prolongeert WSV-titel WEEKBLAD SPORT VERZIJL«sport Waddinxveense sportspetters Pieter van der Laan WITTE PRHZENHAL HSW van start Be Fair blijft 2e klasser PASSAGE 218-WADDINXVEEN-TEL.01828-7697 Incompleet TOOS-korfbal wint met 7-2 VOLOP KWALITEIT! Bart Leen Wijenberg 3e in Lugano Luilak bij tennissers van W’veen Be Fair-jeugd heeft toekomst I Een vroeg ontbijt tijdens het Luilak-tournooi in het Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Tennissen met grote rackets was één van de handicaps tijdens het Luilak-tournooi. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN De afdeling voetbal van de christelijke sportvere niging Be Fair kan zich gaan opmaken voor het derde jaar in de tweede klasse van de KBVB. Zaterdagmiddag won de club die het dit seizoen niet heeft meegezeten met 3-1 van kampioen Nieuw-Lekkerland. De komende wedstrijd tegen PPSC is voor deze competitie niet meer van belang. Voor Be Fair is daarmee een einde gekomen aan een martelend seizoen, dat met opmerkelijke successen in een nederlaagtournooi was Jlg TOOS 2 YOGA GELUK tennispark 5 2 2 5 4 3 5 Na een half uur spelen was het Wouter Roskam die de dik verdiende voor sprong voor Be Fair wist te realiseren. 23 23 24 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 33 29 26 25 25 23 23 22 22 22 21 18 11 12-20 12-20 12-11 12-10 12-9 12- 9 12- 3 Nieuw Lekkerland Heerjansdam Rijsoord Lisser Boys ASWH Bolnes Jodan Boys Spirit Doto Lyra Be Fair Excelsior PPSC 1-0 1/2-1/2 0-1 afg. 1. De Bermen 2. ’t Capproen 3. T.O.O.S. 4. Het Zuiden 5. Actief 6. Hoogvliet 7. W.I.O.N. een stand waarin Van Oort schijnlijk enig voordeel heeft. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schakenSchuttersvereniging Wad dinxveen (schietenTafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Elftalleider Barend Tamerus was on dertussen erg blij met de zege en de puntendeling van Excelsior: "Nog een paar van zulke weken en je bent hele maal grijs. Gelukkig hebben we het nu gered en kunnen we de laatste competi tiewedstrijd lekker ontspannen spelen. Een beetje dollen is Voor de spelers ook wel eens leuk. De laatste weken heb ben ze voortdurend op hun tenen moe ten lopen. Ik moet wel zeggen dat ze de laatste tijd hard getraind hebben en erg gemotiveerd zijn bezig geweest”. De volledige uitslagen luiden: L. Wolfs H. de Roodt P.v.d. Hoek H. Smitskamp G. Burger L. Bloem A.v.d. Starre A.v.d. Berg H. Hulsman W.v. Oort In de D-groep werd slechts één partij gespeeld. V.d. Starre trakteerde V.d. Heyde, één der koplopers, op een nul. Voor het Keizersysteem behaal de V.d. Berg een knappe remise tegen Muit. Hulsman zag zijn zegereeks van de laatste weken wreed onderbroken 1 Z clubhuis van de tennisvereniging "Waddinxveen". (Foto: WADDINXVEEN De onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) nadert het het scorebord bracht door Kees Ver hoef te passeren. Verder liet een ont spannen voetballend Be Fair het niet komen, al had de ploeg geluk dat een al te laconieke houding niet door Nieuw manieren gekeerd door of verdedigers Lekkerland werd afgestraft. of de doelman. Desondanks gaven de Waddinxveners de moed niet op en ble ven het vijandelijke doel bestoken. Van het TOOS-2 team is het opmer kelijk te noemen dat het na de hervatting van de veldcompetitie zoveel punten verzameld heeft. Alle punten werden in de 2e helft van de competitie verzameld. Daarmee werd zelfs een derde plaats in de eindrang schikking behaald, hetgeen voor het komende seizoen als team van K.V. ’’KORBIS” zeker perspectieven biedt. EINDSTAND klasse 4c) kamp geen kans. De strijd om de he gemonie in de C-groep, tussen Burger en Besemer, werd door Burger ge wonnen, die zich daardoor een riant uitzicht op de eindzege in deze groep verwierf. Bloem behield een kans op de tweede plaats door Van Randwijk te kloppen. WADDINXVEEN - De Waddinxve- ner Bart Leen Wijenberg is derde ge worden tijdens internationale judo- kamp loense happen, die in het Pink- sterweekeinde zijn gehouden in het Zwitserse Lugano. Nog maar net in het bezit van de zwarte band laat hij al zien dat hij deze ten volle waard is. Met een team van Sportschool Den Edel (het Instituut voor Recreatie, Lichamelijke Opvoeding en Sport met als contactadres in Waddinxveen Herman Heijermanslaan 10) deed Bart Leen Wijenberg mee aan zware wedstrijden. Zwaar omdat de Wad- dinxvener natuurlijk nog de nodige ervaring