AANRIJDING MET LETSEL Kabel-tv wordt Aankoop huis Kerkweg-W. 26 IL_ 22 cent per maand duurder Illegale schuur moet beslist weg Expositie in galerie Den Boon C. Hofman maakt bezwaar Roubos BV VOLOP KWALITEIT! Schrijfavond Amnesty in hal Kruiskerk Vredesopvoeding centraal op ’’open dag” Goedgekeurd Slinger van 46 meter madeliefjes POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 2?^ 1 te» vv - A - .'.F’ ■i —life WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 DRIE REDENEN i de reserve op peil te houden", aldus het college van B. en W. tot de raad. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad gaat voor 121.000,(exclu sief btw) van de heer J. de Roo de wo ning Kerkweg-West 26 aankopen. Deze woning met erf en schuur meet onge veer 198 vierkante meter. De koopsom omvat ƒ110.000,(exclusief btw), maar hierbij moet nog 10 procent aan- koopkosten worden geteld. WADDINXVEEN De heer C. Hofman van de Zuidkade 76 blijkt aan de westkant van zijn huis een schuur te hebben gebouwd, zonder in het bezit te zijn van de daarvoor vereiste bouwvergunning. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de Waddinxvener laten weten dat de schuur afgebroken zal moeten worden. En als de heer Hofman dat niet zelf doet dan doet de gemeente dat wel. nog heel wat geregeld worden als ge volg van de overlast, die de brand in een pand achter de galerie vorige week vrijdagavond heeft bezorgd. WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de volgende Waddinxveense raadsbeslui ten goedgekeurd: verhoging onderwijsuitkering. subsidiëring "Algemeen gesproken weekblad voor blinden”. GEEN BEZWAAR Het provinciaal bestuur tekende geen bezwaar aan tegen deze besluiten: vervanging overgordijnen kleuter school Pinkeltje. vervanging kasten Klaas de Vries- school. plaatsing huurboiler Eben Haëzer- school. vervanging vuilniswagen. subsidiëring emancipatieactiviteiten Stichting Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen”. vergoeding leden Planningsgroep. verhuur clubgebouw sportcomplex Burgemeester Warnaarpiantsoen. aankoop woning Kleikade 3. onderhoud woning Kerkweg-West 4. VERDAAGD Gedeputeerde Staten hebben de vol- Voor de verhoging voeren B. en W. drie motieven aan. In de eerste plaats wordt - om de voortschrijdende inflatie te kunnen opvangen - de voorkeur ge geven aan een regelmatige en beperkte tariefsverhoging boven de schoksge wijze aanpassing van de tarieven, in de tweede plaats zal de begroting 1981 de lasten moeten opbrengen, die het ge volg zijn van de zich voordoende rente stijgingen en in de derde - en zeker niet de laatste - plaats is het niet ondenk baar dat technische ontwikkelingen in de komende jaren van zodanige aard zijn dat de Centrale Antenne-lnrichting overbodig zou worden, terwijl de af- van de Waddinxveense Of de verhoging met circa 2,5 procent per 1 juli doorgaat hangt af van de op stelling van het CDA en de PvdA. Ver tegenwoordigers van beide partijen hebben namelijk in de raadscommissies waar deze verhoging is besproken de nodige bedenkingen ertegen geuit. Punt is namelijk dat de gemeente niet genoodzaakt is meer geld voor de CAI te gaan vragen, omdat de exploitatie er gezond uit ziet. Het woonhuis zal waarschijnlijk nodig zijn om in het gebied Dorpstraat/Kerkweg-West, waarover in het kader van de gemeentelijke nota Kernenbeleid een nieuw bestemming splan wordt voorbereid, ruimte te ma ken voor het scheppen van voldoende nieuwe woongelegenheid door middel van nieuw te bouwen kleinschalige een gezinswoningen. Voor deze bouwactiviteit moet ruimte worden gemaakt door bebou wing van braakliggende terreinen op die plek en door sloop dan wel aanpas sing van de zich daar bevindende wo ningen. Derhalve stelt het