Lachen om het sombere IITTEPRJJZEL VASTE LAGE PRIJZEN! Don Quishocking op 3 mei in Waddinxveen K. Edelman BV UIT IN WADDINXVEEN 26 april Sunny Siders 25 april De Klompenboom Technisch directeur Rehorst BV Bij WSV geen verrassingen Met het programma ’’Trappen Op Vrijdag VVH-bazar bejaarden KNVG-turn- titelstrijd in sporthal De Sperwer Clara Wieck Trio maakte prima indruk muziekliteratuur vorige week donder- Anke Groot vertelt, waarna hij, pas ge- tal uiterst succesvolie dansavonden in het Anne Frank-centrum af met het beentje voorzetten om er voor iedereen een onvergetelijke avond van te ma ken. Kaarten voor deze avond kunt u alvast bestellen op donderdagavond 24 april tussen 19.00 en 21.00 uur;tel. 7488. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! 14 14 0- 0- 0- 14 0- 14 14 14 Rehorst's technisch directeur G. A. J. van Duimen. wei alle critici slaat niet alleen op de in- worden is onder het publiek bij Instuif Inn, zal dan ook op veler verzoek deze avond tot de klok van twaalf haar beste Voor wie dit cabaret pittig en gepeperd kan verdragen heeft Don Quishocking weer een goede avond op zaterdag avond 3 mei in De Bonkelaar. ISI WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie van de Schaakvereniging WSV vielen vorige week geen opzien bare uitslagen te noteren. Het meest opmerkelijke was misschien nog het feit dat geen enkele partij in remise ein digde. In groep A versloeg Wolfs in een aan- valspartij Van Oort. Van der Laan strafte een openingsfoutje van Kardol bekwaam af. Philipse nam in het eind spel iets te veel risico en moest de zege aan De Roodt laten. In groep B won Smitskamp na een wis selvallige partij van Van Haaren. Oo- sterloo lijkt grote plannen te hebben. Via een overwinning op Joosten narr. hij resoluut de leiding. Versluis hield lange tijd stand tegen Van Grieken. Het kostte hem echter zoveel tijd dat hij door tijdsoverschrijding toch nog ver loor. Besemer en Burger lijken niet van zins lang in de C-groep te willen vertoeven Via overwinnigen op De Vries respec tievelijk Ket begonnen ze welgemoed aan de ”weg terug”. Het leidende trie in groep D bleef ook deze week onge slagen. Van der Ree won van Hulsman Van der Heyde versloeg Torenbeek er Ponsioèn bleef Kleiweg de baas. Voor de competitie volgens het Keizer systeem werd slechts een partij ge speeld. Van der Hoek, die vorige week in een simultaanpartij John v. d. Wie versloeg, moest tot zijn schade ervaren dat men uit een ander vaatje moet tap pen om ban Hamming te winnen. De uitslagen luiden L. Wolfs-W. van Oort P. van der Laan-A. Kardol E. Philipse-H. de Roodt T. van Haaren-H. Smitskamp B. Joosten-D. Oosterloo W. van Grieken-A. Versluis H. de Vries-G. Besemer G. Burger-E. Ket C. v. d. Ree-H. Hulsman P. v. d. Heyde-G. Torenbeek J. Ponsioen-J. Kleiweg R. Hamming-P. v. d. Hoek WADDINXVEEN De "be roemde” cabaretgroep Don Qui shocking komt zaterdagavond 3 mei met het programma ’’Trappen Op” naar Waddinxvveen voor een optreden in het jeugd- en vrijetijd scentrum De Bonkelaar. Deze avond, die om negen uur begint en toegankelijk is tegen betaling van f 11,00 (CJP-houders en 65-plussers 7,50), wordt georganiseerd door de werkgroep jongeren van De Bonkelaar. WADDINXVEEN De heer G. A. J. van Dulmen is per 1 mei 1980 benoemd tot technisch direkteur van de Beheer maatschappij Rehorst B.V., welke de houdster maatschappij is van verschil lende dochterondernemingen, die alle Werkzaam zijn in de bouwnijverheid. toond. De toegangsprijs ƒ6,50. CJP-houders en ƒ4,-- ”De Klompenboom” is de titel van de in 1978 in Cannes bekroonde film van Ermanno Olmi. Hij wil een beschrijving geven van het leven op het Italiaanse platteland rond 1900. De film is niet duidelijk om een paar hoofdfiguren ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 APRIL 1980 Don Quishocking, bestaande uit Anke Groot, Fred Florusse, Jacques Klöters, George Groot en Willem-Jan Gevers, ontstond op 1 juni 1967 uit een samen smelting van een Eindhovens cabaret en een Amsterdams studentencabaret. Een handvol kenmerkende jaartallen uit de afgelopen 13jaar: 1968: Don Quishocking wint de eerste prijs op het studentencabaretfestival Camaretten te Delft. 