I In Zuidkade I komen 525 huizen Bedankt bestuur Gemeente tot stuurgroep NicaraguaGeen subsidie Philadelphia en het gezinsver vangend tehuis Gouwe Rijders Raad Discussie over f 1038,64 actiekosten Oppascentrale gehandicapten weer bijeen Reglement vistournooi 11/ Overzicht gemeente: Van Toledo BV Kinderpost zegels 12,8 mln WADDINXVEEN/AMSTERDAM Grandioze inruilaktie. foto ™film ïsjaak noteboom gfëMATIC Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. V. De razendsnelle Agfa MOTOR-pocket bij ons nóg voordeliger. Tot f50,- terug voor uw oude camera. den, dat nog vijf jaar zal worden voortgezet. (VAC) binnen een jaartje eens wat woongeriefgegevens zou kunnen verza melen over het wonen in de huizen van Waddinxveens nieuwste woonwijk. 1 punt 3 punten 4 punten Daar op dit moment de voorberei dende werkzaamheden nog niet zijn af gerond en eerst het gezinsvervangende tehuis in Gouda gerealiseerd gaat wor den, gaat onze voorkeur uit naar het bouwterrein aan de Sniepweg, dat de gemeente Waddinxveen inmiddels voor ons heeft gereserveerd. d s, WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de Waddinxveense gemeenteraad in kennis gesteld van het besluit tot afwijzing van het verzoek om subsidie van de Stuurgroep Wad dinxveen Solidair met (nieuw) Nicaragua. De volgende week woensda gavond vergaderende gemeenteraad is voorgesteld dit besluit voor ken nisgeving aan te nemen. Lezers schrijven O '"Otor WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 woonwijkjoldoende variatieje kunnen Stichting Philadelphia Tehuizen he'eft i c„u._ gerneente Waddinxveen in eer ste instantie een bouwterrein aangebo- In het Regionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg Zuid-Holland Oost heb ik de mogelijkheid genoemd dat de Stich ting Gemiva en/of de ASVZ met de ge meente gaat praten over het terrein in Wijk Zuidplas, daar op dat moment nog niet bekend was wievan deze twee stichtingen het tweede gezinsvervan gende tehuis in de regio zou gaan reali seren. Inmiddels is gebleken dat de ASVZ dit GVT onder zijn hoede gaat nemen. Het terrein aan de Sniepweg blijft voor de Stichting Philadelphia gereserveerd. Wij zullen zeker, als blijkt dat er in 1985 nog behoefte bestaat aan een pro testants christelijke voorziening, dit ge zinsvervangende tehuis daar gaan reali seren. Ik hoop u zo het een en ander duidelijk te hebben gemaakt. C. HOVENKAMP, directeur organisatorische aangelegenhe den Stichting Philadelphia Tehuizen, Dorpsstraat 38a, Nunspeet. worden vergoed. Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot Joke van Vliet, Mendelweg 10 in Boskoop, telefoon reld is vooral het ontwikkelingsproject 01727-5888 of ineke v.d. Waal, Saffiers- Voor elk kind een boom bekend gewor- traat 197 te Alphen aan den Rijn, tele foon 01720-22982. Het gemeentebestuur was het verzoek om subsidie gedaan in verband met de ten laste van de stuurgroep gebleven kosten van de in de week van 17 tot en met 23 november gehouden actie ten bate van het Nicaraguaanse volk. Die kosten bedragen f 1.038,64. B. en W. menen echter, met hun hand op de plaatselijke subsidieverordening en los van de vraag of de stuurgroep een rechtspersoonlijkheid bezittende organisatie is, dat de gevoerde Nicara guaanse actie niet in het belang van de plaatselijke gemeenschap was. Als het om het nastreven van een bewustwor dingsproces gaat dan moet echter wor- ten de gemeentegrens, op een klein parkeerplaatsje midden in de polder de kaarten van de rijders stonden in te ne men. Schandalig. De toestemming voor deze rit werd U door alle omliggende gemeenten ver leend. Alleen niet door ons college. Zij vinden het blijkbaar geen sport om gedurende enige als chauffeur en kaart lezer een maximum aan concentratie op te brengen om feilloos de verkeer stekens, wegaanduidingen