Wat vind je in het Bmgweg-gebied WITTE PRUZENHAL Besluiten van B. en W. Wijziging huisvuil- ophaaldienst Steeds was ’t uitgangspunt Sloot mag niet worden gedempt Geen verkoop LPG Verzamelbeurs in Arnhem SUPER VOORDEEL! Gemeente komt bewoners tegemoet: Plan Brugweg ’80 ligt ter inzage met gedeeltelijke nieuwe rondweg WADDINXVEEN - Sinds afgelopen donderdag ligt voor een maand in het gemeentehuis ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Brugweg ’80. Een nieuw plan voor het gebied ter weerszijden van de Brugweg, de Zeeheldenbuurt en gedeelten van de Henegouwerweg en de Middel burgseweg, omdat het uit 1973 stammende plan uiteindelijk op formele gronden niet de goedkeuring kon krijgen van de Kroon. Ook in het nieuwe, nu ter inzage, liggende plan komt uitgebreid het verkeerspro bleem op de Brugweg aan de orde. Voor dit doel zijn de laatste tijd en kele verkeersstudies verricht en trad het gemeentebestuur op 11 decem- WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN DINSDAG 29 APRIL 1980 Het ontwerp- stempels, postwaardestukken, poppen weg - waar in de ochtendspits 2‘/2 maal zoveel (brom)fietsers dan motorvoer tuigen zijn en waar zich relatief veel vrachtverkeer bevindt - is onderwerp ber vorig jaar in overleg middels een in het gemeentehuis gehouden hoorzitting. Tijdens de procedure tot vaststelling van het bestemmingsplan Brugweg van 1973, is de problematiek van het ver keer op de Brugweg één van de belan grijkste punten van discussie en besluit vorming geweest. Evenals thans was aan de orde de vraag of de Brugweg diende te worden verbreed tot een weg voor autoverkeer en gescheiden fiets en voetgangersverkeer, zulks met dem ping van de zuidelijke sloot. In 1972 en WADDINXVEEN - Op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) en donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) zal geen huisvuil worden opgehaald. De diensten op deze dagen zullen als volgt worden uit gevoerd. De dienst van maandag 5 mei - wijk I (Groenswaard I, Bomenwijk, Dorp straat e.o., Tuinbouwgebied) zal wor den uitgevoerd op dinsdag 6 mei. De dienst van donderdag 15 mei - wijk III (oranjewijk-Noord en Vondelwijk) zal worden uitgevoerd op vrijdag 16 mei. WADDINXVEEN - Bij het praten over een minder drukke en veiliger Brugweg stond voor de bewoners vast dat - welke oplossing er ook uit de bus zou komen - de sloot niet mocht worden ge dempt en dat het karakteristieke van de Brugweg behouden zou moeten blij ven. Op een in december vorig jaar in het gemeentehuis gehouden hoorzitting lieten de Brugwegbewoners er dan ook geen misverstand over bestaan dat er aan een bredere weg niet viel te den ken, maar wel aan de voorgestelde aan leg van een gedeeltelijke omleidings- weg. Omdat de oprit naar de hefbrug dan voor het doorgaande autoverkeer wordt afgesloten vroegen de bewoners om een oplossing voor het omrijden: terwijl een aantal bewoners van het net buiten de bebouwde kom gelegen oos telijk deel van de Brugweg bezwaar hadden tegen de demping van de sloot voor hun huis. Op die plek (vlak bij de Winterdijk) sluit de te maken omlei- dingsweg van en naar de Henegouwer- weg weer aan op de Brugweg. SUGGESTIE Vier maanden geleden kwam ook de suggestie naar voren om de omleidings- weg helemaal door te trekken naar de Middelburgseweg. Op die manier zou er ook van een flessehals geen sprake meer zijn. De gemeente heeft laten on derzoeken of zo’n parallelweg er zou kunnen komen, hetzij via de voorma lige gemeentelijke vuilstortplaats, het- ZÜ *n het verlengde van