Pinkstertoumooi Roubos De Gouwe WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Burgemeester hield ook na heroverweging voet dwars De Gouwe Rijders” en hun ’’nachtrit Programma Zes van Rijn en Gouwe nu definitief Sportagenda van het Weekblad Prijsuit reiking was nu ’s middags De Sperwer Nog meer titels bij zaterdag- tennissers Waddinxveen Martin Dr Nieuw club- recordop25 km. Antilope F JXÏ WADDINXVEEN Zonder daar het Weekblad van Waddinxveen van op de hoogte te brengen is vorige week maandagmiddag om vijf uur de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften in het gemeentehuis in een spoedeisende openbare vergadering bijeengeweest over het door de voetbalvereniging ’’Waddinxveen” aangevochten be sluit van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek om geen ontheffing te verlenen om het sluitingsuur van de kantine in de nacht van woensdag 14 op donderdag 15 mei te bepalen op 05.00 uur in de morgen. De toe stemming van onze eerste burger was hiervoor nodig om de Wad dinxveense autoclub ”De Gouwe Rijders” te helpen aan een plek voor de finish, uitslag en prijsuitreiking van de traditionele ’’nachtrit” op Hemelvaartsdag. Lekkerland, Nieuw ZAALVOETBAL JEUGD WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 VOETBAL Zaterdag 24 mei Dinsdag 27 mei Voederspecialist - W.S.E. 19.15 uur Spoor Verzeker. 6 - A.S.F. 20.00 uur Stolker - Waddinxveen, 20.45 uur Excellent 2 - Van Eijk Bedrijven 2 21.30 uur Gouda Vuurvast - Be Fair 2 22.15 uur ging ’’Waddinxveen”, maar gaf hij des gevraagd ook aan het college van Ge- Sporthal ”de Sniep” Woensdag 21 mei FC GROVO 2 - Knudde 2 19.00 uur Be Fair - Schoonhoven, 19.45 uur Sporthuis de Bron 2 - Margriet 2, 20.30 uur Barth (D’66). Consequent als hij wilde zijn onthield burgemeester mr. Smallenbroek niet alleen zijn medewerking aan het verle nen van ontheffing van het sluitingsuur Woensdag 28 mei Be Fair 4 - Esto 2 19.00 uur Glasbeek - Floreant 19.45 uur Boonstoppel - De Knipper 20.30 uur Waddinxveen 3 - W.S.E. 2 21.15 uur CVC Reeuwijk B - FC de Waard A 22.00 uur WADDINXVEEN - Uitslag van SENIOREN Be Fair 14.30 uur DIEP NAGEDACHT Het verdeelde advies van de raadscom missie bracht burgemeester mr. Smal lenbroek er niet toe op zijn aanvanke lijke weigering om ontheffing te verle nen voor het sluitingsuur terug te ko men, hoewel hij - na kennis genomen te hebben van het tijdens de raadkamer tot stand gekomen advies van de raad scommissie - daarover diep zou hebben nagedacht. Tenslotte druiste zijn mening in tegen de meerderheid van de commissie, ’s Avonds rond half acht bracht gemeente-ambtenaar C. A. P. M. Loose echter het negatieve besluit van onze eerste burger over aan de voorzitter van de voetbalvereniging ”- Waddinxveen”. ”je kunt je natuurlijk wel afvragen of deze procedure zinvol is geweest”, al dus autoclubvoorzitter Fred van der Steen. ”het is toch zonde van de tijd van de raadscommissie wanneer gege ven adviezen zonder sterke tegenargu menten zomaar opzij kunnen worden gelegd. De commissie is in feite voor schut gezet en voor spek en bonen aan het werk geweest”. FLORIDA Het bestuur van de Waddinxveense autoclub ”De Gouwe Rijders” zag zich twee dagen voor de traditionele puzzel- rit genoodzaakt uit te zien naar een an dere plek voor de finish, uitslag en prij- aldus B. en W. die het liefst met hun houdt in r auto tot achter de collegetafel zouden trainingskamp willen rijdenr' "u het WSE-sportpark de postduivenvereniging De Sperwer van de wedvlucht Compiegne. Afstand 319 kilometer. In concours 472 dui ven. Gelost om 8.00 uur met matige N.O. wind. AAnkomst eerste duif 12.34.26 uur, laatste duif 12.57.47 uur. Snelheid eerste duif 1162.56 m. per min., laatste duif 1071.24 m. per min. J. Jansen 1-5-8-23-41-43-99; P.Bone- faas 2; D. Heeren 3-29-89-94; D. Boere 4-18-34-52-55-64-69-78-116; Gebr. Anders 6-7-13-21-26-40-44-56- 