Dit staat er in nieuwe Reactie van I ui Sportweekcomité op AH-brief woonruimteverordening Wordt ingevoerd op 1 juli als raad akkoord is Huurhuizen Cursus HV Verkoop huurhuizen Amro-actie voor Jeugd Rode Kruis een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking Koophuizen Woningruil ’’Uitgaansdag Gouwebloem duurt altijd te kort” Ontheffingen k WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MEI 1980 V V v, h r; b E van eigenaar- over Mr. A. G. Smallenbroek de gemeente daadwerkelijk een werkkring heeft aanvaard. Wie natuurlijk het naadje van de kous van de complete woonruimteverordening 1980 wil weten doet er natuurlijk goed aan de straks door de gemeenteraad van Wad dinxveen vastgestelde verordening in het gemeentehuis in te zien of op te vragen - redactie). V a 1 i E b k b e E k b g F v 5 5 I t S ningruil, zij het dat als het om huurwo ningen gaat de ruil niet kan doorgaan indien het huurhuis niet geschikt is in verband met de aard en samenstelling van het gezin van de ruilers. AH uiteraard weer welkom bij het be drijfsvoetbal! Nog even dit. De wissel- beker werd vorig jaar gewonnen door de Ea. Baas. Dit is dus het elftal dat de beker in het toernooi van dit jaar moet verdedigen." geschikt is in verband met de aard samenstelling van het gezin van aanvrager. WADDINXVEEN - Vanaf maandag 2 juni zal er ook in het kantoor van de Amro-bank aan de Juliana van Stolber- iaan een actie van start gaan onder het motto: Uw Vakantie "Jeugdvakantie”. De actie is gekoppeld aan de verkoop van Thomas Cook reischeques. Van ie dere transaktie met deze reischeques in Engelse ponden, Amerikaanse of Cana dese dollars zal 2 gulden ten goede ko men aan het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. De actie zal duren tot 1 septem ber dit jaar 'en wordt Uitsluitend door AMRO gevoerd. De reischeques van Thomas Cook zijn internationaal en worden vrijwel over de hele wereld geaccepteerd. Daar bij komt dat ze verzekerd zijn tegen diefstal en verlies. JEUGD RODE KRUIS Met de opbrengst van de actie wordt het Nederlandse Jeugd Rode Kruis in staat gesteld om aan de Internationale Jeugd Rode Kruis Ontmoeting 1981 een extra aantal kinderen te laten deel nemen die anders niet aan bod zouden komen. Bijvoorbeeld kinderen van buiten landse werknemers in eigen land, kin deren uit Noord-Ierland of kinderen uit de krottenwijken van Lissabon. Het doel van deze ontmoeting is om hen enerzijds een vakantie te geven, ander zijds om kinderen uit andere landen te ontmoeten om zodoende kennis te ne men van en begrip te krijgen voor ei kaars levensomstandigheden. VADD1NXVEEN/GÖUDA - Het Hu- nanistisch Verbond Gouda en omstre- ;en roept cursisten op voor de regio: lale applikatie-cursus, welke opleidt ot Humanistisch Vormingsleid(st)er. Deze cursus wordt gehouden in het lumanistisch Centrum te Rotterdam. Jumanistisch Vormings Onderwijs HVO) wordt onder verantwoordelijk- leid van het Humanistisch Verbond tan groepjes kinderen uit de hoogste lassen van openbare basisscholen ge- even en vindt éénmaal per week ilaats, gedurende 45 minuten. IVO tracht kinderen in de leeftijd van 10-12 jaar zich bewust te laten wor- ien van zichzelf en van hun omgeving; racht bij hen een zodanige kreatieve evensinstelling te ontwikkelen, dat ze n staat zijn een eigen antwoord op di- Voor het in gebruik nemen van een koopwoning met een koopprijs van maximaal ƒ260.000,— is een woonver gunning van B. en W. vereist. Niet-economisch aan de gemeente gebondenen krijgen geen woonvergun- WADD1NXVEEN Vorige week woensdag hield de Waddinxveense therapieclub De Gouwebloem de jaar lijkse reis voor gehandicapten, die 's avonds op het parkeerterrein