WEEKBLAD - SPORT VERZIJLesport Zes kampioenstitels voor Be Fair-tennis r ZONDAGKAMPIOENEN W’VEEN TENNIS PASSAGE 218-WADDINXVEEN-TEL.: 01828-7697 Be Fair Al strijdt om plaats in regionale competitie VASTE LAGE PRIJZEN! J i '-'«■«i-ïü WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 --Ir' - De negen kampioensteams van i 2 zaterdagteams heren. 3 zaterdagteams jeugd veen/Hans Daeter). tennisvereniging Waddinxveen: 2 zondagteams gemengd, 1 zondagteam heren, en één damesteam (huisvrouwen). Foto: Weekblad voor Waddinx- feestelijk besluit van een zes weken durende com- SLECHTE UITSLAG PROMOTIE—WEDSTRIJDEN Staand links Nijnke Lodder en rechts Ingrid Overkamp (captain). Zittend links Mark Uittenbroek en rechts Eric Naafs. de tegen- uitvallers, j was de de- Moordrecht toch hebben de vier jonge- Waddinxveen VII (5e klasse), het zeer jonge team, moest het tegen Bennisse II eveneens met 6-2 afleg gen. Ook in deze afdelin gradant reeds bekend III) maar lui getracht hun huid zo duur moge lijk te verkopen. In deze competitie hebben zij veel geleerd. door de goede zorgen en inzet van de begeleidende ouders, jeugd-commis- sieleden, technische commissie en de trainers. (tennissen) Be Pair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De ouwe zwemmen, poloënBasketbal vereniging TOOS (basketbal). Tenslotte het herenteam I klasse) dat zich in een zware afdeling goed heeft kunnen handhaven; zij verloren met 5-1 van Krimpen I, doch hadden ook reeds eerder het degraderende team uit hun afdeling (t.w. Slow I) bepaald. Luctor et Emergo I uit Almelo was reeds kampioen, dus de Waddinxveense en Krimpense heren konden vrijuit spelen om de ”éer van de dag”, die uiteindelijk naar de Krimpenaren toe ging. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Voor zes teams is de competitie ge ëindigd. Voor drie kampioenen moet de afsluiting nog komen: de promo- tie-wedstrijden, die over twee weken (op 1 juni) zullen worden gespeeld. Bij al deze teams is er haast sprake van een dwingende noodzaak tot pro motie, om de afstand tussen de ver schillende klassen te verkleinen en hiaten op te vullen.In afwachting van deze afloop, kunnen wij voorlopig wel vaststellen, dat de Tennis-Vereni- ging Waddinxveen een gunstige com petitie heeft gespeeld, en slagen van blessures en goed het hoofd heeft kunnen bieden. Dit laatste, door dat de vereniging over een ruim potentieel, aan goede tennissers beschikken kan, zeker in de catagorie van jeugdige spelers. te ’s avonds om zeven uur vroeg voorzit ter Gerard Okkerse het woord voor bestuurslid Ton Rutten, die alle kampioensteams, ook die uit de za terdag en de dames-competitie, met een passend woord prees. Zelfs de gedegradeerde teams (twee uit de za- terdag-herencompetitie) kregen hier bij gepaste aandacht: geen jubelend applaus doch gepaste stilte en een troostend bloemetje. De kampioenen van de zondag kre gen, terecht, de meeste aandacht: Waddinxveen II (3e klas) zal hopelijk over twee weken promoveren, en speelde op deze dag met een 5-3 overwinning op Ready-GI iets onder het normale niveau. Maar de tegen standers waren goed op dreef, en voor de Waddinxveners stond er niets op het spel: de kampioenstitel was al binnengehaald. Waddinxveen V (4e klas) vond, onder dezelfde omstan digheden spelend, 5-3 een mooie stand en brak er zelfs een partij voor af. Thor R.W.X degradeerde. Dit team voorspelt een 5-3 overwinning bij de pro motie-wedstrijd. Wij wach ten het af. Staand van links naar rechts: J. van Hooft. T. Boere. A. van Erk (captain), W. Dicker. Zittend: N. Vermeulen en A. van Weelde. WADDINXVEEN Met zes kampioenstitels heeft de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair een punt