WEEKBLAD - SPORT WITTE PRUZENBAL UW WINSTWINKEL! Jan van Leeuwen doet alles Strijd lijfsbehoud Be Fair duurt voort 35e Sportweek Waddinxveen voor’’zijn” atleten Zaterdag 31 mei Maandag 2 juni Donderdag 22 mei Zaterdag 24 mei Dinsdag 3 juni Dinsdag 27 mei Woensdag 4 juni Woensdag 28 mei Donderdag 29 mei Donderdag 5 juni Vrijdag 30 mei Vrijdag 6 juni Zaterdag 7 juni 200 Ponyruiter combinaties aan de Piasweg Woensdag 21 mei 33 27 25 24 24 23 22 21 21 19 17 2B 22 - 22 - 23 - 22 - 22 - 22 - 22 - 22 - 23 - 22 22 - 22 - 22 - 22 - 10 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 STAND terug gekomen 18.45 uur Tweede ronde bedrijfsvoetbal. 18.45 uur Damesvoetbaltournooi. 18.45 uur Vijfde ronde bedrijfsvoetbaltournooi. 10.00 uurFinalefeesten. i de baan. Bij Antilope waren dat ook nog eens twee avonden.” 08.30 uur Schoolvoetbaltournooi 18.45 uur Derde ronde bedrijfsvoetbal. 09.30 uur Vissen voor de jeugd. Plaats: Kanaal bij de Apollólaan. 18.30 uur Finales bedrijfsvoetbaltournooi, damesvoetbaltournooi en school voetbaltournooi. 20.00 uur Klaverjassen. Er wordt geklaverjast in de kantine van Be fair-voetbal. 19.30 uur Bingo 65-plussers. De Waddinxveense bejaarden kunnen hun bingospelletje spelen in het Anne Frank-centrum. 19.00 uur Prestatiezwemmen. In het openluchtzwembad ”de Sniep” prestatiezwemmen over 400 en 800 mete 14.00 uurFinalefeesten. Nw. Lekkerland Heerjansdam Rijsoord AS WH Lisser Boys Bolnes Spirit Jodan Boys Doto Lyra Be Fair Excelsior PPSC 19.00 uur Zaalsporten. In de sporthal ”de Sniep” keurturnen dames en heren op zeer hoog niveau. Jazzgymnastiek, korfbal, invalidensport (tafeltennis; volleybal). l£00 uur Bedrijfsvissen. Er wordt onder supervisie van de hengelsportvereniging ’’Waddinxveen” (HSW) gevist in de Gouwe tussen de Burgemeester Trooststraat en de St. Victorstraat. 18.30 uur Voetbaltournooi. Be Fair, WSE en Waddinxveen spelen om de befaamde Van der Hooft-bokaa op het terrein van Be Fair-voetbal. Toegang: éen gulden voor de jeugd en twe gulden voor volwassenen. WADDINXVEEN Terwijl aan voetballen voor de competitie nauwelijks nog meer wordt gedacht is Be Fair nog steeds aan het knokken voor lijfs behoud. Zaterdagmiddag speelde een sterker Be Fair gelijk (1-1) tegen Spirit. Een benauwende zaak, omdat degradatiekandidaat Excelsior M nota bene won van kampioen der tweede klasse Nieuw-Lekkerland. De Wad- dinxveners, die komende zaterdag tegen Nieuw- Lekkerland moeten spelen, staan nog maar twee punten boven de Maassluise club. BE FAIR De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddmxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsenWaddinxveense Schaakvereniging W'SV (schakenSchuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen Tennisvereniging Waddinxveen In de eerste helft van Spirit- Be Fair, van oudsher twee ploegen die aan el kaar gewaagd zijn, wogen de beide tweedeklassers goed tegen elkaar op. Spirit kreeg nog de beste kans op een doelpunt in deze periode van de wed strijd, maar Be Fair - doelman Kees Verhoef voorkwam dat zijn ploeg met een achterstand moest rusten. Na de pauze was het veldspel bij Be Fair iets beter verzorgd. Het was daarom niet verwonderlijk dat halver wege de tweede helft Kees Verbree ---- de Waddinxveners de leiding gaf. Hij -W" -■ ging achter een dieptepass van Piet 17.00 uur Schoolzwemmen. Er wordt schoolgezwommen in het openluchtzwembad ”de Sniep”. 18.30 uur Wielrennen. Wielerwedstrijden tussen Avanti uit Alphen aan den Rijn en Excelsior uil- Gouda in twee categorieën: A - nieuwelingen/amateurs, B - liefhebbers/vete ranen/junioren. 20.00 uur Bridgedrive. In het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” houdt de bridgeclut ’’Waddinxveen” een drive voor 48 paren. Inschrijfgeld tien gulden per paar. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal Het grote voordeel van de nieuwe opzet is dat iedere atleet nu een hele avond aan zijn eigen nummer kan werken. Het gevolg is dat er meer overleg moet zijn, maar daar was ik toch al een groot voorstander van,” aldus Van Leeuwen. Eenmaal per maand staat er nu een werkbespre king tussen de trainers op het pro gramma en de atleten zelf zullen tweemaal per jaar bijeen komen om hun wensen ten aanzien van het sei zoen kenbaar te maken. ”Ze moeten mee kunnen praten,’’ver duidelijkt het opperhoofd van AAV- 36 ”Wat wij als trainers doen, doen we tenslotte voor de atleten. Dus la ten ze maar zeggen wat we verkeerd doen. Wij kunnen er ook van leren.” Van Leeuwen die tot voor kort ook nog training gaf bij Antilope in Wad dinxveen, heeft die werkzaamheden stil gelegd. ”Dat moest wel, want daar had ik geen tijd meer voor. Nu ben ik al drie avonden per week op 11.00 uurBadminton voor de jeugd. Deze door de badmintonclub Florida in de sporthal ”de Sniep” te houden bad- mintonwedstrijden voor de schooljeugd duren tot ongeveer 17.00 uur. 18.45 uur Vierde ronde bedrijfsvoetbaltournooi. 19.30 uur Klaverjassen. In het Anne Frank-centrum kan er geklaverjast worden door bejaarden. Deelnamekosten f 3,50. 19.00 uur Wandelen Er kan gewandeld worden op 8 en 12 kilometer. Wie de tocht goed volbrengt krijgt een medaille. Kosten: 8 km 1,50, 12 km 1,75. Inschrijven vanaf 17.00 uur bij Be Fair-voetbal. Route 8 kilometer: Start vanaf Be Fair-veld, LA Sniepweg, RA Kanaaldijk, LA Burgemeester Trooststraat, RA Mercuriusweg, LA Apollolaan, RA Zuid- kade, RA Zuidelijke Dwarsweg (zie bordje S.W.C.) Na spoorwegovergang RA fietspad (zie bordje S.W.C.), Einde fietspad, RA 2e Bloksweg, RA Sniepweg, Finish. Route 12 kilometer: Start vanaf Be Fair-veld, LA Sniepweg, RA Kanaaldijk, LA Burgemeester Trooststraat, RA Mercuriusweg, LA Apollolaan, RA Zuid- kade, RA Zuidelijke Dwarsweg (zie bordje S.W.C.), Na spoorwegovergang RA fietspad (zie bordje S.W.C.), Einde fietspad, RA 2e Bloksweg, RA IJzer- manweg, LA G. van Dort Kroonweg, RA Piasweg, LA 6e Tochtweg (bordje), RA Onderweg, RA Piasweg, direct LA Sniepweg, Finish. Klasse B springen: 6e Clasien Bouw man met Aran Star, 9e Garola de Mooij met Achmed, 11e Karin Nieuwstraten met Capella Petra, 12e Yvonne Ribbens met Arco. Klasse L dressuur: ring 14e Elisa beth le Clercq met Iwan. ring 2; 2e Saskia Best met Remoor, 5e Karin Nieuwstraten met Capella Petra, ring 3; 4e Jennifer v.d. Berg met Ducko. ring 4; 2e Francis Salverda met Rodey, ring 5 2e Henri van Heffen met Margret, 2e Margreet de Graaf met Eland. Klasse L springen: 10e Mariska v.d. Plasse met Reinhilde. Klasse M dressuur: ring 6; 2e Wilma Bloemkolk met Perle, 4e Jeannet Benning met Juweel. Jeannet promo veerde op deze dag naar de klasse Z. Klasse M springen: 5e Connie van Vliet met Spitfire. Klasse Z springen ging achter een Koele aan en klopte de Ouderkerkse goalie. De vreugde in het Waddinxveense kamp was echter maar van korte duur. Geen twee minuten later namelijk deponeerde Van de Herik de bal uit een vrije trap achter Kees 4e Tineke van Vliet met Polly. De Pa rade van de prijswinnaars werd door burgemeester Mr. A.G. Smallenbroek afgenomen. Op zondag 18 mei organiseerde rij vereniging Reigersburgh een natio naal concours aan de Piasweg. Om 9.00 uur werd begonnen met de dres- suurproeven L2 en L4. Sandra v.d. Berg met Woquini behaalde in L4 proef de 5e prijs, ’s middags werden de B en M dressuurproeven verreden. In de B2 proef wonnen Patricia v.d. Plasse met Thursday Lady de 2e en Hennie v.d. Eng met Erik M de 3e prijs. De eerste prijs in de B4 proef werd gewonnen door Saskia Best met Remoor. Gaby Vermeer met Robir werd zowel in de M2 als in de M4 proef winnares. In het klassiekspring- concours klasse L won John v.d. Reijden met Ebel de eerste prijs. Ponyruitervereniging Reigersburgh organiseert op zondag 29 juni een open nationaal ponyconcours op de terreinen van Manege Reigersburgh aan de Piasweg. Aan dit concours kunnen ponyruiters