mist op internationaal ni veau. Daar is deze knappe prestatie een felicitatie waard. door V.d. Ree. De partij van Oort- Ellers tenslotte werd afgebroken in ogen- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MEI 198(1 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën)Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Hij kopte een voorzet van Koert van Rijn achter de doelman van Nieuw Lekkerland. Dat die ploeg het in de eerste klasse nog erg moeilijk gaat krij gen bleek vervolgens. Niet alleen ver loor de ploeg na het behalen van de ti tel drie keer op rij, maar ook had Nieuw Lekkerland alle geluk dat Be Fair de stand niet verder opvoerde. Had het in de pauze 3-0 gestaan, dan had de kampioen nog niet te klagen ge had. zaterdagvoetbal rechtvaardigen toch die vergelijking. Hoewel dit toernooi meestal niet opgeluisterd wordt door mooi weer, was het deze keer toch bepaald anders. Het werd een zonni ge, fijne dag. Het meest frappante van deze dag was de uitslag van het sterk bezette toernooi. Dan blijkt namelijk dat de jeugd van Be Fair rationeel heeft huisgehouden in de rangschikking. Zowel de Al-, BI- als Cl-junioren bonden hun rivalen duidelijk aan de zegekar met overtuigende cijfers, wat èn voor de voetballers èn voor het jeugdbestuur een hart onder de riem geweest moet zijn. Vervolgens gingen de deelnemers in drie ploegen de baan op. Daar bleek dat niet gewoon getennist zou worden, maar dat diverse handicaps waren ingebouwd. Zo moest o.a. gespeeld worden met een heel groot racket en een heel klein racket, sponsballen, een normaal dubbel met slechts één racket per twee personen, enz. Na vele geanimeerde partijen, tij dens welke onwaarschijnlijke technieken werden gedemon streerd, bleek dat het koppel S. Taal-J. Fransse als hoogste ge ëindigd waren. Intussen werd door de deelne mers uitvoerig en gezellig ontbe- WADDINXVEEN - Komende zater dag 31 mei is niet alleen de opening van het nieuwe hengelseizoen, maar gaat ook de competitie van de hen gel sportvereniging ’’Waddinxveen” (HSW) van start. Er is dit jaar een zomercompetitie ”op gewicht”, wel ke uit 8 wedstrijden bestaat. Ook de zomeravondcompetitie vindt weer plaats, dit jaar bestaande uit 4 wed strijden. Indien er leden van de hengelsport- vereniging Waddinxveen belangstel ling hebben in deze wedstrijden zijn zij van harte welkom en kunnen zij ten. Na jurering was de wed strijdleiding van mening dat een finale gespeeld diende te worden tussen het eerder genoemd kop pel en het als laatste geëindigd koppel G. Bouman-A. Lindhout. Dit gebeurde met de hele grote rackets en rackets, bespannen met elastiek. Onder veel hilari teit en aanmoedigingen bleken de eersten toch de laatsten te zijn en won het koppel G. Bou- man-A. Lindhout overtuigend met 6-1. De winnaars ontvingen een in stijl uitgevoerd aandenken aan het toernooi. Hierna bracht de voorzitter van de evenementen commissie hulde aan Frans van der Sman en Bep Kandou en de deelnemers voor hun inzet en ge zelligheid en besloot voorzitter Okkerse met een dankwoord aan de organisatoren het zeer ge slaagde derde Luilak-toernooi van de tennisvereniging Wad dinxveen. - P.v.d. Laan - A. Kardol - W.v. Grieken - B. Joosten - G. Besemer - W.v. Randwijk 1-0 - P.v.d. Heyde -J.Muit - C.v.d.Ree - L. Ellers einde. Clubkampioen. Pieter van der Laan wees Wolfs, de enige die hem nog kon bedreigen, ge decideerd terug en prolongeerde daardoor zijn titel. De Roodt verze kerde zich van een plaats in de mid denmoot van de A-groep door in een wilde partij Kardol te verslaan. In groep B bracht V.d. Hoek de op mars van Van Grieken tot staan. Joosten. juist terug van vakantie, bleek goed uitgerust en gaf Smits- WADDINXVEEN Het tweede team van TOOS-korfbal, dat vorige week woensdag incompleet (één dame tekort) tegen het Rotterdamse Actief 4 in het veld kwam, boekte toch een dikverdiende 7-2 overwin ning. De Waddinxveners speelden de laatste uitwedstrijd voor de veld- korfbalcompetitie van dit seizoen. Indruk maakte deze wedstrijd TOOS- speler Dick Haagsman (ook trainer van het eerste team) met zijn uiter mate aktieve inbreng. Zelf kwam hij niet tot scoren. De doelpunten wer den aan TOOS-zijde gemaakt door Arie Leenheer (3x), Dick Visser (2x) en Cees Visser (2x). begonnen. Een met veel inzet spelend Be Fair was Daardoor kreeg Nieuw Lekkerland de tegen kampioen Nieuw Lekkerland op- gelegenheid