en opdrach ten te registreren en goed te vertalen in de puzzelopdracht. Wie maakt eigenlijk uit of dit wel of geen sport voor ons is. In al die jaren geen enkele klacht van de burgerij. Ie der draagt zijn eigen kosten. De ge meenschap hoeft voor ons geen hal neer te zetten voor een kapitaal bedrag en een handvol beoefenaars. Jammer ook, dat juist de goedbedoelde initia tiefnemers zo weggetrapt worden. Overigens, tijdens het inleveren van mijn startkaart zag ik de voorzitter met 1 been op Waddinxveens grondgebied staan. Niet doen, sportief blijven. N. C. DEROOY, Noordkade 183. woningbouw. In deze commissie verstrekte de CDA- wethouder een overzicht van de stand van zaken met betrekking tot de wo ningbouw in Zuidkade 1 en het wijkje Heuvelhof op de hoek Kerkweg-West en Dorpstraat, dat in de exploitatie- opzet van de gemeente één geheel vormt. Dit heeft te maken met de verp laatsing van de A- en B-fabriek van Eminent, die op beide plekken actief was. 561 HUIZEN Volgens het woningbouwoverzicht ko men er in totaal 561 woningen te staan in Zuidkade 1 (525 woningen) en Heu velhof (36 woningen). De huizen zijn/- worden gebouwd door Rehorst BV, Stichting Bevordering Eigen Woning- bezit Groenswaard, woningbouwvere- ning St. Joseph, woningbouwvereniging Ons Begin, woningbouwvereniging Waddinxveen, 18 particulieren, Kats Bouwgroep BV, ASB BV en Exploitatie Vastgoed Holland BV. De architecten waren/zijn Roggeveen, Swartz, Stuurman, Treffers Polgar, Mooyman, diversen. De aannemers die in Zuidkade 1 en in Heuvelhof actief waren/zijn Rehorst Bv, Van der Pool BV, Arwon Van der Heijden, fa. Vink en Zn., diversen. De bouwactiviteiten in Zuidkade 1 lopen nog door tot in 1981. Van de in totaal 561 woningen in Zuid kade 1 en Heuvelhof zijn er 152 wo ningwetwoningen, 13 beschutte sfeer- woningen, 4 premie A-woningen, 221 premie B-woningen, 22 vrije sectorwo- ningen met gemeentegarantie en 149 vrije sectorwoningen. Van de neerge zette 561 Zijn er 4 met 2 kamers, 56 met 3 kamers, 297 met 4 kamers, 201 met 5 kamers en 3 met nog meer kamers. VARIATIE Naar aanleiding van het woningover- zicht vroeg de heer C. A. A. Wijnen (PvdA) zich af of de Waddinxveense ar chitectenbureaus Stuurman en Rogge veen niet al te veel in Zuidkade 1 "aan de bak” waren gekomen. Wethouder Van Schie (CDA) reageerde daar op WADD1NXVEEN/GOUDA - De Han- delsonderneming Van Toledo BV, Waddinxveen, welke is gevestigd te Rotterdam, is blijkens het handelsregi- ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ont bonden ingevolge het besluit van de vergadering van aandeelhouders. Passage 47 - addinx'een - Tel. 01828-2477 VIER REDENEN De Stuurgroep Waddinxveen Solidair met (nieuw) Nicaragua is het met de zienswijze van het college van B. en W. natuurlijk helemaal oneens. Ten eerste betreffen het zogenaamde actiekosten, omdat het hier vooral gaat om uitgaven welke zijn gedaan om de activiteiten een zo bewustmakend en informatief WADDINXVEEN - Wedstrijdre glement voor het (bedrijfs)vi- stournooi in de Gouwe op dinsda gavond 3 juni om zeven uur: 1. Gevist wordt met een hen- gel/haak. 2. Aas en voer zijn vrij; met uit zondering van vers de vases (bloedwormen), deze mogen noch als voer, noch als aas wor den gebruikt. 3. Snoek en paling tellen niet mee. 4. Voordat het beginsignaal is gegeven mag wél worden gepeild, maar niet worden gevoerd. 5. Er mag alleen gevist worden vanaf de door loting aangewezen plaats, tenzij de wedstrijdcommis- sie anders beslist. 6. De gevangen vis moet in een leefnet worden gedaan en na af loop van de wedstrijd aan de con troleur voor meting worden aan geboden. 7. Het corps (5 man), dat geza menlijk de meeste punten haalt is winnaar van de wisselbeker. 