Nep-verhaal is regelrechte tot oplichting WITTE PRUZENHAL UW WINSTWINKEL! Eerste paal geslagen voor ’’nieuwe” Bethelschool Voorzitter N. Bakker deed heiwerk Havo/Atheneum AR-voorzitter Karei van Soest Hans de Boer in VVD-voorzitter Ontmoetingskerk Bijzondere ouderavond Werkgroep met kritiek, vragen en suggesties naar huisartsen Derde plaats brandweer Waddinxveen 1^*-I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 'aSpA s. U- Ti V - '"IMA 73* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 APRIL 1980 het gezin naar a WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week maandagavond gehouden jaar lijkse ledenvergadering van de afdeling Waddinxveen van de VVD heeft voor zitter J. T. A. Jeukens de wens te ken nen gegeven zijn bestuursfunctie te wil len neerleggen. Door benoeming in de opengevallen plaats in het bestuur van mevrouw C. Spoor-Vogelaar telt het nieuwe bestuur wederom zes leden. mej. C. C. Blonk (secretaresse), C. L. Bruyn (penningmeester), Th. Henning (lid), mevrouw C. Spoor-Vogelaar (lid) en C. Olieman (lid). len, maar processen m rt id- LI van De Bonkelaar in het jeugd- en vri jetijdscentrum aan de Beukenhof weer een koffie-ochtend gehouden, waar de vrouwen spraken over het thema gezondheidszorg. Het in beroep gaan bij de Kroon be tekende uitstel van de bouw. Intus sen begon het gemeentebestuur twij fels te krijgen of een 6-klassige basis school met drie klassen voor kleuter onderwijs wel nodig zou zijn. Dat be tekende weer eindeloos touw trekken met het schoolbestuur over de groot te van de school. Het schoolbestuur moest tenslotte het hoofd buigen bij het voorstel tot bouw van vier klas sen voor het kleuteronderwijs met een gezamelijke gemeenschapsruimte. Waarmee tegelijkertijd de bezwaren van de omwonenden waren weg genomen. Vanwege het mooie weer werd de koffie-ochtend in de tuin gehouden. Er werd actief deelgenomen aan de di scussie over hoe de vrouwen een be zoek aan hun arts ervaren. Uit de ge sprekken waren zowel negatieve als en kele positieve geluiden te horen. Veel van de aanwezige vrouwen kon den elkaar vinden in hun problemen rondom het bezoek aan de arts. Al met al een geslaagde ochtend. De werkgroep hoopt binnen»korte tijd de Waddinxveense huisartsen op de hoogte te stellen van de kritiek, vragen en suggesties die deze ochtend naar vo ren kwamen. De werkgroep is van plan voor de vakantie nog een thema-och- tend- en avond te organiseren. Feest rond de eerste paal van de her- en vernieuwbouw van de hervormde Bethelschool aan de Heggewinde. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). breuk. In verband met reparatie- werkzaamheden is de watertoevoer enige uren afgesloten geweest. ONGEVAL MET GEWONDE Op dinsdag 15 april om 19.00 uur vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Tweede Bloksweg. De 21-jarige A. M. van V. uit Driebruggen wilde van ben zine op gas overgaan. Bij het overzet ten van de handle geraakte hij in de berm, wist hier weer uit te komen, doch geraakte ten tweede male in de berm. Hij reed vervolgens tegen een boom en sloeg tweekeer over de kop. De bestuurder bekwam hoofdletsel en is naar het Bleulandziekenhuis te Gouda afgevoerd. Na behandeling kon hij naar huis. De auto, die geheel total loss raakte, is door takelservice Hij- koop weggesleept. SCHAAP DOODGEBETEN Langs de Bredeweg te Moerkapelle werden honden in het land gesigna leerd. Bij onderzoek werd een dood lam, welk was aangevreten, aangetrof fen. In de omgeving werden twee