SPORTWEEK DRAAIT OP VOLLE TOEREN WEEKBLAD SPORT Sportweek komt met een heuse Ineke’s aftrap ’’gondelvaart” Opening door burgemeesterspaar Voetballen Zaterdag 7 juni Klaverjassen Bridgen Wandelen TWEE JUBILARISSEN Gondelvaart Vissen Badminton Gehandicapten sport Waterpolo r l JI r.' in nauwe samenwerking met het winkelcentrum UITKNIPPEN Naam: Adres: zonderlijk goede gelegenheid om flink reclame te maken voor het eigen be drijf, (duizenden mensen op de oevers, die uw kunstwerk, reclame etc. bekij- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 g De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Dinsdagavond 27 mei kan er om 19.30 uur nog worden geklaverjast door be jaarden. Dat gebeurt in het Anne Frank-centrum. De kosten van deel name bedragen f 3,50. De wedstrijdleiding - die bij de heer Reichard van de hengelsportvereniging in deskundige handen is - wijst de plaat sen vanwaar gevist mag worden per lo ting aan. De na het startsignaal gevan gen vis moet - na waarschuwing van de voor het betreffende vak aangewezen controleur - in een leefnet worden be waard. Na het eindsignaal wordt per deelne mer de totale lengte van de gevangen vis gemeten. Het team, dat door optel len van de resultaten van de teamleden tot de grootste lengte komt heeft ge wonnen. Degene die al dan niet beho ren tot een team de grootste lengte vis heeft gevangen is winnaar van de ’’indi viduele” wedstrijd. De kosten voor het inschrijven met een team bedragen f 25,5,per deelnemer). Individuele deelnemers betalen ook f 5, Hoe kan inschrijving plaats vinden? a. individuele deelnemers Doe een biljet van f 5,in een enve loppe en adresseer deze aan C. Van Kooten, Alpherwetering 74 of aan F. J. van der Steen, Vijverlaan 43 te Wad dinxveen. Vergeet vooral niet naam en adres van de inschrijver duidelijk op de achter zijde van de enveloppen te vermelden! b. teams Doe een biljet van f 25,in een enve loppe en voeg daarbij een briefje met daarop duidelijk vermeld, eventueel de naam van het team en de 5 namen en adressen van de 5 teamleden. Ook weer in de brievenbus gooien van - of per post sturen aan bovengenoemde adressen. De inschrijving sluit maandagavond 2 juni om 21.00 uur! BEDRIJSVOETBAL In het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen is er een damesvoetbal- toumooi, een bedrijfsvoetbaltournooi en een schoolvoetbaltournooi. Alle Voor jongens en meisjes uit de 4e en 5e klas van de lagere scholen zal in het ka- der van de 35e Sportweek Wad- gaan, nemen 13 teams deel, welke in 2 dinxveen op zaterdag 24 mei weer een u“'1-- J--i door de badmintonclub Florida. Doel is om de deelnemers op een plezierige manier met deze voor hen nieuwe sport te laten kennismaken. De afgelopen ja- ren is dat steeds een groot succes ge weest. Het badmintontournooi wordt gehou den op zaterdag 24 mei in de sporthal ”de Sniep” van 11 tot 17 uur. Voor scheidsrechters, rackets en shuttles wordt gezorgd, zodat er voor niemand een reden hoeft te zijn om niet mee te doen. Echterleden van een badmin tonvereniging zijn van deelname uitge sloten, zodat iedereen kans heeft op de fraaie prijzen, waaronder enkele weds- trijdrackets. Alle deelnemers zullen een herinnering ontvangen. De in schrijving verloopt via de scholen. Vóór de start van 20.00 tot 21.00 uur zal een speciale jury uitmaken welk vaar- meert in de Gouwe ter hoogte van de tuig voor een prijs in aanmerking komt. Beoordeeld wordt naar uiterlijk, wat is het ’’mooiste” vaartuig en naar origina liteit, wat is het leukste idee. Er is maar liefst een prijzenbudget van f 750, beschikbaar! WADDINXVEEN Van