1970: Diverse radio- en televisie-optredens. Eerste langspeelplaat. 1971: Programma ’’waar het valt daar legt het”. Wim lbo biedt de groep ”de zilveren trap” aan. 1972: Don Quishocking verzorgt het ar tistieke gedeelte van het booekenbal. Tweede langspeelplaat. Optredens voor Duitse televisie in een programma over cabaret. Besluiten voortaan alleen nog maar in programma’s van geallieer den op te treden. 1973: 5e programma, ’’zand in je bad pak”. 1974: 3e L.P. Louis Davidsprijs voor het liedje ”de oude school”, tekst Willem Wilmink, muziek Pieter van Empelen. Zilveren Harp, aanmoedi gingsprijs van de Stichting Conamus. Besluiten tot rustperiode van 1 ‘/2 jaar. 1976: 6e programma: ’’afscheidstour- nee 1”. 1977: 4e Lp. met het hele pro gramma ’’afscheidstournee” erop. Voor deze plaat ontvangt de groep een Edison. Pieter van Empelen verlaat de groep om te gaan werken in het mari tiem museum Prins Hendrik te Rotter dam. 1978: 7e programma: Trappen Op. Nieuwe man bij Don Quishocking: Willem-Jan Gevers, ex-Sissie, ex- partner van Daisy Dynamite. Peter Fa ber werkt mee aan de totstandkoming van het programma als stimulator. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft K. Edelman BV, Reeuwijk, eindelijk aangegeven dat het bedrijf twee filialen in Waddinxveen heeft. Aan de Tweede Bloksweg 38 en aan de Tweede Bloksweg 26. K. Edel man BV houdt zich in Waddinxveen bezig met het kweken en verhandelen van cactussen enz. WADDINXVEEN Zoals aan- gekondigd houdt de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) vrijdag 25 april van 14.00 tot 21.00 uur weer een bazar in het Anne Frank-centrum. De opbrengst van deze bazar, die ’s middags om twee uur zal worden geopend door mevrouw A. H. Smallénbroek-van Eek, komt ge heel ten goede aan de Wad- dinxveense bejaarden. In het Anne Frank-centrum zul len komende vrijdagmiddag en - avond vele fraaie handwerken, door de bejaarden zelf vervaar digd, verkocht worden. Net als in voorgaande jaren zullen vele at tracties zoals het Rad van Avon tuur, sjoelen, visspel, grabbelton etc., deze middag weer vullen. Gehoopt wordt dat deze middag door velen bezocht zal worden, zodat het weer een geslaagde middag wordt. De "beroemde”cabaretgroep Don Quishocking. een een fabrikant die zijn arbeiders op straat zet. George Groot is lakonieker. Hij kan scènetjes of bewerkingen aardig t en zegt ook immer raak. Jacques Klöters komt wat minder krachtig over, maar hij had wel een groot aandeel in de tek- blijkt ook uit de vreselijke droom die sten, evenals Groot en Dorresteijn. En Anke Groot vertelt, waarna hij, pas ge- Willem-Jan Gevers, de nieuweling aan schoren, zegt ”dan ga ik maar”. En de de piano is enig in zijn bescheidenheid, eenzaamheid wordt ook nog uitge speeld door Fred Florusse als hij ruzie krijgt met alle anderen en alleen ach terblijft in het donker. WADDINXVEEN Don Quishoc- Kinderen, zeggen ze, kun je beter De organisatie is in handen van TOOS- king is altijd goed geweest. Tien jaar adopteren, dan maken, want als ze later gymnastiek. Wedstrijdleider is de heer geleden al, toen het begon als studen- fout gaan kun je verklaren: dat hebben a. J. J. Castens uit Wateringen. Deze titelstrijd is een uitstekende gelegen heid voor de Waddinxveners om in tencabaret. Het kan inmiddels terug zien op zes programma’s, vier l.p.’s en wat1 Louis Davidsprijs, Edison. Het is uite- lig en zelfzuchtig af. Èn als zij het krij- lijk niveau en om de turners vanTOOS- raard wel vakmatiger geworden, in de presentatie vooral; maar