Eerste titels W’veen-tennis WEEKBLAD - SPORT zijn al binnen u ■u HEMELVAARTSDAG PONY-CONCOURS REIGERSBURGH Pinkster- tournooi Be Fair Schaak mee met WSV Nachtrit van De Gouwe Rijders Grandioze inruilaktie. X Al M' sjaak noteboom De razendsnelle Agfa MOTOR-pocket bij ons nóg voordeliger. Tot f50,- terug voor uw oude camera. Waddinxveen V een de In de Schaduw Terugblik graderen. En Be-Fair, Haastrecht, maar de de Negen teams in de zondag, drie kam pioenen, geen degradaties: T. V. Wad dinxveen kan zeer tevreden zijn over de behaalde resultaten. Nu de promo ties nog! Q motOr WADDINXVEEN - Wanneer u, bij het openslaan van deze krant, onderstaand diagram ziet en me teen weet, dat dit het overbe kende slotakkoord van Steinitz- Von Bardeleben voorstelt, moet u toch maar even verder lezen. Op de televisie is trouwens toch niets bijzonders vanavond, we gaan het bord er maar eens bij slepen. Van Wilhelm Steinitz, die leefde van 1836 tot 1900, is relatief veel partijenmateriaal bewaard geble ven, maar de nu volgende com binatie is absoluut de mooiste. Terugkijkend op 5 gespeelde compe titie wedstrijden stelt captain Hanne- Passage 47 - U addin stern - I et OIX2X-2477 ke Bomers vast, dat handhaving het enig haalbare is. Geen kampioen schap voor dit team. Als daar enige spijt door klinkt is dat niet gerecht vaardigd. Want overal zien wij in de tenniscompetitie de kwaliteit van het spel, met name door goed spelende jeugd, toenemen. Nu er een 6e klasse zondag-competitie wordt ingesteld is dit niet alleen een bewijs van deze toenemende kwaliteit, maar is ook handhaving in de 5e klasse reeds heel wat. Het team van Hanneke Bomers kan tevreden zijn. Dit geldt zeker ook voor Waddinx veen VII, de zeer jeugdigen, die on der leiding van Leo Duyvesteyn een goede competitie spelen. Rob Verba- kel, (nóg een Verbakel dus), Bas v.d. Pol, Enneke Grummels, Carien Kan- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 MEI 1980 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal). In de schaduw van deze kampioenen staan de andere teams een beetje, en dat zijn er voor de zondag-competitie tenslotte nog zes. Ook zij blijven slag leveren. Zonder dat er onverwachte dingen gebeuren blijven zij allen in hun klasse; en dat gebeurt niet zon der meer. Het eerste team, dat in de regio (Rot terdam uitgezonderd) zeer hoog speelt, heeft met het wegvallen van Karin Meuldijk een belangrijke veer moeten laten. Men kan spreken van een slagpen. Aldus, vleugellam gesla gen, zou dit team onherroepelijk de graderen. En een volgend jaar terug dou, Ruud Grünewald en Ingrid Bergwerf mogen 5e klasse blijven spe len. Afgelopen zondag werd van kam pioen Cappelle a.d. IJssel IV met 7-1 verloren. Carien Kandou won haar enkelspel in twee sets, waarvan de eerste met een tie-break werd beslist. Ook handhaving voor dit team, dat tweemaal won van Moor drecht III, de toekomstige degradant. De voorspelling: Winst voor heren I (overgangsklasse) op Slow I uit Nij megen is uitgekomen. Ton Rutten, Jaap Derks, Gert Boere en Tom Kan dou pakten hun singles allemaal. Drie ervan moeiteloos. Alleen Jaap maak te het spannend door in de derde set na 4-5 en 0-40 achterstand uiteinde lijk toch de partij te winnen. Ook de dubbels gingen naar Waddinxveen I toe, zodat 6-0 de eindstand werd. