boekhandel veldwijk b.v. WITTE PRMZENHAL Weer jazzavonden in De Bonkelaar PvdA viert donderdag 1 mei met jong en oud Rommelmarkt33 mille handicapten en bejaarden vervaardigde Gesloten UIT IN WADDINXVEEN Werkgroep verkeer schiet op met inventarisatie knelpunten 22 mei Orlando Kwartet ALTIJD VERSI Voorverkoop kaarten Don Quishocking Marktverkoop Welfarewerk Waddinxveen Zaterdag 10 mei jazz-quintet 3 mei Flamingo 5 mei Forest In De Bonkelaar om 16 00 en 2ÖJ)0 uur Dixie Machine in Jazzclub Zoetermeer Passage Waddinxveen Tel. 01828-2620 WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar zullen weer jazz-avonden worden gehouden, nadat de werkgroep jazz er vorig jaar het bijltje bij neergooide. De eerste jazzavond is gepland op zaterdag 10 mei. Er is dan een optreden van het Ruud Brink/Sandy Mosse Quintet. Op zaterdag 14 juni komt PietNoordijk naar De Bonkelaar. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Ar beid zal donderdag 1 mei 1980- de traditionele Dag van de Arbeid - met ongemerkt voorbij laten gaan. In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan het Beukenhof zal die dag zowel een programma voor de jeugd als voor de ouderen gebracht gaan worden. de uur RACEBAAN STARINGLAAN Er zijn geen hoge inkomens en dito WADDINXVEEN - Blijkens een me- J Veel belangstelling voor de rommelmarkt aan de Nesse, f Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. •V r i die in 1978 en 1979 respectievelijk f 21.000,en f 28.000,bedroegen. Voor de rommelmarkt was ditmaal aan de Nesse een tent van 750 vierkante meter neergezet. Dat dit initiatief aan- 1 1 s WADDINXVEEN In verband met de te verwachten grote be langstelling voor het optreden van de cabaretgroep Don Qui shocking op zaterdag 3 mei om 21.00 uur in De Bonkelaar zal er een voorverkoop plaatsvinden. Deze voorverkoop zal gehouden worden op donderdag 1 mei tus sen 19.00 en 20.00 uur. Na 20.00 uur is verkoop van kaarten in de voorverkoop niet meer mogelijk. De kaarten kosten f 11,en voor c.j.p. en 65+ slechts f 7,50. Telefonisch reserveren van kaar ten is niet mogelijk. De voorver koop wordt gehouden in De Bon kelaar, Beukenhof 5. Voor ver dere informatie tel. 7272. t "Macheath der hat ein Messer und das Messer sieht man nicht” schreef Bertold De oudercommissie van de Klaas de Vriesschool heeft in het verleden ge sprekken gehad om de racebaan Starin- glaan wat veiliger te krijgen voor de schoolkinderen. Aan dit probleem scheen weinig verbeterd te kunnen worden, wel is er een brigadiersbrigade om de situatie bij het oversteken veili ger te maken. De vertegenwoordigster van de wijk Groenswaard 3 bracht een aantal ver keersknelpunten naar voren over de wijk Groenswaard 3, waar nodig wat aan moet gebeuren. Eind mei vergadert de werkgroep opnieuw, en hoopt dan ook dat de bewoners van de wijk die tijd met wensen en klachten naar voren komen. Ook zal er contact gezocht worden met de geënqueteerden van de Jul. van Stolberglaan. Voor die tijd zal het Stati stisch Jaarboek van de gemeente Wad dinxveen bekeken worden of daarin ge gevens parallel lopen met wensen en klachten van de bewoners. In de ouder- commissies van de scholen i Waddinxveen-noord zal bekeken wor den wie de werkgroep definitief gaat bemannen. Inlichtingen over dit pro ject: Corrie de Knikker, tel. 7634, buur tcentrum ,,'t Ketelhuis", tel. 6860. in, of mensen die moeilijk ter been zijn kunnen vóór 30 april Annemarie Kraai- jestein bellen voor vervoer (telefoon WADDINXVEEN Op de Wad- dinxveense weekmarkten van vrijdag 2 en 9 mei zal de afdeling Waddinxveen van het vrijwillige Welfarewerk van het Rode Kruis, een groot aantal door ge- I ----■■-j- artikelen, ten verkoop aanbieden. De WADDINXVEEN - De zaterdag aan opbrengst komt geheel ten goede aan de Nesse gehouden rommelmarkt heeft het Welfarewerk te Waddinxveen. Brecht in ”Die Dreigroschenoper”. In onze samenleving snijdt het mes van de economische machtiging naar twee kanten: in het vlees van de werknemer en in de invloed van de overheid. Het wordt tijd dat in Nederland de rode zon opnieuw aan het einder gaat gloren om de sociale rechtvaardigheid weer te la ten oplichten. Wij, socialisten, moeten