in wezen toch enigszins studentencabaret gebleven, opzij voor de kleine vage angsten, want moedigen, j i i’ ii l i t— ir J- weinig show, geen dansjes (meer), en na- i -- -- dan ze zijn. Al hebben de heren zich na de pauze wel in jurken gekleed, vanwege tante Alida en haar mooie Kerst-gedachten, en misschien om ”de warmte” te ver beelden na ”de kilte” van het eerste deel. Het gaat bij Don Quishocking nog altijd om de teksten, al dan niet goed gezongen, en die zitten dan wel vol dubbele bodems en bedoelingen eron der, waardoor er weer kilte schuilt in WADDINXVEEN - Zaterdag 26 april worden in de sporthal ”de Sniep” door het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV-sectie wedstrijdsport) de finales persoonlijke kampioenschap pen A voor jeugdturners en turners- junioren gehouden, onder verantwoor delijkheid van het KNGV. Aanvang turners-junioren: 10.30 uur en jeugdtur ners: 14.00 uur. Kinderen, zeggen ze, kun je beter De organisatie is in handen van TOOS- WADDINXVEEN - Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht Roosen daal. In concours 553 duiven. Af stand 106 km. Gelost om 10.30 uur met krachtige N.W. wind. Aankomst eerste duif 12.38.05 uur, laatste duif 13.04.32 uur. Snelheid eerste duif 829.15 m. per min., laatste duif 688. 18 m. per. min. W. Metselaar 1-10-11-45-111; J.C. Koten 2-41-67-101; Mevr. Twigt 3- 119; J. Vliet-Dijkstra 4-6-24-38-79- 88-90-110-134; N. Rupke 5; D. Boere 7-18-26-40-55-116; W. Bree- dijk 8-117; N. v. Tol 9-86-105; den Ouden-v. Gent 12-32-71; R. v.d. Wil- lik 13; C. Toor en zn. 14-66-137; de Kok-Bijmans 15-58-61-99-108-109- 136; Smit-Troost 16-49-74-82-83-89- 95-114-118; C. Hofman en zn. 17-21- 73-84-93-100; Gebr. Anders 19-25- 28- 43-50-62-64-68-69-75-112-129- 132; H. Metselaar 20-22-53-56-92- 102-123; P. Bonefaas 23-81-107-125; A. de Wit 27-60-91-96-124; H. Vink 29- 127; A. Bonefaas 30-94-122; F. Middelkoop 31-42; C. Bode 33-35- 80, M. Verbeek 34-54 59; W. Slag boom 36-48-85-104-128; D. Heeren 37-70-115; L. de Bruyn 39-65; H. v. Dijk 44-46; J. Versloot 47-52-76-77- 98-120-126; M. Tollenaar 51-72-121- 131; J. Jansen 57-78-138; F. Rip 63- 97-113; W. Heuvelman 87-103-130; D. Oskam 106-133-135. WADDINXVEEN Het Clara Wieck Trio verzorgde vorige week donderda gavond in de raadzaal het derde con cert in de kamermuziekserie. Dittrio heeft op de toehorders een geweldige indruk gemaakt. Het wist vanaf de eer ste noten het publiek te boeien en in gespannen aandacht te houden. Opval lend was de grote precisie waarmee werd gemusiceerd en de perfekte af werking van de gespeelde werken. Het concert opende met het trio no. 43 van Joseph Haydn, dat eerder een romantische dan een strak klassieke vertolking kreeg. Toch was ook voor die interpretatie wel wat te zeggen, te meer daar ze zeer overtuigend werd ge bracht. De finale - presto werd zelfs met enig bravour gespeeld, wat soms staaltjes van muzikaal vuurwerk ople verde. Na Haydn stond Clara Wieck zelf op het repertoire. Zij was de muzikaal zeer begaafde vrouw van Robert Schumann en naamgeefster van het ensemble. Het werk opende met een zowel hartstoch telijk als liefelijk allegro. Verrassend was het andante, dat met een melan cholische wals inzette en een prachtig samenspel tussen viool en cello liet ho ren. Het allegretto eindigde met een fuga-achtig slot. Piece de resistance van de avond was het trio opus 70 van Beethoven. Met verve werd dit stuk - dat haast ’n sym fonie voor kleine bezetting was - ge speeld. Het middendeel, het largo, dat zowel verstilde als duivelachtige passa ges had, werd magnifiek vertolkt. Jet Röling verdient grote waardering voor Op initiatief van de film- en theater- de wijze waarop zij de lastige pianopar- werkgroep De Spintol wordt vrijdaga- tij speelde. Over het algemeen viel haar vond 25 april om half negen in De Bon- prachtige frasering