Schoolvakanties nieuw seizoen nu vastgesteld Uitslaande brand legt oude pandjes in de as Magere agenda Nieuwe bestel- 101 WADDINXVENERS ZOEKEN NAAR WERK UIT IN WADDINXVEEN SUPER VOORDEEL! wagen voor openbare werken 23 mei Kromstaand Cabaret 22 mei Orlando Kwartet 23 Mei Film in De Schaapskooi NIEUWE TOPLAAG NOORDKADE BIJ FLATS ’’HORSTEN” HERSTEL ZANDBAKKEN Oud-bewoner zette pan petroleum op il te I M 1 i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 MEI 1980 In de Goudse streek daalde de werk loosheid onder mannen in april van 970 vrouwen in Midden-Holland, waartoe ook de Woerdense regio behoort, liep terug van 498 naar 492. De vraag naar vrouwen steeg van 138 naar 156. De da ling van de werkloosheid deed zich vooral voor onder jeugdigen (tot 19 jaar). het publiek in met hun dynamisch ge drag. Noemenswaardig zijn natuurlijk ook de andere leden, Hans, René en David, die respectievelijk de bas-gitaar, de drums en de electrische gitaar bespe len. De groep staat onder zeer goede Het Orlando Kwartet is het vierde en laatste gezelschap dat dit voorjaar in van de gemeentelijke mu- ziekconcerten een optreden verzorgt in Op vrijdagavond 23 mei wordt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) de film Senior Year gedraaid. De Nederlandse titel is: ”Het laatste schooljaar, dat een begin wordt!” De film vertelt van Steve en Angie die aan hun laatste schooljaar bezig zijn. Zij bruisen van leven, vol uitbundig heid, snelheid en activiteiten. Zal dit al lemaal zo blijven?, of krijgen ook zij in hun leven te maken met teleurstellingen en desillusies, en hoe reageren zij hierop? Na het zien van de film zal de onderti tel: ”dat een begin wordt!” wel duide lijk zijn. Ook is er dan gelegenheid om over de film na te praten en zoals ge bruikelijk is staat de koffie weer bruin. De film is in kleur en duurt ca. 60 minu ten. Vanaf 19.45 uur staan de deuren voor iedereen vanaf 15 jaar open. De film begint om 20.15 uur en de toegang is gratis. WADDINXVEEN De vrijwillige brandweer van Waddinxveen heeft het vorige week vrijdagavond behoorlijk druk gehad met het bestrijden van een uitslaande brand in één van de drie pandjes achter galerie Theo den Boon aan de Dorpstraat. Hoewel de technische recherche een onder zoek naar de oorzaak van de brand heeft ingesteld, is al wel gebleken dat een 83-jarige oud-bewoner, de Amsterdammer Th. S. H. H. van Rooijen - die in de weekeinden nog wel eens in het pand vertoefde - meende een pannetje water op te zetten. Het was echter een pannetje met petroleum. Hoewel het pand nagenoeg geheel uitbrandde bleef de bejaarde man ongedeerd. Voor de brand in de Dorpstraat werden de Waddinxveense spuitgasten gealar meerd vrijdagavond om vijf voor ne gen. Omdat het om een uitslaande brand ging werden onmiddellijk alle WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad is door het college van B. en W. gevraagd f 12.000,(inclusief btw) beschikbaar te stellen voor het kopen van een nieuwe bestelwagen, waarbij rekening is gehouden met de inruil van de oude bestelwagen. Deze nieuwe be stelwagen zal worden gebruikt door de gemeentelijke dienst openbare werken en -bedrijven. den pand gered worden. Om ongeveer tien uur kon het sein brand meester worden gegeven, doch het nablussen duurde nog tot rond mid- WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad is voorgesteld f 75.000,op ta fel te leggen om een deel van de Noord- kade van een nieuwe toplaag te voor zien. De huidige laag verkeert in slechte toestand, terwijl het wegprofiel nogal ongelijk is. Bovendien blijkt bij regenval de afwatering niet meer te functioneren. De kosten verbonden aan het aanbren gen van een nieuwe toplaag bedragen blijkens een voorlopige prijsopgave f 65.000,Rekening houdend met voorbereiding en toezicht zullen de to tale kosten f 75.000,— bedragen. WADDINXVEEN/GOUDA - Volgens de cijfers van het Gewestelijk