gezet achter de zeer succes vol verlopen districtstenniscompetitie 1980. Zaterdagavond werden de teams in het eigen clubhuis ”De Buitenhof” in het sportpark ”de Sniep” gehuldigd. Het was een petitie. De beste tennis prestatie hebben de dames geleverd. Van de zeven deel nemende damesteams eindigden er drie op de hoogste plaats. Slechts één herenteam kon hen dit nadoen. Beter bracht de jeugd het eraf, van de zes teams behaalden twee het kampioen schap. De eerste competitiewedstrijden moesten 12 april gespeeld worden. Zaterdag 17 mei werden de laatste wedstrijden gehouden. Er zijn drie thuiswedstrijden en drie uitwedstrij den gespeeld. Dat het verschil tussen wel en geen kampioenschap bij wijze van spreken een valbreedte kan zijn, ondervond het mixed-team dat in de eerste klasse speelde. Dit team, onder aanvoering van H. Blom zag het kampioenschap aan zijn neus voorbijgaan. Bijzonder sterk heeft het herenteam in de vierde klasse gespeeld, dit onder leiding van G. Venmans. Reeds veer tien dagen geleden wisten zij zich kampioen, hoe de laatste wedstrijd ook zou verlopen. Dat zij op eigen veld moesten verliezen was natuurlijk triest, maar de kampioenstitel maak te veel goed. WADDINXVEEN De tennisvereniging Waddinxveen heeft zondagavond in het clubgebouw van het tennispark ”De Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan drie zondagkampioenen gehuldigd. Dat gebeurde aan het eind van een dag met prachtig tennisweer: zon, weinig wind en zomerse tempe raturen. Het mooie einde van een zes weken durend evenement. Staand links M. Dolislager, rechts R. d. Maas. Zittend links H. Oostwouder (captain), rechts C. van Doorn. Staand van links naar rechts Jacque line v. d. Klauw, Mare Brouwers en Jolan- da Los. Zittend Paul Petersen (captain). I stand van 5-1 voor de Waddinxve ners, die daardoor met 7-1 wonnen. Waddinxveen VI (5e klasse) moest helaas tegen Schiebroek IV de eer aan de tegenstanders laten. Deze laatsten waren zeer gebrand op een overwinning die voor hun kampioens titel noodzakelijk bleek. Voor de Waddinxveners stond er niets meer op het spel: hun positie was reeds verzekerd. Ondanks de sportieve te genstand, die wij boden, konden de Rotterdammers met een 6-2 over winning hun titel verdiend binnen halen. Waddinxveen heren II (5e klas), even eens reeds verzekerd van de titel, bracht het tegen Overschie I tot een 4-2 overwinning. Tot nu toe hun slechtste uitslag. Maar ze beloven be terschap en gaan nu flink in training om de promotie-wedstrijd dik te kunnen winnen. De andere zes teams uit de zondag hebben hun positie in de klasse ge handhaafd. Ook hier geen verrassin gen meer mogelijk. Waddinxveen I (overgangsklasse -B) heeft uitgespeeld tegen de kampioen Metselaar IV. On danks diverse drie-setters was de 8-0 nederlaag voor de Waddinxveners on vermijdelijk. Waddinxveen III (4e klasse) had eerste heer Fred Kandou aan het tweede team afgestaan en mocht daarvoor in de plaats de come back beleven van Lucien Hendriks, die na een operatie heel lang geen wedstrijden mocht spelen. Lucien ’’pakte” twee van zijn drie partijen en bewees hiermee, weer geheel ’’terug” te zijn. Eindstand: 6-2 tegen Tehado I. Waddinxveen IV (4e klasse) won dik van Lommerijk III. De tegenstanders gaven twee partijen op, bij een waren: J. van Hooft, W. Dicker en W. Boom. Onder aanvoering van H. Poot behaalde het damesteam in de vijfde klasse het kampioenschap. In dit team speelden mee: N. Vermeulen, J. Malestein en A. van Weelde. Het herenteam dat in de vierde klasse uitkwam behaalde het kampioen schap onder aanvoering van G. Ven mans. Zijn medestrijders waren L. van Dam, A. van Dijk, H. Simons. Te midden van de successen moet ook het trieste