Plaatselijke geschenk tè: was 1965Koningin Juliana uurtje op bezoek Koningin benutte iedere minuut van een uur durende werkbezoek verrassing VLAGGEN Voor het eerst een Koninklijke gast in deze gemeente t* Wtl «t U 'H' Baldakijn - Te voet O ;.LEVE QE-KWitOi Expositie Versierde poort T te If M w L WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN DINSDAG 29 APRIL 1980 nog gast gehad. de heren Hk. dinxveen werd benoemd. diezelfde Het bezoek van H.M. de Koningin gisteren aan Waddinxveen in etappes: Op de bovenste foto de verwelkoming van de Vorstin door burgemeester en mevrouw Van der Hooft. Daarna begeleidde de burgemeester Koningin Juliana en haar gevolg te voet naar het buitenterrein van Kempkes (foto midden). Een fraai baldakijn van rode stof sierde de toegang tot het kantoor van Kempkes, als betrof het hier een voornaam hotel (onderste foto). Foto's Sjaak Noteboom. Het van I drijve haddt ledik: legka grote verva strieë Uit door orgai had verse 1 K< be te ov zii ov ZO kt te WADDINXVEEN - Morgen - woens dag 30 april 1980 - komt er een einde aan de regeringsperiode van koningin Juliana. Hoewel haar man, prins Be rnhard, sinds 1948 maar liefst vier maal op werkbezoek is geweest in Waddinxveen (28 maart 1961, 12 juni 1967, 23 november 1974, 18 mei Onde jijn m: op het den. B( het aa het sti ten be gelhuis Toer ten kw klonk, ner, gi miniat vreesd de Ko groep oorkoi raste waarn opgest sters. Verba Cath. Rijpst ter M en Be deCh; ten be meub inklijk bezoek van één uur. tijdscentrum De Bonkelaar kwam Rest ons nog te vertellen dat de openen. Hef dag lange verte getre schot Uil mees ging weer keen opge betre Dorr de perd weg, aanz derd verb kes, van ren ten ren wijl te z N Wat ten aan! gehi mae op t haa zon Ir van voo: plar ook mei stin ove: de t end Ber geb de en de mei aar mo lini tiei slo wa dat de stil zei de ini ge: de Vervolgens leidde burgemeester Van der Hooft zijn hoge bezoekster onder een fraai ro$en baldakijn door naar de hal van het kantoor- Nadat de Koningin was uitgestapt en verwelkomd ging het gezel schap te voet naar het voorterrein- van Kempkes. In het gevolg van Hare Majesteit bevonden zich o.m. de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de particulier secretares se van de Koningin, Jonkvrouwe C. E. B. Roëll en de adjudant luitenant kolonel W. F. K. Bischoff van Heemskerck. Met belangstelling bekeek de vors tin, die gekleed was in een zomers aandoend toilet, de door een aantal plaatselijke industrieën op het bui tenterrein geplaatste werkstukken. Ondanks de beperkte tijd liet de Koningin zich toch zoveel mogelijk de werking uitleggen. Op dit buitenterrein was ’n groot aantal genodigden verzameld, o.w. de wethouders, raadsleden, ere-bur- gers, predikanten, artsen, en vele anderen, terwijl bovendien voor chronisch zieken een speciale plaats was ingeruimd, zodat zij niets van het gebeuren behoefden te missen. De feestelijke stemming op het terrein van Kempkes werd nog ver hoogd door de aanwezigheid van Concordia met de charmante majo rettes. De buiten exposerende firma’s waren de N.V. Apparaten- en Ma chinefabriek H. Glasbeek Jr, Fa. J. van den Berg Zn, alsmede fa. P. Both en Zonen, Timmer- en Meubel fabriek. 1978), hebben we onze aftredende burgemeester C. A. van der Hooft en plubiceerden we in het Weekblad voor koningin-van-morgen, Beatrix, r?g vorstin in die 32 jaar slechts één zijn echtgenote. Op het programma Waddinxveen van woensdag 26 mei nimmer in Waddinxveen is geweest, uurtje in de "parel aan de Gouwe” te stond onder meer een bezoek aan de 1965. In onze krant van vandaag een in tegenstelling tot haar man, prins sen, waar de Koningin zou uitstap pen. In het midden van de verlengde Stationsstraat was tussen twee met oranje ballonnen gedecoreerde pa len een spandoek met het opschrift aangebracht, dat het aanvankelijk aangekondig- de vuurwerk verving, aangezien dit niet tijdig klaar was gekomen. Het ontbreken van bebouwing in dit gedeelte van de Stationsstraat kon nauwelijks door de Koningin worden opgemerkt, want aan weerszijden van de weg stonden duizenden met feesthoedjes en vlag getj es getoonde schoolkinderen op gesteld, die de vorstin toejuichten. Aan het begin van de verlengde Stationsstraat was bovendien plaats gereserveerd voor bejaarden, die hier gezeten op stoelen, rustig de komst van de stoet konden afwach ten. Ook hier reed de stoet lang zaam. Tenslotte draaiden de auto’s de Jan Dorrekenskade op, waar zich veel publiek had verzameld. Op de hoek van de Schielandstraat, de toegang tot de meubelfabriek van Kempkes, stonden burgemeester C. A. van der Hooft en mevrouw Van der Hooft-Lourens