WITTE PRUZENHAL Nog twee koninklijke schouderklopjes I Orde van Verloting WH Oranje- Nassau Paniek door lekkende LPG-tank Besloten RPF- ledenvergadering VOLOP KWALITEIT! Ook aantal Waddinxveners aanwezig bij inhuldiging IKV: Open- dag in Utrecht Dr. H. ter Heide officier) W. Keyzer brons Bezwaren Rijkswaterstaat tegen plan Veilingterrein zijn ongegrond verklaard 1 4 k jJiwMoai iiiiiii.nr wrr w- - -- I»*" ftfe t V 'NJ HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT waterstaat, directie Zuid-Holland. Het bezwaarschrift van Rijkswaterstaat hof 41 na tot acht jaar geleden aan de Potgieterstraat gewoond te hebben, heeft sociale wetenschappen gestu deerd aan de Universiteit van Amster- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Reformatorische Poli- tieke Eederatie houdt volgende week WAARD! 1! van waardering voor de werkzaam heden die nu al zo’n 22 jaar voor de Rijkplanologische Dienst worden ge daan. Dr. Ter Heide (50), sinds 6 maart van reclamezuil niet is toegestaan omdat dat geen veilinggebonden bouwwerk is. Bestemmingsplanvoorschriften, zo is nog gezegd, kunnen geen beperking in houden van de hoogte van lichtrecla mes tegen gevels. De in het plangebied eventueel op te richten lichtreclames WADDINXVEEN - ”Het zijn altijd weer verheugende momenten om deze koninklijke schouderklopjes uit te delen. Namens de gemeenschap wordt dan in feite gezegd: Dank je wel. Er wordt wel kritiek uitgeoefend op decoraties, maar ik kan u zeggen dat de selectie zeer zorgvuldig is. De onderscheidingen stralen ook af naar de organisaties, die de gedeco reerden hebben gediend, hoewel bij de uitreiking - en dat is terecht - de te onderscheiden persoon in de schijnwerper staat. Ik ben blij vier zesti gers en zeventigers, die hun sporen in het verenigingsleven hebben ver diend, te mogen onderscheiden”. Dat zei burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek vorige week dinsdagmorgen in de raadzaal van het gemeentehuis, voordat hij - zoals uitgebreid in woord en beeld bericht - zou meedelen dat het Hare Majesteit had behaagd ere medailles verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uit te reiken aan me vrouw M. A. H. van Stijn-Lamping (zil ver) en de heren A. Bonefaas (zilver), C. Hoogendoorn (goud) en K. van Til burg (zilver). Hierbij aanwezig was ook het voltallige college van Burgemeester en Wethouders. PTT Op hetzelfde moment dat burgemee ster mr. Smallenbroek in de raadzaal van het gemeentehuis bezig was met het opspelden van de koninklijke on derscheidingen, werd er ook nog een koninklijk schouderklopje uitgedeeld in het postkantoor aan de Kerkweg- iw-**-*? dinsdagavond 13 mei om kwart voor acht ten huize van de heer K. de Jong aan de Werumeus Buninglaan 4 haar elfde ledenvergadering. Deze vergade ring kan alleen worden bijgewoond door RPF-leden. Op de agenda staan de punten opening, notulen, ingeko men stukken, bestuursmededelingen, bespreking RPF-programma, pauze en discussie. mei een Internationaal Symposium houdt, in samenwerking met het Insti tuut voor Pedagogische en Andragoni- sche Wetenschappen, over het onder werp: ’’Vrede”. Dit symposium wordt gevolgd met een ’’Open dag vredesonderwijs” op zater dag 10 mei. Juist op deze 10e mei, om dat het dan 40 jaar geleden is dat de Duitsers ons land binnenvielen en wij er - volgens het IKV - met een dreiging van weer een oorlog, er nog steeds niets van geleerd hebben. Het een en ander wordt gehouden in het Transitorium