Brugkerk TOE PRIJZEN 0 ALTIJD VERS! Geen tekort op restauratie van Kippenmesterij D. Bloot dicht Voor 2e maal: Jeugdmarkt in de Passage Binnenmuren slecht AR-W’veen wil Jan de Koning als nr. 22 Geldboete voor kladden jongeman I Akermans ’’Stankverhalen overdreven” zijn sterk I I Mi r I I ORGEL ONDERHOUDSKOSTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MEI 1980 34. W. Aantjes (3) 37. C. van ’t Hoog (2) kranten ophalen of andere klusjes doen”, betoogde mr. Hart, die er nog op wees dat anderen het hardnekkige spul hebben moeten verwijderen. 1. J. de Koning (22) 2. J. de Ruiter (19) 3. J.G. Kraaijeveld-Wouters De Centrale Hervormde-Gemeente is de laatste maanden gesteld voor een paar gróte onderhoudskosten, welke overigens uit eigen middelen gefinan cierd konden worden. Zo moest de ketel van de centrale verwarming in J.G. (14) 4. H. de Boer (1) 5. L. de Graaf (17) 6. S. Faber (5) 7. G.C. van Dam (23) 8. M. Beinema (6) 9. J. van Houwelingen (4) 10. W. de Kwaadsteniet (9) 11. B. de Vries (16) 12. J. van Noord (20) 13. F. Borgman (8) 14. H. Couprie (10) 15. J.N. Scholten (11) 16. J. Buikema (12) 17. F.J. Laning-Boersema (13) Een meevaller is ook dat de restau ratie van het pijporgel in de Brug kerk voor het grootste deel door het rijk zal worden bekostigd. Hoewel de bespreking over de opknapbeurt van het grootste muziekinstrument dat we kennen nog in volle gang zijn, mag echter worden verwacht dat deze werkzaamheden nog deze zomer zullen beginnen. Een duidelijke tegenvaller is dat het vocht de zo mooi bepleisterde bin nenmuren van de gerestaureerde Brugkerk heeft aangetast. Kerkvoog- dij-voorzitter Van Ringelenstein: ”De zo slecht uitziende binnenmuren vormen aan de ene kant een tegen valler (reparatie is niet mogelijk, de gehele pleisterlaag moet er worden afgebikt) maar aan de andere kant een meevaller. De totale kosten van dit grote werk, dat begin 1981 ge daan zal worden na diverse proeven dit najaar, worden geheel gedragen door de rijksdienst. WADDINXVEEN - De kippenmesterij van D. Bloot aan de Brugweg is dicht. Nadat bekend werd dat de Kroon (de hoogste beroepsinstantie in ons land) had besloten dat de gemeente Wad dinxveen terecht een hinderwetvergun ning heeft geweigerd, heeft Bloot zelf zijn mesterij gesloten. Daarmee komt een einde aan de stank en geluidsoverlast (van de ventilatoren) die een aantal omwonenden al geruime tijd van het bedrijf ondervond. ’’Soms stonk het zo erg dat ik er hoofdpijn van kreeg en maar een dag ergens anders heenging”, aldus een omwonende. Toen (nu ruim een jaar gelden) Bloot een eerste hinderwetvergunning moest aanvragen, grepen vijf omwo nenden die gelegenheid aan om protest aan te tekenen tegen het verlenen daar van. t WADD1NXVEEN/GOUDA - De Zweed N. O. Linander te Lund en de Rotterdammer J. A. van de Ven zijn tot commissaris benoemd bij Akermans Machines BV, Waddinxveen. P. van Schravendijk, Gouda, heeft dit bedrijf verlaten. Een en ander blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - Vijf Brug- wegbewoners onder aanvoering van de heer M. van Veen (Brug weg 137) hebben de Kroon ervan weten te overtuigen dat de kip penmesterij van de heer D. Bloot dicht moest, maar dat wil niet zeggen dat alle omwonenden die mening delen. Wij spraken daaro ver met de heer L. de Gelder van de Brugweg 145 en mevrouw B. G. Czerwony-de Leeuw van de Brugweg 147. WADDINXVEEN In het winkelcentrum ”De Passage” zal zaterdag 21 juni van 10.00 tot 17.00 uur voor de tweede maal in successie een jeugdmarkt worden gehouden. Onder het motto “Verdien je eigen vakantiegeld” kan de jeugd t/m 14 jaar eigen spulletjes zoals oud speelgoed, gedragen kleding of andere dingen aan de man brengen. In het winkelcentrum ”De Passage” zullen tussen de 25 en 30 kramen worden opgesteld die door de jeugd bemand kunnen worden. Kinderen die wat te koop hebben kunnen het inschrijfformulier, elders in dit Weekblad voor Wad dinxveen, invullen en dit inleveren bij banketbakkerij A.R. v.d. Berg of bij de Spaarbank Rotterdam. Dit moet wel vóór zaterdag 7 juni gebeuren. ^^x ^^x six six ^^x sk ^^x ^Jx ^^x ^^x ^^x ^^x ^^x ^^x ^^x six *4x Ux sk *Jx ^^x ^^x ^^x s x^^xjsii X|s L. DE GELDER De heer De Gelder: "De kippen mesterij was voor de heer Bloot een broodwinning en