Koninklijk zilver voor een vrouw C. HOOGENDOORN Bonefaas KONINKLIJK GOUD Zilver voor K. van Tilburg M. A. H. van Stijn-Lamping Dertien mille Vrouwenbond NVV voorgelicht over Nier Stichting Directeur 40 jaar bij Albias B V Oud-lid ’’Voorwaarts Zilver voor Man van Oranjevereniging voor Hartstichting I een schouderklopje van de Weekblad voor Wad- ting weer samen met de Nierstichting een fietstocht organiseren. WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN DINSDAG 29 APRIL 1980 WADDINXVEEN - De Waddinxveense M. A. H. van Stijn-Lamping (69) is vandaag (dinsdag 29 april) de enige vrouw ter plaatse geweest die een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. De aan de Zuidkade 218 wonende en in het Duitse Lethe geboren plaatsgenote heeft van- Koninklijk goud voor C. Hoogendoorn. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom). 1 en een uitgaansdag voor de bejaarden. Een groot gedeelte van de voor deze activiteiten benodigde gelden worden bijeengebracht door acties, zoals verlo tingen, die leden van het WH verzor gen. Zeker mag ook niet onvermeld blijven de jaarlijkse inzet van de WH voor het organiseren en houden van de collectes t.b.v. het geestelijk gehandi- 1 en voor de Samenwerkende Kinderorganisaties. de plaatselijke gemeenschap. Daar naast geeft de vereniging jaarlijks en kele uitvoeringen. Het korps bestaat bijna 50 jaar. De heer Bonefaas is gedurende zijn 46- jarige lidmaatschap één der meest trouwe korpsleden geweest. Hij ont brak vrijwel nimmer op de wekelijkse repetities, de uitvoeringen en bij het openbaar optreden van het korps. Een bestuursfunctie heeft hij - anders dan tijdelijk - niet waargenomen. Wel heeft hij zich altijd zeer verdienstelijk ge maakt bij inzamelingsacties t.b.v. de financiële middelen van de vereniging en de inning van donaties. ben ingezet. Kors van Tilburg, de man achter slager Gerrit van Tilburg (welke slagerij deze maand 75 jaar bestaat) en bekend van diverse middenstandsactiviteiten en zijn inzet voor de zwem- en waterpolo- club Roubos De Gouwe, heeft zich in de plaatselijke gemeenschap verdien stelijk gemaakt als bestuurslid van de Oranjevereniging ’’Waddinxveen”, welke functie hij gedurende 30 jaren heeft vervuld, laatstelijk sedert 1972, als voorzitter van het bestuur. De Oranjevereniging werd in de na oorlogse jaren opgericht als bundeling van de plaatselijke buurtverenigingen. De heer Van Tilburg nam in dat be stuur zitting op 4 november 1948. Hoe wel de vereniging een groot aantal le den telde, kwam het werk altijd neer op een klein groepje enthousiaste mensen WADDINXVEEN - Op de vorige week dinsdagavond gehouden maandelijkse bijeenkomst van de Vrouwenbond NVV in het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt heeft mevrouw L. Ek-Schröder verteld over de werk zaamheden van de Nier Stichting Ne derland. Nadat het huishoudelijk ge deelte van de vergadering was afge werkt kreeg zij het woord over de "nierpatiënten”. Na een inleiding over het functioneren van onze nieren, volgde een indrukwekkende diaserie. Aan de hand hiervan zijn er veel vragen gesteld door de aanwezige dames. Het onderwerp was er dan ook naar. Velen wisten niet, dat er ook kinderen zijn die nierdialyse (het ’’wassen” van het bloed) nodig hebben. Zonder niertran- WADDINXVEEN - De geboren en getogen Waddinxvener A. Bonefaas heeft vanmorgen (dinsdag 29 april) uit handen van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de revers gespeld gekregen. Het schouderklopje van koningin Juliana is de 77-jarige bewoner van de Peter Zuidlaan 147 ten deel gevallen als waardering voor zijn aandeel in de brassband ’’Voor waarts”, welk korps volgens de gemeente voorziet in een maatschappe lijke behoefte. Anton Bonefaas, gepensioneerd