Arbeids- I WADDINXVEENDe zandbakken in de Wilgen-, Peppel- en Elzenhorst tullen worden opgeknapt. Dit karwei, waarvoor de volgende week woensda- I iavond vergaderende gemeenteraad f 5.000,— op tafel legt, omvat vervan- op de vierde plaats. Eerste bij deze gebeurt op donderdagavond 22 mei om half negen. Het Orlando Kwartet is een beroemd, internationaal samengesteld strijkkwartet dat muziek speelt, zowel uit het klassieke als het moderne reper toire. Losse plaatsen f 7,50. CJP- houders en Pas-65 f 5,Verkoop van plaatsbewijzen op het gemeentehuis, afdeling algemene zaken, van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur en vanaf een halfuur voor de aan leeg met de aanhanger-motorspuit uit- vang van het concert. WADDINXVEEN De besturen van alle Waddinxveense scholen voor kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs zijn dezer dagen de volgende na genoeg eensluidende vakantieregeling voor het schooljaar 1980/1981 o- vereengekomen: Herfstvakantie 20 t/m 24 oktober. Kerstvakantie 22 december t/m 2 januari 1981. Voorjaarsweek 2 t/m 6 maart. Paasvakantie 13 t/m 20 april. Koninginnedag 30 april (indien geen schoolactiviteiten). Mei-week (waarin Hemelvaartsdag) 25 t/m 29 mei. Pinkstervakantie 8juni. Zomervakantie *)4 juli t/m 16 augustus. door enkele scholen met een middag vervroegd. door enkele scholen met een dag verlengd. Gereformeerde school alleen 28 en 29 mei. Het opnemen van én een voorjaars- én een mei-week is mogelijk gemaakt door de schooltijd van het gewoon lager onderwijs op de woensdag met één kwartier te verlengen tot 25% uur per week. De Waddinxveense Schoolvakantieregeling is met uitzondering van de mei-week nagenoeg gelijk aan de regeling van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden- Holland, op welk voorstel eveneens de vakantieperiode voor het kleuter en lager onderwijs en het voortgezet onderwijs gelijk is gesteld; dit in af wijking van het spreidingsvoorstel van de minister van Onderwijs en Wetenschappen. Bontekoe in een fornuispot water kookte om kaas te gaan maken. Daar bij zijn vonken door de schoorsteen op het rieten dak terechtgekomen. rukten de beide aanwezige eenheden de weer waren. Bij aankomst bij de brand in de Dorps traat bleken twee van drie nog be staande krotwoninkjes achter het pandje van Theo den Boon in brand te staan. De drie pandjes zijn gemeente- eigendom en waren al lang gesloopt als de Waddinxveense kunstschilder- dichter daar vorig jaar geen bezwaar te gen had gemaakt, omdat hij voor zijn creatieve bezigheden en opslag het bij hem in gebruik zijnde pandje nog niet kan missen. Bij zijn weekend-verblijf in Waddinxveen pleegde de oude heer Van Rooijen uit Amsterdam één van de twee pandjes te bewonen. Onmiddellijk werden vier stralen lage druk en twee stralen hoge druk ingezet. Dit kon echter niet verhinderen niet -De één na laatste scholiereninloop in veer ƒ2.700,aan beplantingen ging De Bonkelaar brengt vrijdagmiddag 23 mei een opmerkelijk programma. Deze middag zal opgeluisterd worden met een cabaretgroep, die erom bekend staat een programma op hoog tempo en met harde grappen te brengen. Het "Kromstaand Cabaret” presen teert een unieke show, aangezien niet alleen het podium de plaats is waar op ze spelen, maar ook de zaal wordt als "actterrein” gebruikt. Bij vorige optre dens is gebleken dat ze tot alles in staat zijn om hun kritische programma zo goed mogelijk te brengen. Deze groep is vijf man sterk plus een manager die gelijkertijd het licht en de techniek verzorgd. De opmerkelijkste personen zijn toch wel Erik van der Kaay en Ed Mul, de beide zangers. Zij de Otweg aldaar, zjjn erg energiek te noemen en pakken If iinr Ha hnArHprii i ii- i i. i i. De uitslaande brand in de pandjes achter galerie Theo den Boon. Rechts laat brandweercommandant A. M. Zwamborn zich informeren over de