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht schaatsen)Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Maandag 26 mei (tweede Pinksterdag) houdt Be Fair voetbal voor het vijftiende achter eenvolgende jaar haar traditionele Pinkstertoumooi met dit keer een record-aantal deelnemende vereni gingen: 14. Er zal op 3 velden word en gespeeld. Aanvang tournooi 9.30 uur. Deelnemende verenigingen. Poule A. Be-Fair, Bodegraven, Gouderak, Haastrecht, U.V.S., W.S.E., Poule B. Waddinxveen, A.R.C., Moer- kapelle, W.D.S., Sportlust, Haz-Boys, Zwaluwen-Vl. promoveren naar de overgangsklasse -B werd als een te groot risico ge voeld. Het wegnemen van Bonny uit het tweede team bracht weer grote gevaren voor de reeds eerder gemelde aansluiting tussen eerste en tweede team. Een lagere prioriteit: aanslui ting moest wijken voor een hogere: handhaving. Dat uiteindelijk Bonny Binkhuysen zich in het eerste team volledig bewees, is op de eerste plaats te danken aan de uitstekende opvang en begeleiding door de teamgenoten. Henriëtte Laan, Klaas Andringa en Vincent Salari hebben haar onder lei ding van captain Pieter Eelkman - Rooda direct geaccepteerd en daar door geheel op haar gemak gesteld. Vrijuit spelend voelde zij zich van aanvang af geen bladvulling maar deelnemer, en heeft zelfs enkele sing les gewonnen. Ook in dubbels schrikt’ het hoge tempo haar nauwelijks af. Dit heeft haar volledig verzoend met het feit, dat zij een potentieel kampi- oensteam moest verlaten, want kam pioen worden is in de sport (soms he laas) nog altijd de hoogste wens. Overigens speelde Waddinxveen I in Sassenheim degelijk tennis op niveau. De dames wonnen hun enkelspelen, de heren verloren ze hoewel in krap pe drie-setters. De dames verloren hun dubbel, de heren maakten het weer goed: 3-3. Eén gemengd dubbel ging verloren, één werd er gewonnen. De eindstand 4-4 was voor Sassen heim reden om de flessen te ontkur ken. De Waddinxveners deelden in de feestvreugde. Metselaars IV is kampioen, Waddinx veen I volgt als goede tweede met zes punten, Sassenheim I zal niet degra deren en Vego II uit Apeldoorn waarschijnlijk wel. Teleurstelling beoordelen van er wordt ook verstandhouding Het team van Helmy Rutten (Wad dinxveen III, 4e klasse) heeft afge lopen zondag met 8-0 van Aamstel- spelers V gewonnen. De eerste Wed strijd tegen Spieghel VIII, met 3-5 verloren door een blessure van eerste heer Fred Kandou, heeft de kam pioenskansen te niet gedaan. De re turn werd een gelijk spel: te weinig om boven de Bussummers uit te ko men. De andere drie partijen werden gewonnen. Ook de wedstrijd van a.s. zondag moet een gemakkelijke zege worden. Dus geen kampioen. Een te leurstelling voor de vier, die toch goed spel hebben geleverd, dat na een wat moeilijke start met name Natalie Bergwerf en Cees Okkerse tot steeds betere resultaten leidde. Een belofte voor de toekomst! Waddinxveen IV (4e klasse) won thuis van Ommoord I met 5-3. Frank v.d. Berg, Leonieke Salari en Merula Bergwerf wonnen hun enkelspel, alle in 2 sets. Jerry Rutten had weer zijn dag niet. In drie sets moest hij zijn partij gewonnen geven. De dames- dubbel werd een zege in twee sets, maar ook de heren dubbel ging in 3 sets verloren. Toen ook de mixed van Jerry en Leonieke niet naar wens draaide en de stand op 4-3 kwam, werd de tweede mixed bepalend voor een zege. Frank en Merula “pakten” die mixed, zij het niet zonder slag of stoot. Zeer geconcentreerd spel van Merula en machtige klappen van Frank, waarbij de dame van de tegen partij niet