Vijftig jaar getrouwd Schoolkinderen voor zwemles? met gulden in hand de bus in N. Hofman-Doornhein VoorwaartsKleine groep, met een goed stuk muziek Brugcentrum boom geplant Voorstel van het CDA :n; V- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 APRIL 1980 -ss van de brassband Voorwaarts in Het Trefpunt. (Foto: Week- Vijftig jaar getrouwd: de heer A. Hofman en mevrouw A. Hofman- Doornheim van de Zuidkade 192. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Een opname tijdens het vrijdagavond gegeven concert blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom De bruidegom had van 1928 tot in 1962 een levensmiddelenzaak in de Burge meester Trooststraat. Een dicht be volkte wijk als men bedenkt dat er in die straat lange tijd drie kruideniers wa ren gevestigd. Nadat de heer Hofman in 1962 uit zijn zaak stapte heeft zijn zoon het vak nog vier jaar voortgezet, maar aan deze periode kwam in 1966 een einde, omdat zoonlief het hogerop ging zoeken. Het planten van de Brugcentrum-boom op het Raadhuisplein. Rechts de voorzitter van het winkelcentrum Brug, de heer G. P. Krayesteijn en links de man van de plantsoenendienst, de heer C. de Wild. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom - ^..3! ff- i-CC I - - n Li -ï- 1 Jac. Stubbe waren dan ook volkomen op hun plaats. :n; et; doch een verplicht vak”, aldus de VVD. De mogelijkheid bestaat dat in de vanavond te houden gemeente raadsvergadering alleen de fractie van de SGP/HKV/GPV enigszins welwil lend tegenover het CDA-voorstel tot het invoeren van een ouderbijdrage staat, maar dat valt overigens nog helemaal te bezien. Dat B. en W voortaan de eerste, twee de en derde klassers willen laten schoolzwemmen is een gevolg van het feit dat tegenwoordig veel kinde ren van de vierde klassen hun zwem diploma al hebben. Daardoor schiet het geven van zwemles aan deze groep voor een groot deel zijn doel voorbij. De commissie zwemonderwijs, waar in hoofden van scholen, zwembad personeel en gemeenteambtenaren zitting hebben, hebben de genoemde verandering geadviseerd op basis van een twee jaar geleden gestart experi ment. Het voorstel daartoe werd door de raadsleden mevrouw H.J. Groenen- dijk-Bemard en W.L.M. Kruijk al toe gelicht in de raadscommissies voor de onderwijszaken en voor de financiën. In de raadscommissie voor de onder wijszaken benadrukte mevrouw Groenendijk-Bemard dat het vragen van een ouderbijdrage redelijk en ver antwoord is gezien de stijgende kos ten van het busvervoer. In het nieuwe schooljaar is er namelijk geen f 24.000.- maar f 28.500.- nodig, dus f 4.500.- meer. De PvdA (C.A.A. Wijnen) betoogde in dezelfde commissie het principi eel onjuist te vinden een ouderbij drage te vragen nu het schoolzwem men in het onderwijs is opgenomen. De VVD (F.H. de Ruijter) is het met. deze zienswijze eens. De liberalen zeiden graag te willen bezuinigen, maar wat het schoolzwemmen be treft niet op de CDA-manier. ”Het betreft hier geen facultatief vak, WADD1NXVEEN Donderdag 1 mei staan de heer N. Hofman (77) en me vrouw A. Hofman-Doornhein (76) er bij stil dat het die dag 50 jaar geleden is dat zij met elkaar trouwden. Bruid en bruidegom houden die middag dan ook in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een re- WADDINXVEEN - ”We zijn maar een kleine groep, maar desondanks menen we toch nog een goed stuk muziek te maken”. Dat zei de heer H. la Grand, voorzitter van de brass band Voorwaarts, vorige week vrij dagavond in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw ”Het Trefpunt” in zijn openingswoord. Hij sprak aan het begin van het voor- jaarsconcert, dat voor een goed gevul de zaal werd gegeven. Alle aanwezi gen zullen kunnen beamen dat wat Voorwaarts brengt ten volle het aan horen en het aanzien waard is. Naast de brassband kwamen ook de majo rettes en de drumband uitstekend voor de dag. De bloemen voor in- structrice Elles Droog en instructeur WADDINXVEEN In de discussie over het schoolzwemmen in het nieuwe schooljaar - dan zullen niet meer de klassen 2, 3 en 4 zwemles krijgen maar de klassen 1, 2 en 3, terwijl voor het busvervoer f 28.500.