het al gedachte de hiervoor genoemde ’’kortsluitweg” gedeelte van de omleidingsweg. worden aangesloten. De opname in het plan Brugweg '80 van de omleidingsweg is tot stand geko men in overleg met de Provinciale Wa terstaat Zuid-Holland. De financiering van dit werk zal geschieden in het ka der van het kwartaire wegenstelsel, het geen betekent dat de provincie 75% van de kosten van aanleg zal dragen en de gemeente 25%. breder fietspad met tweerichtingsver keer. Dit laatstgenoemde fietspad kan ten noorden of ten zuiden van de Brug weg liggen. Wel zal ten oosten van de omleidings weg door vergraving en gedeeltelijke demping van de sloot aan de zuidzijde, alsmede middels het verwerven van een gedeelte van de voortuinen aan de noordzijde ruimte moeten worden ge schapen om een of twee fietspaden aan te leggen. OVERLEG Tijdens het overleg met de bewoners is duidelijk geworden dat er in het alge meen wel instemming bestaat met de omleidingsweg, maar het bezwaar ge voeld werd van het omrijden over de omleidingsweg voor het verkeer naar de kern van Waddinxveen, zulks omdat de oprit wordt afgesloten voor autover keer. Hiervoor is een oplossing gezocht in het aanleggen van een ’’kortsluitweg” tussen Brugweg en de omleidingsweg via het bedrijfsterrein. Door het ge meentebestuur is gekozen voor het al ternatief van de omleidingsweg met "kortsluitweg”. De aanleg van een om leidingsweg en een nieuwe aansluiting hiervoor op de Henegouwerweg houdt in dat de huidige ontsluiting naar het bedrijfsterrein bij het benzine-station aan de Henegouwerweg moet worden afgesloten. Het bedrijfsterrein zal dan via de ontsluitingsweg moeten worden ontsloten. Op deze ontsluiting kan ook en de Kromme Esse valt uiteen in twee delen: een kleine woonbuurt, met de gemeente Reeuwijk. HENEGOUWERWEG Op de hoek van de Henegouwerweg en Brugweg bevinden zich de oude gebou wen van een Landbouwcoöperatie, thans in gebruik als meubelshowroom. Meer noordelijk treft men een benzine- verkooppunt, enige woningen en een bedrijf aan. Achter deze bebouwing be vindt zich een klein bedrijfsterrein groot ca. 1,8 ha met o.a. een aanne mingsbedrijf, een bedrijf voor caravan- verkoop (onbebouwd), eenbedrijf in tweedehandsautomobielen en een meubelfabriek. Het bedrijfsterrein wordt ontsloten via de toegang tot het benzineverkooppunt. Ten noorden van de aansluiting Henegouwerweg-Kromme Esse treft men enige gemengde bebouwing aan van woningen en kleine bedrijfjes. KROMME ESSE hoofdzakelijk smalle woningbouw uit de twintiger jaren, en een bedrijfster rein met enige woningbouw. De woon buurt is enkele jaren geleden gereno veerd, waarbij de straten zijn ingericht als woonerf. Enkele oude meergezins- huizen zijn vervangen door een flatge bouw langs de Henegouwerweg. Het noordelijke deel is grotendeels in beslag genomen door bedrijven in de meubelindustrie en een machinefa briek. Op de hoek Henegouwerweg- Kromme Esse ligt een driehoekig ter rein, thans onbebouwd. Deze gronden waren aanvankelijk bestemd voor de bouw van een benzineverkooppunt annex servicestation. In verband met de reconstructie van de Henegouwer weg en het drukke verkeer ter plaatse is destijds door Gedeputeerde Staten goedkeuring onthouden aan deze be stemming. Thans is door de eigenaar van de grond, in overleg met de ge meente, een bouwplan ontwikkeld voor drie woningen die vanaf de Kromme Esse zullen worden ontsloten. 