Gtoumooi Florida WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Be Fair-volleybal zorgt voor meer spektakel Goede prestaties Antilope-heren De Sperwer UW WINSTWINKEL! Tijmen den Ouden clubkampioen Excelsior Zes van Rijn en Gouwe 30 JUNI t m 5 JULI TOOS-turners op hoog niveau Burgemeester weer in ere- comité Zes van Rijn en Gouwe Nieuwe trainers/spelers aangetrokken WIELERZESDAAGSE BEROEPSRENNERS Eindstanden: Ca blad Rijn en Gouwe in nauwe samen werking met de wielerclubs Avanti uit Alphen aan den Rijn en Excelsior uit Goud wordt georganiseerd, zijn inmid dels in volle gang. Het enige wat op dit moment echter vast staat is de volgorde van de plaatsen en het programma. Ter herinnering nog even het complete lijstje. Maandag 30 juni Alphen aan den Rijn Liefhebbers en profs. Dinsdag 1 juli Boskoop Dames en profs Woensdag 2 juli Gouda Liefhebbers/veteranen en profs Donderdag 3 juli Bodegraven Clubontmoeting en profs Vrijdag 4 juli Waddinxveen Junioren en profs Zaterdag 5 juli Alphen aan den Rijn Jeugd, amateurs en profs. De ”Zes van Rijn en Gouwe” valt dit jaar samen met de Laura, de beroemde Alphense fietsvierdaagse die al voor de 33ste keer wordt georganiseerd. 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 0-2 2-0 0-2. 2-0 UITSLAGEN H.den Outer F. Zaadhof C.Kramp C. Blonk Th.v.Bueren G. Dankers P.de Mik J. Borsboom K. Huizinga J.Both J.v.d.Elst D. Schouten M.v. Willigen P.de Mik A.de Mik 1-1 2-0 1-1 1-1 - A.Blom - C.Barelds - P. Swart - T.Twigt - A.Zwanenburgl-1 - G.Heeren - D.Heeren 11 - P.van Es - P.v.Gils - G.v.Mannekes - R.v.Dijk - D.Brandhorst 1-1 -J.de Pater - A.de Mik - M.v.Willigen mende siezoen volleybal op eredivisie niveau vertoond worden. Niemand minder dan Wim Bannink, van PVC/- Blokkeer, zal als trainer/speler/coach de Rabobank-boys versterken. Hij volgt de vertrokken trainer Cees v. d. Vlist (Supralux/Dos) op. Bannink heeft zeven jaar ere-divisie gespeeld, waar onder deeluitmakend van het team van Gaggenau dat in 1975 kampioen van Nederland werd. Als tweede nieuweling van het in de promotie-klasse uitkomende heren 1 team zal Wim Keyzer de gelederen ko men versterken. Keyzer speelde reeds op 18-jarige leeftijd ere-divisie en op 19-jarige leeftijd in het Nederlands team. Vertrekkennde man bij Be Fair is Arie v. d. Sloot die als physiotherapeut in Brabant gaat werken Voor heren 1 mag verwacht worden dat zij het komende seizoen hoge ogen gaan gooien voor een promotie naar de landelijke 3e divisie en dus weer op ge lijk volleybal-niveau komen als de da mes van Be Fair. Het door de heren verloren terrein in de le klasse zal her- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 MEI 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen)Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten)Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen ALPHEN-BOSKOOP- GOUDA- BODEGRAVEN- WADDINXVEEN- ALPHEN Bij instuifwedstrijden in Boskoop le verde Ed van Gemeren van de sport club Antilope weer een formidabele prestatie door de 800 meter winnend af te leggen in 2.02.7 minuten. Donderdag (Hemelvaartsdag) neemt TOOS-korfbal met drie teams deel aan een toumooi georganiseerd door KV Unicum. Aanvang 10.00 uur, Nieuw- Vossenmeerderweg 80, Rotterdam- Pendrecht. WADDINXVEEN - In de wereld van de regionale atletiek worden per jaar twee competitiewedstrijden gehouden in verschillende klassen. De sportclub Antilope moest voor de eerste weds trijd afgelopen