achterbleef brachten de stand uiteindelijk op 5-3. Een tevre den captain Dennis Doeve consta teerde na deze spannende drie-set ter en na 5 gespeelde wedstrijden, dat zijn team zeker in deze klasse haar plaats bewezen heeft. United Service I uit Hellevoetsluis is in deze afde ling ongeslagen gebleven en wordt dus kampioen. Waddinxveen VI (5e klasse) heeft het deze zondag zonder captain Hanneke Bomers moeten doen. Reeds eerder werd van CC XIII uit Dordrecht met 8-0 gewonnen, en ook nu was dit de eindstand. Dit team bestaat bijna geheel uit Verba- kels (Marij, Marcel, Jacqueline) aan gevuld met enige „vreemden”, te we ten Hanneke en Edwin Baan. Slow I degradeert, en in deze zware klasse hebben de Waddinxveners zich gehandhaafd, wat na de promotie van vorig jaar geen lichte opgave bleek te zijn. Ton Rutten: „een gezellige com petitie met zeer sportieve tegenstan ders, die na de partijen altijd grote dorst hadden”. WADDINXVEEN - In 1965 begon manege Reigersburgh aan de Piasweg met het houden van een pony-con- cours op Hemelvaartsdag en dit even ement is in de afgelopen 15 jaar tra ditie geworden. Hierdoor is Hemel vaartsdag voor honderden mensen een uitgaansdag geworden met span ning, ontspanning, buitenlucht en gezellige sociale contacten. Spanning voor de jongelui die-keurig in ’t pak gestoken- meedoen aan de dressuur- en springwedstrijden. Spanning ook voor de diverse vaders en moeders én voor de juryleden. Hun taak bestaat niet alleen uit het de prestaties, gelet op tussen ruiters/amazones en hun dier. Indien een prestatie tegenvalt, dan mag dit beslist niet op de pony worden afgereageerd! Een pony-concours met stijl, want het hoort er gewoon bij dat bijv, de pony’s keurig ’’ingevlochten” zijn: een karweitje van meer dan anderhal ve uur omdat er in die dikke manen wel 30 tot 35 vlechtjes gaan, keurig afgewerkt met een elastiekje en een stukje plakband. Dat wordt woensdag al gedaan en dan maar hopen dat het brave beest je een beetje zuinig op zijn kapsel is. (zie diagram) 1. Telxe7+H Alle witte stukken staan aange vallen, maar toch is zwart gefor ceerd verloren. 1 Ke8-f8 Na 1Dex7 2. Txc8+ heeft wit een stuk gewonnen en op 1. Kxe7 volgt 2. Tel+, Kd6 (2Kd8 3. Pe6+, Ke7 4. Pc5+ met damewinst) 3. Db4+, Kc7 (op 3Tc5 4. Te6+ en op 3Kc6 4. Tel mat) 4. Tcl+, Kd8 (of 4Kb8 5. Df4+, Tc7 6. Pe6 enz.) 5. Df8+, De8 6. Pf7+, Kd7 7. Dd6 mat. Maar hoe gaat wit na de tekstzet verder? Al zijn stukken staan ”en prise” en zwart dreigt mat te ge ven. Ruil op c8 helpt niet, want zwart neemt met de toren terug en dreigt opnieuw mat. 2. Te7-J7+ Hier blijkt een belangrijk onder deel van wit’s combinatie: zwart mag zijn dame niet met schaak la ten nemen (b.v. 2Ke8 3. Dxd7 mat) en mag dit stuk ook niet langs d7-h7 verplaatsen (b.v. 2 Dxf7 3. Txc8+). 2Kf8-g8 3. Tfr-g7+l, Kg8-h8 Of 3Kf8 4. Pxh7+ 4. Tg7xh7+ Om de h-lijn voor de witte dame te openen. 4Kh8-g8 5. Th7-g7+, Kg8-h8 6. Dg4-h4+, Kh8xg7 7. Dh4-h7+, Kg7-j8 8. Dh7-h8+, KJ8-e7 9. Dh8-g7+, Ke7-e8 10. Dg7-g8+, Ke8-e7 11. Dg8-f7x+, Ke7-d8 Of 11Kd6 12. Dxf6+ en mat 12. Df7-j8+, De7-e8 13. Pg5-f7+, Kd8-d7 14. Df8-d6 mat. Von Kardelen liet het zover echter niet komen en viel na 3. Tf7-g7+ van zijn stoel (of hij liep weg, hoe de vork precies in de steel zat, weet ik niet meer). HENK VAN GILS WADDINXVEEN De zeer zomers aandoende zondag heeft tennisver eniging ’’Waddinxveen” drie kam- pioensteams gebracht: Waddinxveen 