Groens- voorde werd besloten met een show door het fanfarecorps "Concordia”. Zoals gebruikelijk hadden de bestuur sleden en helpers(sters) er weer een tot in de puntjes geregelde dag van ge maakt. Vertrokken werd 's morgens om half negen in 2 touringcars en 41 personen wagens. Hierin zaten totaal 250 Wad- dinxveners. Een deelneemster: "We re den non stop regelrecht naar Apeldoorn-Berg en Bos. Daar stonden ze ons al op te wachten met de koffie en natuurlijk de stroopwafels, en dat smaakte. Daarna konden wij zo onge veer een uur gaan wandelen, want het weer was ideaal. Invalidenwagentjes waren er voor die genen die het nodig hadden, dus kon ie dereen daar van de prachtige natuur genieten, lopend of rijdend. Om 12.00 uur stond de koffietafel voor ons klaar met soep vooraf, ook dat was weer keu rig geregeld." "Na de koffietafel gingen we om 13.00 uur onder politie-geleide naar de Kroondomeinen. Wat niemand gedaan krijgt, met die hele caravan zomaar rondrijden en alles zien, lukte de orga nisatoren van "De Gouwe Bloem". De Gouwebloemen in de bussen kregen een gids mee. Dat was natuurlijk in de personenauto's niet haalbaar. Zo doende weten degenen uit de bussen iets meer over de kroondomeinen te vertellen, over het wild wat daar leeft en wat er groeit aan bomen en planten. En weet u hoe groot de Kroon domeinen zijn? 16 km lang en 12 km breed. Daarna gingen we dineren, ja echt dineren, en daar is alles mee ge zegd, het was in één woord af.” "We waren op tijd vertrokken uit Wad dinxveen, maar op tijd terug zijn kon natuurlijk niet na zo'n dag. Want zo'n uitgaansdag is altijd te kort. Maar voor "Concordia” was dat geen probleem want die zorgde alvast voor een goede stemming in de omtrek van de Groens- voorde met muziek en show. En daar werd De Gouwebloem feestelijk ont vangen na een hele fijne dag.” WADDINXVEEN Het Sportweek comité Waddinxveen, dat wordt voor gezeten door de heer H. van Gelooven, heeft gisteravond laat nog gereageerd op de brief die elders in dit Weekblad voor Waddinxveen is geplaatst in de ru briek "lezers Schrijven" en die afkom stig is van twee werknemers-met- arbeidsovereenkomst van Albert Heijn aan het Konin..gin Wilhelminaplein over het niet deelnemen van een AH- voetbalteam aan het jaarlijkse -bedrijf- svoetbaltournooi in het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen. Dit is de reactie van het Sportweek comité op die elders geplaatste brief: "De laatste jaren dreigde de sfeer van het bedrijfsvoetbal te worden verstoord doordat er bedrijven waren die inschre ven met een elftal versterkt met goede voetballers die echter geen werkne mers waren van het inschrijvende be drijf. Er werden prestige-duels gestreden die niets meer te maken hadden met de oorspronkelijke opzet van het Sport- weekcpmilé^ t.w. het spelen van een plezierig partijtje voetbal met collega’s tegen andere bedrijven waarbij niet het winnen maar het gezellig en creatief bezig zijn op de voorgrond staat. Op verzoek van bijna alle deelnemende bedrijven zijn toen maatregelen geno men om aan de ongeoorloofde verster king van de ingeschreven elftallen paal en perk te stellen. Eén dezer maatregelen was dat voor taan streng de hand zou worden gehou den aan het voorschrift dat de spelers van een bedrijfselftal formeel werkne mers - met arbeidscontract - van dat bedrijf dienden te zijn. Een aantal elf tallen - waaronder dat van AH - kon den aan deze voorwaarden niet vol doen en vielen af. De ingezonden brief is ondertekend door 2 werknemers van AH met een ar beidsovereenkomst maar 2 man vor men nog geen elftal! Beter zou zijn ge weest een verklaring, dat AH II man met arbeidscontract (dus geen