8. De hengelaar, die de meeste punten haalt, is winnaar van de wedstrijd en ontvangt behalve een wisselbeker een ’’indivi duele” beker en de le prijs. 9. Puntentelling: vis tit 9 cm vis tot 10 cm vis tot 11 cm enz., enz. 10. Er worden twee signalen ge geven, die de navolgende beteke nis hebben: le signaal: voeren en vissen, 2e signaal: einde wedstrijd. De opbrengst van kinderpostzegelactie-1979 bedraagt 12.800.000,(twaalf miljoen acht honderdduizend gulden!). Dit is een absoluut record en betekent ten op zichte van 1978 een stijging van maar liefst 1.720.000,—. De opbrengst van de kinderpostzege lactie is te danken aan het werk van honderdduizenden scholieren, tiendui zenden leerkrachten en vrijwilligers in plaatselijke comité’s. Het geld wordt door het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels verdeeld over honderden projecten voor sociaal, geestelijk en ti ding per uur en de gemaakte reiskosten chamelijk gehandicapten in Nederland en de ontwikkelingslanden. Van de bestedingen in de Derde We- WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De Stichting Oppascen trale Alphen aan den Rijn en omstre ken is er voor een ieder die het belan grijk vindt dat gezinnen met een geeste lijk of lichamelijk gehandicapte hulp krijgen in de vorm van een vast ver trouwde vrijwilliger als oppas. Helaas is gebleken dat lang nog niet iedereen in onze regio op de hoogte is van het be staan van een dergelijke instelling. Door middel van folders, affiches en artikelen wordt getracht hier verbete ring in te brengen. De Oppascentrale heeft vrijwilligers nodig. De Oppascentrale zoekt vooral mensen die een beetje ervaring hebben in het omgaan met geestelijk en/of li chamelijk gehandicapte of hij/zij die gemotiveerd dit werk willen doen. (Minimum leeftijd 18 jaar). De vrijwilliger krijgt een kleine vergoe- WADDINXVEEN De werkgroep Zuidkade 1belast met de begelei ding van de woonwijk in wording tussen Zuidkade en Kanaaldijk en waarvan lid waren vertegenwoordigers van de gemeente Waddinxveen, de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, woningbouw verenigingen en architecten, is door de gemeente met dank voor de be wezen diensten opgeheven. Dat zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) dinsdagmiddag in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de door te zeggen dat een aantal opdracht gevers zelf een architect in de hand heeft genomen, dat deze architecten kennelijk plannen maken die de op drachtgevers aanstaan en dat het ge meentebestuur geen wezenlijke invloed heeft uitgeoefend op de architecten- Naar aanleiding van het artikel ”Phila- - delphia trekt zich terug" in het Week- keuze door voorwaarden of iets derge- blad voor Waddinxveen van dinsdag 29 april wil ik gaarne, om misverstanden te voorkomen, het een en ander recht zetten. De landelijke.Pmjfisranfct Christelijke mogelijke uitwerking te geven, ten tweede zijn de activiteiten wel degelijk in het belang van de plaatselijke ge meenschap, namelijk een groter inzicht in een vraagstuk, waarbij de Wad- dinxvener door de actualiteit indirect is betrokken, ten derde is het vanzelf sprekend dat de stuurgroep geen recht- den gezegd - aldus de gemeente - dat spersoonlijkheid bezit vanwege haar alle aandacht is geconcentreerd op het kortdurende inzet bij een actualiteit en landbouwproject in het Bovenvol- ten vierde mag wel eens worden ge- taanse Torna van de Kerngroep Ont- dacht aan de waarschuwing van organi- wikkelingssamenwerking Waddinxveen saties op het gebied van fondsenwerving en de mondiale bewustwording tegen een uitsluitende, langdurige koppeling van een groep of gemeenschap in Ne derland met één project in de Derde Wereld, zoals met Toma-Waddinxveen het geval kan zijn. ”Het is zeker niet ’t doel van onze stuurgroep geweest om Toma-activiteiten te doorkruisen, maar deze juist aan te