de schooljeugd St. Victorkerk Stuurgroep Nicaragua strijdt voor subsidie D. Linschoten 40 jaar bij Tante Pos tief hoge uitgaven: volksontwikkeling is WADDINXVEEN Zondag 1 juni is het 40 jaar geleden dat de heer D. namelijk een kostbare aangelegen- Linschoten, directeur van het Waddinxveense postkantoor aan de Feest voor Om actieweekkosten te betalen r SUPER VOORDEEL! Reeks activi teiten Grond woning wetwoning Waddinxveen wordt f 12.750,- Jubileum wordt dinsdag 3 juni gevierd met receptie I W - Jï-' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MEI 1980 aanwezigheid van zo’n 200 mensen een kostbare aangelegen- In augustus 1944 moest de heer Lin- «ww t- Linschoten wel voldoende begrip kon ten wel degelijk te hebben bijgedragen aan iets dat van belang is voor de Wad- drie weken stond de heer Linschoten alweer op straat, weliswaar met twee maanden salaris, maar de Duitse bezet- Na de oorlog was er voor de heer Lin en vatte benoemd tot directeur van het Wad- dinxveense Post- en Telegraafkantoor. HOBBY’’POST” Het bevalt de heer Linschoten hier best. De grote hobby van deze man, va- voor de reis naar Berlijn. Zijn toenma lige superieur kocht een naar Amsterdam en bracht hem zelf naar het station. Wat die superieur niet wist was dat de heer Linschoten zelf al eerder een kaartje met bestemming Arnhem had van de Duitse bezetter naar Duitsland moesten om bij de Duitse Rijkspost de plaatsen te gaan innemen van de man- namelijk heid”. In het besluit van B. en W. wordt met zoveel woorden opgemerkt dat de door de stuurgroep ontwikkelde activiteiten niet in het belang zouden zijn geweest van de Waddinxveense gemeenschap. in zijn na-oorlogse postzegelverzame ling. De andere kant van de hobby is de pos in Waddinxveen zo goed mogelijk te la ten verlopen, zoveel mogelijk dienst verlening en meegroeien met de ont der van drie kinderen is "de post" en wikkeling van de gemeente. HOGERE KLASSEN Vrijdag 13 juni zal er op de zolder van de St. Jozefschool een feestavond zijn voor de klassen vier, vijf en zes van de St. Jozefschool, Mgr. Bekkersschool en de Paulusschool. Deze avond heeft de zelfde opzet als de avond van 6 juni. De scholen bestrijden elkaar in sportief kwisverband, iedere klas zal door loting een afgevaardigde voor de kwis sturen De kwis wordt gepresenteerd door Cees Ancima, en na de pauze zal hij een optreden verzorgen. Het feest zal om 7 uur beginnen en eindigen om 9 uur. Het feest kost f 2,50 per kind; dat is dan voor zowel één van de feestavon den als voor de vossenjacht. Het gele en de inschrijving kunnen de kinderen inleveren bij hun juf of meester. Aan de kwissen en de vossenjacht zijn een aan tal leuke prijsjes verbonden. Kinderen die niet op een van de drie genoemde scholen zitten en toch graag mee willen doen met de vossenjacht kunnen zich zaterdagmorgen 7 juni var half tien tot tien uur inschrijven voor de vossenjacht bij het wijkgebouw van de St. Victorwijk. De organiserende commissie hoopt da' ook voor de kinderen het honderdjarig bestaan van de St. Victorkerk een fee stelijke gebeurtenis zal zijn. bewustwording (zoals NOVIB, Bis schoppelijke Vastenactie, Algemeen Diakonaal Bureau der Gereformeerde Kerken, de Interkerkelijke Aktie voor Latijns Amerika Solidaridad) juist wordt gewaarschuwd tegen een uitslui tende, langdurige koppeling van een groep of gemeenschap in Nederland met één project in de Derde Wereld”. ”Ten minste, zo menen deze organisa ties, moet er ruimte zijn om daadwer- len, zo- 1 orrl de actualiteit te ontlopen. Het is dus ze ker niet het doel van onze stuurgroep geweest de