part timers van 1 of enkele uren per week) op de been kan brengenIn dat geval is ning. Een uitzondering wordt in ieder geval gemaakt voor gepensioneerden, ernstig invaliden, langdurig werkelo zen, gescheiden mensen, remigranten en uit het buitenland terugkerende mi litairen. Kortom, mensen die niet of niet meer voor lange tijd aan het ar beidsproces deelnemen. De woonvergunning wordt steeds verleend aan de eigenaar die als eerste bewoner een nieuw gebouwde woning in gebruik neemt, aan de eigenaar van een woning, die door de vorige bewo- ner/eigenaar tenminste zes maanden onafgebroken werd bewoond en aan de eigenaar van een woning, waarvan de vorige bewoner/eigenaar deze heeft moeten verlaten omdat hij elders bui ten HONDENBELASTING In verband met de uitvoering van de verordening hondenbe lasting brengen burgemeester en wethouders van Wad dinxveen het volgende onder de aandacht: wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maan den bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. VERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE KUNST, RECREATIE EN JEUGD: maandag 2 juni a.s., aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE ONDERWIJSZAKEN: woensdag 4 juni a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeente huis. verse situaties te kunnen geven. Er wordt gewerkt met diverse werkvor men, zoals kringgesprek, kreatief spel en non-verbale technieken. De lessen zijn erop gericht het kind zoveel moge lijk zelf te laten ervaren. De cursus start medio september en duurt twee jaar en hiervoor wordt van de deelnemers een bijdrage gevraagd. Het tweede jaar van de cursus is een praktijkjaar, voor dit werken in de praktijk ontvangt men dan tevens een vergoeding. Toelatingseisen: Zij die blijk geven van het goed kunnen om gaan met groepen kinderen, met daar naast een opleiding op middelbaar ni veau, zoals b.v. een onderwijsbevoegd heid. Wie meer informatie wil over de cur sus, bel of schrijf dan naar: Mevrouw A. Scheenaard, Egelantierlaan 10, Gouda, telefoon 01820-17366, (na 18.00 uur). WADDINXVEEN De nieuwe (ont- werp)woonruimteverordening 1980, die (zie voorpagina) dinsdag 1 juli van kracht wordt als de gemeenteraad daar volgende maand mee instemt, heet heel deftig "Verordening houdende regelen voor de toepassing van artikel I van de Woonruimtewet 1947 (Staatsblad H 291)". daarin staan - kort samengevat de volgende punten: SPREEKUREN SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen 10.00 tot 12.00 uur. SPREEKUUR WETHOUDER MEVR. L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur SPREEKUUR MEVR. G. G. PELLICAAN-JAGER, MAATSCHAPPELIJK WERKSTER REGIONALE IN- DICAT1ECOMM1SS1E BEJAARDENOORDEN: woens dagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. BEKENDMAKING Zij die in aanmerking komen of menen te komen voor een bijdrage als bedoeld in artikel 2 van de Beschikking indi viduele huursubsidie voor het tijdvak van 1 juli 1980 tot 1 juli 1981 kunnen ter gemeentesecretarie, afd. Sociale Zaken een aanvraagformulier verkrijgen. Een woonvergunning wordt steeds verleend als wordt aangetoond dat er sprake is van lokale- of interlokale wo- Voor woningen die een huurprijs heb ben van maximaal 570,per maand en vervolgens te koop worden aange boden en die deel uitmaken van een complex met meer dan 9 woningen wordt de woonvergunning geweigerd aan de eigenaar/koper die zelf het huis wil intrekken. Voor zo’n te verkopen huurhuis krij gen alleen zeer urgent, urgent of matig urgent ingeschreven woningzoekenden een woonvergunning. Dit gebeurt in overleg met de huiseigenaar en de kandidaat-huurders. Voor het in gebruik nemen van een huurwoning met een