Aantrekkelijke rijdende autoshow Allemaal show tijdens Brugfestijn ’80 Ali Ben Erki Doelschieten op ex-Ajax-goalie Heinz Stuy a Jack Jersey, Benelux, Lexy en Yoko, Heinz Stuy, ”Ali Ben Erki” l X 7 £<11 Hlw 'l Het clownsduo Lexy en Yoko. K W De Waddinxvener Henk van Erk als "AH Ben Erki". (Foto: Weekblad ""T voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het vrijdag 6 en zaterdag 7 juni te houden Brug- festijn ’80, waarvoor het winkelcen trum "Brug” ditmaal samenwerkt met het Sportweekcomité Wad- dinxveen, hangt ook van show aan elkaar. Wat denkt u bijvoorbeeld van de optredens van de met ”Sri Lanka” op de hitparade staande Jack Jersey, het damestrio Be nelux, het clownsduo Lexy en Yoko, oud-Ajax-goalie Heinz Stuy en onze eigen Ali Ben Erki, beter bekend als Henk van Erk. Allemaal coryfeeën dus daar aan de voet van de hefbrug eind volgende week. Jack Jersey verzorgt vrijdagavond 6 juni op het podium dat zal worden op gesteld tussen het oude gemeentehuis en Modehuis Verbakel BV tussen 21.00 en 22.30 uur een show die klinkt als een klok. Op hetzelfde podium treedt zater dagavond 7 juni van 21.00 tot 21.45 uur op de groep Benelux. Dat gebeurt tus sen de waterskidemonstraties en de gondelvaart in. Voor Jack Jersey, op 18 juli 1941 als Jack de Nijs in Indonesië geboren, is het allemaal begonnen in de late vijfti ger jaren. Het was 1958, om precies te zijn, toen alles moest swingen en Roo sendaal en omgeving werden onveilig gemaakt door Jack Dennis and the Swallows (Jack’s eerste formatie was een jazz en dixieland trio, maar toen ze de Rock ’n’ Roll ook in Holland defini tief doorzette, stapte hij zonder proble men op dat genre over). Later maakte Jack nog deel uit van het duo Jack Woody en van de groep The Four Sweeters. Na zijn diensttijd zocht hij emplooi in diverse branches, zoals de horeca en de scheepvaart, maar de muziek was er niet ”uit te branden” en het werd uiteindelijk dan ook een platenmaatschappij. Eerst had Jack er een ’’gewone” kantoorbaan, verzorgde er later produktiewerk, maar besloot toch in 1968 om samen met strijdmakker Henk Voorheyen een ei gen produktiemaatschappij op te rich ten. Het werd J. R. Productions, wat staat voor Jeetzi Rah: Hebreeuws voor scheppingswereld. Nog steeds geldt de opzet van toen: Henk verzorgt de za kelijke kant en Jack is er voor alles wat met muziek te maken heeft. Spoedig na de start van het prille produktie-kantoor werden de eerste hits binnengehaald: grootste krakers werden "Antioinette”, ”Gina Lollobri- gida” en ’’Sophia Loren”. Op het laat ste werkje verzorgde Jack zelf de voka- len. Jack en henk zagen alras in dat hun afzetgebied vergroot kon worden door ook Engelstalig repertoire op te nemen. Hetgeen geschiedde. In korte tijd bouwden ze een aanzienlijke artiesten- stal op: Nick Mackenzie bijvoorbeeld is zo’n artiest die met J.R. achter zich een flink aantal hits scoorde. Verder zijn André Moss en Donna Lynton mensen die het mede dankzij Jack en Henk haalden. Jack’s eigen hits en dan vooral de alle- reersten, in het zogenaamde Rock-a- Biliy-genre, bezorgde hem dikwijls ver gelijkingen met The King. Iets waar Jack zelf op doorging toen zijn 2e l.p. ”1 wonder” met vokale steun van de Jordanairs, Elvis’ backing group, in Na shville werd opgenomen. in een gesprek met Jack word je dan ook direct duidelijk hoezeer hij de le gendarische zanger bewondert. Oud-Ajax-doelman Heinz Stuy. WADDINXVEEN - Oud-Ajax-goalie Heinz Stuy is zaterdagmiddag 7 juni van half drie tot half vier op het Brugfe- stijn ’80 aanwezig voor het doelschie ten. Zesde klassers van Waddinxveense lagere scholen zullen dan strijden om de Brugpenaltybokaal, die later op de middag zal worden uitgereikt door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek. WADDINXVEEN - Heel apart is tij dens het Brugfestijn ’80 op zaterdag morgen 7 juni rond de klok van elf uur de rijdende autoshow. Na een tocht door Waddinxveen zullen zo’n 45 automobielen op het Raadhuisplein aan ieders oog voorbij trekken. De or ganisatoren van het spektakel aan de voet van de hefbrug verwachten dat voor dit programma-onderdeel zeer veel mensen belangstelling zullen heb ben. De Waddinxveense autojournalist Henk Stemmer. Aan de show verlenen hun medewer king Van Leeuwen (Truckservice), Hulleman (Ford), Van Beynum (Volks wagen), Noordegraaf (Citroën), Neder landse Automobiel Maatschappij (oc casions), Alfa Romeo Centre Reeu- wijk, De Pater (Renault), De Kouwe Hoek (British Leyland), Van Leeuwen (Toyota) en Boonstoppel (Peugeot). De Brugfestijn '80-gastvrouwen Joke, Pia en Elly. (Foto: Weekblad voor tiet zangtrio Benelux. Waddinxveen/Sjaak Noteboom De presentatie van dit unieke gebeuren vol show, kleur en kwaliteit is in han den van de Waddinxveense autojourna- list Henk Stemmer. Hij zal als een heuse ”iady-speaker’’ het publiek in formeren over alle bijzonderheden van de voorbij rijdende automobiel, de kwaliteiten en natuurlijk de prijs. De rijdende autoshow belooft een bijzonder aantrekkelijk gebeuren te worden, daar op het Raadhuisplein volgende week zaterdagmorgen. WADDINXVEEN Neem mee wat u mee kunt nemen, want ’’Ali Ben Erki” - een creatie van de Waddinxveense rij- instructeur Henk van Erk (31) - kan er zaterdagmiddag 7 juni van kwart voor twee tol half drie om vragen. En wie natuurlijk bij zich heeft waar ex-prof Erkeiens en La(at)- He(m)Ma(ar)Lo(pen) van vroegere Brugfestijnen om vraagt heeft natuur lijk prijs. ’’Ali Ben Erki” lijkt rechts treeks uit Tunesië te zijn gekomen, ge let op zijn kledij. Maar hij spreekt goed Nederlands, zodat u weet wat u voor hem aan gekke en onmogelijke dingen tevoorschijn moet halen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN--WOENSDAG 28 MEI 1980 J.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19