van de N.P.C. en K.N.F. deelnemen. ’’Maar ik heb wel eisen gesteld om te blijven. Want de manier waarop het allemaal ging beviel me vorig jaar al niet meer. Toen stonden er trainers voor hele groepen. En die moesten alle atletiekonderdelen met de jon gens en meisjes doornemen. De aan dacht die zo’n groep dan kreeg was niet optimaal,” zegt Van Leeuwen. De Waddinxvener zag zijn eisen door het bestuur van AAV’36 ingewilligd en dat heeft tot gevolg gehad dat de trainersopzet danig is veranderd. De atleten hebben nu niet meer met groepstrainers te maken, maar met specialisten. In totaal, met Van Leeuwen meegerekend, zijn er acht van die specialisten ingehuurd. Daarboven is Jan van Leeuwen be noemd tot algeheel coördinator. ”De pure wedstrijdporters zagen het on- middelijk zitten,” weet van Leeuwen, die vorig jaar de herengroep onder zich had. De dames stonden toen on der de gewaardeerde leiding van Ella Hoogendoom, die door verhuizing echter dreigde af te haken. In de op zet van de nieuwe coördinator kon zij zich evenals Bar Kershof, echter vinden. Daardoor zijn beiden geble ven. WADDINXVEEN Het vijftiende Hemelvaartsdag-jeugdconcours van ponyruitersvereniging Reigersburgh was vorige week donderdag, mede door het mooie zomerweer, een groot succes. Aan de piasweg werd ’s morgens om acht uur precies be gonnen met de dressuurrubrieken in zes ringen. Het klassiekspringcon- cours voor de klasse L ving om 9.30 uur en het springconcours voor de klasse B om 12.00 uur aan. Hiertoe waren er aan de Piasweg twee springtuinen opgezet. Voor dit jaar lijks evenement in het Waddinxveen se hebben zich ruim 200 ponyruiter- combinaties uit heel het land inge schreven. Ponyruitervereniging Rei gersburgh was op dit concours flink vertegenwoordigd. Vierentwintig van de 102 prijzen werden door de Wad dinxveense combinaties gewonnen. Klasse B dressuur: ring 1; le Clasien Bouwman met Aran Star, 3e Marjan Berg met Little Boy, 4e Karin Nach tegaal met Castroc, 5e e.a. Jan Wil lem Lucas met Fresco en Diana Dorst met Beatrix. ring 4; 2e Anja Baas met Woody Woodpecker, 4e Anita Geers Verhoef en was Be Fair weer net zo ver als voor de aanvang van het duel. Het pleitte evenwel voor Be Fair dat het bleef aandringen om een goed re sultaat te bewerkstelligen. Aad Bos kwam vrij voor doel, maar miste en in de laatste minuut deed Piet Koele hem dit in een indentieke situatie na. In de tweede helft kwam bij Be Fair Koert van Rijn in de ploeg voor Wouter Roskam. De twee wedstrij den die de Waddinxveners nog moe ten afwerken gaan tegen PPSC (uit) en Nieuw Lekkerland (thuis). ’’Maar we redden het”, stelde trai ner Nico Gottenbos. 19.30 uur Waterpolo Heren 1 en 2 spelen waterpolowedstrijden in het openluchtzwembad ’’de Sniep” tegen heren 1 en 2 van AZC/Unique uit Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN De Waddinxveense atletiektrainer Jan van Leeuwen, tot voor kort nog verbonden aan de sportclub Antilope, zit het nog steeds niet lekker dat hij op zijn beslissing is terug gekomen om het Alphense AAV’36 niet te verlaten. De jongens had ik mijn vertrek al aangekondigd. Maar ja, Elle Hoogen- doorn ging als trainster weg en Bar Kershof zou eveneens vertrekken. Als ik het ook gedaan zou hebben, was er bij AAV’36 een leegloop van trainers geweest. En er is wel degelijk gezocht naar opvolgers. Die waren er echter niet. Toen ben ik op mijn besluit te rug gekomen. En dat zit me nog steeds niet lekker. Het zal me ook geen tweede keer overkomen”. Jan van Leeuwen laat blijken de in wendige strijd om dóór te gaan nog steeds niet gestreden te hebben. Hij zegt buiten de atletiek om veel inte resses te hebben en daar wat meer tijd voor te hebben willen vrijmaken. Het kwam er, ondanks zijn voorne men, niet van. AAV’36 zat in nood en hij besloot de Alphense club in die situatie niet de rug toe te keren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 23