11, Waddinxveen V en Heren 11. Allereerst het tweede team, dat zijn vijfde overwinning behaalde. Oor spronkelijk bestaande uit de spe lers Mei Yin Boere, Bonny Bink- hyijsen, Rob Kreder en captain Ron Groot. Moest dit team spoedig Bonny afstaan aan het twee klas sen hoger spelende eerste team, waar Karin Meuldijk door ziekte uitviel. De opdracht, die dit team had: kampioen worden en promoveren leek daardoor minder haalbaar. Maar invalster Marjan Christians bleek een schot in de roos te zijn en niets af te doen aan de totale kwaliteit van het viertal. Vijf gespeelde wedstrijden, vijf over tuigende overwinningen. hebben Waddinxveen 11 naar een kampioen schap gebracht, dat gehonoreerd moet worden met een promotie naar de 2de klasse. Dan zal in de top van de vereniging de lang gekoesterde wens: aansluiting met het eerste team (overgangs klasse-B) bereikt zijn. De laatste wedstrijd, tegen Ready- G 1 uit Gorinchem, zal een formali teit zijn. Daarna zal de promotie wedstrijd moeten bewijzen, wat reeds eerder over dit team geschreven is: dat het bol staat van talent. WADDINXVEEN De autoclub ”De Gouwe Rijders” uit Waddinxveen houdt - zoals bericht - vanavond (woensdag 14 mei) hun traditionele na chtrit. Deze oriënterings- of puzzelrit zal niet gemakelijk zijn. Verwacht mag worden dat ook ditmaal geen der deel nemers erin zal slagen het traject zon der strafpunten af te leggen. Zoals al tijd bij de ’’Gouwe Rijders” zijn er 3 hoofdprijzen en vele andere prijzen te verdienen. Inschrijven is mogelijk vanaf 20.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. Start vanaf 21.00 uur. Vergeet niet een goede ball-pen en een zaklantaarn mee te brengen. Omdat de gemeente tot dusverre geen toestemming heeft willen verlenen om het sluitingsuur van de kantine met een paar uur te verlengen, zullen finish en prijsuitreiking buiten de gemeente Waddinxveen moeten plaats vinden. Hieromtrent zullen bij aanvang van de wedstrijd nadere mededelingen worden gedaan. Waddinxveen V, spelend in de 4de klasse is het tweede kampioensteam, dat de vereniging zondag kreeg.On- der de sterke leiding van captain Mar- jolijn van de Berg ontwikkelde dit uit jonge spelers bestaande team zich steeds meer. Tijdens de competitie raakten Jacqueline v.d. Plasse, Linda v.d. Eeckhout, Frank v.d. Gevel en Rob.v.d. Pol steeds beter op elkaar ingespeeld. Een wat aarzelend begin met twee wedstrijden, die in gelijk spel ein digden beloofde degelijk tennis, handhaving in de klasse en meer niet. Maar de drie daarop volgende wed strijden met drie denderende over winningen gaven de doorslag. Was er eerst gelijk gespeeld tegen Tradford 1 en Binnenmaas 1, bij de returns werden dit respectievelijk 5-3 en 6-2 uitslagen in het voordeel van Waddinxveen V. Tegen Thor R.W.X uit Den Haag werd reeds met 6-2 gewonnen. Deze return, en tevens de laatste wedstrijd, kan geen problemen opleveren. Als de opgaande lijn van dit team zich voortzet, en niets wijst erop, dat dit niet het geval zal zijn, moet ook de promotie tot de realiteiten word en gerekend. Ook hier is van een ur gentie sprake: als het tweede team promoveert is er in de derde klasse een hiaat. Waddinxveen V kan dit op vullen door te promoveren. De opbouw binnen, de competitie- kans is dan harmonisch gesloten: overgangsklasse-B (een team) tweede klasse (een team) derde klasse (een team) vierde klasse en vijfde klasse (elk twee teams). Wellicht