t KAN NOG sjaak noteboom Rhowax BVToonbeeld foto film jongeren zijn in augustus onderdak van ondernemingslust Zilveren FNOP-speld voor Koos Romeijn (54) ’’Agressieve Veertig jaar touringcar chauffeur BEZORGING SUPER VOORDEEL! Burgemeester in nieuw pand: Peuleyen 15 telefoon 2604 Tl 1 9? z f. 1 w r is l WADDINXVEEN Met het naar f' 7 I •Sp r M 1 PastQOP 47 - VVAHHinvvppn - TpI 01R7R-7477 Passage 47 - Waddinxveen - Tel. 01828-2477 WADDINXVEEN Het voormalige is het echter opmerkelijk rustig in het mensen Cl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 APRIL 1980 Een foto laten maken voor moederdag. B.v. een nostalgische foto in het bruin of natuurlijk gewoon kleur i zijn echtgenote Brouwer’s Tours in Waddinxveen heeft veroorzaakt. Die overlast bestond uit samenscholin gen (veelal op het Wilhelminaplein) en HET W EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! w groep houden. In een gesprek met wet houder van welzijnszaken A. H. van Gent werd echter duidelijk gemaakt Twee foto’s de 40 jaar i zangvereniging /.LEE EE.'ZE?perde voor het nieuwe pand niet alleen buiten rijden van de robot Rhoo- de Nederlandse vlag, maar ook die van J f, y—A mori l/o Lnnalnnzj 11 intclond «a n Botje heeft burgemeester mr. A. G. Amerika, Engeland, Duitsland en... Friesland, de provincie waar Ulrik F. Bierma op 6 februari 1938 werd gebo ren. In een korte toespraak herinnerde de Rhowax-directeur aan de tijd dat het VOOR ALLE JONGEREN Het Van der Breggen-gemaal zal, en ook dat is een voorwaarde van de ge meente, straks open zijn voor alle jon geren. Aanvankelijk wilde de groep uit allerlei kringen mij de hand druk ken”, aldus de man die al vanaf de schoolbanken met het buswezen ten volle betrokken is. Voor de directie van Brouwer’s Tours uit Noordwijk was de receptie in café-restaurant De Unie een prima ge legenheid om wat meer met Wad dinxveen en de Waddinxveners te kunnen kennismaken, sinds het be drijf vier jaar geleden het touringcar- bedrijf van Gebr. Buitelaar overna men. Het bedrijf is van plan de Wad- dinxveense naam voorlopig te blijven voeren, omdat deze in Waddinxveen en omgeving een begrip is. En daar heeft Koos Romeijn in niet onbelang rijke mate een steentje toe bijgedra gen. Het touringcarbedrijf heeft aan de Kerkstraat een permanente stal- lingsruimte. Bij Brouwer’s Tours werken in de zomer ongeveer 20 mensen. Hiervan zijn er zo’n 4 a 5 in Waddinxveen aan de slag. Het bedrijf beschikt over 20 touringcars. Smallenbroek vorige week vrijdag middag het nieuwe pand van R- howax I" aan oi heid van een groot aantal genodig- geoefend. Al gauw werd een garage ge- den, die met directeur U. F. Bierma en zijn medewerkers het moment beleefden dat de op 1 juli 1968 begonnen jeugdjaren van R- howax definitief werden afgesloten. De opening was een luisterrijke zaak, spiksplinternieuw pand is neergezet dat Niet alleen liet iedereen zich de prima aan alle moderne eisen van deze tijd hapjes en drankjes van Gert Jan van voldoet. Het is er neergezet door aan- der Loo van de Dorpstraat bijzonder nemer Verbey BV te Reeuwijk naar een goed smaken, met aandacht werd er in ontwerp van de Reeuwijkse architect het begin van de avond ook gekeken en Jan Doorduyn BV te Opijnen. De bouw geluisterd naar het speciale optreden van het pand (met 2400 vierkante meter van de Waddinnxveense drumband De grondoppervlak, 500 vierkante meter Cormula’s. Medewerkers van directeur parkeerterrein en een 1200 vierkante Bierma wilden op die manier hun ”eer- meter omvattend pand) nam één jaar in ste man” verrassen. De hele dag wap- beslag. van touringcar-chauffeur zijnde Koos Romeijn. Links bieden bestuursleden ”Vox Jubilans” stoffelijke blijken van i- FNOP-speld op de revers van de jubilaris. (Foto’s: Weekblad - de vorige week dinsdag gehouden receptie in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost rond i van de hervormde gemengde waardering aan, rechts speldt Peter Brouwer jr. de zilveren Ivoor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). NIET ZO VAAK Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek- betoogde dat het niet alleen voor R- howax BV feest was, maar ook voor het gemeentebestuur en de Dorpstraat. Hij herinnerde eraan dat het niet meer zo vaak voorkomt dat bedrijven met zo’n vaart een nieuw gebouw betrekken. Voor hem was de ondernemingslust van de heer Bierma, zijn vrouw en hun me dewerkers voldoende zichtbaar gewor den. "Maar het is in Waddinxveen meer gebeurd om van huisvlijt uit te komen tot een middelgroot bedrijf’, al dus mr. Smallenbroek, die consta teerde dat het nog jonge bedrijf kenne lijk over voldoende vertrouwen be schikt bij zowel de medewerkers als de afnemers. De nieuwbouw van Rhowax noemde hij vertrouwenwekkend. De burgemee ster constateerde in zijn openingstoe spraak dat er vertrouwen is in de con tinuïteit van het bedrijf, dat er kenne lijk sprake is van een samenlevingsver band waarin iedereen zijn of haar steentje kan bijdragen en dat er ook een toekomstfilosofie aanwezig is. Dat de heer Bierma in zijn welkomst woord Duits en Engels sprak maakte hem duidelijk dat er in Rhowax groei zit. Mr. Smallenbroek bracht nog in het midden dat bij een effectieve