'Hoewel beide varianten technisch uit voerbaar blijken te zijn, dienen zij om diverse redenen te worden afgewezen”, aldus het ontwerp-bestemmingsplan Brugweg ’80. In de eerste plaats om landschappelijke redenen, omdat een verdere aantasting van het polderge bied zou ontstaan door kruising van fraaie brede watergangen en door de noodzakelijke verwijdering van hout- opstanden. In de tweede plaats zijn er een aantal maatschappelijke redenen voor de afwijzing, omdat slechts een verplaatsing van de verkeershinder wordt gecreërd van de oostelijke Brug weg naar de Middelburgseweg en om dat het tracé over de voormalige vuil stortplaats de voorgenomen realisering van een volkstuincomplex onmogelijk maakt. Bovendien zou aan de Middelburgse weg ter plaatse van het architectenbu reau Treffers en Polgar een parkeerter rein moeten verdwijnen. Ten derde is er een financieel motief tegen de door trekking, omdat tengevolge daarvan een extra oppervlakte agrarische grond verworven zou moeten worden hetgeen een aanzienlijke kostenverhoging bete kent. Nu in dit stadium, en binnen de finan ciële mogelijkheden geen andere oplos singen tot de mogelijkheden behoren, acht de gemeente het onvermijdelijk dat de aan te leggen omleidingsweg aansluit op het oostelijk deel van de Brugweg, zodat de sloot en een smalle strook agrarische gronden en tuinen hiervan het slachtoffer zullen worden. Wel zal worden geprobeerd bij het ver dere onderzoek naar de te kiezen pro fielen de totale breedte van weg, fiets padden) en scheidingsstroken tot een minimum te beperken. WADDINXVEEN Het Shell- servicestatiori aan de Henegou werweg zal geen verkoop van LPG worden toegestaan. Dat blijkt uit het ontwerp- bestemmingsplan Brugweg '80. In het gebied van dit plan wordt de opslag van LPG uitgesloten. Om die reden vindt de gemeente het niet nodig de verkoop van LPG als zodanig in het kader van de rufmtelijke ordening te rege len. De inspecteur van de ruimte lijke ordening in Zuid-Holland en Zeeland had namelijk geadvi seerd ten aanzien van het Sheil- service-station aan de Henegou werweg in de planvoorschriften uit een oogpunt van veiligheid voor de omgeving de verkoop van LPG uitdrukkelijk uit te sluiten. Dit advies maakt onderdeel uit van de reacties die bij de ge meente zijn binnengekomen na dat het ontwerp- bestemmingsplan aan 13 instan ties was toegezonden. Onder de instanties die nog niet hebben ge reageerd bevinden zich onder meer de Provinciale Planologi sche Commissie (PPC) Zuid- Holland en het gemeentebestuur van Reeuwijk. eerste-dag-enveloppen, m, emblemen, fruitwikkels, geboortekaartjes, oude erschillende alternatieven oplever- grammofoonplaten, gezelschapsspellen -oud, gemeentezegels, gemeentestem- pels, gelegenheidsmunten, alles op Ke gebied van de horeca, herdenkingsbor- den, herdenkingszegels, insignes, alles over de tekenaar Jetses, Koninklijk Huis, knopen, oude kranten, alles over wijlen president Kennedy, kleder drachten, kalenders, kerstkaarten, kaasetiketten, alles over komponisten, landkaarten, leesplankjes, molens, ma donna’s, miniatuurautootjes-oude, menu-kollekties, militaria, nieuwjaars kaarten, noodgeld, onderscheidingen, WADDINXVEEN - Uittreksel van de besluitenlijst van en mede delingen uit de vergaderingen van het college van B. en W. gehou den op dinsdag 1 april 1980, don derdag 10 april 1980 en dinsdag 15 april 1980. Het college heeft besloten: op voordracht de heer A. Stroot aan te wijzen als adviseur van de planningsgroep sociaal- culturele activiteiten, ex art. 5, lid 7 van de verordening; het ontwerp tweede herzie ning bestemmingsplan Noord- kade langs de Gouwe ter visie te leggen; toestemming