5 MEI-CONCERT VOX JUBILANS Schiet-In ’80 Stenen kopjes met Toma-tekst Voor 6e maal Antilope haalt Bevrijdingsvuur uit ”De Wereld” in Wageningen 99 Koninginnerit Autoclub De Gouwe Rijders Op 3 en 5 mei Feest in de Zeeheldenbuurt Ook in De Bonkelaar volop activiteiten Toast en bingo voor bejaarden Oranjefeest in St. Victorwijk Bevrijdingsfeest aan de Wingerd Programma Voor ontsteking in Waddinxveen op 5 mei 14.30 uur een Bevrijdingsconcert J WADDINXVEEN - De schuttersvereniging ’’Waddinxveen” houdt voor de zesde maal rond Koninginnedag haar Schiet-ln (winnaar in 1979: Ton Ververs). Dit festijn wordt ditmaal gehouden in het eigen clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan op zaterdag 3 en maandag 5 mei (Bevrijdingsdag). Op beide dagen wordt begonnen om tien uur met het verspelen van de open schietkampioenschappen voor verenigingen, bedrijven en particulieren en het traditionele kampioenschap sjoelen voor scholieren en individuelen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DINSDAG 29 APRIL 1980 Wereld”, het vredesvuur ontstoken. la’s en Concordia. hun beste marathonloper. Het bestuur veel plezier op zal leveren. WADDINXVEEN Maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) zijn er niet alleen rond het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke'aar aan het Beukenhof allerlei activiteiten (kindermarkt samen met de Lions Club Waddinxveen en Toma- activiteiten), maar ook binnen het cen trum bruist het van activiteiten. Het hoogtepunt voor de Zeehelden buurt zal ongetwijfeld de "Hots-Knots- Fiets-Race” zijn. Op aftandse rijwielen zullen de deelnemers zich al vallend en opstaand een weg naar de finish moe ten banen. Het bestuur is ervan over- HET W EEKBLAD V OOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! schietbanen, zodat men deze getrainde schutters aan het werk kan zien. KERMISACHTIGE SFEER Op zaterdag 3 mei om 10.00 uur ’s mor gens begint de ’’echte” Schiet-ln ’80. Dan is er weer die kermisachtige sfeer, waarbij het voor iedereen mogelijk is om kennis te maken met deze aparte sport. Er zal geschoten worden met luchtgeweren van het merk ”Fein- werkbau” en ’’Diana” (deze geweren wegen 5 kg.), op een afstand van 10 meter, op kaarten met een roos van 1 mm. Dat veel mensen belang stellen in deze tak van sport, blijkt wel uit het grote bezoekersaantal dat de schutters- men, en dat velen zich zullen melden als lid van de sportclub. Tevens maken van de gelegenheid gebruik om hun aandacht van de Waddinxveense bevol king te brengen. Hun clubhuis verkeert in zeer slechte staat en men zou graag zien, dat vele Waddinxveners, die be- POPGROEP ’s Avonds zal voor de wat ouderen de Boskoopse popgroep Forest spelen in De Bonkelaar. Dit optreden zal aan vangen om 21.00 uur. De zaal gaat open om 20.30 uur en de entree voor dit avondprogramma bedraagt 5, prestatie van deze loopsters en lopers, een dubbeltje of een kwartje per ki lometer, zouden willen storten op hun girorekening 747976 t.n.v. S.C. Anti lope, met vermelding ’’Bouwfonds Clubhuis”. WADDINXVEEN - Een toast uitbren gen op de nieuwe koningin op woens dag 30 april van 17.30 tot 19.00 uur en een bingo-avond met feestelijke prijzen op maandag 5 mei om acht uur. Dat zijn de twee bijzondere activiteiten voor de Waddinxveense bejaarden tij dens de komende hoogtijdagen in het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN Traditiegetrouw viert Waddinxveen-Zuid weer Konin ginnedag. Omdat de NOS echter vrij wel de gehele dag tv-beelden zal uitzen den van de troonswisseling zal het fee stprogramma woensdag 30 april wor den beperkt tot een groots le Lustrum Oranjebal voor paren van 18 jaar en ou der, woonachtig in Waddinxveen-zuid. De Hammondorganist Ben Bouma zal zorgdragen voor gevarieerde dansmu ziek. Iedereen is welkom vanaf 21.00 uur. Entreekosten f 2,50 per persoon, (legitimatie kan worden gevraagd). SPELLETJESDAG Op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) zijn de kinderen aan de beurt met een voor elk wat wils spelletjesdag. 