Commentaar van Karel van Soest: Voorlichting en inspraak is er wel degelijk I ontplooit wel degelijk voorlichtings- en inspraakactiviteiten. rOnd de openluchtrecreatie^die het Bo- heïmjdrnota^ WADDINXVEEN Wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (WD) acht de flinke kritiek van een onafhankelijke werkgroep tuin- en landschapsarchitecten op het reilen en zeilen rond het Gouwebos niet terecht. Ze zei dat vorige week dinsdagmiddag in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw. De li berale wethouder, lid van het dagelijks bestuur van het recreatieschap Bospark, vond het bepaald aanmatigend dat de vier jongeren Toine Aben, Rian van Damme, Ad Kooien en Brenda Troll in hun rapport ”Na vijftien jaar Gouwebos” zo ver zijn gegaan in hun kritiek. WADDINXVEEN Het recreatieschap Bospark heeft in de afgelopen 15 jaar, ondanks tegenslagen, voortvarend gewerkt. Intensief onderzoek naar alle feiten rond het Gouwebos leert dat het voor kritiek nog te vroeg is. Wie bij het overzien van een periode van 15 jaar bepaalde tijd speriodes vergeet geeft een geheel vertekend beeld. Het recreatieschap Open brief over De koop en inrichting. 1 1 sentieel is voor de planvorming, laten liggen”, commentarieert de Waddinxvener. LANDELIJKE ONTWIKKELING Na te hebben gewezen op een niet zo hechte intergemeentelijke samenwer king in de tweede helft van de jaren ze stig (het recreatieschap kwam er in 1971), een voortdurend gebrek aan vol- En het schap maar sjouwen om niet al leen de wensen van CRM, maar ook Naar aanleiding van de brief van 9 mei j.l. welke ik van uw college van B. en W. mocht ontvangen, met als bijlage de brief aan uw raad van 7 mei, meen ik mede gezien het geschrevene in de lo kale pers dat er hier en daar geen goede uitleg aan mijn voorstel tot koop van Open brief aan de leden der gemeenteraad te Waddinxveen. weer het moment waarop de bevolking van Waddinxveen en Boskoop zal wor den gevraagd actief mee te praten”. PERSONEEL EN OUDER- COMMISSIE VAN DE KLEUTER SCHOOL DE KLIMOP, Essengaarde 1. PERSONEEL EN OUDER- COMMISSIE VAN DE LAGERE LEON VAN GELDERSCHOOL, Essengaarde 3. AH afwezig op voetbaltournooi Open brief over oude notarishuis De Sportweek Waddinxveen van dit jaar is weer van start gegaan, waaron der ook het bedrijfsvoetbaltournooi. Afwezig is het team van Albert Heijn. Niet omdat er geen team is, maar van wege uitsluiting door de bedrijfsvoet- balcommissie. De manier waarop dit bekend is ge maakt aan A.H. was als volgt: Bij aan vraag van een inschrijfformulier werd toegezegd, dat ons dit met spoed toege zonden zou worden. Na drie weken echter nog geen inschrijvingsformulier. Daarna is opgebeld en gevraagd naar het wegblijven van het formulier, toen werd verteld dat A.H. niet mocht deel nemen! en -Bedrijven ze) kwam aan de orde in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, die voor deze gelegenheid was aangevuld met de Waddinxveense leden van de recreatie- raad Bospark, omdat van gedachten werd gewisseld over de aanpassing die in het recreatieplan Gouwebos moeten worden aangebracht, mede op advies van het provinciaal bestuur en het re creatieschap. De heer C. Dijkshoorn (CDA) wees erop dat zowel de financiële positie van Boskoop als die van Waddinxveen be perkte mogelijkheden bieden, hoopte dat fasegewijs alles toch zal kunnen worden aangelegd. Maar hij meende wel dat dit een zaak is van de Waddinxveners en de Boskopers, want zij zijn het die het allemaal moeten be talen. ”De financiële positie van Bos koop is benauwender dan die van Wad dinxveen”, vulde mevrouw oosterbroek-Waagmeester (VVD) aan. ”Wat we willen is echter gering”. In het aan te passen recreatieplan Gou webos zullen de detailhandelsactivitei- ten aan het Noordeinde worden be perkt, zal er langs die weg tussen Wad dinxveen en Boskoop een 100 meter- brede strook komen om maximaal twee bedrijven ter plaatse aan Boskoopse cultures te helpen en zal de dijk aan de rand van het gebied bij de Wad dinxveense kant wat worden beplant, zodat de vanuit Boskoop geziene scherpe lijn wat zachter wordt. danks zichtbaar pretentieuze pogingen. Het verbaast hem dat het viertal