bluswerkzaamheden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. Heijermanslaan een - naar later bleek - valse melding. Een misselijke streek na tuurlijk, waarvoor de Boskoopse brandweer tevergeefs naar Wad dinxveen kwam gesneld, omdat de be- beschikbare manschappen opgeroepen ide Waddinxveense eenheden druk in en i terstond uit. Terwijl dezen op weg naar de brand waren kwam vanuit de Herman WADDINXVEEN De ”Uit in Waddinxveen”-agenda van het Week blad voor Waddinxveen meldt vandaag maar een aantal optredens, waarvan het al veelvuldig aangekondigde Orlando kwartet er één is. alle zaken zeer professioneel voor ze regelt. Met deze groep op 23 mei en de film "Easy Rider" op 30 mei hoopt de Scho liereninloop het seizoen succesvol af te sluiten. Voor 23 mei geldt: entree 2.Aanvang 16.00 uur. dernacht. Het vuur bleek echter nog niet helemaal uit te zijn, zodat de vol gende zaterdagmorgen om acht uur op nieuw een bluseenheid moest komen, welke nog ongeveer twee uur werk had om het hardnekkig doorwoekerende vuur geheel uit te krijgen. DRUKKE WEEK De uitslaande brand in de Dorpstraat betekende het einde van een drukke Hemelvaartsweek voor de Wad dinxveense vrijwillige brandweer. Za terdagmiddag een week geleden deed de ploeg onder leiding van de hoofd brandwacht G. J. Huizer mee aan de provinciale brandweerwedstrijden lage het kader druk klasse II in Ottoland. De Wad- te dinxveners eindigden met 357 punten de raadzaal van het gemeentehuis. Dat r; r’ 1 j - wedstrijden werd een ploeg van de be drijfsbrandweer van de Centrale Direc tie van de PTT met 399,5 punt. Bevel voerder Huizer eindigde met 132 pun ten, evenals zijn ploeg op de vierde plaats. naar 950, terwijl ook de vraag naar mannelijk personeel daalde en wel van bureau (GAB) in Gouda telde Wad- 1602 naar 1567. Het aantal werkloze dinxveen vorige maand 101 werkzoe kenden: 57 mannen en 44 vrouwen. Een maand eerder waren dat eveneens 57 mannen, maar 52 vrouwen. ELZENHORST Tezelfder tijd moest een andere spuitp- 1 -- rukken voor een bermbrandje langs de spoorlijn Waddinxveen-Gouda ter hoogte van de Elzenhorst. Met één straal lage druk kon dit brandje binnen een half uur worden bedwongen. KUIPERS-RIETBERG verhinderen dat de twee pandjes welke Vorige week maandag moest opnieuw het verst van galerie Theo den Boon WOrden uitgerukt, nu naar het Me- zijngelegen volledig uitbrandden. De vrouw Kuipers-Rietbergplantsoen, schilderstukken van de Waddinxveense waar kinderen met vuur tussen de aldaar kunstschilder konden in zijn natgehou- aanwezige groenvoorzieningen hadden gepeeld Voor een waarde van onge- hier verloren. Met twee stralen uit de hoge druk-spuit was men de brand bin nen een half uur meester. VONDELLAAN Woensdag hadden eveneens kinderen met vuur gespeeld. Dit keer in de bep lantingen tussen de flats aan de Vondel- laan. Enkele struiken gingen hier verlo ren. Met één straal hoge druk was dit brandje ook binnen een half uur geblust. BOSKOOP Op Hemelvaartsdag werd 's avonds rond half zeven door de Boskoopse brandweer assistentie gevraagd aan Waddinxveen voor een enorm felle uit slaande brand aan waar binnen een half uur de boerderij van de heer Bontekoe geheel in vlam men opging. Boskoop was hierbij met alle beschikbare materieel aanwezig, geassisteerd door Waddinxveen met één eenheid hoge-lagedruk. De brand greep echter zo snel om zich heen (boerderij met rieten dak), dat hier leiding van manager Luc Uiterwijk, die niets meer te redden viel. Een schuur met varkens kon worden behouden, al smede een loodsje met daarin een auoto. Het overige vee liep in de wei. m Geen dieren gedood. De brand ont- I Sing van de palen van de zandbakken. Het gaat hier om palen van genentari- stontl toen de echtgenote van de heer ^erd rondhout. Het voor het herstel van de zandbakken benodigde geld zit in ”r' f—’ I kt zogenaamde wensenpakket voor dit jaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9