- op tafel gelegd zal moeten worden - staat in de gemeenteraadsvergadering van vanavond (woens dag) het CDA-voorstel ter discussie om van de ouders met kinderen, die naar en van het overdekte zwembad in het sportpark ”De Sniep” vervoerd zullen worden een bijdrage te vragen. De christen-democraten willen dus de meisjes en jongens met een gulden in de hand de bus in en uit laten stappen. ceptie tussen vier en vijf uur. Het aan de Zuidkade 192 wonende gouden echtpaar voelt zich Wad- dinxveens in hart en nieren, hoewel de heer Hofman in Moordrecht (Akke- roord) is geboren en de wieg van zijn echtgenote in Rotterdam stond en ze in Nieuwerkerk aan den Ussel opgroeide. Alle lof gaat ook naar dirigent A. Bosch, die de brassband op bekwame wijze leidde, bijvoorbeeld in de tech nisch moeilijke mars ’’Bramwijn” en de overbekende ’’Lustspiel Ouver ture”. In de drie klassieke werkjes was de stemming hier en daar wat zweverig. Bovendien waren er wat ongelijke inzetten, maar dergelijke muziek vraagt nu eenmaal van ama teurs een grote concentratie. Een hoogtepunt na de pauze was zeker ook ’’SOLITAIRE” waarin de ES CORNET SOLO prachtig vertolkt werd door H. la Grand. Jammer alleen dat de begeleiding zich niet altijd aan de solist wist aan te pas sen en soms te hard was. Het slotstuk ’’HOOTENANNY” werd door het publiek terecht met een daverend applaus beloond. Diri gent Bosch kreeg dan ook van de voorzitter een stoffelijke blijk van waardering. Dat viel ook Joop Veen- stra, directeur van de Waddinxveense muziekschool ten deel als leider van ëen koper-ensemble dat dit jaar voor het eerst optrad. Zoals de voorzitter opmerkte heeft hij er veel tijd aan besteed en dat was te merken ook want er werd met enthousiasme gemusiceerd. Afgezien van enkele onzuiverheden een genot om naar te luisteren. ’Voorwaarts’ kan op een uitstekende uitvoering terug zien. Toch is de Zuidkade-bewoner niet al tijd kruidenier geweest. Na als boere narbeider gewerkt te hebben werd hij bakker. Een ziekte van twee jaar weer hield hem toen eerder met de verkoop van boter, kaas, eieren en vleeswaren te beginnen, maar in 1928 - twee jaar voor zijn huwelijk - was het dan zover. "We hadden in de Burgemeester Troo ststraat een redelijk bestaan”, zegt de heer Hofman over die 34-jarige tijd. De bruidegom staat bekend als een goed knutselaar. Hij mag graag timme ren en dingen repareren. Boeken re staureren, klokken weer laten lopen, harmoniums opknappen - het is alle maal bij hem in zorgvuldige handen. Zijn leven lang heeft hij verder activi teiten ontplooid in diverse functies bij de landelijke kruideniersbond, de Cen trale Hervormde Gemeente, de Vereni ging tot Stichting en Instandhouding van Nederlands Hervormde Christe lijke Scholen en de plaatselijke mid- denstandsvereniging. Óp dit moment is hij nog kaddemeester voor de loswal aan de Zuidkade. Vervolgens heeft de heer Hofman - om nog maar eens één activiteit te noemen - 1150 foto’s ge maakt van het Gouweaquaduct-in- wording. Geniet de bruidegom nog een goede gezondheid, de bruid heeft het daar mee wat moeilijker, mede in verband met het afgenomen gezichtsvermogen. Niettemin zijn beiden actief. Zo ging men drie jaar geleden nog op familiebe zoek in Californië en breit mevrouw Hofman-Doornhein volop voor de Waddinxveense therapieclub De Gou- webloem en de Hervormde Vrouwen kring Maria Martha. Het gouden paar aan de Zuidkade 192 heeft 4 kinderen en 10 kleinkinderen. Wij wensen hen een plezierige dag toe op donderdag I mei. 1 van de ingebruikname van het nieuwe WADDINXVEEN Dezer dagen is op het Raadhuisplein de boom geplant heeft geschonken ter gelegenheid die het winkelcentrum Brug het ge- meentebestuur bijna twee jaar geleden gemeentehuis. t - - z..„ ót h<. fy.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3