huurprijs van maximaal 570,per maand is een woonvergunning van B. en W. vereist. Wie een woonvergunning wil hebben moet de gemeente een schriftelijke toe stemming van de huiseigenaar laten zien. Niet economisch aan de gemeente gebondenen krijgen geen woonvergun ning. Een uitzondering wordt in ieder geval gemaakt voor gepensioneerden, ernstig invaliden, langdurig werkelo zen, gescheiden mensen, remigranten en uit hel buitenland terugkerende mi litairen. Kortom, mensen die niet of niet meer voor lange tijd aan het ar beidsproces deelnemen. Ook kan een woonvergunning wor den geweigerd als het te huren huis niet en de INSCHRIJVING VOOR PREMIEKOOPWONINGEN IN PLAN ZUIDKADE I. Het college van burgemeester en wethouders van de ge meente Waddinxveen maakt bekend dat nog een aantal kandidaten kunnen worden ingeschreven voor het project van 37 eengezinswoningen, welke op initiatief van de Stich ting Bevordering Eigen Woningbezit "Groenswaard”, zullen worden gebouwd nabij de Burg. Trooststraat in het bestem mingsplan Zuidkade 1. De woningen zullen worden gebouwd als premie A- en ais premie B-woningen, waarbij de stichtingskosten (excl. 12.000,financieringskosten) zullen variëren van 139.000,tot 150.000,Voor deze woningen zullen de een dezer dagen bekend gemaakte extra premie-uitke- ringen van de rijksoverheid worden aangevraagd. Gegadigden zullen in elk geval moeten voldoen aan één der volgende voorwaarden: óf inwoner zijn van Waddinxveen; óf economisch gebonden zijn aan Waddinxveen; óf werkzaam zijn bij een regionaal werkende instelling welke niet in Waddinxveen is gevestigd. Ten aanzien van de vereiste inkomens geldt als globale richt lijn: voor de premie A-woningen: een bruto-inkomen 1979 tussen de ƒ35.000,-en 40.000, voor de premie B-woningen: een bruto-inkomen in 1980 tussen de 48.000,en f 70.000, het inkomen van de echtgenote wordt gedeeltelijk mee geteld; betaling ineens van een bedrag bij aankoop wegens het bezitten van eigen geld verlaagt de vereiste inkomens grens. Aanmelding dient te geschieden door het inzenden van een ingevuld inlichtingenformulier vóór 23 juni 1980 aan het college van burgemeester en wethouders. Deze aanmeldings formulieren kunnen worden afgehaald op het gemeentehuis, afd. Sociale Zaken. Desgewenst wordt het aanmeldingsfor mulier op schriftelijk verzoek toegezonden. Selectie van de kandidaten geschiedt door de bovengenoem de Stichting, waarbij bewoners van een huurwoning voor rang genieten. Zonodig zal loting plaatsvinden. Degenen die eerder voor dit project hebben ingeschreven n.a.v. een voorgaande advertentie d.d. 13 februari 1980 be hoeven niet opnieuw te reageren. Waddinxveen, 28 mei 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. B. en W. kunnen in bijzondere geval len ontheffing verlenen inzake woon vergunningen voor huur- en koopwo ningen. Een bijzonder geval is in beginsel: gedwongen verandering van werk, zodat verhuizing noodzakelijk wordt. overlijden van de bewoner/bewoonster. boedelscheiding naar aanleiding van een wettig ontbonden huwelijk. verhuizing op doktersadvies ontruiming van een woning op ge rechtelijk bevel. andere gevallen, waarbij geen ont heffing onrechtvaardig wordt voor de aanvrager en het belang van een doelmatige verdeling van woon ruimte in Waddinxveen niet wordt geschaad. B. en W. beoordelen van geval tot ge val naar omstandigheden of zich een bijzonder geval voordoet. Ontheffingen worden schriftelijk ver leend. Het weigeren van woonvergunningen en het niet verlenen van ontheffingen moet met redenen omkleedt gebeuren. Het is mogelijk bezwaar te maken en beroep aan te tekenen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 12