op. Henny Rave- kelaar de film De Klompenboom ver- stein toonde zich een voortreffelijk vio- toond. De toegangsprijs bedraagt liste, niet alleen in de melodievor- ƒ6,50. CJP-houders en 65-plussers mende passages, maar ook in haar meer begeleidende spel. Van de cellist Yke Viersen tenslotte kan gezegd worden dat vooral zijn warme klankvorming indruk maakte. Wat dat betreft buitte hij zijn instrument goed uit. Al met al een prachtige avond met overwegend werken uit de romantische bouwd, maar is meer een mozaiek van muziekliteratuur vorige week donder- de vele facetten van het boerenleven, dagavond in het gemeentehuis. een documentaire van een kleine ge meenschap van vijf boerenfamilies, een landeigenaar en een pastoor. Grondpa troon is de wisseling van de seizoenen en wat daarmee samenhangt: zaaien, maaien, oogsten, varkens mesten en varkens slachten, de eerste tomaten, kermis, trouwen en kinderen krijgen. Tussen dit alles door roept voortdurend de kerkklok. De dramatiek komt in de film door de tegenstrijdigheden in het menselijk ge drag; als de boeren eensgezind tegen de landeigenaar, maar ook eikaars hout gappen; allemaal arm zijn, maar zich rijker voelen dan de anderen; religieus zijn, soms in een zeer persoonlijke rela tie tot God, soms bijgelovig. De titel ontleent de film aan de vol gende gebeurtenis; een vader zaagt een stuk van een wilg voor de klompen Zaterdagavond 26 april om acht uur voor zijn zoon. De rentmeester jaagt sluit danssociëteit Instuif Inn een acht- hem en zijn gezin weg. De andere be woners laten hem stil gaan; morgen moet er weer gewerkt worden, de boer show- en dansorkest The Sunny Siders ploegt voort. uit Utrecht. De waardering voor deze film door vrij- Dit orkest, dat al bijzonder populair ge- ----J-:- houd, maar ook op de prachtige kleu renfotografie. ze niet van mij. De genoeglijkheid, en bedoeling, van Kerst komt er bij Don verzamelde prijzen: Zilveren Harp, Quishocking natuurlijk ook scheinhei- contact te komen met turnen op lande- r~\-j-11 t 11i r*_l* x* r?i_ u l i.—/xr. gen over De Ramp, die ons bedreigt, gymnastiek, Siebe Verweij, Arco Zwij- schuiven zij die, zoals het meestal gaat, nenburg en Peter Verheul, aan te met zeer eenvoudig gehouden bijzaken, zeggen ze zelf, de grote ramp is voor pessimisten als zij geen ramp meer heb- uwelijks kostuums om anders te lijken ben. En geluk moeten we ook niet zoe ken want dat is vol willekeur, en van el lende ben je zeker. Als je zo opsomt waar zij het over heb ben, kun je je niet voorstellen dat er zo veel te lachen valt. Lachen om niet te huilen misschien, maar ook wel om ons van angst te bevrijden. Al laten de Donquishockingers in het begin, in een soort forum dat uit de hand loopt, van het cabaretbegrip van het publiek niets heel. Aan het slot komen zij, verras- de warmte en omgekeerd. Je moet bij send eigenlijk, met een gevoelige tekst wat ze beweren wel nadenkend aanvoe- over de dood van Lenin (de boom die len wat ze eigenlijk menen. de bladeren verliest) en het moeten Ze hebben, omdat er blijkbaar weer blijven vechten tegen uitbuiters, met een akelige ziekte bij moest, een wrang het Solidariteitslied erachter aan. Er is liedje over Psoriasis, en dat hoeft niet nog hoop. voor iedereen, al denkt men wel even: Fred Florusse is een sterke brenger van blij dat ik het niet heb. Ze zingen blij- zijn teksten en het meest akteur ook. moedig over een lijkenschender met de Behalve die ruzie doet hij ook conclusie dat een profiel dan nog niet prachtige ironische toespraak van zo erg is. George Groot speelt even een vader die zich niets herinnert van zijn zoon, Fred Florusse, zijn vrouw, zijn kinderen, ondergraven. Anke Groot werkt en kleinkinderen, maar zijn zakenaf spraken nooit vergeet. Dat mensen geen aandacht voor elkaar hebben

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13