college van B. en W. reeds nu pogingen in het werk om zodra de mogelijkheid zich aan dient, onroerend goed in het desbetref fende gebied aan te kopen. WADDINXVEEN - In de vrije Hemelvaartsweek hebben Wad dinxveense kinderen natuurlijk van alles gedaan om hun vele vrije tijd te kunnen doorkomen. Gelukkig was het heel mooi weer en kon er volop gezwommen wor den in het openluchtzwembad "de Sniep”. Een rage was het vlechten van madeliefjes. Kinde ren uit Groenswaard 1 maakten maar liefst een natuurlijke slinger van 46 meter. Jos Oostdam (11), Marleen Oostdam (12), Ellen Nuijen (8), Raphaëla Twenhoven (8) en Jacqueline Verhuist (9) stapten na dit karwei naar het Weekblad voor Waddinxveen voor het maken van een foto op hun speelplek tussen de flats aan de Peter Zuidlaan, Kerkweg- West en het Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen. De foto werd natuurlijk gemaakt door Sjaak Noteboom. 160,uit een winkel in Moerkapelle gedaan. DIEFSTAL FIETSEN Reeds enkele weken geleden werd ge meld, dat vele fietsen werden ont vreemd. De laatste twee weken is dit gestadig doorgegaan. In de meeste ge vallen bleken de rijwielen niet te zijn afgesloten. RIJDEN ONDER INVLOED Het rijgedrag van een automobiliste op de rijksweg A 12 trok de aandacht van de politie. Bij controle bleek zij te veel aan Bacchus te hebben geofferd. Beide blaasproeven waren positief. Een bloedproef werd afgenomen. WADDINXVEEN - Voor de tweede en laatste maal houdt Amnesty Internatio nal Waddinxveen op donderdagavond 29 mei een openbare schrijfavond in de hal van de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage. Vanaf 19.30 uur zijn daar leden van Amnesty International aanwezig om behulpzaam te zijn bij het opstellen van brieven, zoals gewoonlijk gericht aan regeringsleiders in Ontwikkelings-, Oostblok- en Westers georiënteerde landen. Wie liever een voorbeeldbrief mee naar schrijving huis wil nemen, kan die tussen 19.30 en 21.00 uur in de hal komen halen. Infor matie over de betreffende landen kan men ter plaatse inzien of kopen. Er zijn ook affiches van A.l. te koop en stic kers (ƒ0,25) en autostickers 1, Wie het werk van A.l. wil steunen kan een bijdrage geven in de bus die bij de ingang van de hal staat. Inlichtingen over Amnesty Internatio nal: mevrouw C. Groenewegen, Groensvoorde 110, telefoon 3251. Giro: 3825799, t.n.v. Amnesty Interna tional, Waddinxveen. WADDINXVEEN Het kijken en luisteren via de Centrale Antenne- lnrichting (CAI) in Waddinxveen gaat per maand 22 cent (inclusief btw) meer kosten. Tenminste, als de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad er op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders mee akkoord gaat de vergoeding voor de signaallevering via de kabel-tv te brengen op f 9,90 (inclusief btw). Sinds 1 juli 1979 is maandelijks f 9,68 gemoeid per aansluiting per maand. kabel-tv over 16 jaar is uitgesmeerd, gende beslissing verdaagd: "Daarom achten wij het noodzakelijk verkoop drie percelen bouwgrond t aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard. schuur in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan Zuidkade 1. is Van Voor die plek met de bestemming "erf’ geldt een beperkte bouwmogelijkheid zodat de heer Hofman wel een schuur mag neerzetten van maximaal 12,6 vier kante meter, doch niet de huidige ille gale schuur met een oppervlakte van 24 vierkante meter. Dit alles betekent dat de in overtreding zijnde Waddinxvener wel een bouwver gunning kan aanvragen voor een schuur met een oppervlakte van maxi maal 12,6 vierkante meter of voor het verkleinen van de bestaande schuur tot 12,6 vierkante meter. Indien de heer Hofman de schuur gedeeltelijk af- Een 46 meter lange slinger van madeliefjes. Foto: Weekblad Voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Roel Bendijk Boon aan de Dorpstraat 58. Voordat de bronsplastieken van Roel (bronsplastieken), Theo den Boon In de galerie van Theo den Boon is er Bendijk, de acryl-schilderijen van Theo Ucryl-schilderijen) en Pim Leefsma zaterdagmiddag 31 mei en zondagmid- den Boon en de gouaches van Pim (gouaches). Dit drietal exposeert van dag 1 juni vanaf drie uur een open huis, Leefsma een plaats hebben gekregen in 31 mei tot en met 28 juni in galerie Den waarbij iedereen welkom is. het pandje aan de Dorpstraat moet er De Zuidkade-bewoner heeft tegen de aanschrijving van B. en W. beroep aan getekend bij de raadscommissie van ad vies voor de bezwaar- en beroepschrif ten, welke vanavond (woensdag 21 mei) over deze zaak vergadert. BESTEMMINGSPLAN WADDINXVEEN/GOUDA - Blijkens Volgens (het collegers de neergezette een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland i Duyn’s Beheersmaatschappij BV, Waddinxveen, uitgetreden als directeur van Roubos Transporten BV, Waddinxveen. WADDINXVEEN Zaterdagmorgen 17 mei om half tien vond er op de T-splitsing Beethovenlaan-Chopinlaan een aanrijding plaats tussen een personenauto en een fiets. De automobilist E. B. (37) uit Rotterdam sloeg op de genoemde splitsing, rijdend in de richting van de Prins Willem-Alexandertunnel rechtsaf, terwijl de fietser A. van der W. (26) uit Waddinxveen naast hem reed. Tengevolge van de aanrijding kwam de vrouw ten val. De gealarmeerde arts achtte een ambulance noodzakelijk, waarna zij naar het Bleulandziekenhuis te Gouda werd overgebracht. Zij bek wam rugletsel. DIEFSTAL UIT WINKEL Op zaterdag 17 mei werd aan het groepsbureau aangifte van diefstal van een scheerapparaat ter waarde van WADDINXVEEN - Een aantal Wad dinxveense leden van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) en twee leraren KGL (kennis van het geestelijk leven) van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum zijn aanwezig geweest op de open dag, die de groep "Vrede- sopbouw van de Rijksuniversiteit Utrecht” in de Domstad als afsluiting van een internationaal symposium hield. Centraal stond die dag de stelling: Is de opvoeding niet vaak gevuld door angst voor de wereld? Vredesopvoeding is daar een positief gevolg van. Conflicten die vaak positief zijn (althans in hun uitwerking) zijn a) rechten van de mens, b) veiligheid van de mens, c) so ciale gelijkwaardigheid van de mens, d) gelijkwaardige ontwikkeling van de mens. Hier moeten we - aldus de ten dens van de open dag - met onze kinde ren (als onze gelijken) over praten, praat onze kinderen vooral geen moe deloosheid aan! Als men daadwerkelijk aan vredesopvoeding wil doen, moet men afstand doen van "macht”. Na de opening van de open dag ging ie der zijns weegs. Er waren diverse pro gramma’s die door elkaar liepen voor ouders, leerkrachten en kinderen. Ie dereen pikte er dat uit, wat op dat mo ment het belangrijkste leek. Zo was er het poppentheater met de voorstelling "Vrede.... en wat doe je d’r an?” Met een duidelijke uitleg aan de kinde ren vanaf negen jaar over begrippen: koude oorlog, meningen, discriminatie en vooroordelen. Er waren goede films te zien zoals Onze Tuin, Nuclear Countdown, De Waarheid en Neigh bours. Een toneeluitvoering van de groep Wederzijds duurde jammerge- noeg maar een uur. In de werkplaatsen kon men in discus sie gaan met (buitenlandse) sprekers van het symposium wat aan deze dag vooraf ging. Daar kwam als het belan- breekt, dient hij voor het gedeelte dat grijkste uit: "Vredesopvoeding kan al- blijft staan alsnog een bouwvergunning leen gegeven worden door de opvoe- aan te vragen. ders".

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3