59-61-68-77-86-90-103-105-107-110- WADDINXVEEN - Zaterdag hield het Rotterdamse Pro Patria het Nederlands kampioenschap op de weg over 25 kilometer. Cor Vriend legde daar, na een spannende strijd met Barry Kneppers en Bram Wassenaar, beslag op de eerste plaats en bei de genoemde lopers op de twee de en derde plaats. Tijd van Cor Vriend was 1 uur 18 minuten en 1 seconde. Plaatsgenoot Martien Droog van de Sportclub Antilope weerde zich danig in dit sterke gezel schap en liep bij dit bijzondere warme weer een nieuw clubre- cord in 1 uur 31 minuten en 1 seconde. Het oude clubrecord stond op naam van Piet van Herk in 1 uur 35 minuten en 48 seconden. Het parcours was voor het groot ste deel (17 km.) in bos uitge zet, met op de 15 km. een ver- zorgingspost, waar echter slechts thee was te verkrijgen. Aan de finish wachtte de meeste lopers helemaal een verrassing doordat daar al het drinken al lang op was. Cor Droog liep deze keer een slechte wedstrijd in 1 uur 45 minuten en 40 seconden, maar laat de moed niet zakken om door te gaan. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Exceisior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN - In de nacht van vorige week woensdag op donderdag vond de finish van de traditionele ’’nachtrit” aan de vooravond van Hemelvaartsdag plaats ’’ergens in de polder”, van waar de deelnemers rechtstreeks naar huis terugkeerden. De voet balvereniging ’’Waddinxveen”, waar eerder op de avond de in schrijving plaats vond, kreeg na melijk geen toestemming om de kantine tot vijf uur in de morgen geopend te houden. ’’Uitwijkp laats” Florida in Boskoop slaagde er niet in op tijd aan de hiervoor benodigde vergunning te komen. Voorzitter Fred van der Steen van de Waddinxveense autoclub ”De Gouwe Rijders”: ’’Jammer, erg jammer want het napraten onder het genot van een koje koffie en een broodje tijdens het gespan nen wachten op de uitslag be hoort bij de sfeer”. De prijsuitreiking vond nu de vol gende middag - Hemelvaartsdag om 15.00 uur - plaats in de voet- balkantine. Tegen de verwachting in was de kantine in het sportpark ”de Sniep” tot de laatste plaats bezet. Toch wel tekenend voor de betrokkenheid van de autopuzze- laars bij hun sport. Bemoedigend ook voor het bestuur van ”De Gouwe Rijders”, dat een dank baar applaus in ontvangst mocht nemen na de uitleg van de ’’nach trit”. De hoofdprijs - een tuinameube- lement - werd gewonnen door de heer M. Spek uit Nieuwveen met 138 strafpunten. De tweede prijs - een mooie kofferset - ging naar de heer A. de Knikker uit Bodegra ven met 151 strafpunten. De hoogst geplaatste Waddinxvener, de heer C. Lagrauw met 161 straf punten, werd verblijd met een flessenrek plus negen flessen Rosé. willende pogingen van hotel-café- restaurant Florida in Boskoop om het einde van de ’’nachtrit” aldaar te laten plaats vinden, bleek de tijd toch tekort om daar de vereiste toestemming te krijgen van Boskoops burgemeester J. H. Reinders. NEGATIEF OORDEEL Aan de haastig in het gemeentehuis bij eengekomen vergadering van de raad scommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften hebben anderhalve week geleden deelgenomen de voorzitter en secretaris van de voet balvereniging ’’Waddinxveen”, de voorzitter van de autoclub ”De Gouwe Rijders”, burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en de commissieleden W. L. M. Kruijk (CDA, voorzitter), H. van Ek (PvdA), ir. T. Drost (SGP/HK- De Waddinxveense tennis jeugd heeft het ook dit jaar weer goed gedaan. Van de vijf zaterdagteams zijn er drie kampioen geworden. Team 17 met Saskra Elberse, Remco Laan, Jacco van Duyn en Nanette Bergwerf onge slagen kampioen. Team met Sandra v.d. Sman, Miranda Duyvestein, Mar cel de Jong en Ricardo Slijngard alles met 5-0 gewonnen en dus zelfs geen partij verloren een goed kam- pioensteam. Over het toestaan van een later