Toma-activiteiten te door kruisen, maar deze juist aan te vullen, daarmee bovengenoemd risico Torna wordt door de stuurgroep ’’Wad dinxveen solidair met (nieuw) Nicara gua” beslist van de hand gewezen. EENZIJDIGHEID ”In dit verband wijzen wij u er graag op, dat binnen nagenoeg alle grote or ganisaties die werkzaam zijn op het vlak van fondsenwerving en mondiale WADDINXVEEN Bij de vele verschillende activiteiten rond het ko mende eeuwfeest van de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuid- kade zijn de kinderen niet vergeten. Voor de jeugd en met name de schoolkinderen van de drie lagere scholen van de Stichting voor Katho liek Onderwijs ”St. Victor”, de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg), de St. Paulusschool (Jacob Catslaan) en de Mgr. Bekkersschool (Peter Zuid- laan) is een heel programma opgezet. Vrijdag 6 juni is er op de zolder van de St. Jozefschool een feestavond voor de eerst drie klassen, van de drie ge noemde scholen. Het programma voor deze avond bestaat uit: een grandioze kwis, waarin de drie scholen elkaar zul len bestrijden. Iedere klas mag één deelnemer sturen die de klas en de school vertegenwoordigd. De kwis zal gepresenteerd worden door Cees Ancima, diezelfde Cees Ancima zal na de pauze een daverend optreden verzorgen voor de kinderen. Deze avond van 6 juni zal beginnen om 7 uur en eindigen om 9 uur. Zaterdag 7 juni is er in de St. Victorwijk een vossenjacht. Tussen 10 en 12 uur mogen de kinderen zelf op zoek naar de vossen die in de wijk lopen. Bij ie dere vos krijgen zij een opdracht die ze moeten vervullen. Één van de vossen is ”de echte vos”, en het kind wat het eerst die vos gevonden heeft en daarbij de andere opdrachten goed vervuld heeft is de winnaar. De organiserende commissie verwacht dat zeer veel kinderen aan dit festijn mee zullen doen. Langs deze weg vra gen zij de bewoners van de St. Victor wijk bedacht te zijn op een groot aantal kinderen die door de straten en de poorten zullen rennen. WADDINXVEEN Drs. W. Broekhuysen (Schielandweg 21), J. Dan hof (Justus van Effenlaan 11), H. van Gelooven (Chopinlaan 12), J. Groenewegen (Groensvoorde 110), P. van der Harst (Peppelhorst 25), E. Kröschell-Koopmans (Jan Campertlaan 24), J. Oosthoek (Jan Cam- pertlaan 22), F. H. de Ruijter (Amalia van Solmsstraat 32), A. van Schie- Busch (C. Huygenslaan 11), B. J. Vroegop (Groensvoorde 174), B. J. Woudenberg (Peuleyen 144) en H. van Weelden (Beethovenlaan 52). richting Utrecht stappen en kon, toen boze autoriteiten opbelden dat Lin schoten niet was gearriveerd, zeggen dat hij hem zelf op de trein naar Utrecht had gezet. De rest van de oor logsjaren bracht de heer Linschoten als onderduiker door. Overigens werd hij oorspronkelijke bedrag was uit de bus gekomen, omdat men zich wilde hou den aan de exploitatie-opzet van voorjaar, welke uitging van woningwetwoningen. tot stand brengen van een groter in zicht in een vraagstuk, waarbij zij door de actualiteit daarvan indirect is be trokken. Dat dit als iets van algemeen belang wordt gezien door brede lagen van de Waddinxveense bevolking, moge blijken uit de zeer verscheiden en veelvoudige reacties op een. deelne ming in onze activiteiten”, aldus de stuurgroep. ACTUALITEIT Een ander punt vormt de door B. en W. geuite kritiek dat de stuurgroep geen rechtspersoonlijkheid bezit. (De Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen trouwens ook niet - re dactie). De stuurgroep: ’’Vanwege haar kortdurende inzet is ook niet overwo- de f 13.250 per woning waartoe de speriode ’’twijfel bestond of de heer Waddinxveense