bestrij ding van de werkloosheid in ons land overheid en bedrijfsleven de handen in een hebben te slaan. In dit verband hoopte hij dan ook op een snelle mede werking van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland voor een spoedige realisering van het nieuwe bedrijfster rein Coenecoop. Tot slot sprak ook nog de heer J. Bierma, een broer van de Rhowax- directeur. Hij blikte even terug op de tegenslagen die er natuurlijk ook waren geweest bij de opbouw en uitbouw van het bedrijf, maar meende dat wanneer alles met de wind mee zou gebeuren er van voldoening geen sprake kon zijn. Aan de Dorpstraat 118 staat nu in ieder geval een nieuw pand dat geheel is aan gepast aan de specifieke eisen van R- howax. Met een totale oppervlakte van 1050 m2, een hoogte van 6 meter, 13 te lefoons, 4 lijnen, een telex en 500 m2 parkeerplaats voor de deur. Een duide lijke afsluiting van de jeugdjaren van R- howax, en het begin van een nieuwe periode. Met het naar buiten ’’sturen” van Rho-botje opende burgemeester mr. A. G. Smallenbroek het nieuwe pand van Rhowax B V aan de Dorpstraat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinx- veense touringcarchauffeur Koos Romeijn (54) is vorige week dinsdag avond in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost in het zonnetje ge zet, omdat hij 40 jaar in het vak zit. Van deze lange periode was hij 36 jaar in dienst van het touringcarbe drijf Gebr. Buitelaar, dat 4 jaar gele den werd overgenomen door Brouwer’s Tours in Noordwijk. De door het touringcarbedrijf aangebo den receptie was zeer druk bezocht. Meer dan 300 mensen, waaronder wethouder mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester (VVD) en ge meentesecretaris J. Meuleman, kwa men de jubilaris en en de directie van 1 de hand drukken. Uit handen van Peter Brouwer jr. kreeg de aan de leplaan wonende Waddinxvener van de FNOP- speld in zilver aangeboden. In de FNOP zijn de organisaties op het gebied van het personenvervoer ondergebracht. De receptie tussen half zes en half acht maakte duidelijk dat Koos Romeijn bij velen een geliefd touring- carchauffeur is. De vele aangeboden bloemen, cadeaubonnen, huishoude lijke artikelen en geldbedragen (waar voor de jubilaris een fiets heeft ge kocht) zijn daarvan het tastbare be wijs. HELE KUNST ”Met mensen omgaan die op reis zijn is een hele kunst”, weet Koos Romeijn. ”Het is vaak meer geven dan nemen. De mensen zijn vandaag de dag veeleisend. Naar een busreis wordt niet meer, zoals vroeger het geval was, wekenlang uitgekeken. Maar het is een mooi vak en ik doe het graag”, vertelt de man die bewe zen heeft gekregen dat hij door zeer velen op handen wordt gedragen. ”Ik ben gewoon beduusd van die grote belangstelling. Er kwamen WADDINXVEEN Het voormalige jongeren, die bezig is in het centrum, gemaal Van der Breggen zal in juli/au- het oude gemaal alleen voor de eigen gustus in gebruik kunnen worden als centrum voor de groep "agressieve” jongeren. Daarmede zal, zo verwacht men bij de gemeente, een einde komen dat de gemeente daarmee niet akkoor aan de overlast die deze zestig tot tach- wilde gaan. Want, zo stelde Van Gent, wilde gaan. Want, zo stelde Van Gent, tig man sterke groep de afgelopen jaren de gemeente kan moeilijk voor elk groepje jongeren een eigen centrum in richten. Het centrum, dat wordt ondergebracht ’’zwerftochten door het dorp. Daarbij bij de Stichting Jeugd- en Jongeren- is het nogal eens voorgekomen dat de werk Waddinxveen, zal naar verwach- politie er aan te pas moest komen om ting 125.000gulden gaan kosten. De ge- de jongeren weer tot de orde te roepen, meenteraad, die in oktober vorig jaar De laatste vijf maanden, sinds de in- 80.000 gulden ter beschiking stelde, richting van het centrum is begonnen, moet de komende raadsvergadering is het echter opmerkelijk rustig in het dan ook nog eens 45.000 gulden extra dorp. Daarop baseren burgemeester en op tafel leggen, wethouders dan ook de gedachte dat wanneer het centrum straks klaar is, de overlast van deze jongeren tot het ver leden zal behoren. Een deel van deze moeilijke jongeren is momenteel aan het werk bij de inrichting van het oude gemaal. In het centrum zal straks een vormingswerker (uit De Bonkelaar) aanwezig zijn om de jongeren te bege leiden. Het programma dat het cen trum gaat bieden (en dat in overleg met de jongeren zelf zal worden samenge steld) zal in eerste instantie waarschijn lijk bestaan uit het draaien van films, j het houden van disco-avonden en het af en toe binnenhalen van een pop groep. Op de lange termijn moet er echter, zo is een’ eis van de gemeente, I wat vormingswerk van de grond ko- men. "Maar”, zo zegt een woordvoer der van de gemeente, ”dat zal natuur- lijk wel voorzichtig moeten worden gedoseerd. BV (reinigingstnachines) de Dorpstraat officieel ge pend. Hij deed dat in aanwezig- bedrijf vanifit de huiskamer werd uit- huurd van een voormalige boerderij om aan de ontstane huisvestingsproblemen tegemoet te kunnen komen. In 1975 volgde de aankoop, verbouwing en fee stelijke opening van het pand Dorps traat 118. Dezelfde plek waar nu een met directeur U.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5