zondag naar Alphen aan den Rijn, zowel met de dames- als met de herenploeg. Op bijna alle onderdelen bij de heren werden goede prestaties geleverd. De damesploeg was erg gehandicapt door dat Ghita den Besten geblesseerd was. Ondanks dat werd er door de dames flink gestreden op de verschillende nummers. De prestaties van Leontien van Rossum bij het hoogspringen (1,55 meter) viel het meest op, terwijl Cathy Boer op de 400 meter jammerlijk ten val kwam. Raymond Broere behaalde bij de heren een prima resultaat door met 1,90 me ter het hoogspringen te winnen. Ook Ed van Gemeren liet zich niet onbe tuigd door de 1500 meter af te leggen in 4.13.5 min. en daardoor eerste te wor den. Bij het speerwerpen behaalde hij een zeer goede tweede plaats door een worp van 44,24 meter. Het is teleurstellend dat de baan in Alphen aan den Rijn in een slechte conditie verkeerde, waardoor de tijden bij de loopnummers wat tegenvielen. Het warme weer zorgde er nog eens voor dat de vochtigheid in de lucht erg laag was, daar door wat mindere tijden op de langere afstanden. Martin Droog, onlangs erg op dreef bij de in stuifwedstrijden bij AV ’47 Boskoop door de 5.000 meter in 16.07.5 min af te leggen en daarmee een-4e plaats beha lend, had nu 16.34.3 min. nodig om tweede te worden. TOOS-turners Casper Droog, Siebe Verweij en Peter Verheul nemen deel aan de finale van de landelijke turn- competitie. Zij hebben zich weten te plaatsen door in de wedstrijden van de ’’Regio Midden” van de turncompeti- tie goede prestaties te leveren. Bij de jongens van 9-12 jaar werd Ca sper Droog 2x derde en le vierde. Jeugdturner Siebe Verweij presteerde het om 3x een eerste plaats te behalen en turner-junior Peter Verheul, de kers verse Ned. kampioen van de wedstrijd sport, werd ook 3x moeiteloos eerste. De finale van de turncompetitie wordt gehouden in Beverwijk op 1 juni a.s. De TOOS-jongens kunnen zich dan meten met de best geplaatsten van de andere regionale wedstrijden. Voor de onderlinge competitie van Excelsior speelde Tijmen den Ouden twee weken geleden zijn laatste wed strijd tegen Kees Kramp. Na een zeer spannend eindspel eindigde dit in remise. Piet Swart wist zijn partij tegen Fred Zaadhof in winst om te zetten, waar door hij mede-kandidaat voor het kampioenschap blijft. Cor Barelds had Vrouwe Fortuna aan zijn zijde in zijn strijd tegen Gerrit van der Zij den. Door een foutieve ruil wist hij Gerrit, die in het eindspel beslist beter via een eenvoudige damzet te verschalken. Poule 11 .T.den Ouden 7, 2. P. Swart 6, 3. C.Kramp 6,4. C. Barelds 5, 5. F.Zaadhof 5, 6. G.v.d. Zijden 1. Poule 4. 1. J.de Haan 8, 2.P.van Es 6, 3. J.Borsboom 6, 4. A.Crone 5, 5. J. de Heer 3, 6. C.Stolker 2. Poule 5. 1. G.v. Mannekes 8, 2. D. Heerenl 6, 3. A. Rietveld 5, 4. B. van Eijk 5, 5. J. Both 5, 6. D.v. Willigen 1. In augustus begint het nieuwe bad- mintonseizoen, waarbij vermeld kan worden, dat Florida dan start in de 2de klasse landelijk, terwijl wat nieuwe leden betreft te vermelden is, dat er nog enige plaatsen open zijn voor jeugdleden. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN ren le- ere-divisie dames bij UVS/San- DEN RIJN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek van Waddinxveen is op nieuw bereid gevonden bij de derde editie van de wielerzesdaagse voor be roepsrenners, de ”Zes van Rijn en Gouwe”, lid te zijn van het erecomité dat wordt voorgezeten door Gouda’s burgemeester Chr. van Hofwegen. Het elite gezelschap van burgemeesters en politiefunctionarissen heeft dit jaar een kleine wijziging - moeten - onder gaan. De heer M. Paats, de nieuwe eer ste burger van Alphen aan den Rijn, heeft de plaats ingenomen van de naar Delft vertrokken mr. R. M. Gallas. Na ast de heren Van Hofwegen, en Smal lenbroek hebben de burgemeesters van Boskoop (J. H. Reinders) en Bodegra ven (N. P. Kramer) zitting in het ere comité. De heer P. Paul - districtscom mandant der Rijkspolitie Zuid- Holland, de heer B. A. Boender - com missaris van politie der gemeente Gouda en de heer J. Volwerk - commis saris van politie der gemeente Alphen aan den Rijn completeren het acht le den tellende ere-comité. WADDINXVEEN Vorig weekeinde hield de badmintonclub Florida haar jaarlijks C-toumooi in de sporthal ”de Sniep”. Ruim 100 deelnemers van diverse verenigingen uit voornamelijk het district Zuid-Holland waren naar het Waddinxveense toumooi gekomen om te proberen een van de ere prijzen in de wacht te slepen, waaronder G.B.C. uit Gouda, die de vereni- ging-wisselbeker, beschikbaar gesteld door v/d Bosch groenvoorzieningen, definitief wilden veroveren. Het spelniveau lag behoorlijk hoog, hoewel de Florida-topspelers niet aan dit festijn konden deelnemen, aange zien zij reeds B-spelers zijn. Echter de beth huidige 2de team spelers, zoals Bert Wijnbergen en Liesbeth van Bergeyk o.a., zórgden ervoor, dat Florida ook op dit eigen Toumooi goed vertegen woordigd was. Zij wisten dan ook tot de finales door te dringen. De heren-enkel finale was nl. tussen H. Frederiksz van Vlietwijk en Bert Wijnbergen, een grandiose partij en ware reclame voor het huidige bad minton. Bert wist echter gemakkelijk in 2 sets zijn tegenstander te verslaan met 15-10 en 15-11. De dames-enkel ging tussen Liesbeth en de G.B.C. dame Truus Bakker, met als uiteinde lijk resultaat Truus Bakker als C-kam- pioene van dit Florida-toumooi. In de dames-dubbel wist het Florida- koppel Herma Schwiebbe Evelien Slijngard tot de halve-finale door te dringen, maar zij moesten het afleg gen tegen het koppel Bakker-Herbach van G.B.C., de uiteindelijke kam pioenen, dus een zeer goed resultaat, uitslag was hier 15-9 15-10, terwijl (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbal vereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN De afdeling vol leybal van de christelijke sportvereni ging Be Fair heeft voor het komende seizoen grote plannen. Enkele pro minente trainers en spelers werden aangetrokken, die er voor moeten zor gen het plaatselijk volleybalgebeuren in de sportzaal Groenswaard aan de Win gerd 's zaterdags meer spektakel te ge ven. Zo wordt de vertrekkende dames-1 trainer Bernard de Water opgevolgd door trainer/coach Daaf Willig. Willig is in het bezit van de C-trainerslicentie en heeft training gegeven op 2e, le- en ere-divisieniveau. Omdat Daaf Willig ook de coaching voor zijn rekening neemt is daarmede voor de Uniekaas- meisjes een einde gekomen aan de re cente coachperikelen. Aan een verster king van de dames-selectie wordt nog gewerkt. Voor de in verband met studie vertrekkende Helma van Vliet zal ook aan eigen kweek de kans worden gebo den zich in de derde divisie waar te ma ken. Bij de heren volleyballers zal het ko- De uitslagen zijn verder: 100 meter: Kees Versluis, 12,4 sec.; 400 meter:- Dirk van Vuuren, 56,6 sec.; 1500 meter: Ed van Gemeren, 4.13.5 min. (le plaats); 5000 meter: Martien Droog, 16.34.3 min. (2e