slui tingsuur dan in de plaatselijke Alge mene Politie Verordening (APV) is va stgelegd waren de meningen van de door het CDA-raadslid W. L. M. Kruijk voorgezeten raadscommissie verdeeld. Van de vijf leden waren er drie voor het beschikbaar stellen van de kantine van de voetbalvereniging ’’Waddinxveen” ten behoeve van de ’’nachtrit” van ”De Gouwe Rijders” en waren er twee tegen. Vrijdag 23 mei Glasbeek 2 - IJsselvogels 2, 19.00 uur Doeco - Waddinxveen, 19.45 uur Floreant - De Waard, 20.30 uur De Knipper - Voederspecialist, 21.15 uur Glasbeek - Stolker, 22.00 uur Boonstoppel - W.S.E., 22.45 uur Joop Nederhof werd sloten voor twee wedstrijden. In de voetbalwedstrijd Sportlust A2- Waddinxveen A2 had Waddinxveen A2 op 12 april te weinig spelers. Dit heeft geen gevolg omdat de wedstrijd op 21 april is gespeeld. 117; J. Versloot 9-32-35-38-45-46- 53-62-71-74-87-92-109; C.A. Bode 10-33-81; v.Vliet-Dijkstra 11-16-47; T.H. Twigt en Zn. 12-17-73; H. Met selaar 14-57-65-76; A. de Wit 15-50; H. Vink 19-58; W. Slagboom 20-22- 31; N.v.Tol 24-102; C.Toor en Zn. 25-28-30-36-37-54-63-70-96-97-101- 115; den Ouden-v.Gent 27-48-95- 98; J. Koren 39-66-84-91-113; Smit- Troost 42-60-67-85; M. Tollenaar 49; J.van Erk 51; C. Hofman en Zn. 72; A, Rietveld 75; de Kok-Bijmans 79-93-104-106-108; D. Degenhardt 80; F. Rip 82-83-88; W. Heuvelman 100; W. Metselaar 111-112-118; R. v.d. Willik 114; deputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland een negatief oordeel op het verzoek tot medewerking aan het houden van de ’’nachtrit” van de auto club ”De Gouwe Rijders”. Burgemee sters van elf andere gemeenten oor deelden wel positief. Deze gang van za ken betekende dat zowel de start als de finish van de puzzelrit in Waddinxveen moest worden geneutraliseerd, zodat er in de Waddinxveense straten niet mocht worden gepuzzeld. voor de kantine van de voetbalvereni- PROBLEMEN Rond de ’’nachtrit” van ”De Gouwe Rijders” zijn er altijd problemen ge weest sinds burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in 1976 naar Wad dinxveen kwam. Hoewel de autoclub ook dit jaar weer toestemming kreeg tot het houden van de traditionele Kon- inginnerit op de vroege morgen van woensdag 30 april blijft de Hemelvaart- srit het ’’zwarte schaap”. Over deze kwestie werd ook in het voorjaar van 1979 druk gesproken en geschreven. Met zijn drie wethouders is onze eerste burger van mening dat puzzelbehendigheids- en soortgelijke ritten, waarbij het wedstrijdelement in het geding is, zowel uit het oogpunt van verkeershinder als op grond van veilig heidsoverwegingen, niet dienen plaats te vinden. Hierbij gelden ook de argu menten als de reeds bestaande hoge verkeersintensiteit en de daaruit vloeiende overlast voor omwonenden. De dames ontmoeten: H.Z. en P.C.I, L.Z.’86 I en P.S.V. I. De heren spelen tegen: H.Z. en P.C. I, L.Z.’86 en Neptunus I. Vanavond komen in het kader van de Waddinxveense sportweek de heren teams I en II van Roubos de Gouwe uit tegen A.Z.C./Unique I en II. Aanvang: 19.30 uur in het open luchtzwembad ”de Sniep”. Bekend is gemaakt de indeling van de streekteams voor de volleybalcom- petitie 1980/1981. In 3G speelt het Waddinxveense Be Fair (dames) tegen DAC (Alphen aan den Rijn); AV’40 (Delft); PVC/Blokkeer; Schippers/Ber- kel; Broleco (Vlaardingen); SOS/DFC 2 (Utrecht); Van Santen/Haag 3; KDO (De Kwakel); Amsterdam/Boemerang; Gemini/K2 (Voorschoten); Van Gin- kel/Jodan Boys (Gouda). De competitie start op zaterdag 27 sep tember. In 3G spelen dan de dames van Be Fair uit tegen PVC/Blokkeer. Spitsvoetballer Ron Coppejans van Waddinxveen heeft overschrijving aan gevraagd naar RVC in Rijswijk. Hans Toor - eveneens van Waddinxveen - gaat naar Oldenzaal. De voetbalvereniging Waddinxveen houdt in augustus een driedaags 3 in Ootmarsum. Bij deze club is Wes van der Zijden, die vijf jaar het WSE-sportpark