's Mor gens is er vanaf 10 uur een speurtocht voor kinderen van 4 t/m 16 jaar (kleint jes onder begeleiding van ouderen), ’s Middags om 14.00 uur beginnen de jeugdspelen in en om de speeltuin voor kinderen van 4 t/m 16 jaar. Ook zijn er dit jaar weer de gezellige marktkramen rondom speelterrein en wijkgebouw. Op beide dagen vindt samenwerking plaats tussen de speeltuinvereniging "Zonnig Zuid" en de commissie wijk- werk Waddinxveen-Zuid. Jan Bonefaas zal men kunnen horen in variaties over ’’Merck toch hoe sterck” van Willem Mudde. Het jeugdkoor van Vox Jubilans zorgt voor een eigen bij drage aan dit muzikaal gebeuren. Het zal zeker de moeite waard zijn op 5 mei van 10 tot 11 uur in de Brugkerk aan wezig te zijn. van Antilope hoopt hiermede vele Waddinxveners warm gemaakt te heb- men dan heeft afgelegd is vanuit Wage- ben voor de atletieksport en het trim- t” j i r, j i j_x i _r i_ ii i j leggen. Iedereen loopt ruim 16 kilome- den, via Bodegraven en Reeuwijk naar ter. Waddinxveen. p" WADDINXVEEN Koninginnedag en Bevrijdingsdag zullen door speel tuinvereniging De Overkant in de Zee heldenbuurt weer op geheel eigen wijze gevierd gaan worden. Op de middag van woensdag 30 april zal worden ge start met allerlei spelletjes voor de jeugd. Om ongeveer 19.00 uur zal de oudere jeugd de toeschouwers ouder wets vermaken met een gecostumeerde voetbalwedstrijd, hetgeen zoals ge woonlijk wel weer een chaotisch, maar grappig spelbeeld zal opleveren. De avond wordt besloten met een gezellig samenzijn voor de leden. Het zwaartepunt ligt dit jaar echter op 5 mei. Allereerst zal het woonerf nog extra verfraaid worden middels stoep- tekeningen. Daarna 15.00 uur) volgt er een ballonnenwedstrijd. Om 15.30 uur gaat er voor de jeugd een speur tocht van start. Met behulp van foto’s en opdrachten is een leuk parcours uit- vereniging "Waddinxveen” vorig jaar gezet. kon noteren 2800-3000). Naast het open kampioenschap van Waddinxveen persoonlijk, is er ook weer de bedrijfs- en verenigingscompe- titie. In de laatst genoemde competitie is het mogelijk voor 4 personen van hetzelfde bedrijf of van dezelfde sport- tuigd dat de twee feestdagen de buurt vereniging om deel te nemen. Ook voor deze competitie is altijd veel belang stelling van de Waddinxveense bedrij ven en men verwacht dan ook dit jaar weer veel deelnemers. Voor inlichtin gen en opgeven voor deelname kan men contact opnemen met: Aad van Vliet, tel. 2886 - Wim de Bruin, tel. 6085 - Marcel Toebak, tel. 4509. SCHOOL-SJOELEN Naast het schieten organiseren de schutters al vijf jaar lang het open kampioenschap "Sjoelen". Ook daar is het altijd erg druk en wordt soms met .verbeten gezichten gesjoeld. Voor het eerst dit jaar zal er een "School- sjoelkampioenschap" worden gehou den, waarbij het de bedoeling is dat elke school 5 jongens en/of meisjes af vaardig! om de school te vertegenwoor digen. De hoofdprijs is een sjoelbak voor elke groep (basis- en voortgezet onderwijs). De schutters hebben alle scholen in Waddinxveen wat dit onder deel betreft benaderd en men hoopt op goede reacties van die kant. In De Bonkelaar kan er tussen half elf en half vier volop worden geknutseld met waardeloos materiaal. De kinderen kunnen het gemaakte meenemen naar huis of in De Bonkelaar achter laten en meedoen aan een wedstrijd. Verder zal er een informatiestand aanwezig zijn waar men alles te weten kan komen over de verschillende kinderclubs, de vakantie-activiteiten,werving van vrij- willigers/sters enz. Bij deze stands zullen tevens de kaart jes te koop zijn voor het optreden van een goochelaar in De Bonkelaar om half twaalf. Ook zijn er kaartjes te koop voor een uitvoering van een schimmen- speltheater in De Bonkelaar van half vier tot half vijf. aan beide meidagen zijn er elke avond schietwed strijden voor de "professionele" schut ters die aangesloten zijn bij de Konin klijke Nederlandse Schutters Associa tie. Die avonden is het alleen mogelijk te schieten als