plaats); Verspringen: Ton Versluis, 6,34 meter (2e plaats); Hoogspringen: Raymond Broere, 1,90 meter (le plaats); Kogelstoten: Etienne Broer, 9,53 meter (6e plaats); Discus werpen: Kees Versluis, 30,46 meter; Speerwerpen: Ed van Gemeren, 44,24 meter (2e plaats); 4 x 100 meter: 48,5 seconden; 100 meter: Angelique Boer, 15.3 sec.; 400 meter: Cathy Boer, 77,1 sec.; 800 meter: Mieke Verpoort, 2.52.8 min.; Verspringen: Mieke Verpoort, 3,93 meter; Hoogspringen: Leontien van Rossum, 1,55 meter (2e plaats); Kogelstoten: Cora de Knikker, 8,37 meter; Discuswerpen: Cora de Knik ker, 19,90 meter; Speerwerpen: Leon tien van Rossum, ongeldig en 4 x 100 meter, 60,9 sec. de finale-partij eindigde met 15-5 en 15-6. In de gemengd-dubbel wisten Lies van Bergeyk en Bert Wijnbergen de kampioenstitel te veroveren, door het andere Florida dubbel, Ria v/d Zijden Martien Kuyf met 15-3 en 15-11 te verslaan, terwijl in de heren dubbel dezelfde Bert, tezamen met Adrie Sip het duo Nodelijk/Mateco- vic met 16-6/18-15 wist te bedwin gen Goede resultaten dus in eigen gele deren, maar toch moest voorzitter Stelling de verenigingswisselbeker uit reiken aan het Goudsche G.B.C. door een beter algemeen resultaat. Gezien het stijgende spelniveau bij Florida, zal er volgend jaar een B/C tournooi worden georganiseerd om ook de eigen top-spelers in staat te stellen aan hun verenigingstoumooi deel te nemen. Het einde van het badmintonseizoen is in zicht gekomen. Florida organi seert nog een rekeanten-toumooi voor eigen leden en doet mee aan het sportweekgebeuren door een tour nooi te organiseren voor de Waddinx veense schooljeugd op zaterdag 24 mei a.s. WADDINXVEEN - Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht St. Quen tin. Afstand 263 km. In concours 513 duiven. Gelost om 08.15 uur, met kalme N.O. wind. Aankomst eerste duif 11.54.09 uur, laatste duif 12.11.15 uur. Snelheid eerste duif 1203.82 m.per min., laatste duif 1112.59 m. per min. A.de Wit 1-128; C.Toor en Zn. 2-3- 13-32-51-68-69-103-108-114; Den Ouden-v.Gent 4-21-64-72; De Kok- Bijmans 5-29-45-84-85-95-113; v. Vliet-Dijkstra 6-11-16-79-90; H. Metselaar 7-10-53-57-59-73-83; D. Heeren 8-9-27-36-61-63-87-89-117- 125; JJansen 12-31-54-60-67-71- 101; Gebr. Anders 14-18-22-24-26- 33-34-37-38 40-4244-49-55-58-76- 80-98-112-121-122; J. Versloot 15- 20-3547-70-74-99-102-110; H.v. Dijk 17-88; H.Vink 19-93; T.H. Twigt en Zn. 23-28; F. Rip 25-56; Smit-Troost 30414648-65; D. Boere 3943-62-75-86-91-97-104- 111-124; M. Tollenaar 50; D. Degen hardt 52; W. Heuvelman 66-105-126; W. Metselaar 77-82-92-115-119; N. Rupke 78; N.v.Tol 81-107; J. Koren 94; A. Rietveld 96-123; R.v.d. Willik 100-127; W. Slagboom 106-118; Mevr. Twigt 109; M. Verbeek 116; P. Bonefaas 120 wonnen moeten worden nu het ko mende seizoen drie teams in de 2e klasse uitkomen. Aansluiting met heren 1 krijgen is gezien enkele talentvolle jongeren een reeële zaak. Nadere informatie over de (nieuwe) trainers/spelers van Be fair: Daaf Willig is 50 jaar, van beroep technicus en woonachtig in Berkel. Heeft zelf ge speeld in ’t Gooi uit Blaricum, dat uitk wam in de overgangsklasse. Heeft de C-licentie gehaald in 1975, na in 1968 de A- en in 1976 de B-Iicentie te heb ben verkregen. Is 10 jaar docent aan de trainerscursus en voorts lid van N.K.K. en coördinator in de volleybaldistricten 14t/m 17. Heeft een zeer ruime trainerservaring namelijk 2 jaren le-divisie bij SOS/DPC-Utrecht, 2 jaren 2e- en