een hobby. Ik kom nog al eens hier en daar, maar zoals de heer Bloot het aan pakte ben ik nog niet vaak tegen gekomen. Na iedere zending mes- trijpe kippen werden de schuren uitgemest. De mest werd direct afgevoerd. Van mestopslag was geen sprake. De schuren werden met een motorspuit tot in de kleinste hoekjes schoongespoten en ontsmet. De verwarmingsap paratuur werd na iedere zending kippen door een erkend bedrijf schoongemaakt en gecontro leerd". "In de schuren waren de beste af zuiginstallaties aanwezig, welke naar mijn mening geruisarm ge noemd kunnen worden. Het woord geluidhinder is hier niet op zijn plaats. Wat de stank betreft: tegen het slachtrijp raken van de kippen kon je inderdaad wat rui ken. Maar ja, als je met een heer lijk stuk kip op je bord zit dan denk je aan al die soort dingen niet”, aldus een buurtbewoner bij de omstreden kippenmesterij. B.G. CZERWONY Mevrouw B. G. Czerwony-de Leeuw: "Ik vind het erg dat ie mands bedrijf en hobby na 19 jaar hard en met liefde werken in on geveer één jaar plotseling wordt afgebroken. De verhalen over stank, lawaai en overlast zijn sterk overdreven. Als ik in een Waddinxveense nieuwbouwwijk kom geeft de rioolwaterzuivering sinstallatie veel en veel meer stan koverlast. Ik wil er ook nog op wijzen dat de heer en mevrouw Bloot als goede buren altijd met plezier en belangeloos hebben klaar gèstaan voor (zieke) omwo nenden. Nu ze door enkele om wonenden zo zijn behandeld vraag ik me wel eens af waarmee deze mensen bezig zijn”. staat óm over te gaan tot sluiting van het bedrijf. De gemeente Waddinxveen was al vast van plan, zo vertelt burge meester mr. A. G. Smallenbroek, daad werkelijk in te grijpen. Doordat Bloot nu zelf zijn bedrijf heeft gesloten, is dat echter niet meer nodig. 'T IS MET GEKREGEN De keurig zwart geteerde schuren en inventaris met een gezamenlijke waarde van f 120.000,staan er tus sen het water en het groen proper bij. Op de grootste schuur staat de tekst ”’t Is niet gekregen”. Daarvoor, vlak aan de Brugweg nr. 139, woont de 59-jarige eigenaar D. Bloot, van beroep timmerman-handvormer bij Gouda Vuurvast in onze buurgemeente. Het mesten van 11.000 tot 12.000 kuikens per ronde (zeven en een halve week) en dan vijfmaal per jaar was een vol automatische "hobby” van de Wad- dinxvener. "Ik wilde dat minister Ginjaar WADDINXVEEN - AR-kies- verenigingen hebben vorige week weer eens duidelijk gemaakt dat zij in hun partij - zolang die nog niet definitief in het CDA is op gegaan - de dienst uitmaken. Speelden de kiesverenigingen in 1948 een grote rol door ex- premier Gerbrandy op de lijst te zetten tegen de wil van partij leider Schouten, in 1962 door Bruins Slot van de eerste naar de achttiende plaats te laten zak ken en in 1966 door Smallen broek tegen de zin van het partij bestuur van de lijst te weren, dit maal bepaalden de AR-kiesvere- nigingen dat de AR-”dissiden- ten” een toontje lager dienden te zingen. In bovenstaande lijst hebben we B. Goudzwaard (landelijk 8 en plaatselijk nr. 7) geschrapt omdat hij uit de partij is gestapt. Het is in dit verband wel aardig om te zien hoe de ARP-kandida- tenlijst voor de Tweede Kamer verkiezingen in 1981 er uit ziet in vergelijking met de lijst, zoals die donderdag 24 april door de plaatselijke AR-kiesvereniging werd vastgesteld. Tussen haakjes staan de plaatsen zoals die dus door de Waddinxveense anti revolutionairen werden gewenst: Uit het binnenkomen van de defini tieve goedkeuring van de Dienst Monumentenzorg van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk (CRM) voor wat betreft de posten die tijdens het karwei aan de uit 1837 stammende kerk werden overschreden blijkt dat het geraamde begrotingstekort van f 200.000.- geheel is weggewerkt. De heer Van Ringelenstein: ”Het be grotingstekort van twee ton kon ge heel worden weggewerkt, dankzij de zeer snelle betalingen van de rijks dienst, steeds veel eerder dan was toegezegd, waardoor wij geen extra lening hebben nodig gehad, en meer nog: wij zijn zelf nog in staat geweest om de gespaarde gelden veel langer uit te zetten dan wij hadden ver wacht, waardoor een niet onaanzien lijk bedrag aan rentewinst kon wor den geboekt. De tijdens het kladderen door de plaat selijke rijkspolitie betrapte Waddinxve- ner lichtte de kantonrechter toe dat de "Savage Skull” een groep jongelui is die een eigen clubhuis willen, want er zou voor hen te weinig te doen zijn in onze gemeente. De naam van de groep is wat misleidend, want die betekent: "Woeste doodskoppen”. Maar voor het gedrag van de jongeman had de of- de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan ficjer geeb goed woord over. ”Ga maar worden vernieuwd, waarvoor een be drag van bijna f 15.000.