iets terug te doen en was permachtig. Vooral in het eerste half het Hugo Boele die een 3-1 stand op uur oefenende de thuisclub constant pressie uit op het doel van Nieuw Lek kerland. Inzetten van Koert van Rijn, Wouter Roskam, Wim Bron en Jan van Rijn werden echter op de vreemdste WADDINXVEEN - Op Hemelvaarts dag organiseerde de jeugdafdeling van Be Fair-voetbal het jaarlijks terugke rende toernooi voor de standaardelf tallen van de jeugd. Zo’n toernooi is altijd een mooie graadmeter om eens te gaan vergelijken met andere vere nigingen. Alweer had de organiserende vereni ging een selekt gezelschap uitgeno digd, waardoor de vergelijking op prestatieniveau nog eens duidelijk kon worden gemaakt. Verenigingen als R.C.L., Nieuw Lekkerland, Heer jansdam, en Sizo staan toch borg voor een goede naam. Allen uitko mend in de le of 2e klas van het WADDINXVEEN - De tennis vereniging ’’Waddinxveen” hield zaterdag een geslaagd Luilak- toernooi, waarvoor in de vroege morgen - zo tegen vijf uur - een gestage stroom tennissers zich in de richting van het tennispark ”De Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan bewoog. In het clubhuis zorgden de, in middels wakkere, organisatoren van het Luilak-toernooi voor stromen zwarte koffie. Na deze opsteker nam Frans van der Sman de menigte mee naar het atletiekveld van ’’Antilope”, alwaar een zogeheten ’’warming- up” plaatsvond. Na een kwartier was genoemde menigte ’’total loss” en strompelde men terug naar het clubhuis. Daar aangeko men bleek nog ochtendgymnas tiek o.l.v. Bep Kandou op het programma te staan. Hier werd iedeeen geheel wakker gemaakt onder vrolijke muziek en de in spirerende leiding van Bep. Na rust aanvankelijk opnieuw een drei gend Be Fair. Nadat enkele kansen ge mist waren kopte Koert van Rijn de bal na zo’n tien minuten spelen tegen de hand van een verdediger van Nieuw Lekkerland. De arbiter wees op de pe naltystip en Wim Bron liet het buiten kansje niet voorbij gaan: 2-0. Geheel volgens de veldverhoudingen maakte Koert van Rijn er halverwege de tweede helft ook nog 3-0 van en pas toen nam Be Fair gas terug. zich melden a.s. zaterdag om 05.30 uur aan het station. Eventueel kan een wedstrijdprogramma afgehaald worden aan het adres Wingerd 7. Op de reeds uitgegeven programma’s staat vermeld dat de eerste zomer- avondwedstrijd plaats vind op dins dag 3 juni, door omstandigheden is dit concours verplaatst naar donder dagavond 5 juni a.s. Zoals gezegd is de eerste wedstrijd voor de zomercompetitie op zater dag 31 mei. Vertrek van het station om 05.30 uur. Er zal gevist worden in de Oude Rijn. In het kader van de 35e Sport week Waddinxveen organiseert W.K.V. ’’KORBIS” (nu nog TOOS- korfbal) een demonstratiewedstrijd tegen een team uit de regio Gouda. De wedstrijd wordt gespeeld 3 juni a.s. in Sporthal ”De Sniep”. Aan vang: omstr. 19.00 uur. De strafcommissie/jeugdcommis- sie van de KNVB Gouda heeft be paald dat Be Fair B2 schuldig is be vonden aan het staken van de wed strijd tegen Olympia B2 op 6 mei. Be Fair B2 krijgt een boete van f 50.- en 2 winstpunten in mindering. De stand bij staken -1-0 voor Olympia - is beschouwd als eindstand. B.G. Yahya (Be Fair 2) is uitge sloten voor twee wedstrijden, waar van 1 voorwaardelijk met een proef tijd tot 14 mei 1981. Voor de promotie regionale com petitie 2 wordt een ’’halve voetbal competitie” afgewerkt. Na afloop van deze competitie promoveren de nummers 1 en 2 naar de regionale competitie 2. Voor dit doel trad Be Fair aan tegen ARC, Scheve- ningen, SVV en (nog te spelen) Hardinxveld. De basketbalafdeling van TOOS kijkt halsreikend uit naar nieuwe bestuurskandidaten. Penningmeester Bob de Ruiter en secretaris Thele Lesschen en zeer waarschijnlijk ook vice-voorzitter Ronald van de Vis houden er mee op. Bij de voetbalclub Waddinxveen vindt op 4 juni de voorjaarsvergade ring plaats. Er is een voorstel om de contributie te verhogen. JUDOTOERNOOI Zaterdag 31 mei a.s. organiseert de Sportschool Den Edel in de sporthal ”de Sniep” een groot judotoernooi, waaraan judo’ers uit Waddinxveen, Reeuwijk, Woerden en Schoonhoven zullen deelnemen. Het aantal deel nemers is ruim tweehonderd en er zal gestreden worden in een poule-sys- teem waarin ook een herkansingsmo- gelijkheid zit. De aanvang is 14.00 uur. Iedereen is welkom en de toe gang is gratis.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 25