het Sportweekcomité zijn voorzitter H. van Ge- looven en penningmeester C. Kramp al een kwart eeuw lid. In het bestuur hebben verder zitting F. J. van der Steen (secretaris), H. Bresser, W. Groen, M. Monster, P. van Gelooven, C. van Kooten en C. Tijsterman. Tot en met zaterdag 7 juni wordt er voor de 35e maal door de Sportweek Waddinxveen weer veel evenementen gehouden waarvoor geen entrees geheven kunnen worden. Wie het Sportweekcomité onder bepaalde, na der te bespreken voorwaarden wil sponsoren of belangstelling heeft voor reclameteksten (ook mondeling tijdens het wielrennen) kan zich in ver binding stellen met Henk van Gelooven, Chopinlaan 12, telefoon 3764. Om tegemoet te komen aan de kosten van de het zevende lustrum vier ende Sportweek Waddinxveen zal er zaterdagavond 7 juni tijdens de finalefeesten langs de Gouwe onder het ongetwijfeld massale publiek wor den gecollecteerd. Het gironummer van het Sportweekcomité is 2892068 ten name van penningmeester C. Kramp, meidoornstraat 15, Waddinxveen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal^Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën Basketbalvereniging TOOS basketbal WADDINXVEEN Aan de viering van de 35e Sportweek Wad dinxveen zal extra luister worden bijgezet door een grootse happening in en om de Gouwe op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni. Dit slotfestijn wordt in nauwe samenwerking met het winkelcentrum ’’Brug” (brugfestijn ’80) georganiseerd. Een geweldig programma staat op sta pel. Naast een braderie, waterwedstrij- den voor de jeugd, artiesten, para- chuutspringen is er nog een onderdeel waarvoor het Sportweekcomité bijzon- ken en bewonderen), dere aandacht vraagt. Op zaterdaga vond 7 juni om 21.30 uur is het de be doeling dat zich een ’’gondelvaart” for- rj- -iL--j- Burgemeester Trooststraat. Aan deze gondelvaart kan iedereen deelnemen; bootbezitters klein en groot, maar ook verenigingen en be drijven. Voor laatstgenoemden een uit- Woensdagavond 4 juni om acht uur wordt in het Gereformeerd Vereniging sgebouw Het Trefpunt de traditionele bridgedrive voor paren gehouden. In schrijfgeld tien gulden per paar. Aanmeldingen uiterlijk 2 juni 1980 aan de heer W. J. Moons, Kromme Esse 2a, telefoon 2398 of aan de heer D. J. Schutte, Souburghlaan 2, telefoon 3005. Men dient er rekening mede te houden, dat maximaal 48 paren aan de drive kunnen deelnemen, zodat spoe dige aanmelding gewenst is. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Wij doen mee aan de ’’gondelvaart” op de Gouwe op zaterdagavond 7 juni in het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen. Deze bon inleveren bij de scretaris van het Sportweekcomité, F. J. van der Steen, Vijverlaan 43, telefoon 3184. En natuurlijk het liefst ruim vóór zaterdag 7 juni. 'UITKNIPPEN dinxveense gehandicapten een demon stratie worden gegeven van een aantal spelactiviteiten, zoals zij die iedere za terdagmorgen beoefenen in de sport zaal ’’Groenswaard”. Tot die activitei ten behoren o.a. tafeltennis, badmin ton, zit-volleybal en diverse bewegings spelen met en zonder bal. Regelmatig wordt u door pers en t.v. er op gewezen dat we ons moeten bewe gen, ook voor gehandicapten is dit zeer belangrijk. Sportbeoefening in weds trijdverband is voor velen niet op te brengen, maar lekker recreatief bezig zijn is voor iedereen mogelijk. Vooral zoals dit hier in Waddinxveen gebeurt onder deskundige begeleiding van mensen die hiervoor zijn opgeleid. Om u te laten zien, dat ook gehandi capten veel kunnen bereiken in de wedstrijdsport, heeft een aantal leden van de