hun hoge gasten reeds op te wachten. WEEKI nodig i vertelle Voor ningin bleek d veelheii jnoeite haar gc slot va frlajeste de shot gebodei Ongeveer drieduizend schoolkin deren juichten in de verlengde Stationsstraat Koningin Juliana toe, toen zij langzaam voorbij reed op weg naar de fabriek van Kempkes. (foto Sj. Noteboom) In diezelfde showroom kon Koningin Juliana nu een indruk krijgen van de prestaties van tal van plaatselijke bedrijven. Op bij zonder aantrekkelijke wijze expo seerden hier de N.V. Nederlandse Kabelfabrieken, de Amandelspijs en Fondantfabriek fa. C. P. Broer, Lak- en Vernisfabrieken Wed. Boonstoppel Zn. N.V., Meubel fabriek Verhoeff, Meubelfabriek Stolker N.V., W. A. Sliedrecht, Sport- en Speelgoedfabriek, Speel goederen- en houtwarenfabrieken G. Okkerse N.V., Stoel- en Meubel fabriek H. A. van Berkestijn N.V., Autobusdienstonderneming Citosa gebouw van Kempkes Meubelfa- N.V., Meubelfabriek Mulleman, brieken. Na de verwelkoming door Meubelfabriek fa. J. A. Hogenelst, de heren Hk. en Ht. Kempkes, in en de fa. P. Both Zonen, Timmer de hal, stond de Koningin hier oog en Meubelfabriek en vanzelfspre- in oog met een grote foto van haar kend ook Kempkes Meubelfabrie- echtgenoot, Z.K.H. Prins Bernhard, ken N.V., die haar showroom voor die tijdens een vroeger bezoek aan een groot gedeeelte had ontruimd, Waddinxveen eveneens tijdens een ten behoeve van de diverse mede- bijeenkomst in de showroom van exposanten. Hierdoor was Kempkes Kempkes tot ere-burger van Wad- geen heer en meester meer in de eigen meubelshowroom, maar deel de de ruimte broederlijk met an dere collega meubelfabrikanten. In de showroom hadden zich de directies van de exposerende be drijven verzameld, veelal vergezeld van hun dames, om de Koningin zo Met heldere stem las de 11-jarige welp Lennard de Kok gister ochtend het gedicht voor aan H.M. de Koningin, waarmede het Waddinxveense geschenk voor het Blauwe Vogelhuis te Baarn werd aan werd aangenomen. Staande voor een miniatuurhuis- je las Lennard: „Majesteit, De burgerij van Waddinxveen betuigt U niet haar trouw alleen, maar wil dit, Majesteit, ook uiten in deze meubelen hier buiten. U ziet hier slechts een onderdeel van ’t streekcadeau in zijn geheel. Zij zijn in eigen plaats gemaakt, het heeft ons aller hart geraakt. Wil dit geschenk van ons aanvaarden. Wij achten dat van hoogste waarde”. Links op de foto staat naast Len nard de 11-jarige Maria Ver- bakel. (foto Sjaak Noteboom) In een uur tijds heeft H.M. de Koningin gisteren veel van en over Waddinxveen kunnen zien en horen. Als tweede gemeente in een serie van zeven, stond Waddinxveen op het programma van het werkbezoek dat de Koningin aan de streek bracht. Voor Waddinxveen was een klein uurtje uitgetrokken, maar het werd een ruim uur, waarin Koningin Juliana slechts een rustpauze had van weinige minuten om een kopje koffie te gebruiken. Uit Boskoop, waar het bezoek gisterochtend om tien uur reeds een aanvang nam, arriveerde de Koninklijke stoet omstreeks elf uur, een kwartier later dan het programma aangaf, bij de Waddinxveense ge meentegrens, waar wapperende vlaggen de vorstin en haar gezelschap verwelkomden. Via de Noordkade en Willem de Zwijgerlaan reden de zwart glan zende auto’s, voorafgegaan door de gemotoriseerde Rijkspolitie naar het Têve*de^Konk^in” Koningin Wilhelminaplein, waar ev- e -8---- snelheid werd geminderd om de daar samengestroomde bewoners uit de Oranje- en Vondelwijk de gelegenheid te geven een glimp van de hoge bezoekster op te vangen. Vervolgens reden de wagens ver der over de Willem de Zwijgerlaan en Prinses Beatrixlaan naar het Stationsplein. Overal langs de route wapperden de vlaggen, deels voor zien van de Oranje wimpel. Voorts stonden langs de gehele route over al mensen de stoet op te wachten. Onder een door padvinders ge- pioneerde en met vlaggen versier de poort door, reden de auto’s de verlengde Stationsstraat binnen. Overigens was deze poort te laag voor de bus met journalisten, die steeds aan de stoet vooraf ging, om tijdig aanwezig te zijn op die plaat- voormalige meubelfabriek Kempkes overdruk uit die 15 jaar oude krant, Claus, die in 1977 een tentoonstelling aan de Schielandweg, waar ook een opdat de Waddinxveners van nu (nog van de Kerngroep Ontwikkelings- Dat was op dinsdag 25 mei 1965. presentatie van het plaatselijke be- eensterug kunnen kijken op dat kon- samenwerking in het jeugd- en vrije- Koningin Juliana werd toen ontvan- drijfsleven te zien was A gen en rondgeleid door de toenmalige Over dat koninklijke bezoek in 1965 rit r j ‘i

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 18