in vier maanden tijd geet^ wetenschappelijker doende gelden, landelijke ontwikkeling u„_„. i Zoals u in mijn brief aan u van 19 april kunt lezen, voldoet mijn voorstel aan de motie welke op de raadsvergadering van 30 januari werd aangenomen. Het belang van het herstel en het behoud van het pand heeft hoge prioriteit ge kregen. In bijlage I van mijn brief heb ik ge tracht aan te tonen dat de afschrijvin gen op het pand ten gevolge van slecht beheer, e.e.a. gebaseerd op de herstel- kosten, volledig achterwege zijn geble ven. Het zal u duidelijk zijn dat wan neer men iets te koop aanbiedt, dat de prijs moet zijn aangepast aan de staat waarin het aangebodene verkeert. Hiermee doel ik niet direct op groot- onderhoud zoals funderingen, maar op spark niet onberoerd hebben gelaten, ja zelfs de planvorming heeft door kruist, rept Karei van Soest over de es sentiële briefwisseling in 1974 tussen het schap en het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM). WADDINXVEEN - Dat de in spraak van de bevolking bij het recreatieschap Bospark niet goed geregeld is noemt "bestuurslid” Karel W. Th. van Soest in een reactie op het kritische studen tenrapport ”Na vijftien jaar Gou webos” erg voorbarig. "Onder de kop inspraak trekken de vier tuin en landschapsarchitecten uit Bos koop een blik voorlichting open, dat zo uit de elementaire massa- communicatieleerboeken is ge haald. Met het verschil dat de methoden en technieken zijn toe gepast op het recreatieschap Bo spark”, aldus Karei van Soest, die er op wijst dat in 1978 eigenlijk pas echt met het plannenmaken kon worden begonnen door de houding van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk (CRM). ”De voorlichtingsactiviteiten die de studentenwerkgroep in dit prille stadium wil loslaten op dit plangebied zijn bepaald overdre- begroot dankzij voorgenomen zelf werkzaamheid) zeker geen onredelijk laag bod. Voorts blijkt uit mijn calculaties, geba seerd op aanbiedingen van gerenom meerde aannemersbedrijven, dat er een enorm verschil ligt met de berekening welke uw college presenteerde voor uw raadsvergadering. Uw college heeft geen aanleiding ge zien mij, mijn aanbod nader toe te laten lichten, nadat ik telefonisch had beve stigd dat dit bod het maximum is wat ik kan opbrengen met de daarbij beho rende zekerheid, ook voor uw ge meente. Mijn aanbod voorziet in het geheel re staureren van het pand, waarbij de con structieve delen zoals: funderingen, go ten, buiten muren en raamkozijnen, door professionele lokale aannemers legaal zouden worden uitgevoerd. Het behoud van het pand op lange termijn was hiermee verzekerd. Het zal u duidelijk zijn dat ik al deze tijd en energie niet gespendeerd zou hebben, indien er in december een dui delijk gesprek met het college had kun nen plaats vinden. Uw raad had dan wellicht in januari al over mijn voor stellen kunnen beslissen. Ik wens u toe op 28 mei a.s. een beslis sing te nemen welke in het belang is van uw gemeente en het karakter van uw dorpsgezicht. U hebt getoond ook voor dit laatste oog te hebben en daarom wil ïk u en tegelijk de Wad dinxveense bevolking gelukwensen. A. STIGTER, Fluwelensingel 30, Gouda. Men zou echter toch proberen A.H. mee telaten doen. Binnen een week zou er worden teruggebeld. Dit werd niet gedaan. Hierna is door ons terug gebeld en toen werd gezegd, dat A.H. definitief niet mee mocht doen. Het was onmogelijk om de poule-indeling te veran deren. opgezet stuk hebben kunnen maken, zeker voor zo’n klein gebied als het Gouwebos. Helemaal geen goed woord heeft hij over voor het feit dat hij als in formant via omwegen het rapport te pakken heeft moeten krijgen en zelfs het concept niet heeft kunnen inzien. In zijn 10 pagina’s tellende reactie neemt Karei van Soest het de vier kriti sche tuin- en landschapsarchitecten kwalijk de periode 1973-1978 te hebben doodgezwegen, omdat eventuele ont wikkelingen van toen in het Gouwebos niet meer zouden zijn te achterhalen. Zo blijft door het viertal ook de periode 1966-1971 onbeschreven. Met name de ontwikkeling in de periode 1973-1978 zou een geheel ander beeld te zien heb ben gegeven. ”De werkgroep heeft (be wust?) een periode van vijf jaar, die es- In eerste instantie werd gezegd, dat A.H. te laat was met de inschrijving. Een ander argument was, dat A.H. ver leden jaar niet mee wilde doen, maar volgens het reglement van verleden jaar konden we niet meedoen. Door de afwezigheid van vorig jaar werd dit jaar maar geen uitnodiging gestuurd! Opmerkelijk is echter, dat de NKF met drie teams vertegenwoordigd is. Omdat het A.H.