men in het bezit is van een geldig schietpaspoort, maar uite raard zijn bezoekers van harte welkom in de gezellige kantine van de schut tersvereniging ’’Waddinxveen”, van waar uit men een goed zicht heeft op de WADDINXVEEN - Stenen kopjes met de tekst ’’Torna - het kan ons de kop niet kosten” worden op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) van 10.00 tot 15.00 uur op het parkeerterrein Beukenhof verkocht voor de prijs van 2 gulden. En dan zit er ook nog lekkere warme koffie in de kopjes. Deze activiteit wordt gerealiseerd door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Nabij De Bonkelaar zal de Kerngroep Afrikaanse hut ten bouwen, Afrikaanse spullen en stoffen verkopen en allerlei informatie verstrekken over Afrika in het algemeen en Boven-Volta, het land waar we middels het landbouwproject in Torna zo mee verbonden zijn, in het bijzonder. Aan de activiteit van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen verleent Scouting Waddinxveen medewerking. Op het terrein van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen kunnen de Waddinxveense kinderen samen met Scouting Waddinxveen onder leiding van Arno Cuppen echte hutten bouwen. Hierbij zal zoveel mogelijk de manier van bouwen worden nagebootst zoals dit in Boven-Volta wordt gedaan. Er is dus ook een kraam waar al lerlei artikelen uit Boven-Volta en andere Afrikaanse landen te koop zijn. Koffie kunt u bij de Kerngroep niet alleen drinken, maar ook kopen, evenals thee. Ook valt er weer "gierst" te proeven. Tevens zijn er recepten voorgier- stgerechten te krijgen. De gierst kan men eveneens kopen in speciale Toma-kopjes voor ƒ2,Er zijn nu ook volop stickerrs van het Toma- Waddinxveen project voorradig. Als speciale attractie worden prachtige bedrukte stoffen uit Afrika verkocht. Alle prijzen zijn zeer redelijk. WADDINXVEEN - In de zeer vroege ochtenduren van Koninginnedag op 30 april organiseert de autoclub "Gouwe Rijders" de traditionele Koninginnerit. Inschrijven vanaf 05.30 uur in de kan tine van de voetbalvereniging Wad dinxveen aan de Sniepweg. Start vanaf 06.00 uur. Zoals altijd bij de Gouwe Rijders zijn voor degenen, die het minst aantal strafpunten behalen, weer vele prachtige prijzen beschikbaar. WADDINXVEEN - Op de middag van maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) zullen er vanaf één uur op het groene veld aan de Wingerd door het Oranje- comité met die naam voor de vierde maal een reeks van kinderspelen wor den gehouden. Voor de kleintjes paar drijden, raddraaien, was ophangen, touwtrekken, eierlopen en blokjes vis sen en voor de groten langlaufen, touw trekken, doelschieten, blikgooien, blo- klopen, viswerpen, puzzelen, zaklopen en kussen vechten. Nieuw van deze spelletjes zijn het kus sen vechten (op één paal) en het vis werpen. Op het terrein in Groenswaard 3 zijn verder aanwezig een rad van avontuur en een koffiekraam. Dank zij gemeentelijke subsidie, verschillende sponsors en de in de Groenswaarden gehouden collecte is de deelname aan het Bevrijdingsfeest voor de jeugd gra tis. Wel moeten de kinderen even een spelkaart afhalen. Op de avond van Koninginnedag (maandag 30 april) wordt een lampion- nenoptocht gehouden om acht uur. In verband met de kleinsten duurt de route ongeveer één uur. Nieuw is, gezien de steeds langer wor dende stoet, dat na de drumband ”Cor- mula’s” ook het fanfarekorps ’’Concor dia” meedoet. Het comité heeft een flink aantal lampion’s ingeslagen, welke worden verkocht, compleet a f In de week voorafgaande 1,75. Verkoop ’s morgens 30 april van 1 10-12 uur en ’s middags vanaf 17.30 uur. WIJKVERSIERING Evenals vorig jaar, vraagt het Oranje- comité Wingerd de mensen weer hun straat een feestelijk aanzien te geven. Voor de leukste straat, wordt door het comité, een prijsje beschikbaar gesteld. De versierperiode is van 30 april-5 mei. WADDINXVEEN Het volle dige programma van het op maandag 5 mei om tien uur te ge ven Bevrijdingsconcert ziet er zo uit: 1. Orgelhymne: Wilt heden nu treden (Jan Zwart). 