hon den aangetroffen, op welke braaktesten werden verricht. De gezondheidsdienst voor dieren te Gouda zal in deze een onderzoek verrichten om te kunnen va ststellen welke hond het lam heeft aangevreten. WEIGERING BLOEDPROEF Bij gehouden routinecontrole werd op dinsdag 15 april geconstateerd dat de 33-jarige aannemer J. O. uit Bodegra ven onder invloed van alcoholhou dende drank zijn voertuig bestuurde. Beide blaastesten waren positief. Hij weigerde mee te werken aan een bloed proef. Daar hij dit jaar reeds voor de derde keer werd verbaliseerd terzake het rijden onder invloed van alcohol houdende drank, is zijn rijbewijs ingevorderd. DIEFSTAL BOUWTERREIN Zijn inleiding behandelde eerst de be- Vanuit een keet op een bouwterrein te Waddinxveen werden een boortol en een cirkelzaag ontvreemd. Totale waarde van deze goederen bedraagt 2400,—. De bouwer van de school is bouw en aannemingsbedrijf Gebr. Ver schoor uit Rotterdam-Pernis onder architectuur van Stuurman BV uit Waddinxveen. De totale kosten van het gehele schoolcomplex bedragen rond de achthonderd duizend gulden. Veel belangstelling voor het eerste heiwerk. Het blij makende voorjaars zonnetje ontbrak niet. Talrijke ou ders en andere belangstellenden - waaronderde hervormde predikant ds. W. Verboom - waren er. Maar de meest feestelijke omlijsting gaven toch wel de bijna tweehonderd leer lingen van de Bethelschool. Allemaal gestoken in hetzelfde schoolshirt, enthousiast zingend en na de laatste door vuur- en knalwerk begeleidende klap, maar al te graag hun ballon los latend. Voor de Bethelschool waren voor deze feestvreugde redenen te over. Want in de acht jaren van haar be staan waren er met name juist voor wat betreft de huisvesting meer diep te- dan hoogtepunten. Het begon al moeitevol bij de stichting met chao tisch verlopende gemeenteraadsver gaderingen omdat het gemeentebe stuur van mening was dat drie her vormde scholen te veel waren voor Waddinxveen. De meerderheid van de raad zei evenwel toch ja en kon eerst met basisonderwijs en enkele jaren later met kleuteronderwijk in deze nieuwbouwwijk worden begonnen. De definitieve huisvesting werd een jarenlange onderhandelen tussen ge meente- en schoolbestuur. Werd eerst gedacht aan een volledig nieuwe school, later besloot het gemeente bestuur de kleuterschool De Kleine Basis uit te bouwen tot een negen- klassige kleuter- en basisschool, waar voor de gemeenteraad toen een kre diet van 1 miljoen gulden beschik baar stelde. Maar daar waren de om wonenden het weer niet mee eens om redenen van verkeersoverlast en het verloren gaan van teveel groen. Het bestuur is thans als volgt samenge- vrijwel g< steld: K. W. Th. van Soest (voorzitter), gaf WADDINXVEEN - Zoals aangekon- digd zal donderdagavond AR- voorzitter en Tweede-Kamerlid Hans de Boer om kwart voor acht spreken voor de Waddinxveense AR- kiesvereniging. In één van de zalen van de Ontmoetingskerk zal de volksverte genwoordiger de actuele politiek ui teenzetten en de rol die het CDA daar bij speelt. Daarbij komt ook de fusie om de hoek kijken die ARP, KVP en CHU in oktober van dit jaar hopen aan te gaan. Hans de Boer is een veelzijdige politi cus. Sinds de zestiger jaren is hij op vele fronten actief geweest in de Anti- Revolutionaire Partij. Oorspronkelijk secretaris van de Christelijke Kruide- niersbond, was hij Arjos-voorzitter, lid van Provinciale Staten van Noord- Holland, raadslid en wethouder voor het CDA te Velsen, kamerlid vanaf 1971, partijvoorzitter