I, te bereiken met bus 62 vanaf het Centraal Station van Utrecht, iedere vier minuten voor het hele en halve uur (20 minuten) of per auto richting De Uithof. Deze open dag is voor leerkrachten uit kleuter-, lager- en voortgezet onder wijs, ouders en kinderen, studenten van p.a.’s, schoolbegeleiders en andere be langstellenden. Toegang vrij en voor de kinderen is er voor alle leeftijden de ge hele dag een programma en voor de al lerkleinsten een creche. Reden genoeg om op 10 mei naar Utrecht te gaan. WADDINXVEEN U leest het geregeld dat het Hare Majesteit heeft behaagd om die en die een ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit te reiken. De Orde van Oranje-Nassau werd door Koningin Emma, als Regen tes van het Koninkrijk, ingesteld bij Wet van 4 april 1892, nr. 55. Artikel I: Er wordt eene Orde in gesteld, strekkende tot veree- rende onderscheiding van Onze onderdanen of vreemdelingen, die zich jegens Ons en den Staat of jegens de Maatschappij op bij zondere wijze hebben verdienste lijk gemaakt. De Orde van Oranje-Nassau be staat uit vijf klassen. Aan de Orde is een eremedaille verbonden. De Ridders der eerste klasse dragen de naam van Grootkruizen; die van de tweede klasse dragen de naam van Groot-Officieren; die van de derde klasse dragen de naam van Commandeurs; die van de Vierde klasse dragen de naam van Officieren en die van de vijfde klasse dragen de naam van Ridders. Alle benoemingen in deze Orde geschieden bij Konin klijk besluit. Het versiersel van de Orde be staat uit een kruis met acht gepa relde punten en een doorlopende laurierkrans tussen de armen ge dekt met een Koninklijke kroon, alles van goud voor de eerste vier klassen en van zilver voor de vijfde klasse. De armen van het kruis zijn wit geëmailleerd met blauw geëmailleerd hart; in het midden van het kruis bevindt zich een blauw geëmailleerd rond schild, omgeven door een wit ge ëmailleerde rand, beide met goud omlijst. Aan de ene zijde op het ronde schild de leeuw zoals hij voorkomt in het wapen van het Koninkrijk der Nederlanden en op de rand in gouden letters de woorden ’Je maintiendrai’ (Ik zal handhaven’). Aan de keerzijde een met gouden Koninklijke kroon gedekte gouden W en op de rand in gouden letters de woorden ’God zijjnet Ons’. Voor militairen worden, in plaats van de laurierkrans, aan het ver siersel aangebracht twee zilveren zwaarden met gouden gevest, schuin gekruist achter het ronde schild. De kleur van het lint is oranje met aan weerszijden een smalle Nassau-blauwe rand, de kleuren gescheiden door een smalle witte streep. EREMEDAILLES De eremedaille, welke in goud, zilver en brons kan worden ver leend, is rond, gedekt met een Koninklijke kroon van hetzelfde metaal als de medaille. Aan de ene zijde vertoont de medaille het ordekruis, versierd, naar gelang de omstandigheden, met de lau rierkrans of de gekruiste zwaar den. Aan de keerzijde een W, met het randschrift ’God zij met Óns’. De eremedaille wordt gedragen aan het ordelint. Het lint mag evenwel niet zonder de medaille worden gedragen. WADDINXVEEN - Een lekkende LPG-tank van het Shell-pompstation langs rijksweg A 12 bij Reeuwijk heeft vorige week woensdagmiddag voor lichte paniek gezorgd. Aanvankelijk werd gevreesd voor ernstig explosiege vaar. Een nadere inspectie kon deze zorg wegnemen. De melding, dat duidelijk zichtbaar LPG-gas uit één van de tanks van het pompstation stroomde, werd om half vier gegeven vanuit een EHBO-post