30 april en 5 mei inWaddinxveen 16.30 uur - Circus Renz (2) ZATERDAG 3 MEI 1980 5 MEI 1980 BEVRIJDINGSDAG 30 APRIL 1980 KONINGINNEDAG 14.00 uur - Circus Renz (1) 17.00 uur - Openluchtconcert 17.30 uur - Toast 06.00 uur - Puzzelrit 14.00 uur - Kinderspelen 10.00 - Kindermarkt 10.00 uur - Torna 10.00 uur - Schiet-In (2) 19.00 uur - Gecostumeerd voetbal 22.00 uur - Vuurwerk 10.00 uur - Schiet-In (1 10.00 uur - Spelletjesdag 10.00 uur - Concert Brugkerk 10.30 uur - De Bonkelaar 11.30 uur - Dropping 13.00 uur - Kinderspelen 14.00 uur - Kinderspelen 14.30 uur - Bevrijdingsvuur 16.30 uur - Openluchtconcert 19.00 - Fietsrace 20.00 - Bingo-avond 21.00 uur - Popgroep 20.00 uur - Lampionnenoptocht Organisatie: Oranjecomité Wingerd. Route: Wingerd, Weidezoom, Klaverveld, Papaverveld, Groene Zoom, Groensvoorde, Beethovenlaan, Peuleyen, Wadde, Wingerd. Muzikale medewerking: drumband De Cormula’s en fanfarecorps 21.00 uur - Oranjebal Overvol programma Intensief benut Verrassing; Tweede middagvoorstelling van het circus Renz in het sportpark ”de Sniep”. Eerste middagvoorstelling van het circus Renz in het sportpark ”de Sniep” Op het gazon van de Peter Zuidlaan geeft de Waddinxveense brassband Voorwaarts een populair openluchtconcert. Voor alle bejaarden in het Anne Frank-centrum gelegenheid tot het uitbrengen van een toast op de nieuwe koningin. Einde bijeenkomst 19.00 uur. Traditionele Koninginnerit van de Gouwe Rijders Waddinxveen. Deelnemende automobilisten kunnen zich vanaf 05.30 uur laten inschrijven in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. Start vanaf 06.00 uur. Er zijn weer vele, prachtige prijzen beschikbaar. Kosten van deelname: ƒ15.-. De speeltuinvereniging De Overkant houdt op haar terrein aan de Kromme Esse een spelletjesmiddag voor de kinderen. Het overvolle programma voor de dag liet niet toe, dat de Koningin langer op het terrein van Kempkes vertoefde. De voor het bezoek uit getrokken tijd was toch al ruim schoots overschreden. Uitgeleide gedaan door burge- In samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen (De Bonkelaar) houdt de Lions Club Waddinxveen van 10.00 uur tot 12.30 uur een kindermarkt op het parkeerterrein Beukenhof. Op deze markt verkopen Wad- zich hiervoor tevoren hebben opgegeven kunnen hieraan meedoen. Naast de kindermarkt is er op de Beukenhof nog muziek, zullen er spelletjes worden gedaan en zijn er ook kramen van de Lions Club Waddinxveen, waar snoep, drankjes en pannekoeken worden verkocht ten behoeve van SOS-kinderen. Om 11.30 uur is er een optreden van een goochelaar gepland. De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen geeft van 10.00 tot 15.00 uur acte de presence op het parkeerterrein Beukenhof. Te zien zullen zijn de Afrikaanse hutten zoals die voorkomen in Boven-Volta, de Afrikaanse staat waarmee Waddinxveen middels het landbouwproject in Torna zo verbon den is. Medewerking hiervan verleent Scouting Waddinxveen. Verkoop stenen kopjes met koffie voor twee gulden. Het geschenk, waarvoor inwoners van Waddinxveen, alsmede de be drijven vijfduizend gulden bijeen hadden gebracht, omvatte twintig ledikanten, vijf hangkasten, vijf legkasten, één medicijnkast, tien grote tafels en zes armstoelen, ver- vervaardigd door plaatselijke indu strieën. Uitvoerig liet de Koningin zich door de heer C. v. d. Bas, die het organisatiewerk rond het geschenk had verricht, informeren over de verschillende meubelstnkken. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DINSDAG 29 APRIL 1980 nodig iets over hun bedrijven te Lertellen. Voor deze rondgang nam de Ko ningin alle tijd en uit haar reacties bleek duidelijk, dat ze ondanks de veelheid van het geëxposeerde alle moeite deed zoveel mogelijk in haar geheugen vast te leggen. Tot slot van de rondgang werd Hare Majesteit in de modelbungalow in de showroom een kopje koffie- aan- ;eboden. In Boskoop richtte de aandacht van de Vorstin zich gistermorgen voornamelijk op de bloemen en plantenteelt. Aan Boskoop viel dan ook de eer te beurt het enige bloe- menboeket, dat die dag aan de vor stin zou worden aangeboden, te overhandigen. In Moerkapelle kreeg de vorstin een indruk van het bloei ende lokale verenigingsleven; in Benthuizen stelde ze een carillon in gebruik; in Zoetermeer gebruikte de Koningin de lunch bij Nutricia en liet zich later voorlichten over de toekomstplannen voor deze ge meente. Vervolgs kwam Nootdorp aan de beurt, dat zich met een de monstratie getiteld: „De ontwikke ling van de drafsport vanaf de zes tiende eeuw” presenteerde. Ten slotte was Pijnacker aan de beurt, waar de tuinbouw de speciale aan dacht kreeg. Pijnacker was voorts de enige gemeente, waar de Vor stin het raadhuis bezocht. In dit zelfde raadhuis had zij aan het ein de van het bezoek nog een meer informele bijeenkomst met de bur gemeesters en hun echtgenoten van de bezochte gemeenten. Papaverveld, Groene Zoom, Groensvoorde, Beethovenlaan, Peuleyen, Wadde, M I 1 X tl 1 _J 11_ a a a fn rA meester en mevrouw Van der Hooft Concordia. Verkoop complete lampions 1,75) op Wingerdveld tussen ging de Vorstin met haar gevolg weer te voet naar inmiddels ge keerde op de Jan Dorrekenskade opgestelde hofauto’s, die daarna in betrekkelijk snelle vaart via de Jan Dorrekenskade en Kanaaldijk naar de Sniepweg reden. Vlaggen wap- perden aan het begin van de Sniep weg, die ook verder een feestelijk aanzien had, omdat de vele hon derden schoolkinderen tijdens het verblijf van de Koningin bij Kemp kes, voorafgegaan door Voorwaarts, van de Stationsstraat hierheen wa ren gemarcheerd om de Koningin ten afscheid toe te wuifen. Ook wa ren tal van bewoners uit de Bomen- wijk op de been om de stoet voorbij te zien rijden. Nauwelijks had Hare Majesteit Waddinxveens grondgebied verla ten of de regen, die kort voor haar aankomst in de gemeente was op gehouden, zette weer door, gelukkig maar voor korte duur, want later op de dag werd de Koningin tijdens haar werkbezoek ook steeds door de zon begeleid. Koningin het werkbezoek intensief benut en om zo min mogelijk tijd te verspillen, was daarom van alle f- zien. Het handen schudden bleef overal tot een minimum beperkt, zodat Hare Majesteit zich volledig kon concentreren op diverse aspec ten van de streek. In haar clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan houdt de schuttersvereniging Waddinxveen haar zesde Schiet-In. Aan dit ’’open kampioenschap schieten” kunnen verenigingen, bedrijven en individuelen deelnemen. Naast het schieten wordt het school-sjoelkampioenschap gehouden. Verder: Rad van Avontuur, Ballengooien, Grabbelton en vele andere attracties. Einde tweede dag: 20.00 uur (tevens prijsuitreiking). De speeltuinvereniging De Overkant speelt op haar terrein aan de Kromme Esse een partijtje gecostumeerd voetbal. Daarna (rond 21.00 uur) Oranjebal. Aan de Petteplas verzorgt de dit jaar 75 jaar bestaande Coöperatieve Rabo bank Waddinxveen een grandioos vuurwerk. In haar clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan houdt de schuttersvereniging Waddinxveen haar zesde Schiet-In. Aan dit ’’open kampioenschap schieten” kunnen verenigingen, bedrijven en individuelen deelnemen. Naast het schieten wordt het school-sjoelkampioenschap gehouden. Verder: Rad van Avontuur, Ballengooien, Grabbelton en vele andere attracties. Eirlde eerste dag: 22.00 uur Rondom het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat houdt de speeltuin vereniging Zonnig Zuid diverse kinderspelen voor kinderen 4-13 jaar. Om 10.00 uur is er een speurtocht, terwijl 's middags om 14.00 uur jeugdspelen worden gehouden. Rondom speelterrein en wijkgebouw