begaan zijn en blijven met het lot van de mindere man binnen en buiten Ne derland. Deze les leert ons de socialisti sche geschiedenis, voor zover de histo rie ons wat kan leren”. "Het mei-comité heeft de avondbijeen- komst in het teken van het socialisti sche verleden geplaatst. De reden van dit omzien ligt in de bezinning: de vraag naar wie we zijn en wat we willen. In een tijd van gisting, onverschilligheid, agressiviteit en de roep om een sterke man moeten wij ons bezinnen op onze uitgangspunten, om des te verantwoor- der ons antwoord op de actuele in toe komstige vragen te geven. Daarom roep ik oud en jong op om naar ons meifeest te komen. Het meifeest is im mers altijd het feest van de hoop ge weest!”, aldus PvdA-voorzitter Arie Slinger. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DINSDAG 29 APRIL 1980 groep Eorest op. Deze groep werd vers trekt door Hans Ramp (drums), Mar- tien Schellingerhout (geluid), Jos Vro lijk (licht). Arie Fokker liet de techniek de techniek en nam plaats achter het toetsenbord. Forest brengt melodieuze rock waarin de tempo- en ritmewisse- lingen de smaakmakers zijn. WADDINXVEEN De werkgroep verkeer' Waddinxveen-Noord van het buurtcentrum ’t Ketelhuis schiet al aar dig op met de inventarisatie van de ver keersknelpunten in Waddinxveen- Noord. Onlangs was er in ’t Ketelhuis een vergadering waarbij vertegenwoor digers aanwezig waren van de ouder- commissies van de Klaas de Vries school De Klimop, Leon van Gelder- school, Pinkelotje en de De Kleine Ba sis. Tevens was er een vertegenwoor digster van de wijk Groenswaard 3. In deze vergadering is de doelstelling van de werkgroep besproken. De werk groep streeft ernaar om samen met de gemeente Waddinxveen te komen tot een betere verkeersveiligheid in Waddinxveen-noord. De werkgroep meent dit te kunnen bewerkstelligen door bewoners en bewonersgroepen zoveel mogelijk te betrekken bij dit te verwezenlijken doel. De inventarisatiefase vindt zij dan ook van wezenlijk belang om op een be paald moment te komen met concrete plannen Deze plannen moeten aldus de werkgroep gemaakt worden door de bewoners zelf om dat die dagelijks te maken hebben met de onveilige situa ties in hun wijk. Op de vergadering bleek dat verschil lende oudercommissies al bezig zijn ge weest in contacten met de gemeente lijke dienst Openbare Werken om ver schillende verkeerssituaties te verbete ren. De Leon van Gelderschool is al ge ruime tijd bezig met de reconstructie van de Groensvoorde. Er is toegezegd dat hier in 1980 aan gewerkt zou gaan worden. De organisatie van de nieuwe reeks ziek van Flamingo uit Gouda. Met deze jazz-avonden - in De Bonkelaar is in handen van een zich tijdelijk met dit werk heeft belast. Er is echter dringend behoefte aan vrij- willigers/sters die deze taak op zich wil len nemen. Dus alle mensen die geïnte resseerd zijn in de jazz-muziek kunnen plaatsnemen in deze werkgroep en meewerken aan een goed jazz programma voor het komende seizoen. Zaterdagavond 3 mei om acht groep werd het programma 1979-1980 interimwerkgroep, die ook geopend. avond van tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur en vanaf een half uur voor de aan- eindbal. Er wordt dan gedanst op mu- Rooy en technicus Arie Fokker de vang van het concert. Het kinderprogramma begint ’s mid- staat van het socialistisch verleden, dags om vier uur en omvat poppenkast, KARIGE TIJD PvdA-voorzitter Arie Slinger: "We le ven in een karige tijd. Werkgelegen heid en energie worden minder en de laatste wordt vooral duurder. De mee ste inkomens gaan achteruit. We moe ten tegenwoordig niet strijden voor meer, maar het gevecht aangaan om het behoud van sociale, economische en culturele verworvenheden. De vak beweging heeft het moeilijk, maar niet alleen men denke aan de partijen die zich het lot van de arbeiders aan trekken. Jan Modaal en Jan Minimaal moeten verdedigd worden tegen de aanval van de werkgevers en de rege- Op (maandag 5 mei) treedt om negen uur voor vijf gulden in Dc 2cr.kc!a~: op de popgroep Forest. Forest, ook ac- strijkkwartet dat muziek speelt, zowel tief tijdens het kortgeleden gehouden uit