vullen, daarmee eer dergenoemd risico van eenzijdigheid verkleinend”, aldus de Stuurgroep. De laatste ontwikkeling op het gebied van de pocketoimera is de Agfa mororpocket. Met deze camera bent u. dank zij het volledig auroma- rische filmtransport, altijd klaar voor de volgende opname. De Agfa motorpocket kan tij dens het transport gewoon aan het oog blijven, zodat u geen fiaktie van de aktie hoeft te missen! Profiteer nu van onze voordelige 8 aanbieding. Verkrijgbaar in drie uitvoeringen: 901E - 901S-901 vanaf... ƒ139,- WADD1NXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad komt volgende week woensdagavond 28 mei om half acht weer in open bare vergadering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 26 maart 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake wijziging van de Meldingsverordening Woonruimte. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitvoering van onder houdswerkzaamheden aan het quartaire gedeelte van de Noordkade. 5. Voorstel tot verhoging van de tarieven voor het leveren van signalen via de centrale an tenne inrichting. 6. Voorstel tot vaststelling van de Verordening Beroepspro cedure Opnamebeleid Be jaarden. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het herstel van zandbakken in de Wilgen-, Peppel- en Elzen horst. 8. Voorstel Inzake het voorma lige notarishuis Kerkweg- Oost 165. 9. Voorstel tot aankoop van de woning Kerkweg-West 26. 10. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de woningbouw vereniging "Waddinxveen" voor de bouw van 46 woning wetwoningen en 10 garages. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van een bestel wagen. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. plaatsingdakkapellen en iso latie voor de woningen Alb. Thijmlaan 4 en 6. 13. Voorstel tot vaststelling van de Verplaatsingskostenveror dening gemeente Wad dinxveen 1980. 14. Voorstel tot wijziging van een aantal rechtspositieregelin- Dank zij Uw inzet U, voor een grote groep Waddinxveners, een bijna 25- jarige traditie gestand kunnen doen: de organisatie van de jaarlijkse nachtrit van de Gouwe Rijders aan de voora vond van Hemelvaartsdag. Ondanks de "verbluffende" medewerking van onze plaatselijke overheid, hebben enige honderden deelnemers zich toch op een inspannende manier kunnen ont spannen tijdens deze jaarlijkse nacht- puzzelrit. Het werk, dat U hiervoor moet verzet ten, de vele t entallen uren die U, ge heel belangeloos, voor vele Wad dinxveners heeft ingezet, daarvoor onze oprechte dank. Jammer, vreselijk jammer is het te moeten constateren dat, waar U bezig bent zonder enige subsidie, alleen door hard werken en eigen geldmiddelen, een bijna 25-jarige vereniging op de been te houden, U op alle mogelijke manieren wordt tegengewerkt. Waar vroeger de V.V. "Waddinxveen” enige, zeer welkome, duizenden gul dens in de clubkas zag vloeien tijdens dergelijke ritten, moesten de deelne mers met ingehouden woede constate ren dat het voltallige bestuur, even bui- aantal gen. 15. Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de gemeente- rekening 1976. 16. Voorstel tot voorlopige vast stelling van bedrijfsrekenin- gen 1978. 17. Begrotingswijzigingen, w.o. beschikbaarstelling krediet voor het volgen van cursus sen door ambtenaren. 18. Rondvraag. lijks te stellen. Het PvdA-commissielid maakte nog duidelijk dat zijn opmerkingen moeten worden gezien ais een poging om in een krijgen. Wethouder Van Schie (CDA) hoopte dat de plaatselijke Vrouwen m Adviescommissie voor de Woningbouw ^en gekregen aan de Sniepweg. m/az-\ i a|s alternatief, omdat het terrein aan de Sniepweg pas in 1985 ter beschik king zal komen, heeft de gemeente een bouwterrein in Wijk Zuidplas ter be schikking gesteld. IS

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15