nederlandsta lige teksten. Ot en de Scene be staat uit: Otto Schouten (bas, gi taar, drums en zang), Eric de Vries (slag-, bas- en sologitaar), Richard Benjamens (slag-, bas en sologitaar) en Wilco Boom (zang, sax en drums). FOREST Forest is een Boskoopse groep die is ontstaan uit het bekende Fresco. Nadat Fresco ter ziele was gegaan, richtte gitarist Ap Geers samen met zijn oude bas sist Cees van Veen, violist Joost de Rooy en technicus Arie Fok ker de groep Forest op. Deze groep werd versterkt door Hans Ramp (drums), Martien Schellin- gerhout (geluid), Jos Vrolijk (licht). Arie Fokker liet de tech niek de techniek en nam plaats achter het toetsenbord. Forest brengt melodieuze rock waarin de tempo- en ritmewisselingen de smaakmakers zijn. Ap Geers is momenteel ook zanger en de fluitist van de groep. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 Zaterdagavond april van ’s-middags drie uur tot ’s 20.00 uur De jazz- en symphonische avonds kwart over elf - met een on- rockgroep Rhiannon uit Zevenhuizen derbreking tussen half zes en acht uur - zal er in het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar aan het Beukenhof een grandioos popfe- stijn worden gehouden. De toe gangsprijs voor dit voor Wad dinxveen en omgeving unieke eve nement bedraagt slechts een rijksdaalder. Het programma voor het popfestival, met als ’’tussendoortje” de Wad dinxveense dichteres Nicolette Oomes die zal voorlezen uit eigen werk, ziet er zo uit: Zaterdagmiddag 15.00 uur De groep Raam uit Wad dinxveen 16.30 uur De Boskoopse bluesband Ramblin Band

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9