Invalide Sport Vereniging Gouda Omstreken zich bereid ver klaard een wedstrijddemomstratie ta feltennis te geven. Tot de deelnemers behoren o.a. Walter Donk en Krien Kroesmeijer, zodat u kunt genieten van tafeltennis op hoog niveau. Indien u na het zien van deze demons traties ook mee zou willen doen met de spelactiviteiten van de Waddinxveense gehandicapten, neemt u dan contact op met deze mensen en zij zullen u gaarne alle inlichtingen verstrekken. Met deze aftrap liet mevrouw Ineke Smallenbroek-van Eek maandag avond het damesvoetbaltournooi in het kader van de 35e Sportweek Wad dinxveen van start gaan. Scheidsrechter Jan van Leeuwen kijkt belang stellend toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). nieuw dan wordt de wisselbeker hun ei gendom. De tweede tournooidag is woensdag 28 mei, terwijl de finale wordt verspeeld op zaterdag 31 mei. Poule-indeling: Poule A: IHN, ’t Kleintje, Ketelhuis, BC Florida, Albert Heijn, De Rank, Van Leeuwen- Specials. Poule B: FC De Overkant, Hockeyclub Waddinxveen, TOOS- basketbal, OZO, De Meelopers, SC Antilope. De damesvoetbalcommissie bestaat uit Kees Schouten, Jan van Leeuwen en Wim Asscheman. SCHOOLVOETBALTOURNOOI Ook dit jaar kent de 35e Wad dinxveense Sportweek weer een schoolvoetbaltournooi. Het wedstrijd- programma is op zaterdag 24 mei in het Burgemeester Warnaarplantsoen. Er' zijn vier poules: twee voor jongens en twee voor meisjes. De finalewedstrij den worden verspeeld op zaterdag 31 mei. Voor het schoolvoetbaltournooi spelen de schoolteams tweemaal tien minuten zonder rust. Er wordt volgens het 6- klassensysteem gespeeld. Dit houdt in: ten hoogste 2 spelers/sters van 13 jaar, terwijl de rest van de spelers/sters niet ouder dan 12 jaar mag zijn. Dit geldt zowel voor jongens als meisjes. De scholen krijgen tijdens de voorron des een aantal (door de scheidsrechter toegekende) punten voor de betoonde sportiviteit. De school die na afloop de meeste punten heeft verzameld krijgt de sportiviteitsprijs. Er is zowel een jongens- als meisjesprijs beschikbaar gesteld door VIVO-Super Van der Sluys. In de sporthal ”de Sniep” zal dinsdaga vond 3 juni door een groep Wad- Dinsdagavond 3 juni om zeven uur wordt in de Gouwe tussen de Burge meester Trooststraat en de St. Victors- traat door de hengelsportvereniging ’’Waddinxveen” (HSW) in samenwer king met het Sportweekcomité voor de vierde maal een bedrijfsvistournooi ge houden. Deelname is mogelijk per team (een team bestaat uit 5 personen) of indivi dueel. Wanneer per team wordt inge schreven, dan tellen de individuele pre staties van de teamgenoten ook volle dig mee voor de individuele wedstrijd. De leden van een team dingen dus ook mee naar de prijzen van de wedstrijd voorde individuele inschrijvers. Voor de teams zowel als voor de indivi duele deelnemers is een wisselbeker te behalen. Daarnaast ontvangen de eer ste 3 prijswinnaars van zowel de teams als de individuele deelnemers een "be ker”. Voor de individuele wedstrijd zijn er verder nog vele prachtige prijzen ”in natura” beschikbaar. WADDINXVEEN Burgemeestersvrouwe Ineke Smallenbroek-van Eek verrichtte maandagavond op het Be Fair-complex in het Burge meester Warnaarplantsoen de aftrap van het damesvoetbaltournooi in het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen. Haar man, mr. Bert Smallenbroek, deed hetzelfde dinsdagavond als start van het bedrijfs voetbaltournooi. Met deze daden van het burgemeestersechtpaar is het zevende lustrum van de tot en met zaterdag 7 juni durende Sportweek Waddinxveen aangebroken. officieus eigenlijk afgelopen zaterdag