in de Oranjewijk heeft verzorgd, na veertig jaar weer te ruggekeerd in de voor hem bekende gelederen. Voetbalstraffen: H. Koster (WSE 5) is uitgesloten voor vier wedstrijden en kreeg 15,—boete. J. Fens (WSE 5) is uitgesloten voor vier wedstrijden en kreeg 15,—boete. Th. C. M. de Heer (WSE) is uitgesloten voor twee weds trijden. T. Kling (WSE) is uitgesloten voor één wedstrijd. K. de Knegt (Be Fair) is uitgesloten voor één wedstrijd. H. Heykoop (Be Fair 4) is uitgesloten voor vier wedstrijden en kreeg f 15, boete. A. A. M. Moons (WSE) is uitge- WADDINXVEEN - Bij de zaterdag teams van de tennisvereniging Wad dinxveen zijn zaterdag de nodige be slissingen gevallen. Het tweede zater dag team van J ondanks een 3-2 nederlaag bij Vic toria kampioen. Eén punt was vol doende en deze werd dan ook ge maakt. Waddinxveen 15 wist door een 5-0 overwinning bij Reyerbos de titel te grijpen. Dit team met H. v.d. Hoek, P. v.d. Vlies, H. Betist.K. Bo mers, P. Smit en J Franse wist on danks wat blessures toch fraai kam pioen te worden. Het eerste team van G. Okkerse miste op één punt de titel. De uitslagen: Waddinxveen 10 - CC 21 1-4, Victoria 13 - Waddinxveen 11 3- 2, Westvoome 5 - Waddinxveen 12 2- 3, Waddinxveen 13 - Triomf 13 4- 1, Waddinxveen 14 - Moordrecht 8 3- 2, Reyerbos 16 Waddinxveen 15 0-5, Hoogvliet 19 - Waddinxveen 16 5- 0. DAMES Met nog één wedstrijd te spelen zijn ook voor de dames van de tennisver eniging Waddinxveen de kaarten ge schud. Het eerste team won met 5-0 van Plaswijck maar heeft deze com petitie toch niet aan de hoge ver wachtingen kunnen voldoen. Het derde team werd door een 4-1 over winning op Oud Beyerland kam pioen. Ook team 25 heeft nog een goede kans op het kampioenschap. De andere teams zullen allen ergens in het midden van de ranglijst eindi gen. De uitslagen: Plaswijck 21 - Waddinx veen 22 0-5, Waddinxveen 23 - D.L. F.C. 9 3-2, Oud Beyerland - Wad dinxveen 24 1-4, Waddinxveen 25 - Vierpolders 5 3-2, S.L.V. 10 - Wad dinxveen 27 2-3. WADD1NXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Het programma voor de derde editie van de ”Zes van Rijn en Gouwe” is inmiddels definitief - en vol ledig - bekend. Als onderdeel van deze wielerzesdaagse op weg van 30 juni tot en met 5 juli zal op vrijdag 5 juli op het Waddinxveense parcours in Groens- waard 2 gereden worden door junioren (17.30 uur, 60 kilometer) en de beroep srenners (19.45 uur, 100 kilometer). Behalve de premiesprints, etappe- én eindzege strijden de coureurs zes dagen lang om de Rabobank-leiders-prijs. Bo- suitreiking. Ondanks de bijzonder wel- vendien is er voor de professionals geld te verdienen in de klassementen van Verkerk, Luba, Gazelle en de British- Leylanddealers. Per dag worden deze klassementen over drie ronden verreden. Per sprint ’’verdient” Nummer één vier punten, nummer twee drie punten, nummer drie twee punten en nummer vier één punt. PUNTENTELLING De puntentelling bij de Zes van Rijn en Gouwe - de zes dagen dus - is als volgt. De eerste vijftien aankomenden per dag krijgen punten. Nummer één vijf tien, nummer twee veertien, nummer drie dertien en zo door tot één punt voor de vijftiende. Per dag worden twee klassementen over elk drie ronden verreden voor extra punten, die bij de dagklassering V/GPV), J. B. Borger (WD) en H. P. worden geteld. De puntenverdeling hiervoor: nummer één drie punten, nummer twee twee punten en nummer drie één punt. Het puntentotaal, behaald in zes dagen, geldt als plaatsbepalend in het eind klassement, gevormd door de eerste tien renners. WADDINXVEEN - Voor de vijf tiende keer in successie houdt de Waddinxveense zwem- en waterpolo- club Roubos de Gouwe op maandag 26 mei (Tweede Pinksterdag) in het openluchtzwembad ”de Sniep” een waterpolotournooi voor dames en heren, dat om 9.00 uur ’s morgens begint.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17