in de omgeving. Een uur later was de si tuatie geheel onder controle. Het ver keer richting Utrecht ondervond geen hinder van het ongeval, omdat volgens een woordvoerder, de opslag van het gas onder de grond ligt. Bij de inspectie waren leden van het korps gevaarlijke stoffen en de arbeidsinspectie aanwezig. Wethouders tijdens de openbare plaatselijke politieverordening. Deze is niet mogelijk, terwijl in de provin ciale verordening voor het beschermen van het landschap en de bodem in keershinder onwaarschijnlijk zijn. Er Zuid-Holland niet het verkeersaspect op gewezen wordt dat een zogenaamde kan worden betrokken. WADD1NXVEEN/AMSTERDAM- Bij de inhuldiging van koningin Beatrix waren vorige week woens dag ook een aantal Waddinx veners aanwezig: de heer P. R. Brinkgreve van de Peuleyen 158, het echtpaar J. A. van Vliet- Ververs van de Leede in Zuidka- de 1 en de heer J. D. Geel met vrouw en kennissen. P.R. BRINKGREVE Ir. P. R. Brinkgeve, kapitein bij de Koninklijke Landmacht, was één van de twee adjudanten die de Koninkrijksstandaard,' welke werd gedragen door generaal- majoor H. C. de Bruijn, comman dant van de Koninklijke Mare chaussee (van welk wapen de nieuwe koningin sinds 1956 schutsvrouwe is), vergezelde. Voor die taak was de Waddinxve- ner Brinkgreve uitverkoren van wege zijn werkzaamheden bij de Rampenbrigade in Tunesië. Zoals bekend is bij het samen stellen van de stoet die Hare Ma jesteit de Koningin begeleidde van het paleis naar de Nieuwe Kerk en terug veel aandacht be steed aan de handhaving en waar nodig aanpassing aan bestaande gebruiken en tradities. J.A.VAN VLIET Op woensdag 30 april gingen twee inwoners van alle gemeenten in Nederland - waaronder dus het echtpaar J. A. van Vliet-Ververs uit Waddinxveen - naar Amster dam, om de inhuldiging van de nieuwe koningin mee te maken. De mensen die hiervoor waren uit genodigd, zijn allemaal geboren op of rond 31 januari 1938 (de ge boortedatum van prinses Beatrix) of omstreeks 6 september 1948 (de datum van de inhuldiging van koningin Juliana). De gemeenten hebben de ’’gelukkigen” gewoon uit het bevolkingsregister gelicht. J. D. GEEL De heer J. D. Geel, zijn echtge note en hun vrienden hebben vo rige week woensdag de hele dag op de Dam gebivakkeerd om maar niets van het gebeurde te hoeven missen. Ze hadden hun plaats achter de hekken al zeer vroeg in de morgen ingenomen en werden dan ook ontdekt door de filmcamera’s van de televisie actualiteitenrubriek TROS-Ak- tua. Terwijl de camera’s snorden verklaarden de Waddinxveners dat de Oranjegezinden niet de hele dag voor het televisietoestel zouden moeten blijven zitten, omdat er anders op de Dam geen koningsgezinden zouden staan. WADDINXVEEN-Nade verlotingtij- zijn slechts te toetsen via de provinciale dens de onlangs gehouden bazar van de verordening op dit gebied. Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) in het Anne Frank-centrum blij ken nog enkele prijzen niet te zijn afge haald en wel die prijzen welke zijn ge vallen op deze nummers: 85-blauw (één sprei) 12-wit (ook een sprei) 905-wit (een auto-plaid). Deze prijzen zijn alsnog af te halen bij mevrouw De Heer, Dorpstraat 170. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 MEI 1980 WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense werkgroep van het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV) wil er bij de Waddinxveners de aandacht op ve stigen dat de groep ’’Vredesopbouw van de Rijksuniversiteit Utrecht” op damaging ïn 1958 bij'hêt rijk werken, woensdag 7 donderdag 8 en vrijdag 9 rxr'r 1 If rvtai I r-» t a m o rxn o o 1 Xi.'mr./xcni m promoveerde in 1965, werd in hetzelf de jaar plaatsvervangend hoofd van de afdeling Sociaal-wetenschappelijk on derzoek bij de Rijksplanologische Dienst en werd in 1974 benoemd tot hoofd van die afdeling. De gedecoreer de Waddinxvener werd geboren in Meppel, is getrouwd en heeft twee kinderen. ’’zeer gezien”. Het was voor de heer Keyzer, zijn vrouw en familie een groots moment en zij waren allen blij en verrast. Van de 32 PTT jaren heeft Keyzer er te Zevenhuizen 31 jaar opzit ten en het laatste jaar heeft hij in Wad dinxveen gewerkt. Het spreekt vanzelf dat de kantoorhouder van Zevenhui zen, J. Hogenes, met zijn vrouw ook aanwezig was. H.TER HEIDE Dr. H. ter Heide, die weer in Wad dinxveen terug is na in Gouda gewoond te hebben, werd ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana be noemd tot officier in Orde van Oranje- Nassau. De koninklijke onderscheiding werd hem uitgereikt aan de vooravond van de verjaardag van koningin Juliana door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, jhr. drs. P. Oost"aanPTT-bésteher W? Keyzer'uit A. C. Beelaerts van Blokland, als blijk Zevenhuizen, terwijl in Den Haag de kersverse Waddinxvener dr. H. ter Heide, wetenschappelijk hoofdambte naar A bij de Rijksplanologische Dienst, hetzelfde onderging. De feestelijke gebeurtenis rond de heer ^itjaar wonend p het adres Heuvel- Keyzer - op 21 april 65 jaar geworden - u~r u* '~J vond plaats in de kantine van het post kantoor aan de Kerkweg-Oost. Daar kreeg hij uit de handen van de adjunct- directeur van het postdistrict ’s- Gravenhage, A. Perdijk, de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons opgespeld. De heer Keyzer heeft 32 PTT-jaren er op zitten en was voordien werkzaam bij de horeca in Zevenhuizen. In de ge meente Zevenhuizen is hij uiteraard een ’’bekend” figuur en hij is er ook WADD1NXVEEN/DEN HAAG - Op een vorige week donderdagmor gen 1 mei in het Haagse Provinciehuis gehouden openbare vergadering heeft Rijkswaterstaat bezwaren geuit tegen het door de Waddinxveense gemeenteraad op 16 mei vorig jaar vastgestelde bestemmingsplan Vei lingterrein Bredeweg. Dit plan regelt dat de Coöperatieve Tuinders- vereniging Gouda en Omstreken de vestiging van enkele bedrijven, die nauw aan deze veiling zijn gebonden, mogelijk kan maken. Tegen het plan werden twee bezwaarschriften ingediend, waaronder die van Rijks- ONGEGROND richt zich vooral tegen het ontbreken De Provinciale Planologische Commis- van beperkende bepalingen in de voor- sie (PPC) acht de bezwaren van Rijks- schriften betreffende lichtreclames, waterstaat ongegrond. De bescherming Daarom wil deze dienst een beperking van de verkeersveiligheid vindt voor van lichtreclames opgenomen zien op- wat het verkeer betreft plaats in de ver- dat deze niet hinderlijk dan wel aflei- keerswetgeving en dient voor het dend voor het wegverkeer zullen zijn. overige, bijvoorbeeld het aspect van de Volgens het college van Burgemeester lichtreclame, geregeld te worden in de en Wethouders tijdens de openbare plaatselijke politieverordening. Deze vergadering is rond het veilingcomplex kwestie regelen in ’n bestemminsplan aan de Bredeweg een beplantingss- trook van tien meter geprojecteerd. Na realisering hiervan zal de bedoelde ver-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3