en zondag toen er in de sporthal ”de Sniep” maar liefst 300 fietsers versche nen om deel te nemen aan de voor de eerste maal gehouden ’’Tien Gemeen ten Fietstocht” over 75 en 40 kilome ter. De gemeenten die werden aange daan waren onder meer Gouda, Moor drecht, Boskoop, Bodegraven, Reeu- wijk, Oudewater en Haastrecht. Het door Henk van Gelooven voorgezeten Sportweekcomité zorgde ervoor dat de organisatie van deze recreatieve fiet stocht in Waddinxveen perfect verliep. De 35e Sportweek Waddinxveen omvat een reeks van sporten, zoals fietsen, voetballen, zwemmen, poloën, wande len, vissen, kaartspelen, zaalsporten en wielrennen. Voor elk wat wils dus. Het slot van de Sportweek valt dit jaar voor het eerste samen met het Brugfestijn ’80 van het winkelcentrum ’’Brug” aan de voet van de hefbrug. Dat betekent dat de Gouwe weer bij de finalefeesten zal worden betrokken en dat er aan de Nesse een lunapark zal worden opgebouwd. Vanavond (woensdag 21 mei) wordt in het openluchtzwembad ”de Sniep” om 19.30 uur waterpolowedstrijden ge speeld tussen heren 1 en 2 van Roubos De Gouwe en heren 1 en 2 van AZC/U- nique uit Alphen aan den Rijn. -*«• Vrijdag 30 mei kan er in het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen weer worden gewandeld over 8 en 12 kilome ter. Gestart wordt er vanaf 19.00 uur (inschrijven vanaf 17.00 uur) vanaf het Be Fair-veld. De tocht voert de wandelaars(sters) langs de Gouwe en verder door het prachtige polderlandschap rond Wad dinxveen. De natuur is nu op z’n mooist. Het Sportweekcomité hoopt van harte dat onder de meest gunstige weersomstandigheden een zeer groot aantal deelnemers veel genoegen aan deze wandeling zullen beleven. Iedere deelnemer(ster) ontvangt na het volbrengen van de wandeltocht een medaille. Een jury zal de deelnemende groepen beoordelen. Een groep dient uit tenminste 11 personen (inclusief leid(st)er) te bestaan. Voor de best be oordeelde groepen zijn herinneringsbe- kers beschikbaar. wedstrijden worden gespeeld in het sportpark ”de Sniep” in het Burgemee ster Warnaarplantsoen. Voor het bedrijfsvoetbaltournooi heb ben zich 20 elftallen, winkelierscom- binaties, bedrijven, opgegeven. Het tournooi is in vier poules ingedeeld. De poule-winnaars spelen een halve finale- competitie om uit te maken wie win naar wordt van het bedrijfsvoetbaltour nooi en dus winnaar van de wisselbe ker. Het bedrijfsvoetbaltournooi is gistera vond (dinsdag 20 mei) begonnen en zal nog worden verspeeld op donderdag 22 mei, zaterdag 24 mei, dinsdag 27 mei en donderdag 29 mei. De finale wordt ge houden op zaterdagavond 31 mei om 19.00 uur. Voor dit tournooi is toestemming ver leend door de KNVB, afdeling Gouda. De organisatie is in handen van een commissie die bestaat uit de heren H. Bresser (WSE), L. Rehorst (Be Fair), M. Monster (Be Fair) en G. Plaizier (- Waddinxveen). Poule-indeling: Poule 1J. Baas, Alblas, Roubos, Rehorst, Sliedrecht/Almetra. Poule 2: Mulleman, Van den Berg Mo- lenbouw, Glasbeek Finish, NKF 3, Ge meente. Poule 3: Groensvoorde, NKF Produktie, MAVO/LTO, Tokion/- Houtex, PTT. Poule 4: De Waardt, Ra bobank, NKF Montage, Eminent, Boonstoppel/Glasbeek. DAMESVOETBAL Aan het damesvoetbaltournooi, dat maandagavond officieel van start is ge- poules zijn ingedeeld. Ze spelen ieder badmintontournooi worden gehouden een halve competitie, waarbij de num- mers 1 en 2 van de poules overgaan naar de finaleronde. De winnaar komt in het bezit van de wisselbeker welke dit jaar opnieuw verdedigd wordt door FC De Overkant. Wint dit team op-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21