gemeenteraad in de- Linschoten wel voldoende begrip kon cember vorig jaar had besloten. Het opbrengen voor de’’nieuwe tijd”. ONDERGEDOKEN vorig Wat later in die oorlogsperiode be- 44 hoorde de heer Linschoten bij die grote groep van PTT-ambtenaren, die op last WADDINXVEEN - De grond van door de woningbouwvereniging ’’Wad dinxveen” in Zuidkade 1 te bouwen 46 woningwetwoningen en 10 garages zal in totaal geen ƒ626.000,(exclusief tingsautoriteiten hadden bepaald dat btw) moeten opbrengen, maar alle na 15 mei aangenomen krachten f 603.000,(exclusief btw). Dat is per weer moesten worden ontslagen. OH L«.„k was zijn plaats nog open, ----e-—---j maar na enkele weken kreeg hij weer wel in opdracht van de Duitse Rijk een seintje van het postkantoor dat hij -_.t 2- t Kerkweg-Oost, in dienst trad bij het Staatsbedrijf der PTT. In verband met dit jubileum zal op dinsdag 3 juni van 16.00-17.30 uur in het Gere formeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” een receptie worden ge houden, waarvoor de directeur van het postdistrict ’s-Gravenhage, de heer M. T. Jansen, heel wat mensen heeft uitgenodigd. Het bijzondere van de heer Linschoten, die lange tijd boven het postkantoor heeft gewoond en nu een huis heeft aan de Passage, is dat hij tweemaal ontsla- nen, die in het Duitse leger dienden gen is geweest en toch directeur van I een postkantoor is geworden. Een op- schoten zich melden in Amsterdam merkelijke loopbaan dus. 2 j Het was in het begin van de Tweede lige superieur kocht een spoorkaartje Wereldoorlog, toen de heer Linschoten zijn baantje bij een bank in Bodegraven vaarwel zegde en op 1 juni 1940 in dienst trad bij het Bodegraafse post kantoor als ’’lokale kracht”. Het was de overigens een korte vreugde, want na gekocht. Zo zag hij hem wel op de trein ”In tegenstelling hiermee zijn wij van mening, dat het in de huidige samenle- ving, die zozeer beïnvloed wordt door kelijk op de actualiteiten te spel krachten van wereldwijde omvang, dat het project niet kan gaan dienen welhaast een beleidsuitgangspunt voor p-- --- - de geestelijke volksgezondheid dient te zijn de leden van de plaatselijke ge meenschap bewust te maken van de wereldwijde vraagstukken. Met andere daarmee bovengenoemd risico van woorden, wij menen met onze activitei- eenzijdigheid verkleinend”, aldus de stuurgroep, die hoopt dat de gegeven uiteenzetting alsnog een positieve be- dinxveensegemeenschap, namelijk het slissing zal bewerkstelligen ten behoeve van de Nicaraguaanse bewustwordings- actie onder de Waddinxveners. De feestcommissie tijdens een werkvergadering op de pastorie van de St. Victorkerk. Van links naar rechts: Thea Schwiebbe, Jos Janmaat, Jacque line Bergsma, Ludo Bergsma, Cees Niemans, Henny Wesseling en Annelies Wesseling. Dit twaalf leden tellende gezelschap, samen vormend de stuurgroep ’’Wad dinxveen solidair met (nieuw) Nicara gua”, heeft beroep aangetekend tegen het besluit van het College van Burge meester en Wethouders om geen f 1.038,64 subsidie te verlenen voor de ten laste van de stuurgroep gebleven kosten van de in de week van 17 tot en met 23 november gehouden actie ten bate van het Nicaraguaanse volk. SUBSIDIEVERORDENING B. en W. menen met hun hand op de plaatselijke subsidieverordening en los van de vraag of de stuurgroep een rechtspersoonlijkheid bezittende orga nisatie is, dat de gevoerde Nicara guaanse actie niet in het belang van de plaatselijke gemeenschap was. Als het om het nastreven van een bewustwor dingsproces gaat dan moet echter worden gezegd - aldus de gemeente - dat alle aandacht is geconcentreerd