te verlenen aan De Gouwe Rijders voor het hou den van een autorit op Koningin nedag 1980; geen toestemming te verlenen aan De Gouwe Rijders voor het houden van een oriëntatierit op 14 mei 1980; een bijdrage aan de midden- standsvereniging Waddinxveen beschikbaar te stellen voor het ontwikkelen van activiteiten op 5 mei 1980 t.b.v. de schoolkinderen; het pand Dorpstraat 62, nadat de huidige bewoners dit hebben verlaten, zolang mogelijk ter be schikking te stellen voor de op vang van vluchtelingen, waarbij het gebruik telkens per geval op basis van een tijdelijk contract zal worden geregeld; accoord te gaan met het geven van huisnummer ”2A” voor het pand van de meubelfabriek Ten Brink aan de Willem de Zwijgerlaan; de raad voor te stellen ac coord te gaan met een tariefswij ziging per 1 juni 1980 van de Cen trale Antenne Inrichting. ten behoeve van de eigen fes tiviteiten van de bejaarden op 30 april 1980 en 5 mei 1980 een bij drage te verstrekken; aan de Nederlandse vereni ging van blinden en slechtzienden over het kalenderjaar 1979 een subsidie te verstrekken van 50,per in Waddinxveen wo nend lid. Het college deelt mede: dat de derde tennisvereniging in Waddinxveen accoord is ge gaan met het huren van het club gebouw in het Warnaarplantsoen alsmede met het huren op jaarba sis van twee banen; dat de brandweer van Wad dinxveen zich tijdens de brand- weerwedstrijden op 12 april j.l. heeft geplaatst voor de landelijke wedstrijden in Blaricum op 7 juni dat op 25 april 1980 een ge sprek zal plaats vinden met de Provinciaal Inspecteur van de Volksgezondheid en Milieuhy giëne, waarbij tevens het milieu bureau Midden-Holland verte genwoordigd zal zijn, over de ge luidshinder, die wordt veroor zaakt door de 50/1 OkV transfor matoren, die behoren tot het aan de Schielandweg gelegen hoog- spanningsstation van het Energie bedrijf "Rijnland”. WADDINXVEEN/ARNHEM - Op zondag 4 mei van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Nederlandse vereniging ”De Verzamelaar” een grote algemene ver zamelbeurs in Musis Sacrum, Velper- plein, Arnhem (C.). Het is een beurs voor verzamelaars van Anton Pieck, albums, albumplaatjes, artiestenfoto’s, ansichtkaarten, asbakken, aanteken- strookjes, oude boeken, bankpapier, oude brieven, briefkaarten, boeken leggers, blikken, banderolstrookjes. WADDINXVEEN Het ontwerp- ontwikkeld. Binnen deze (lint)bebou- bestemmingsplan Brugweg '80 omvat wing bevinden zich een architecten- en de Brugweg, de Henegouwerweg ten een ingenieursbureau, elk met ruime noorden en ten zuiden van de Brugweg parkeerfaciliteiten, enkele kleine-am en de Zeeheldenbuurt met Kromme bachtelijke bedrijfjes en een bedrijf Esse. Van het plangebied wordt in het voor apparatenbouw. Na deze lintbe- stuk een interessante beschrijving bouwing treft men aan de noordzijde gegeven. tot aan de Winterdijk een tweetal kas- rri’CWFC sencomplexen aan, waarvan een BKUt> «j complex in slechte bouwkundige staat De Brugweg is een typisch voorbeeld verkeert. van lintbebouwing in de polder zoals Ten oosten van de Winterdijk treft men deze in de jaren na 1900 tot voor de aan de zuidzijde een rijtje zelfstandige tweede wereldoorlog tot stand kwam, woningen aan, ontsloten via bruggetjes. Langs de weg en over de ter weerszij- Aan de noordzijde bevindt zich een den' gelegen waterlopen, zijn over een aantrekkelijk waterrijk gebied met een lengte van ca. 600 meter doorgaans rijk geschakeerde beplanting van bo- kleine woningen gebouwd, zelfstandig - men en struiken. Dit gebied dient als