2. Samenzang: Komt zang. 3. Koorzang: a. Bede voor het Vaderland b. Gelukkig is het land (Harm. Feike Asma) 4. Trompet en Orgel: Trumpet tune (H. Purcell) 5. Jeugdkoor: Psalm 23 (Jan Bo nefaas) 6. Orgel: Variaties en fuga: Al waer men sich al keert of wendt. (W. Mudde) 7. Samenzang: Psalm 77 vers 7 en 8. 8. Koorzang: a. Domine, salvam fac. (A. Giesken) b. Prés du fleuve étranger (Ch. Gounod) 9. Trompet en Orgel: Adagio (Fischer) 10. Jeugdkoor: Hebe deine Au gen auf (F. Mendessohn) 11. Orgel: Fantasie Dankt, dankt nu allen God. (Feike Asma) 12. Trompet en Orgel: Allegro (G. F. Handel) 13. Koren: Lift up your heads (R. H. Prichard) 14. Samenzang: Wilhelmus. WADDINXVEEN - Eén van de ge meenten in ons land die zich heeft aangemeld om in de nacht van 4 op 5 mei het bevrijdingsvuur uit Wage ningen te halen is Waddinxveen. Estafettelopers van de sportclub Antilope zullen dit vuur op Bevrij dingsdag (maandag 5 mei) naar ons Gouwedorp brengen en wel naar het vijvertje achter Albert Heijn aan de Willem de Zwijgerlaan. De Antilopers - daartoe financieel ge steund door het sinds kort in Wad dinxveen aan de Nesse gevestigde Sporthuis Revet, zodat het bouwfonds van de sportclub voor een nieuwe kan- nu met DANSWEDSTRIJD In weer een andere kraam zal men de kinderen van de knutselclub in werking kunnen zien van half 11 tot half 12. Een programma is nog niet bekend. Vanaf half een tot half twee zal er een kinder club aanwezig zijn op de kindermarkt in de leeftijdsgroep 9-11 jaar. De kinde ren kunnen zichzelf versieren met crepe-papier en schminken, waarna een modeshow gehouden zal worden. Vanaf half 2 tot half 3 is een club in ac tie van 6-8 jaar. Zij kunnen poppenka- stpoppen maken en daarna in een grote poppenkast spelen. Om 14.00 uur zal er een danswedstrijd gehouden worden voor kinderen van 12 t/m 16 jaar. Een jury zal een en ander beoordelen en er zijn leuke prijsjes te winnen. Inschrij ving voor de danswedstrijd is tot 14.00 uur mogelijk bij de info-stand van De Bonkelaar op de kindermarkt. Verder zullen er allerlei spelen gedaan kunnen worden, en er is ook een try-out race op steppen voor kinderen. WADDINXVEEN Op maandagmorgen 5 mei (Bevrijdingsdag) om tien uur geeft de hervormde gemengde zangvereniging ”Vox Jubilans” een Bevrijdingsconcert in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost. Aan dit concert verlenen medewerking Vox Jubilans met jeugd koor onder leiding van gastdirigent Poula de Gier, trompettist Harry Se venstern en organist Jan Bonefaas. Er valt op deze morgen een prachtig en zeer gevarieerd programma te beluiste ren met o.a. een Trumpet Volentary voor orgel en trompet, liederen uit Va lerius en de prachtige Franse versie van ps. 137 van’Goürnod, waarin de heim wee van het Joodse volk naar Jeruza lem doorklinkt. tine weer wat voller wordt - lopen op Tussen 14.30 en 14.45 uur wordt men in Bevrijdingsdag ongeveer 100 kilome- Waddinxveen verwacht. De route die ter. Twee atletes, 8 atleten en 2 trim- i mers, zullen in estafette de afstand af- ningen, via Ede en Utrecht naar Woer- Waddinxveen. Bij de hefbrug zal zij men worden opgewacht door De Gou- streven, een nieuw clubhuis, onder de ’s Ochtends om 5 uur wordt in Wage- weruiters. Via de Kerkweg-Oost, Ju- mngen, op de plaats waarde capitulatie liana van Stolberglaan en Willem de in 1945 werd ondertekend, Hotel ”De Zwijgerlaan, komt men dan bij de vij- Wereld”, het vredesvuur ontstoken, ver naast Albert Heijn, alwaar men ver- Mede afhankelijk van de weersomstan- welkomd zal worden door De Cormu- wondering kunnen opbrengen voor de digheden zal het traject erg zwaar zijn, la’s en Concordia. Met een vlammende toorts in de hand is het niet gemakkelijk lopen. Antilope In aanwezigheid van het gemeentebe- denkt over de afstand, het is geenszins stuur zal het vredesvuur ontstoken wor- een wedstrijd, ruim 9 uur nodig heb- den door Martin Droog van Antilope - ben. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17