Zuid gezellige marktkramen. In de hervormde Brugkerk aan de kerkweg-Oost geeft de hervormde ge mengde zangvereniging Vox Jubilans een bevrijdingsconcert. in De Bonkelaar aan het Beukenhof worden tot half vijf ’s middags allerlei activiteiten voor kinderen gehouden. Enkele onderdelen daarvan zijn: Knutse len (10.30-15.30 uur), optreden goochelaar (11.30-12.30 uur), maken van poppenkastpoppen door 6-8 jarigen (13.30-14.30 uur), danswedstrijd voor 12- 16-jarigen (14.00 uur), schimmenspeltheater (15.30-16.30 uur). Tussen 11.00 en 12.00 uur houdt de middenstandsvereniging Waddinxveen een dropping op het afgesloten Koningin Wilhelminasingel. Aan de naar be neden komende parachuutjes zitten labels met namen van Waddinxveense kinderen. Wie zijn eigen parachuut terug vindt kan deze met het bij inlevering van de parachuut verkregen label-met-stempel tussen 16.00 en 17.00 uur in leveren in een kraam van de plaatselijke middenstand op het parkeerterrein Beukenhof. Prijzen: 50 waardebonnen en 5 radio’s en cassetterecorders. Volksspelen voor kinderen van 0-6 jaar en van 7-12 jaar op de speelweide aan de Wingerd. Organisatie: Oranjecomité Wingerd. Een reeks van kinderspelen op het terrein van de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse. Onderdelen: Stoeptekenen in de Piet Hein- straat (14.00 uur), Ballonnenwedstrijd aan de Kromme Esse (15.00 uur), Speurtocht 15.30 uur). Aankomst van het bevrijdingsvuur uit Wageningen bij de vijver achter Albert Heijn aan de Willem de Zwijgerlaan. Het vuur wordt overgebracht door de Waddinxveense sportclub Antilope. Hieraan verlenen medewerking het fan farecorps Concordia, de drumband Cormula’s en ponyruiters van de Gouwe Ruiters. Aan de Wingerd geeft de Waddinxveense brassband Voorwaarts een populair openluchtconcert. De speeltuinvereniging De Overkant houdt in de Piet Heinstraat een fietsrace met hindernissen. Bingo-avond voor alle bejaarden in het Anne Frank-centrum. Deelname kosten twee gulden. Feestelijke ptijzen. Optreden van de popgroep Forest in De Bonkelaar. Entree: ƒ5,Zaal open om 20.30 uur. Ondertussen had Concordia met djn majorettes de vele wachtenden op het buitenterrein bezig gehou- jen. Bovendien was daar inmiddels tiet aandeel van Waddinxveen in tiet streekgeschenk aan de vorstin ten behoeve van het Blauwee Vo gelhuis in Baarn opgesteld. Toen de Koningin weer naar bui ten kwam en een hoornsignaal weer klonk, geblazen door een verken ner, ging het deurtje open van een miniatuurhuis op wielen. Onbe vreesd stapte de tienjarige Lennard de Kok, welp van de Pieter Maritz- groep naar buiten, ontvouwde een oorkonde en las de zichtbaar ver raste Koningin een gedicht voor, waarmede hij samen met de andere opgestelde padvinders en padvind- sters. Maria Verbakel, Allegonda Verbakel, Tinie Boekhorst van de Ca th. van Viënnagroep, Johannes Rijpstra, Errit Sietzema van de Pie ter Maritzgroep en Arnold Cuppen en Bertus v. d. Meulen, beiden van deCharles de Foucaltgroep het voor ten behoeve van het Blauwe Vogel- meubilair aanbood. De morgen (woensdag 30 april 1980) na een regeerperiode van 32 jaar aftredende Koningin Juliana. De gehele dag door heeft de benut en om zo min mogelijk tijd overbodige 'plichtplegingen afge- d>nxveerise meisjes en jongens in kramen hun eigen spullen. Alle kinderen die kindermarkt is er op de Beukenhof nog muziek, zullen er spelletjes worden drankjes en pannekoeken worden verkocht ten behoeve van SOS-kinderen. lÖ.ÓOeri 12,00 uur en vanaf 17.30 uur. In het wijkgebouw van de St. Victorstraat houdt de speeltuinvereniging Zonnig Zuid een Oranjelaan voor volwassenen. Entree: ƒ2,50 per per soon. Dit eerste lustrum-Oranjebal is voor paren van 18 jaar en ouder. Muzikale medewerking: Hammond-organist Ben Bouma.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19