worden er in de toekomst nog zesde-klasse teams uit de betere jeugd gefor meerd. De vereniging heeft geen ge brek aan potentiêel en is duidelijk in opgaande lijn. Tenslotte de derde kampioen: Heren II, 5de klasse. Huib Nederhof. Wou ter Kleist, Carl Hasselbach en Timo Schouten huppelen van de ene over winning naar de andere .Viermaal 6-0 en eenmaal 5-1. Zij hebben voor a.s. zondag reeds 6-0 winst ingecalcu leerd. Wellicht toch het duiveltje van de overmoed? Volgens captain Huib was deze competitie „niets aan”. Graag hadden zij direct 4de klasse gespeeld, maar de bond was onver biddelijk: eerst bewijzen, dat je het kan door te promoveren”. Hun opdracht is hiermee duidelijk gesteld. Uitvoering kan eraan gegeven wor den, wanneer zij zich duchtig voorbe reiden op de promotie wedstrijden. Trainen met het eerste heren-team zal een goede manier zijn om bij de promotie goed beslagen ten ijs te komen. De laatste ontwikkeling op het gebied van de pocketcamera is de Agfa ftiotorpcxket. Met deie camera bent o. dank zij het volledig antoma- rische filmtransport. altijd klaar vixrr de volgende opname. De Agfa motorpocket kan rij- r dens her transport gdvoon aan her 1 oog blijven, zodat u geen frakrie van de aktie hoeft re missen! Profiteer'nu van onze vixrrdelige aanbieding. Verkrijgbaar in drie uitvoeringen: 901 E - 901 S-901 vanaf.... ƒ139,- En let u eens op de staarten: het soigneren daarvan is alleen al een kunststukje. Ook worden lelijke uit stekende haren keurig bijgeknipt, de hoeven schoongemaakt en met spe ciaal vet ingewreven, enz. Eigenlijk moet u woensdagmiddag even bin nenlopen, dan kunt u alle voorbe reidingen zien en alvast iets van de bijzondere sfeer proeven. U kunt dan in de gezellige foyer wat gaan drin ken en eens om u heen kijken. Op Hemelvaartsdag zelf is er grote tent op het terrein,waar u zich tussen de bedrijven door te goed kunt doen aan uitstekende consump ties. Erg leuk (en leerzaam) is het ook om tussen de mensen te staan en goed te luisteren; misschien hoort u uitdrukkingen waar u niets van be grijpt, maar elke paarden-Iiefhebber zal u die gaarne uitleggen. U zult niet alleen de dialecten uit onze eigen om geving horen, maar ook het sappige Brabants, want er komen combinaties (ruiter met paard) uit o.a. Den Bosch, Heesch, Waspik. Voorts uit Limburg, Gelderland, Utrecht, Overijssel, N.Holland en zelfs uit Zeeland. Met trots worden ze allen welkom geheten door de stichting ruiterconcours Waddinxveen De voorbereidingen, onzichtbaar voor de buitenwereld, zijn reeds maanden geleden begonnen. Nu wordt overal de laatste hand aan ge legd: zelfs de hindernissen zijn op nieuw geschilderd, alles wordt opge ruimd en men wil u op een keurig aangeveegd erf begroeten. Laat u niet afschrikken door de bor den ’’verboden te stoppen” langs de Piasweg, maar rijdt het bruggetje op en u wordt verwezen naar een ruime parkeer-mogelijkheid op het terrein zelf. Er wordt geen entrée-geld gehe ven. Om 8 uur beginnen reeds de dressuurproeven en om 9.30 uur het spring-concours. Om ca. 5.30 uur hoopt men de PARADE te kunnen houden, die ook helemaal in stijl gaat; deze zal worden afgenomen door Burgemeester Smallenbroek. Daarna volgt de prijsuitreiking, want hoewel natuurlijk het sportieve element nummer één is, worden al die mooie bekers en medailles toch met glinsterende ogen in ontvangst genomen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 23