meu belmaker, heeft vorig jaar in verband met zijn gevorderde leeftijd afscheid genomen van de muziekvereniging "Voorwaarts”. Hij maakte 46 jaar deel uit van dit plaatselijk muziekkorps als trombonist. ’’Voorwaarts” is één van de drie plaatselijke korpsen die nimmer ontbreken bij openbare festiviteiten of plechtigheden waarbij een beroep op hun medewerking wordt gedaan. Zo verleent de brassband ’’Voor waarts” (circa 50 leden) ieder jaar me dewerking ter gelegenheid van de vie ring van de verjaardag van de koningin, de plechtige herdenking van de gevalle- c[] nen en diverse andere .evenementen in ,C2L' jaarlijkse collecte het geld bijeen om de veren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld 1- pelijke onderzoekingen te financieren. Aan het einde van de avond werd aan mevrouw Ek-Schröder een bloemetje overhandigd als dank voor haar aanwe zigheid en voor de deskundige, gedul dige en vooral plezierige manier, waarop zijn alle vragen heeft beantwoord. WADDINXVEEN - De geboren en getogen Waddinxvener C. Hoogen doorn, deze zomer 64 jaar en wo nend aan de Bloemendaalseweg 11a, heeft vanmorgen (dinsdag 29 april) uit handen van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld ge kregen. De heer Hoogendoorn was eind vorig jaar 40 jaar verbonden aan de Houthandel Alblas BV aan de Zuidkade, van welk bedrijf de gedecoreerde directeur is. Cornelis Hoogendoorn deed in 1939, de juiste datum is niet bekend, intrede in het bedrijf waarvan zijn vader de lei ding had. Hij werd in alle facetten van het bedrijf ingewerkt en fungeerde daarin aanvankelijk als bedrijfsleider; in januari 1953 werd hij aangesteld als adjunct-directeur. Op 1 mei 1962 volgde hij zijn vader op als directeur van deze BV, in welke functie hij thans nog werkzaam is. Houthandel Alblas, waar circa 42 per sonen werkzaam zijn, legt zich toe op de levering van hout, voornamelijk ten behoeve van de bouwnijverheid. De jaaromzet bedraagt thans 12 a 13 mil joen gulden. Naast zijn directeurschap heeft de heer Hoogendoorn ook steeds blijk gegeven van zijn belangstelling voor het maatschappelijk leven, in het bijzonder op het terrein van het onder wijs, de politiek en het kerkelijk leven. Zo fungeerde hij in de periode van de cember 1959 tot 2 maart 1965 als be- Koninklijk zilver voor A. Bonefaas. (Foto: dinxveen/Sjaak Noteboom). Koninklijk zilver voor K. van Tilburg. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom Koninklijk zilver voor mevrouw M.A.H. van Stijn-Lamping. Foto: Week- splantatie is de toekomst voor deze kin- blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). deren niet gunstig. Dit geldt uiteraard ook voor volwasse nen. Een gezonde nier om te transplan teren kan alleen maar komen van een donor. Meestal zijn dat verkeersslach toffers die een codicil bij zich dragen, waarin zij verklaren dat zij hun nieren en eventueel andere organen afstaan voor transplantatiedoeleinden. Erg be langrijk dus dat er heel veel mensen zijn die zo’n codicil bij zich hebben. Niemand hoopt bij een verkeersonge val het leven te verliezen, maar als het zo moet zijn is het goed te weten dat onze organenen voor anderen een nieuwe levenskans betekenen. De we tenschappelijke vooruitgang is groot. Was de eerste kunstnier zo groot als bijvoorbeeld 2 badkuipen samen, te genwoordig is een kunstnier zo groot als een deegrol. Het is wel duidelijk dat de Nier Stich ting de steun van de Nederlandse be volking nodig heeft. We brengen bij de morgen uit handen van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de zil- jaarlijkse collecte het geld bijeen om de veren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld kosten van het werk en de wetenschap- gekregen. Mevrouw Maria Auguste Henrike van