sinds 1975 en eer ste ondervoorzitter van de CDA- Tweede Kamerfractie sinds september 1979. Hans de Boer staat nummer 1 op de ad- vieslijst van de ARP voor de eerstvol gende verkiezingen voor de Tweede Kamer. Op 27 maart j.l. heeft het ver sterkt partijbestuur van de ARP una- En zo kon de bouw dan eindelijk toch beginnen. Het ziet er echter naar uit dat het schoolbestuur het gelijk aan haar kant krijgt met haar overtuiging dat de school te klein wordt gebouwd. Want met ingang van het nieuwe cursusjaar zullen niet vier lokalen voor het basis onderwijs nodig zijn maar vijf en heeft de afdeling kleuteronderwijs een wachtlijst. Dus toch weer een domper op de vreugde dat een jaren lang lesgeven in allerlei noodgebou wen en dependances bijna een einde is gekomen. De nieuwe school zal half oktober dit jaar worden opge leverd. WADDINXVEEN - Over het onder werp ’’Opvoeding in de tachtiger jaren” hield de oudercommissie van de samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum aan de Sniepweg vorige week dinsdagavond een bijzondere ouderavond. Ongeveer 60 docenten en ouders gaven gehoor aan de uitnodiging van de oudercommissie. Inleider was de heer H.G. de Bruijn, pedagogisch- didactisch medewerker aan het Ka tholiek Pedagogisch Centrum te *s Hertogenbosch, en oud-docent aan een samenwerkingsschool. De heer de Bruijn bleek dan ook zowel ver trouwd met de sfeer op een samen werkingsschool als deskundig in het onderwerp. VENTEN ZONDER VERGUNNING Terzake het venten met keramiek, zon der vergunning, is proces-verbaal opge maakt tegen een 24-jarige Delftenaar. DIEFSTAL HANDTAS Op zaterdag 19 april om 16.00 uur werd vanuit een winkel aan de Passage een dameshandtas, inhoudende een porte monnee met f 200,- en 3 bankcheques ontvreemd. De tas is vermoedelijk in een onbewaakt ogenblik weggenomen. LEK IN WATERLEIDING Op zondag 20 april rond het middaguur borrelde in Waddinxveen water uit de grond. De gealarmeerde waterleidin- ginspectie constateerde een leiding- Kamer. Op 27 maart j.l. heeft het ver- WADDINXVEEN - Vorige week j. r.r> woensdagmorgen werd er op initiatief niem besloten hem op de eerste plaats van de werkgroep vrouwenemancipatie te zetten van de AR-lijst. n 1..1 Zijn inbreng voor de ARP in het hele gebeuren van de fusie van het CDA is groot geweest. Aan dit moeilijke proces aanwezige heeft hij voortreffelijk leiding gegeven - hetgeen hem niet alleen in eigen partij maar ook bij de zuster-partijen veel waardering heeft opgeleverd. Tevens beschikt hij over grote gaven om in het CDA de Anti-Revolutionaire inbreng op authentieke wijze vorm en inhoud te geven. Met de daarbij onontbeerlijke organisatorische kwaliteiten is hij de man die het Anti-Revolutionaire deel in de gemeenschappelijke CDA-lijst aanvoert. WADDINXVEEN - Bij de zaterdag voor een week in Maasdam gespeelde provinciale brandweerwedstrijden T.A.S. hoge-lagedruk met perslucht, is een ploeg van de Waddinxveense brandweer onder bevelvoering van hoofdbrandwacht A. van der Spek met 565 en een halve punt geëindigd op de derde plaats op een totaal van 14 deelnemende ploegen. Nummer 1 bij deze wedstrijden werd een ploeg van de brandweer van Val kenburg met 579 punten gevolgd door Capelle a/d IJssel met 566 en een halve punt. De bevelvoerder ein digde met 160 punten eveneens op een derde plaats,terwijl de bij de Waddinxveense ploeg behorende ordonnans samen met de ordonnan sen van Valkenburg en ’s Gravendeel de eerste plaats broederlijk deelden met 113 