le- divisie dames bij US-Amsterdam, 2 ja- r 1 rival, en laatstelijk bij Radius als trainer dames 2e-divisie. Willig gaat dames 1 trainen/coachen en dames 2 trainen. Wim Bannink is 29 jaar en leraar licha melijke opvoeding aan twee scholen in Voorburg. Voor 1972 begonnen bij Ad- vendo en daarna 7 jaren ere-divisie vol leybal gespeeld. Begonnen bij het roemruchte Corbulo werd het hoogte punt in zijn carrière bereikt in 1975 toen Gaggenau (Corbulo) kampioen van Nederland werd. In het toenmalige team speelde hij met de andere be kende coryfeëen als Jur. Kooien, Frank van Overeem, Kees van der Kruk, Johnnie Groen, Peter Kool en Wim Keyzer. Trainer/coach van dat team is de thans ook bij V A-Zevenhuizen succesvolle trainer Cees van Zweeden. Naast volleyballen is de motorsport e passie van de nieuwe trainer. Bannink gaat naast heren 1 trainen/coachen te vens Heren 2 onder zijn hoede nemen. Uit het destijds succesvolle team komt ook bij Be Fair volleyballen Wim Key zer, 32 jaar en leraar wiskunde. Hij speelde al op 18-jarige leeftijd in de ere-divisie en maakte op 19-jarige leef- De voorbereidingen voor de ”Zes van tijd zijn debuut in de ere-divisie. Is le- Rijn en Gouwe”, het wielerevenement raar wiskunde aan een scholengemeen- voor beroepswielrenners dat door dag- schap. Naast volleyballen is voetbal de grote hobby van Keyzer. Overige trainers van Be Fair voor het komende seizoen: Gert Koele (Dames B en C), Gerad Lupgens (Heren B en D), Ton Baars (Heren C, junioren en adspiranten), Wies Dicker (Dames D en recreanten) en Tanja Dicker Dick Janmaat Marijke Asscheman (Pupil len, adspiranten). WADDINXVEEN - Zonder zelf te spelen is Tijmen den Ouden vorige week donderdag clubkampioen van de damvereniging Excelsior gewor den. Mede-titeigegadigden Piet Swart en Kees Kramp speelden remise, waardoor beiden in de eindstand op 1 punt Tijmen den Ouden kon bena deren. Cor Barelds moest zijn partij tegen Fred Zaadhof in winst omzetten om op gelijke hoogte met de kampioen te komen. Beiden speelden een positioneel half-open klassiek spel. Beiden kwamen in tijdnood. In een, analytisch gezien, nagenoeg gewonnen eindspel, wist Fred Zaadhof door een blunder van Cor Barelds te winnen. Hierdoor heeft Tijmen den Ouden het clubkampioenschap van Piet Swart overgenomen. Behoudens de winst van Ruud van' Dijk op Jaap van der Eist waren er in de 2e en 3e poule geen opzienbare uitslagen. Door nog vele in te halen wedstrijden geeft de stand een niet goed tekenend beeld. In de 4e poule werd de strijd Borsboom - Van Es ge speeld. Bij winst van Borsboom zou hij op gelijke hoogte met De Haan komen. Van Es profiteerde van een fout van Borsboom in het eindspel, waarna spoedig winst volgde. Spannend was de strijd in poule 5. De winnaar van de laatste wedstrijd J. Both - G. van Mannekes was tevens poulewinnaar, waarbij wordt opge merkt, dat Van Mannekes aan een remise voldoende had. Laatst ge noemde wist de winst naar zich te ha len en groepswinnaar worden. In poule 6 verloor Jan de Pater van M. van Willigen. Bij winst zou eerstge noemde poulewinnaar zijn geweest. Arie de Mik had een goeie avond, door achtereenvolgens zijn broer Piet en M.C. van Willigen via een over- machtseindspel te verslaan. Jan de Pater, Dik Heeren 11 en Piet van Gils kunnen in deze poule nog winnaar worden, waarbij mag worden aangetekend, dat laatstgenoemde hier de beste papieren heeft.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19