-- nodig was. Op dit moment wordt er hard ge werkt aan de vernieuwing van de 'dakbedekking van De Hoeksteen aan de Esdoomlaan. Op diverse plaatsen ontstonden er lekkages. Hiermee is een bedrag gemoeid van ruim f 12.000.--. En over enkele weken zal een begin worden gemaakt met de ophoging en bestrating van het plein rondom De Hoeksteen, waarvoor een bedrag nodig zal zijn van ruim f 15.000.-. WADDINXVEEN De restauratie van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, welk Godshuis op woensdag 12 december 1979 na twee jaar herstelwerkzaamheden opnieuw in gebruik werd genomen, heeft voor de Centrale Hervormde Gemeente geen tekort opgeleverd. Dat heeft een triomfantelijke kerkvoogdij- voorzitter G. van Ringelenstein de lidmaten van zijn kerk in het Hervormd Kerkblad van deze week laten weten. WADD1NXVEEN/GOUDA - De Goudse kantonrechter mr. G. C. Kok heeft een Waddinxveense jongen, die op 24 mei van het vorig jaar op een eta lageruit in het winkelcentrum ”de Pas sage” met een viltstift "Savage Skull, wij willen een clubhuis” had geschre ven, een boete van 75 gulden onvoor-, waardelijk en 225 gulden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar op gelegd. Mr. Kok hield rekening met het feit dat de jongeman onder de wa penen was als dienstplichtig militair, want de officier van justitie mr. D. Hart had 300 gulden boete waarvan 200 gul den voorwaardelijk geëist. ”’t Is niet gekregen” staat er op deze - nu lege - kuikenschuur van de Brugweg-bewoner D. Bloot (59). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom sloot de gemeente aan Bloot, die al r van zijn huis heeft, geen nieuwe hinderwet- Volksgezondheid en Milieuhygiëne ook was komen kijken. Dan zou ik alles la ten draaien: de voerketting en de venti latoren. Die zijn sinds acht jaar gelui darm te noemen. Pluimveedeskundigen zijn dat met mij eens”, aldus de heer Bloot, die zegt tevergeefs naar deskun digen te hebben uitgekeken. Volgens hem zorgt ook de propaangasinstallatie niet voor gevaar, omdat deze 32 meter van de huizen is gesitueerd. GEMEENTE LAG DW ARS "De man met wie ik vroeger op de zelfde zaak heb gewerkt, de heer M. van veen, en die mij gedurende twee jaar een handje heeft geholpen, heeft deze zaak achter mijn rug aan het rol len gebracht. En dat terwijl hij de situa tie kende voordat hij hier kwam wonen. ”Ik ruik liever mest dan gas”, zei hij toen nog. Maar hoewel het hier agrari sch gebied is heeft hij met andere om wonenden gelijk gekregen van de Kroon”. "Dat komt omdat ook het Wad dinxveense gemeentebestuur geen hand naar mij heeft willen uitsteken. Op het gemeentehuis hebben ze mij ei genlijk alleen maar dwars gezeten. Voor de verbouwing van zeven jaar ge leden, die mij f 42.000,kostte, kreeg ik prompt een bouwvergunning, zonder dat iemand mij er op wees dat ik een hinderwetvergunning moest hebben. Dat neem ik ze kwalijk”. De heer Bloot weet niet wat hem nu nog te doen staat. Tenslotte heeft de hoogste beroepsinstantie in ons land uitspraak gedaan. Zijn advocaat, mr. R. van Rees uit Gouda, heeft hem duide lijk gemaakt dat er op de overheid niets te verhalen valt, omdat hij niet in het bezit was van een hinderwetvergun ning, hoewel de kippenmesterij sinds de start in 1961 steeds werd uitgebreid en vernieuwd. "Maar ik ben er niet op attent gemaakt”, is het betoog van de gedupeerde Brugweg-bewoner. Na een hoorzitting over deze zaak be- öiWL uv gvmwiiLV aan mwi, uiv al vanaf 1961 een kippenmesterij achter vergunning te geven. Bloot ging daarte- bij mij eens, net zoals in Lekkerkerk, gen in beroep bij de Kroon, maar vond b;l „u... i„ hier geen weerklank; ook de Kroon vond dat Bloot met zijn 12.000 mestkui- kens teveel overlast veroorzaakte. Ook stelde de Kroon de gemeente in

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3