het klassieke als het moderne reper- geslaagde regionale popfestival in De toire. Losse plaatsen f 7,50. CJP- Bonkelaar, is een Boskoopse groep die houders en Pas-65 f 5,Verkoop van is ontstaan uit het bekende Fresco. Na- plaatsbewijzen op het gemeentehuis, dat Fresco ter ziele was gegaan, richtte afdeling algemene zaken, van maandag houdt”de dansvereniging The OÏd Clas- gitarist Ap Geers samen met zijn oude sic in het Anne Frank-centrum haar bassist Gees van Veen, violist Joost de Rooy en technicus Arie Fokker de Het Orlando Kwartet is het vierde en laatste gezelschap dat dit .voorjaar in het kader van de gemeentelijke mu- ziekconcerten een optreden verzorgt in de raadzaal van het gemeentehuis. Dat Bevrijdingsdag gebeurt op donderdagavond 22 mei om --- neger) Qr]ancj0 Kwartet is een De Bonkelaar beroemd, internationaal samengesteld WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Op verzoek van verschillende leden heeft het bestuur van Jazzclub Zoeter meer voor de clubavond van zaterdag 3 mei een formatie uitgenodigd, die al drie maal eerder voor de club is opge treden: Dixie Machine, een jazzorkest, met een dynamische naam - opgericht in januari 1976 - dat een hevig swin gende dixieland-jazzstijl speelt in een modern idioom met ragtime-, oude jazz-, sA'ing-, mainstream- en moderne muziekinvloeden. Het is een combo, waarvan de bezetting bestaat uit mu sici, die buiten kijf tot de besten van de Nederlandse traditionele jazz behoren. Dixie Machine heeft een grote reputa tie en is momenteel een van de popu lairste en meestgevraagde Nederlandse jazz-orkesten, dat optrad in tientallen jazzclubs in Nederland, België en Duit sland en op vele jazzfestivals. In vele recencies n.a.v. concerten en het verschijnen van de langspeelplaat beschouwen critici Dixie Machine als de toonaangevende Dixielandband van Nederland en rekenen zij het orkest tot de West Europese top. Dixie Machine wordt gevormd door Bart Dal, trompet,'fluegelhorn en vo cals, Daan Wilthagen, clarinet en saxen, Louis Bink, trombone, trompet, vocals. Chuck Ford, banjo, Cor Raat- sie, bas, Jeroen Ophoff, drums. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal (Dorpsstraat 18, Zoetermeer) is open vanaf 21.00 uur. De toegang voor leden is gratis, belangstellenden moe ten f 6,betalen. Dit is tevens de allerlaatste gelegenheid voor de leden van Jazzclub Zoetermeer om kaarten te kopen tegen geredu ceerd tarief 12,50 p.p.) voor het con cert van de wereldvermaarde Jazz and Blues Band van Chris Barber op maan dag 5 mei in hetwijkcentrum Meerzicht. film en daarna een broodmaaltijd met chocolademelk. De deelnamekosten van deze om zes uur afgelopen middag bedragen één gulden per persoon. Het om acht uur beginnende avondpro gramma heeft als belangrijkste pro-, gramma de Brits-Russische co- produktie "Tien dagen die de wereld schokten”, een documentaire over de oktoberrevolutie van 1917. In de pauze is er koffie met koek en/of cake. Toe gangsprijs: drie gulden per persoon. Kaarten voor de 1-mei-viering van de plaatselijke PvdA zijn te koop bij Ton v. d. Berg (Wingerd 223), Annemarie Kraaijestein (Peuleyen 56) en Riet van - -j, Gent (Groensvoorde 116). Bejaarden ring op de beurs van de beide Jannen r i- i -»»ir> inknmpnc pn dit r winsten meer in Nederland? Jazeker, maar de groten worden door de rege- 5668) naar de 1-mei-viering in De Bon- r'n8 aangepakt, want kelaar, die - met name voor wat betreft -- de avondbijeenkomst - in het teken sieht man nicht schreef - De zaterdag aan opbrengst komt geheel ten goede aan maar liefst bijna 33 mille opgebracht. Dit geld wordt besteed voor het evan gelisatiewerk van de Centrale Her vormde Gemeente. Op de rommel markt was het de hele dag een drukte van belang. Vooral de artikelen uit grootmoederstijd en de kramen met boeken en platen waren zeer in trek. dedeïing ‘van Rijkswateretaat is’de Zui- de(ijke Dwarsweg op 6 en 7 mei voor alle verkeer ter hoogte van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. Dit in slaat moge blijken uit de opbrengsten verband met montagewerkzaamheden voor een nieuw viaduct.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7