op het landbouwproject in het Bovenvol- taanse Toma van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen. De Nicaragua-week in Waddinxveen omvatte een half jaar geleden een ope- ningsmanifestatie in de Ontmoetings- kerk (80 personen), oproepen in de plaatselijke kerken (de hervormde lm- gen te pogen deze te verkrijgen. Wij manuëlkerkgemeente bestemde de col- wilden immers slechts aansluiten bij lecte voor Nicaragua), forumavond (12 een actualiteit. Wel is onze stuurgroep personen), politiek avondgebed (60 zo breed samengesteld, dat er sprake is personen), activiteiten op scholen (les- van een goede controle op activiteiten, brief, tekeningen, dia’s, rommelmarkt), uitgaven en besteding van de op- collectebussen in banken en postkanto- brengst”. ren en publikaties in de plaatselijke en Ook de instelling van het college dat regionale pers. alle aandacht, voor zover een mondiaal Op zaterdagavond 23 februari werd in bewustwordingsprogramma wordt na- aanwezigheid van zo’n 200 mensen een gestreefd, gericht wordt op het land- feest gehouden in De Bonkelaar ter ge- bouwproject in het Bovenvoltaanse legenheid van de bevrijding van Nica- ragua, terwijl er in maart nog een oud papier-actie in Boskoop is gehouden en een actiedag op de prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan. VOORBEREIDING In het bij de gemeenteraad aangete kende beroep, dat binnenkort zal wor den behandeld in een openbare verga dering van de raadscommissie van ad vies voor de bezwaar- en beroepschrif ten, zegt de stuurgroep dat de kosten waarvoor subsidie wordt gevraagd wer den gemaakt ten behoeve van de voor bereiding en uitvoering van de solidari- teitsweek midden november 1979. ’’Deze uitgaven zijn gedaan om de acti viteiten een zo bewustmakend en infor matief mogelijk uitwerking te geven. Onze stuurgroep heeft steeds gesteld, dat de te ontwikkelen activiteiten in de eerste plaats een daadwerkelijke stimu lering van het wereldwijde bewustzijn van onze Waddinxveense gemeenschap diende te bevorderen en in de tweede plaats een fondsenwervend karakter diende te verkrijgen. Vandaar de rela- WADDINXVEEN - Rond de in oktober 100-jarige St. Victorkerk aan de Zuidkade zullen in de ko mende maanden nog diverse acti viteiten worden ontplooid. Een greep: Vrijdag 6 juni Feestavond rooms-katholieke la gere scholen. Zaterdag 7 juni Vossenjacht voor de kinderen. vrijdag 13 juni Feestavond rooms-katholieke la gere scholen. Augustus Fancy Fair Vrijdag 19 september Bejaardenavond in het Anne Frank-centrum Zondag 12 oktober Viering 100 jaar St. Victorkerk in het kerkgebouw aan de Zuidkade. 40 jaar bij Tante Pos: directeur D. Linschoten. [Foto: Weekblad voor Die f 12.750,is f 500,lager dan hogere postautoriteiten uit die oorlog- schoten volledig rechtsherstel en vatte Waddinxveen!Sjaak Noteboom). j_ yn-xrr. --j_ -- hij zijn werk bij het Bodegraafse post- functies, voordat hij op 1 juli 1962 werd dat komt onder andere tot uitdrukkins kantoor weer op. Ondertussen had hij de nodige studie verricht om diverse Post-dipToma’s te behalen. Op 10 januari 1955 werd hij overgep laatst naar Leiden in de rang van hoof demployé eerste klasse. Daar vervulde de heer Linschoten diverse chef- opbrengen. alle na 15 mei aangenomen krachten woning f 12.750,welk bedrag aan- Op de bank vaardbaar is voor de Directie van de Volkshuisvesting in de provincie Zuid- Holland. j scommissaris oneervol uit de dienst van toch kon komen. De vaste aanstelling de PTT ontslagen. na twee jaar bleef uit, omdat er bij de I'

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5