-team twee jaar geleden het bedrijfsvoetbal-tournooi heeft gewon nen, wil het de beker verdedigen tegen de winnaar van het tournooi van dit jaar. ROB VAN REE EN RICK RAVENHORST, Werknemers van Albert Heijn met arbeidsovereenkomst, p.a. koningin Wilhelminapiein 41, Naschrift redactie: Wij hebben de bedrijf- svoetbalcommissie van de 35e Sportweek Waddinxveen, waarvan lid zijn H. Bresser (voorzitter), Rehorst (secretaris), M. Monster en G. Plaisier, een reactie op bo venstaand schrijven gevraagd, maar dat laat nog even op zich wachten, gezien het ingestelde onderzoek. Dat de twee werk nemers van Albert Heijn nadrukkelijk ver melden een arbeidsovereenkomst te heb ben heeft te maken met punt 8 van het re glement van het bedrijfsvoetbaltournooi, waarin staat dat de spelers beslist zo'n overeenkomst moeten hebben met het be drijf waarvoor zij uitkomen). wensen over. Volgens mevrouw Oosterbroek- Waagmeester zal de inhoud van het boekwerkje, waarvoor de vier studen ten naar haar mening leuk en actief be zig zijn geweest, serieus worden be- Dat is in vier punten het commentaar van de Waddinxvener Karel W. Th. van Soest, werkzaam als recreatieplanoloog bij de provincie Zuid-Holland en poli tiek actief als VVD-voorzitter, op het rapport ”Na vijftien jaar Gouwebos” van de Boskoopse onafhankelijke werkgroep tuin- en landschapsarchitec ten, bestaande uit Toine Aben, Rian van Damme, Ad Kooien en Brenda Troll. Karel van Soest, die verder lid is van de recreatieraad van het recreatie schap Bospark en door de vier studen ten als vraagbaak is geraadpleegd, heeft zijn commentaar in dezelfde vorm gegoten als de opzet van het be kritiseerde rapport. NIET WETENSCHAPPELIJK De kritische studie over het in aanleg zijnde Gouwebos wordt volgens Karei van Soest gekenmerkt door gebrek aan beter afgewogen alternatieven, on- ven te noemen. Voor een perma nent voorlichtingscentrum is het nog veel te vroeg. Nog daargela ten overigens of dergelijke niet goedkope voorziening wel op zijn plaats zijn in een klein gebied, dat het Bospark is”. HOORZITTING Karei van Soest wijst er op dat een voorlichtings- en inspraakbe- leid niet alleen een theoretische zaak is. Zo werd vorig jaar een breed aangekondigde hoorzitting gehouden over de te kiezen in- richtingsmodeïlen, bedacht door de in de arm genomen adviseur Grontmij NV. ”Dat er erg weinig insprekers waren, waaronder slechts één van de pers, is het re creatieschap niet euvel te dui den”. Niettemin werd met de uitwer king van het gekozen inrichting- smodel rekening gehouden met de wensen van de bevolking. Zich realiserend dat het belangrijk is de bevolking op de hoogte te hou den waar het schap mee bezig is, ook al zijn er nog geen plannen te bespreken, heeft het schap via de pers de aandacht gericht op de openbare vergaderingen van het algemeen bestuur. Tijdens de laatste bestuursvergadering wer den zelfs drie recreatiefilms ge draaid. Ondanks uitgebreide persberichten kwam maar een handjevol mensen. Aan het college van Hij Burgemeester en Wethouders, In het Weekblad voor Waddinxveen gemeente enigszins beschermen. Maar van 14 mei kondigde de gemeente aan om met kinderen van klas 5 en 6 van de lagere scholen een schoonmaakactie te beginnen. Een initiatief dat door ons zeker zal lopen. worden ondersteund. Ook al zou enig Ons voorstel is: Wij sporen onze kinde- vooroverleg met de scholen prettig zijn ren aan U te helpen bij het schoonma- geweest.en een wat langere voorberei- ken van het struikgewas (dat overigens dingsperiode ter stimulering van de niet alleen door kinderen bevuild kinderen onze voorkeur zou hebben wordt), U verlost ons van dat verwerpe- gehad (met bijvoorbeeld een affiche op lijke prikkeldraad door