feit vermeld worden dat het herenteam dat in de derde klasse speelde onder aanvoering van J. Teyema het hoofd heeft moeten buigen en het een volgende keer in klasse vier mag proberen. TWEE JEUGDTEAMS: TITEL Zaterdag kwam tevens een einde aan de competitie voor jeugdteams, waaraan door Be Fair-tennis met een 6-tal teams werd deel genomen. Uit gekomen werd met 2 mixed teams t/m 14 jaar, 1 team jongens t/m 17 jaar en 3 mixed teams t/m 17 jaar. Gedurende een reeks van vaak span nende wedstrijden in de afgelopen weken slaagden de diverse teams er in goede resultaten te boeken. Hoogte punten vormden de overwinningen van team 16 en 17 welke beide het kampioenschap behaalden! Team 16 (mixed t/m 17 jaar), waarvan als captain Ingrid Overkamp optrad en waarin verder Nienke Lodder, Mare Uitenbroek en Eric Naafs speel den, wisten de zenuwen goed in be dwang te houden en konden op die manier het kampioenschap zeker stel len. Ook team 17 (mixed t/m 17 jaar)- captain Paul Petersen, Marc Jacqueline v.d. Klauw, Yvonne Hou- terman en als invalster Jolanda Los wisten zij het met iets meer moeite, eveneens kampioen te worden. Be slissend hierbij was de laatste mixed dubbel partij tegen Vlaardingen. Bei de teams gaan nu promotiewedstrij den spelen. Team 18 (captain Derk Rietveld) be reikte een 2de plaats. Ondanks 2x winst op T.V.K.L. was een kam pioenschap niet weggelegd. Toch kan men zeer tevreden zijn over het be reikte resultaat. Iets minder goed verging het de jon gens t/m 17 jaar. Alle spelers namen dit jaar voor het eerst aan de compe titie deel en zullen nog duidelijk wat meer ervaring moeten opdoen. Hoewel het er lange tijd naar uitzag dat team 14 onder aanvoering van Ronald Janse (mixed t/m 14 jaar) hoge ogen zou scoren bij het kam pioenschap, moest men uiteindelijk toch zwichten voor de kracht van Krimpen, welke zich de meerdere toonde van Be Fair 14. Het 15e team mixed t/m 14 jaar) speelden dit jaar voor de eerste keer competitie. Van zelfsprekend schortte het nog wat aan ervaring, maar de 4-1 overwin ning op Plaswijk toont dat er goede perspectieven in het team zitten. Gezien de behaalde resultaten mag van een succesvolle competitie ge sproken worden voor de jeugd van Be Fair, welk succes mede bepaald werd KAMPIOENEN De kampioenstitel bij de dames werd in de eerste klasse behaald door het team onder leiding van H. Oostwou der. Haar medespeelsters waren: C. van Doom, R. v.d. Maas, en M. Dolis lager. In de vierde klasse dames be haalde het team van A. van Erk het kampioenschap. Haar teamgenoten Be Fair AI, enkele weken geleden kampioen geworden van de hoofd groep van de afdeling Gouda, neemt deel aan de promotiewedstrijden voor de regionale competitie. Voor de 2 promotieplaatsen zijn 5 gegadigden (alle afdelingskampioen- en), te weten: SW, ARC, Scheve- ningen, Hardinxveld en Be Fair. Be Fair, dat gehandicapt aan deze wedstrijdreeks moest beginnen om dat 2 belangrijke pijlers van het team, Ruud Willemstein (gebroken enkel) en Frank de Graaff (gebroken been) ontbreken, verloor de eerste wed strijd tegen SW met 0-4. De volgende wedstrijd is de tegen stander het Alphense ARC, een op ponent die borg staat voor een fijne partij voetbal. Daarna wordt een uit wedstrijd gespeeld tegen Schevenin- gen en als laatste ontvangt Be Fair thuis Hardinxveld. Het programma ziet er dus als volgt uit: woensdag 21 mei a.s. Be Fair AI - ARC AI aanv. 19.00 uur. woensdag 28 mei a.s. Scheveningen AI - Be Fair AI aanv. 19.00 uur vrijdag 30 mei a.s. Be Fair AI - Hardinxveld AI aanv. 19.15 uur. Staand van links naar rechts G. Ven mans (captain), L. van Dam, A. van Dijk. Zittend H. Simons.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19