punten. De chauffeur-pompbediener eindig de met 100 punten op de 4e plaats, terwijl de aanvalsploeg en de slangen- ploeg resp. een totaal van 103 en 67 en een halve punt behaalden.Dat de Waddinxveense ploeg tot bovenste drie van de ranglijst behoorde houdt in dat deze zelfde ploeg op zaterdag 7 juni a.s. te Blarieum zal moeten uit komen om te strijden in de geweste lijke selektie-wedstrijden. Een andere ploeg van onze vrijwil lige brandweer zal op zaterdag 10 mei deelnemen aan de provinciale wedstrijden lage druk klasse II te Ottoland. tekenis van de ouderlijke macht, en de crisis waarin dat gezag verkeert, waardoor het vaak onmacht is. Daar na werden een aantal gemeenschap pelijke kenmerken van de hedendaag se jeugd op een rijtje gezet, en ten dele vergeleken met die uit de jeugd van de tegenwoordige opvoeders. Oppervlakkig zijn er grote verschil len, maar in wezenlijke, innerlijke zoals geestelijke groei, mentale rijping, psychische verwer king van waarden en normen zijn er jeen veranderingen. Tenslotte de inleider een aantal aanbevel ingen om tot een beter wederzijds verstaan van ouders en kinderen te komen, die vooral een kritische in stelling van ouders tegenover zich zelf en hun omgeving tot uitgangs punt hadden. Na een korte koffie pauze werden de aanwezigen in kleinere gespreksgroe pen verdeeld, om te discussiëren over een aantal gerichtte vragen en eigen visies op het onderwerp. Hierna kwam men weer samen, om de be langrijkste resultaten te vergelijken. Het bleek, dat de ouders zich bewust waren dat de crisis in moraal en gezag in de maatschappij als geheel een be langrijke oorzaak is van een aantal aspecten van de generatie-kloof en dat er nog een hele weg is af te leggen naar een meer open sfeer en bewuste overdracht van normen in vele gezin nen, en het terugdringen van de taakverschuiving van school. Uit de praktische overwegingen moest de voorzitter van de ouder commissie, de heer Schoute, om streeks 23.00 uur de intensieve dis cussie afsluiten. Met een dankwoord aan de inleider voor zijn voortreffe lijke voordracht werd deze avond be sloten. De aanwezige ouders waar deerden vooral het scherper formu leren van de opvoedingsproblemen, waardoor het denken en spreken er over bevorderd wordt. WADDINXVEEN - Volgens de plaatselijke rijkspolitie hebben in de af gelopen week twee mannen enkele inwoners van Waddinxveen bena derd met een vreemd verhaal. ”Men zegt op last van de politie en de brandweer een kapje op de schoorsteen te moeten plaatsen. Eén van de mannen klimt op het dak en plaatst inderdaad een kapje op de schoor steen. De tweede man blijft in de woning om ’’iets” boven de geiser te bevestigen. Voor deze klus moet men flink geld betalen, waarbij dan wordt gezegd, dat men dit geld bij de gemeente kan terugvorderen”. Hier is duidelijk sprake van een poging tot oplichting. Wanneer men met soortgelijke gevallen wordt geconfronteerd, luidt het advies hierop niet in te gaan en zo spoedig mogelijk de plaatselijke politie te informeren. WADDINXVEEN - Bijna alles en iedereen werkte vorige week donderdag middag mee om het slaan van de eerste heipaal voor de ver- en nieuwbouw van de hervormde Bethelschool aan de Heggewinde tot een geïntegreerde kleuter- en basisschool tot een feestelijke gebeuren te maken. De bouw- start werd verricht door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer N. Bakker. is ssè4r--‘ /st-; - - A - te t BW. i. kW.**'

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11