of twee onder een kap en op zeer kleine een natuurgebied te worden be- afstanden onderling (van 1 tot 4 meter), schouwd dat bescherming behoeft. Aan Aan de noordzijde is de sloot langs de de rand ervan bevinden zich enige vrij- weg gedempt zodat alleen aan de zuid- staande woningen. Aan de oostgrens zijde de, in enkele gevallen karakteri- wordt het plan begrensd door de Mid- stieke, bruggetjes voorkomen. delburgseweg. Hieraan is o.m. gelegen Het gebied tussen de Henegouwerweg Aan de noordzijde heeft zich ook na een architectenbureau. De Middel- 1945 nog enige bungalow- of villabouw burgseweg vormt tevens de grens met 1973 was nog voorzien in de mogelijk heid de Brugweg aan te sluiten op de nieuwe provinciale weg (Gouda, Bos koop, Alphen aan den Rijn) ter hoogte van de Winterdijk. Van de zijde van de bewoners werd be- zwaar gemaakt tegen het verbreden van de weg, als invalsweg voor Wad dinxveen, en tegen het dempen van de sloot waardoor de karakteristiek van de i Brugweg verloren zou gaan. Het be- stemmingsplan werd vastgesteld met behoud van de sloot, terwijl van de nieuwe provinciale weg reeds duidelijk was dat deze hoogstwaarschijnlijk van het Provinciaal Wegenplan zou worden afgevoerd. In het streekplan Zuid- Holland Oost komt deze weg ook niet meer voor. Desondanks is er een verkeerspro- bleem gebleven, niet zozeer veroor zaakt door de hoeveelheid verkeer, maar door de menging van verkeers- soorten op het krappe profiel van de weg waarvan naast het autoverkeer van en naar Reeuwijk (waaronder relatief veel vrachtverkeer), ook intensief ge bruik gemaakt wordt door fietsers en bromfietsers, met name van en naar de scholen in Gouda. bieretiketten, bierglazen, bierviltjes, De verkeersproblematiek van de Brug- bidprentjes, dienstkaarten, dienbladen, draaiorgel-documentatie, deurknop pen, dranketiketten, deurbellen, de- e^rdopK^,’ emble’men?6 flésopen'e'rs; geweest van diverse verkeersstudies. den, uitgaande van het feit dat schei ding van verkeerssoorten diende te worden nagestreefd en het zoveel mo gelijk weren van het doorgaande vrachtverkeer. Het meest bruikbare alternatief bleek in te houden afsluiting van de oprit van de hefbrug naar de Henegouwerweg voor autoverkeer en de aanleg van een omleidingsweg op een afstand van ca. 200 meter ten noorden van de Brug weg. Deze weg sluit aan op de Hene gouwerweg ten noorden van de BRug- weg en buigt af naar het zuiden om aan te sluiten op het oostelijk deel van de oorlogsdocumentatie, penningen, post- Brugweg, ongeveer 200 meter ten we- stempels, postwaardestukken, poppen sten van de Winterdijk. Het westelijk oude, posters, paspoortzegels, punten- deel van de BRugweg blijft in de hui- slijpers, pijpen, padvindersinsignes, dige toestand gehandhaafd voor auto- alles op het gebied van de politie, verkeer voor de bewoners en het prentbriefkaarten, rivierkaarten, ricL (brom)fietsverkeer, terwijl het oostelijk derorden, postzegels, munten, rijwiel- deel gereconstrueerd wordt, hetzij met belastingplaatjes, ruimtevaart, Rode gescheiden fietspaden ten noorden en Kruis, reclame-munten, reisgidsen, ten zuiden van de weg, hetzij met een sigarenbanden, sigarenkistmerken, sui kerzakjes, strips, speelkaarten, school platen, sleutels, schoenmakersgereed schap, speldjes, sleutelhangers, stads historie, stickers, servetjes, topografie, trommels, tijdschriften, vingerhoeden, waterstaatkaarten, wijnetiketten, wik kels, zeekaarten, zoutvaatjes, lucifers- etiketten enz. enz.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 31