georganiseerd. Stijn-Lamping heeft in vele en langdu- Reeds direct na de oprichting was dat rige activiteiten van de Vrouwelijke de leniging van de watersnood, o.m. Vrijwillige Hulpverlening (\VH) een door een grootscheepse kledinginza- zeer werkzaam aandeel gehad. In 1978 meling. Het werk van de WH is zich heeft zij dit werk in verband met haar vooral gaan richten op het welzijns- leeftijd neergelegd. De aan haar uitge- werk voor bejaarden. Zo werd in 1956 reikte koninklijke onderscheiding een bejaarden-sociëteit opgericht. De brengt ook de waardering van koningin bestuursleden van de WH verzorgen Juliana voor het werk van de vele vrij- met andere daarvoor aangetrokken willigsters binnen de WH tot uitdruk- vrijwilligsters uit de diverse samenwer king. kende vrouwenorganisaties iedere 14 Mevrouw Van Stijn-Lamping heeft ge- dagen een ontspanningsmiddag waar- durende 25 jaren deel uitgemaakt van aan 100 tot 150 bejaarden deelnemen, het bestuur van de Vrouwelijke Vrijwil- Daarnaast verzorgt de WH jaarlijks lige Hulpverlening en zeer actief deel- nog enige bijzóndere bijeenkomsten genomen aan het werk van deze organi- r satie. De WH werd in 1953 opgericht brengst voor de Nederlandse Hartstich- als overkoepelend orgaan van de plaat- selijke vrouwenorganisaties. Mevrouw Van Stijn-Lamping was bereid daarin zitting te némen namens de Rooms- Katholieke Vrouwenorganisatie, het Nationaal Katholiek Vrouwenverbond. ac- stuurslid van de plaatselijke afdeling 1966 als voorzitter. In de Stichting Prot. WADDINXVEEN - Vanmorgen (dinsdag 29 april) heeft burgemeester van de Anti-Reyolutionaire Kiesverem- Chr. Voortgezet Onderwijs Wad- mr A G Smallenbroek de Waddinxvener-in-hart-en-nieren K. van Til- ging, in welke functie hij gedurende 3 dinxveen heeft hij sedert 1973 afwisse- C1 v“n 111 jaar optrad als penningmeester. lend ais bestuurslid resp. als voorzitter u J ar en wonend aan de Elzenhorst 1, de zilveren In het Chr. Nationaal Schoolbestuur zitting. Voorts fungeerde de heer Hoo- medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend. Met’ had hij in de periode van 13 juli 1963 gendoorn nog enige jaren als boekhou- deze koninklijke onderscheiding krijgen tevens de oud-bestuursleden t/m 29 oktober 1970 zitting in het plaat- der van de Gereformeerde Kerk hier van de Oranjevereniging ’’Waddinxveen” een schouderklopje van de selijk bestuur, laatstelijk sedert 26 juni ter plaatste. morgen aftredende vorstin, omdat zij zich vele jaren voor dit werk heb- die zich daarvoor inzette. Tot hen be hoorde de heer Van Tilburg. Ondanks zijn drukke werkzaamheden als middenstander heeft hij zich per soonlijk ingezet voor het werk van de Oranjevereniging en zich daarbij een goed organisator getoond. Dat werk bleef niet beperkt alleen tot de feeste lijkheden ter gelegenheid van de ver jaardag van de koningin. Ook voor het organiseren van andere nationale of plaatselijke festiviteiten werd van ge meentewege nimmer een tevergeefs be roep gedaan op de Oranjevereniging. Helaas slaagde het bestuur, dat kort na elkaar enkele trouwe medewerkers ver loor, er niet in om jongere krachten be reid te vinden dit werk van hen over te nemen. Tengevolge daarvan moest het bestuur na de festiviteiten in 1978 be sluiten de vereniging op te heffen. WADDINXVEEN De collecteop- ting is in Waddinxveen f 13.066,ge weest. Dat is bijna f 1.500,minder dan vorig jaar. Toch wordt iedereen hartelijk bedankt voor de gulle gave en de collectanten voor hun werk. Op zaterdag 14 juni gaat de Hartstich- Vanaf de oprichting in 1953 heeft zij tief deelgenomen aan het maatschap- capte kind pelijk werk dat door de WH wordt 1' J gen. Zeker mag I 1 .1 1 1 voor het organiseren en houden van de j

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3