die struiken, de scholen i.p.v. alleen op het gemeen- Wij kunnen wellicht samen nadenken tehuis). Over dit soort schoonheids- over minder drastische maatregelen om foutjes valt wel heen te stappen. ons groen te beschermen (als dat ten- Maar er is een veel ernstiger probleem, minste de bedoeling is van dat ver- waarvoor wij Uw aandacht vragen. Als schrikkelijke draad). wij straks onze kinderen met prikstok ken en vuilniszakken de bosjes in stu ren, dan sturen wij ze tevens het prik keldraad in. Het is ons al lang een raad sel en een- bijna letterlijke doorn in het oog - dat de gemeente een belangrijk deel van het groen meent te moeten be schermen met dit voortdurend wonden veroorzakende draad. Dat liefst zo ver borgen mogelijk, vaak dwars door de struiken heen loopt. Hoewel het recreatieschap toen stond te trappelen om samen met de werk groep Groen (bestaande uit Wad dinxveners en Boskopers) het midden gebied aan te pakken, konden de mou wen niet worden opgestroopt. Al het gedane werk moest stilgelegd worden om lange en tijdrovende ambtelijke procedures te doorlopen op de weg naar rijkssteun: 75 procent subsidie in de kosten van planvorming, grondaan- vernielingen welke het laatste jaar heb ben plaats gehad. Er is hier sprake geweest van regel rechte kapitaalvernietiging (het laten stuk vriezen van de CV-installatie, het aan die van de adviserende provincie, uitzagen van de vloeren en dergelijke), te kunnen voldoen. Deze weg leidde tot Gezien de huidige situatie op de on- het vorig jaar gepresenteerde basisplan roerend goedmarkt was mijn voorstel, voor het Gouwebos. En nu moet het rekening houdende met de restauratie- schap maar proberen door het lange verplichting en de noodzaak tot inwen- oponthoud te trachten iets van de ach- dige renovatie, (dit laatste werd laag terstand in te lopen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MEI 1980 WD-wethouderKritiek Lezers schrijven Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- Af i B A A J blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van 11 het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- f B J V WBB T* B FBFkj B B BBT/B ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel B^ geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Het Boskoopse viertal betoogde dat de bevolking meer moet worden betrok ken bij de plannen om het weilandge- bied op de grens tussen Waddinxveen en Boskoop een park aan te leggen. De opmerkingen van mevrouw Bovendien werd aangegeven dat de Oosterbroek-Waagmeester, die zei kwaliteit van de huidige plannen voor voor zichzelf te spreken, werden ge- het Gouwebos van het door de beide deeld door mevrouw H. J. gemeentebesturen in het leven geroe- Groenendijk-Bernard (CDA): ”De kri- pen recreatieschap Bospark veel te tiek is te fors, zeker wat de gegeven in spraak betreft” - D. Uitbeijerse (SGP/- Hervormde Kiesvereniging/GPV): ”Het rapport van het viertal komt als mosterd na de maaltijd” - en door zijn partijgenoot J. Havenaar: ’’Alleen het historisch overzicht vond ik een voor sproken binnen het recreatieschap. Het deel” - ”Lof voor het werk van de vier schap verdedigde ze alvast door te wij- studenten kwam er van de heer C. A. zen op de vele activiteiten die in de af- A. Wijnen (PvdA), die er op wees dat gelopen 15 jaar zijn ontplooid, zij het de animo van particulieren voor de dat de response onder de bevolking aanleg van het Gouwebos daalde naar- niet altijd duurzaam is geweest, zodat mate het aantal activiteiten terugliep, er niet aan deskundige hulp van buiten Het studentenwerkstuk ”Na vijftien (Grontmij NV) viel te ontkomen. ”We jaar Gouwebos” (Rooie-boekjes- zijn als Bospark nu bezig met het afron- fabrikanten noemde adjunct-directeur den van het middengedeelte. Dat wordt W. J. Dekkers van Openbare Werken ”Het is nog te vroeg voor kritiek op Gouwebos” plantsoenen Wij kunnen best begrip opbrengen voor maatregelen die het groen in onze we gaan er van uit dat het groen er is ten behoeve van het leefmilieu van de bewoners. Kinderen (en ook volwasse nen) horen niet door de struiken te

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13